piątek, 13 lutego 2009

Pompowanie kota

Włączyłem sobie komputer, wchodzę do neta, a tam zaatakowała mnie reklama OpenFinance. Ten OpenFinance, to zapewne tak jak FED, ani to Open, ani to Finance. Obok zastałem reklamę MBanku. Wyszedłem na ulicę i potknąłem się o SKOK, WBK , Handlowy. Wracam do domu, włączam radio, a tam wyłażą spod obudowy szybkie pożyczki. Wyłączyłem, to znikły. Biegnę do skrzynki na listy, a z listów spogląda na mnie Polbank, a tuż za nim Dominet. Zwymiotowałem.

Bankpospolita nastała. Lepiej zanieść wszystko do lombardu, niż wziąć kredyt z pętlą na szyję! Banki w Polsce mają NADpłynność. I co z tego, skoro rosnące ryzyko odcina klientów od pożyczek, a prawo bankowe i bankowe tytuły egzekucyjne wieszają co rusz klientów na słupach. Może wkrótce zawisną tam i bankierzy? Ciekawe czasy nadeszły. Czy kiedy lawina upadłości ruszy, to polska gospodarka wzorem ukraińskiej stanie na skraju katastrofy. Tam już nie wypłaca się depozytów, a zarządy komisaryczne działają w kilku bankach. Może i u nas, przewidując run na banki, zaprzestaną wypłacać depozyty. A może wzorem amerykańskich faszystów odkryto w podziemiach NBP perpetum printerum i gotówka leży w oddziałach NBP posłuszna i karna, przygotowana do walki z deflacją i kryzysem?

Cały system odsetkowy zwala się nam wszystkim na łeb. Przewidział to był już w 1745 roku papież Benedykt XIV i dał temu wyraz w swojej encyklice ogłoszonej w dniu 1 listopad 1745. Encyklikę później pospiesznie z księgarń wycofano i zesłano na zapomnienie. Zapomniano również o tym, że aby prawo działo, to musi być zapewniona w każdej umowie równość stron. Może teraz warto w kościołach ową encyklikę przypomnieć?

Cóż, nie tylko chrześcijańskie królestwa upadły na głowę. Egzotycznej Japonii dotyczy to w równym stopniu. Oto Toyota wezwała swoich pracowników do kupowania ich produktów. Następny był Panasonic nawołujący do kupna produktów spółki. Teraz kolej na Polskę. Niech pracownicy Radwaru kupują zestawy przeciwlotniczego Loara, a pracownicy huty Stalowa Wola po koparce! Pracownice zakładów odzieżowych po dwa kilometry szalików! A wszystko to na dogodne raty, aby nie upadły banki!

A południowe kraje eurolandu duszą się zadymą spowodowana przez euro. Rzady chciałyby ratowac swoje gospodarki, ale ich rączki faszyści zakuli w euro. Teraz poleją kubłem zimnej wody Portugalię, Grecję, Hiszpanię i Włochy. Może im wtedy UEro entuzjazm nieco się ochłodzi. Cykl wzrostowy w gospodarce trwający kilka dekad właśnie odwrócił się i stan taki będzie trwał przez wiele lat. Teraz do akcji ruszyli pompiarze i bawią się niczym dzieci. Pompują w gospodarkę co tylko się da, w szczególności obietnice i gotówkę - ta zaś działa jak benzyna i nie gasi kryzysu.

Właśnie spaceruję ze Stirlitzem i widzę, jak kot, którego dzieciaki (wzorem ministrów) pompowały benzyną wyrwał się, podbiegł i po kilku metrach padł bez ducha. - Benzyna się skończyła - pomyślał Stirlitz.

Benzyna się skończyła w gospodarce. Boże! Odpuść nam nasze długi, jako i my odpuszczamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP