poniedziałek, 2 marca 2009

Faszystowski algorytm

Zastanawiam się dokąd doprowadzi nas technika.
Sołtys twierdzi, że do zguby - Ciekawe tylko, co nam po drodze się zgubiło. Ten świnia Brunner twierdzi, że zgubiła się nam przyzwoitość, przyzwoitość prawdziwych Niemców.
- No tak! Norymberga już chyba nikomu nie kojarzy się z uniwersytetem;-) - westchnałem i napiłem się odnalezionego w stodole samogonu.

Zastanawiam się, czy nowoczesnej techniki nie można byłoby użyć do ochrony obywateli przed rządem, który, jak głosi plotka, należy do największych współczesnych terrorystów, a na dodatek jest sam niesamowicie bezbronny. Przyznacie, że skoro Bin Laden pokonał był i to na terenie USA amerykański wywiad i armię, a David X. Li swoją formułą doprowadził do załamania się światowej ekonomii, to coś z instytucją terroryzmu słabo się dzieje. Dla przykładu w Londynie przed planowanym zamachem służby specjalne aż dwa tygodnie ćwiczyły wysadzanie, a potem zamach terrorystyczny w metrze i tak okazał sie niewypałem, bo Londyńczyków nie wystraszył.

No ale technika się zmienia . Firma Adobe ogłosiła, że ich flagowy produkt, Photoshop posiada algorytm zabezpieczający przed drukowaniem zeskanowanych banknotów, o czym przekonała się redakcja tygodnika Wprost. Nie wiem, czy chciała ona rząd wyręczyć w podrabianiu pieniędzy, czy tylko walnąć stówę na okładkę - grunt, że operacja wykazała iż algorytm działa. Zamach Króla na pieniądz Rzeczpospolitej nie powiódł się. Skoro technika okazała się aż tak skuteczna, to może by zaimplementować ją do komputerów rzadowych. Dla przykładu, jeśli ustawa byłaby sprzeczna z zasadami matematycznej logiki, to nie sposób byłoby jej wydrukować, wysłać mailem itd. Algorytm mógłby robić zarówno za pierwszego Kaczora Najjaśniejszej Rzeczpospolitej (ukłon w stronę wyborców PO-), jak i za Trybunał Konstytucyjny. Ustawa budżetowa pozwala na fałszowanie pieniądza - nie da sie jej wydrukować i ogłosić w Dzienniku Ustaw, ustawa niezgodna z Konstytucją, tak samo.

A gdyby jeszcze zachipować posłów i senatorów? Patrzysz w google maps, a tam Pawlak dla przykładu obrabia kochankę zamiast kartofli na polu, albo Tusk zamiast pracowac nad ustawą, to gra w piłkę, albo Schetyna, zamiast pilnować prawa - robi jakieś lewe interesy (ukłon w stronę opozycji;-) ? Czy to nie byłaby ciekawa alternatywa - faszyzm zaaplikowany władzy wprost?

Tak więc, Ty, Ty co czytasz - zastanów się, bo jak nie zafundujesz swojej władzy faszystowskich metod kontroli jej poczynań, to władza zafunduje takowe Tobie! Chipy już przyjechały. Na razie tylko dla psów i przestępców, no ale czy ktoś jest bez winy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP