niedziela, 17 maja 2009

Lobbowanie i tradycja

Stirlitz twierdzi, że powolutku wychodzi faszyzm z UE, tfu, szydło z worka. Z raportu organizacji pozarządowych wynika, że w ponad 25% komisji, przedstawiciele przemysłu dysponowali większością głosów. W kolejnych 40% przypadków lobbyści mieli większości. W pozostałych przypadkach ilość lobbystów równoważona była przez naukowców i niezależnych ekspertów. Wynik jest prosty - na kształt prawa w wpływają ci, którzy potem z tego czerpią ogromne profity. Stirlitz powiedział, że tak kiedyś zrobił jego wujek czekista, który nie lubił Tatarów, a miał daczę na Krymie i tak długo Józka Słoneczko namawiał, aż ten Tatarom załatwił bilety na zbieranie bawełny w Kazachstanie. Za przykładem czekisty poszła grupa CBAG, która doradza w sprawie żywności i roślin GMO, no i zadbała o komisje tak, że w komisji nie ma w niej ani jednego przedstawiciela organizacji pozarządowych i osób przeciwnych GMO. W demokratyczny sposób doszliśmy do tego, że obywatele maja nic do powiedzenia, jak zwykł mawiać Kononowicz. Władzy, wybory i obywatele potrzebni są jedynie do legitymizacji faszystowskiej rzeczywistość, którą media zamieniają w demokrację niczym Chrystus wodę w wino;-).

Sołtys powiedział, że przekręt widać nawet, gdy się jedno oko zamknię, bo pomimo wprowadzenia coraz to nowych norm i permanentnej nadprodukcji żywności mamy produkowane na bazie trocin kiełbasy i wędliny ledwie przyprawione mięsem, a warzywa i owoce, są coraz bardziej niejadalne, ale za to mają odpowiedni kształt i krzywizny. Zamiast smacznego, zdrowego jedzenia i wolnego rynku, międzynarodowe koncerny załatwiają w Brukseli skutecznie zabezpieczenia dla swoich interesów przy produkcji i sprzedaży tekturowej żywność, chemii, oprogramowania i usług, ograniczając wolny rynek i lokalnych dostawców. Faszystowski system już teraz niszczy ludzką materię. W wyniku ciągłego podnoszenia norm sanitarnych ponad 30% populacji przyjmuje leki antyalergiczne, a połowa dzieci, głównie na Zachodzie, rodzi się z alergiami pokarmowymi. Żywność ekologiczna nie jest, jak się naiwnym zdaje, wyprodukowaną bez udziału chemii na czystej nieskażonej glebie, ale żywnością ekologiczną jest ta, która otrzymała unijny certyfikat, na który polskich rolników zwyczajnie nie stać. Na to się w Polsce nakłada typowa bezmyślność i pańszczyźniana uniżoność biurokracji, która niszczy rodzimą małą gastronomię i gospodarstwa rodzinne. Gdyby unijnymi przepisami przejmowano się na Zachodzie, to turyści pomarli by z głodu, bo od Grecji poczynając, poprzez Włochy i Hiszpanię, a na Holandii kończąc trzeba byłoby ze względów sanitarnych zamknąć większość barów i kebabów. Wie to każdy, kto po pijaku zamiast do toalety, trafił na zaplecze małej gastronomii na południu Europy. Teraz wychowankowie polskiej biurokracji, z pańszczyźniana mentalnością i zahipnotyzowani eurowy(po)borami jadą do Brukseli. Kto nas ubezpieczy od szkód wyrządzonych przez pięć lat ich posłowania? System HACCP?

Bezmyślność w stosowaniu unijnych przepisów i tworzenie dupochronów zamiast działania rodzi reakcję łańcuchową. Jeśli rząd, zgodnie z zapowiedzą, dokona kolejnych cięć w wydatkach, głównie inwestycyjnych, to pieniądze lecące z unii, niczym gołębie, zatoczą łuk i wrócą z powrotem do Niemiec. Jedno okrążenie i około 200 tysięcy miejsc pracy zniknie z Polski. Heller twierdzi, że jesteśmy przygotowani do rewolucji i innych szoków. Telewizja już o to zadbała. Dla faszystowskiego reżimu może to i dobrze, że pieniądze wracają, bo EUropa stała się przykrywką do forsowania niemieckich interesów narodowych, a polscy faszyści Niemcami są zafascynowani.

Przypomniałem sobie, że teraz jakoś dziwnie cicho o przedwojennej międzynarodowej współpracy, mającej przecież na celu przeciwdziałanie kryzysowi. Teraz, podobnie, jak przed i w czasie drugiej wojny światowej, widać współdziałanie międzynarodowych korporacji. Union Banking Corporation z Nowego Jorku, to korporacja, która zainwestowała w latach trzydziestych w Hitlera. Potem przez całą wojnę jednym z przemilczanych partnerów IG Farben, tego od Cyklonu B była firma Rockefellera, Standard Oil Company, która dostarczała składników do specjalnej mieszanki paliwa dla bombowców i otworzyła nawet linię kredytową wartą w dzisiejszych pieniądzach prawie 1.5 miliarda dolarów, tylko po to, aby faszystowskie Niemcy nie zaprzestały bombardowania Londynu. Globalizacja to również kawałek biznesu Union Banking, któremu szefował Prescott Bush, dziadek prezydenta Busha, poprzednika Obamy. Union Banking tak intensywnie robił z faszystami interesy i to w czasie, kiedy USA była z Niemcami w stanie wojny, aż został skazany na grzywnę;-)

Faszyzm, jak widać ma długą tradycję, szczególnie w wyciąganiu z kryzysu i wciąganiu w wojny.


2 komentarze:

 1. Jest wiele takich mafii typu żywność zmodyfikowana, następna np. mafia telekomunikacyjna, niektórzy z nią walczą,, ostatnia rezolucja Parlamentu UE pokazuje że warto
  http://www.iddd.de/umtsno/bocian.htm#0204

  inne:
  http://www.iddd.de/umtsno/bocian.htm#euplan
  http://www.iddd.de/umtsno/gelzok.htm
  http://www.iddd.de/umtsno/whomails.htm

  jest też mafia atomowa
  http://www.iddd.de/umtsno/bocianatomowytytul.htm#mafiaatom

  OdpowiedzUsuń
 2. i jeszcze jedno:
  http://iddd.de/umtsno/bocian/Puzyna1majKomentarzStanMZ.pdf

  "Naukowi kolaboranci produkują wyniki na zamówienie. Ten fakt jest
  udowodniony naukowo. Znalazł on swój wyraz w raporcie Bioinitiativedokumencie
  będący podstawą rezolucji parlamentu europejskiego z 4 września
  2008r.
  "10) Vested interests have a substantial influence on the health debate.
  10: wpływ zainwestowanego kapitału ma istotny wpływ na dyskusję o skutkach
  zdrowotnych. "
  Pola EM o bardzo słabym natężeniu wywołują w organizmach żywych różne
  zmiany także genetyczne, to też jest naukowo udowodnione patrz wyniki
  Projektu Unii Europejskiej Reflex. porównaj krótkie podsumowanie - po
  angielsku
  http://iddd.de/umtsno/reflexsummEng.pdf"

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP