wtorek, 7 kwietnia 2009

Hossa głupców

Od czasu kiedy rada zaścianka nazywana dla niepoznaki sejmem uchwaliła godnie wyceny, to kreatywna księgowość napędza GPW. Ale w Wielkim Tygodniu czekają nas wielkie niespodzianki. W Wielki Piątek, ku zmartwieniu inwestorów spłynie mnóstwo raportów z wynikami spółek za pierwszy kwartał. Okaże się wtedy czy już należy sypać głowę popiołem, waląc się batem po plecach i jęcząc memento mori. czy też Siła Najwyższa jeszcze nam odpuściła na trochę. Wstępne szacunki mówią iż spółki wchodzące w skład indeksu S&P 500 mieć będą wyniki słabsze o około 35% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wszystko to przy ciągłym pompowaniu pustego pieniądza w gospodarkę.

Panowie drukarze! Natura nie znosi próżni, a tym bardziej próżnego pieniądza;-) Możecie w banknoty wprasowywać pasek ze złota - wtedy pieniądz nabierze realnej wartości;-)

Sołtys twierdzi, że cały ten system kapitalistyczny tylko ogłupia ludzi. Zamiast człowiek użyć życia, to sam się popędza. Ludzie pracują jak niewolnicy, bo myślą, że jak zarobią wystarczającą ilość pieniędzy, to będą mogli odpocząć i być wolni. Banki i korporacje mają osobowość psychopaty i nikogo dobrowolnie ze swych łap i niewoli wypuścić nie zechcą. Gdy ludzie już przechodzą na emeryturę, to zwykle są już zbyt schorowani by robić cokolwiek innego oprócz chodzenia po lekarzach, wizyt w szpitalach i powolnego gorzkiego umierania. Jednakże z tym problemem nie zostaną sami, wspomoże ich w tym OFE i te ich wspaniale wypracowane dla emerytów zyski;-) No prawda, nie dla wszystkich emerytów, ale nie ma czego się czepiać. Prezesi OFE to tez ludzi, a nawet nadludzie.

Na rynku powoli, acz systematycznie rośnie bieda. Właśnie rozpoczęła ona swoją wędrówkę od Azji i są oznaki, że zawita do EUropy, a potem Ameryki. Z Indii donoszą, że gawiedź sprzedaje swoje złoto, aby móc kupić żywność lub wymienia je wprost na żywność. Przyczyny jak zwykle są dwie - brak pracy i spadek zaufania do papierowego pieniądza. Podobnie dzieje się w Turcji. Zyskuje jak zwykle finansjera, której zasoby pozwalają na gromadzenie złota i która obawiać się utraty pracy nie musi - ona po prostu pasożytuje na społeczeństwie. Bankierzy z kryzysu wyjdą szybko a szary człowiek będzie w recesji całe życie. Powoli korporacje i banki oraz wspierająca ich władza zawłaszczają obywatelskie wolności i dobra. Wiadomo, wszyscy chcą naszego dobra - dlatego dobro należy schować do piwnicy;-)

Brunner doniósł był, że zaczyna przybierać fala niewypłacalnych spółek. Wniosek o upadłość już zgłosiły Swarzędz, Odlewnie Polskie, Krosno, Elwo, Molton i Galeria Centrum, a jeszcze kulminacyjna fala bankructw i recesji do Polski nie doszła. Jest źle, a perspektywy są jeszcze gorsze. Zgodnie z mądrością ludową - zima była Wasza, wiosna Nasza, a lato będzie Muminków. Martwi mnie nieco w tym kontekście jesień, która może okazać się tak zwanym twardym dnem. Moje szpiegowskie łupanie w kościach podpowiada mi, że dopiero wtedy znacząco wzrośnie bezrobocie. W przyszłym roku wzrosnąć ono może do ok 16% w Polsce, 15% w Irlandii i do 20% w Hiszpanii. Bezrobocie w USA również zbliży się do 15%. W ten sposób rząd zrealizuje zarówno marzenia komunistów (dogonić i przegonić Amerykę), jak i marzenia Tuska (macie tą obiecana drugą Irlandię). Nasza faszyzująca władza nic nie robi, a ich jedyny plan to euro - cud specyfik na wszelkie gospodarcze bolączki. Na Antypodach działają inaczej. Prawie 30 mld dolarów rząd Australii wyasygnował na budowę sieci superszybkiego szerokopasmowego internetu, gdzie zamiarem jest przyłączenie 90% domów liniami 100 Mbitowymi. Symptomatyczne jest to, że odrzucono oferty prywatnych firm,, a budową zajmie się stworzona w tym celu państwowa spółka, która zatrudniać będzie prywatnych podwykonawców do części robót.

Muller twierdzi, że w kapitalizmie nie ma rynku pracy, a jest tylko rynek towarowo-pieniężny. Praca i umiejętności ludzkie są tylko towarem rynkowym. Ludzie są tylko towarem, zasobem, dobrem posiadanym i wykorzystywanym. Firmy pracują dla zysku a nie dla człowieka. Człowiek staje się przedmiotem, a skoro tak, to skąd te głosy oburzenia, gdy przerabia się ludzi na b(m)ydło.

4 komentarze:

 1. Witam,
  Dobrze i dowcipnie Pan pisze. Mam tu info o Internecie poprzez swiatłowód. To rzeczywiście może rozruszać gospodarkę. Nowa bańka? W Europie Grecja ostro się wzięła do roboty, za pieniądze EU.
  Singapur trochę jest lepszy : każdy dom /mieszkanie ma mieć 1 Gb/s poprzez światłowód -FTTH, Australia zakańczać będzie łącze miedzią (taniej i wolniej)- FTTN.
  ""Singaporeans can expect to have ultra-high broadband connectivity of up to 1Gbps in 95 percent of homes and offices by June 2012." "
  http://www.zdnetasia.com/news/communications/0,39044192,62052858,00.htm

  A tu ciekawe podsumowanie nowych inwestycji w dostęp FTTH/FTTN z podziałem na strony obsługujące projekt:

  USA – enterprise

  Japan – government initative, but private investment

  Korea – government initative, both government and private investment

  Tawain – Government investment

  Greece – Government investment

  Brunei – government investment

  Rwanda – Govenment and private investment

  Sweden – private investment

  France – government initative, private investment

  Switzerland – government investment

  Singapore – government initative, both governement private investment

  http://ftthnews.titan.net.au/2008/07/fttx-what-is-happening-around-world.html

  OdpowiedzUsuń
 2. A we Francji jak donoszą donosiciele z faszystowskiego Vichy:
  "Według rządowego pomysłu, koszt światłowodu w budynku będzie doliczony do ceny mieszkania."

  Czyli bierz chłopie światłowód bo inaczej z toba pogadamy.....

  http://www.gazetaprawna.pl/blogi/tomasz_swiderek/archiwa/135-wiatowod-w-kadym-domu.html

  OdpowiedzUsuń
 3. No i na koniec Nasza Najjaśniejsza.
  Gdzie nam do 1Gb/s na optyce, gdzie nam do 100Mb/s na miedzi, my nawet nie umiemy zrobić sieci szkieletowych za pieniądze EU (szczególnie ściana wschodnia, aby zrobić na razie podejście pod ADSL)
  Jesteśmy żałośni - rząd, politycy, samorządy, organizacje nadzorujące wydawanie pieniędzy:
  http://tiny.pl/zmz2

  We Włoszech pd. mafia pali i zakopuje śmieci biorąc pieniądze z UE na ich utylizację (czego nie robi) i nic EU nie może zrobić. A nasi nadgorliwi urzędnicy każdy spinacz z dotacji każą znakować logiem EU.

  http://www.wprost.pl/ar/107683/Kalkuta-w-Neapolu/
  Czyli na kontakty z urzędnikami EU bierz kałacha, powinno wystarczyć :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. No bo pieniądze z EU służą do czegoś innego. Dla przykładu koledzy Prodiego przekręcili EU na ponad 100 mld euro na dotacje do hodowli mlecznych krów, których nigdy nie było. I wszystko rozeszło się po kościach;-)

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP