środa, 20 maja 2009

Wybor(cze)ne stocznie

Stirlitz powiedział mi był, że prawda w nieodpowiednich ustach brzmi jak kłamstwo. Przekonał się o tym tow. Michałkiewicz, który objawił, że Żydzi będą żądać 65 mld odszkodowań od Polski, za co wytoczono mu proces o antysemityzm. Gdy to samo powtórzył rabin Weis, to przyobiecano mu odszkodowanie. Teraz prawda o sprzedanych stoczniach w ustach rządu i obserwujących to z boku ludzi wygląda zupełnie inaczej, chociaż tak samo;-) Przy okazji wodowania wyjdzie na jaw, że nasz saloon ma wodę z doków zamiast mózgu.

Kto kupił stocznie? Holendrzy, firma programistyczna, goście zajmujący cię hazardem w sieci, czy podstawieni faceci pracujący na rzecz izraelskiej armii. Formalnie stocznię kupił United International Trust B.V. Tylko co to zacz jest? UIT jest firmą zależną spółki Sapiens International Corporation NV, która zatrudnia byłych (czy aby napewno byłych) oficerów Mossadu i armii izraelskiej. Ciekawe po co Mossadowi i izraelskiej armii dwie stocznie na Bałtyku? Czyżby miało szykować się coś poważnego? A może opowiastki o budowie statków w Polsce, to opowiastki dla grzecznych stoczniowców, aby zadymy nie zrobili przed eurowy(po)borami?

Same pytania, a wariantów odpowiedzi jest kilka:
1. sprzedano stocznie, aby nie upadły i mogły budować gazowce. Za stocznie zapłacono wartość jednego gazowca, a polski (nie)rząd zamówi ich kilkanaście, co pozwoli na szybki zwrot z inwestycji, nawet po uwzglednieniu ogromnych łapówek dla Polaków. Żydzi zrobiliby w ten sposób super interes, a przekupną władzę, za sprzedanie, tymczasowo zagłodzonej kury znoszącej złote jajka, należałby się sznur i gałąź pod ciężarem zgięta, jak pisał Miłosz.Ta wersja przewiduje, że wystarczyło zgromadzić jakieś 30 milionów złotych na łapówki dla władzy, a stocznie spłaci się z zamówień - coś w stylu PZU i Eureko,
2. szykuje się jakaś zadyma i Mossadowi potrzebna lewa kasa, którą zarobią w sposób opisany powyżej, a do interesu dołożyło się prywatnie kilku jenerałów, bo nie za bardzo mają co z gotówką zrobić, a na dolar już nie liczą,
3. szykuje się wojna i izraelskie stocznie nie wyrabiają się z zamówieniami, więc zaszła nagła potrzeba mieć gdzieś na uboczu, poza możliwą strefą działań wojennych, produkcję na potrzeby owej hipotetycznej wojny. Ten wariant zakładałby atak USA na Iran i w ten sposób rozwiązanie problemów dolara.

No i teraz jak na randce w ciemno, mamy do wyboru opcję 1, 2 i 3. I tylko nie wiedzieć czemu moja kobieca intuicja mówi mi, abym wybrał jedynke;-)

13 komentarzy:

 1. @Autor:

  Punkt 1. jest bankowy (kto to mówił?).
  Punkt 2. jest zawsze aktualny i niesprzeczny z 1., bo "zadymy" są zawsze chociaż niekoniecznie nagłaśniane. Punkt 3. jest absurdalny, bo w przypadku konfliktu Izrael dostanie statki amerykańskie i to za darmo.

  OdpowiedzUsuń
 2. w jaki sposob atak na Iran rozwiazalby problem dolara?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tematy ogólne.
  No mamy dalsze objawy przykręcania śruby:

  http://tech.wp.pl/kat,39516,title,Ustawa-przeglosowana-Francja-jednak-odetnie-piratow-od-Internetu,wid,11121427,wiadomosc.html

  http://magicsport.pl/news/zdrowie/podatek,od,otylosci,N170.html

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,5-lat-wiezienia-za-przemoc-wobec-gejow,wid,11121423,wiadomosc.html

  Twoje analizy poparte są coraz większą liczbą symptomów,że w tym "kryzysie" nikt nie będzie bronił praw obywatelskich bo będą "ważniejsze sprawy"

  OdpowiedzUsuń
 4. @Nina
  Iran posiada zasoby naturalne, których dla USA brakuje. Na dodatek sprzedaje on ropę za euro i jeny, co niszczy dolara jako walutę światową. Jesli dodamy do tego, że prawie 60% przemysłu pracuje na rzecz wojska to mamy obraz sytuacji - duża awantura, taka na światową skalę pozwala dla amerykańskiego rzadu na szybkie i praktycznie bez sprzeciwu wprowadzenie faszyzmu i rozruszanie gospodarki. Wystarczy przypomieć okres wojny z Japonią, kiedy to nieco zażółconych obywateli USA trzymano w obozach, bez prawa do sądu. Taki stan wojenny w USA spowodowałby eksport faszyzmu do sojuszników i uzyskanie władzy nad 1/3 świata, a ten plan wymaga wojny i jednoczesnie rozwiązuje problem długów. Wrogom długów się nie zwraca;-)

  @slav
  Celem tego kryzysu jest wprowadzenie faszyzmu rozumianego jako bezwzgledna władza właścicieli korporacji i banków oraz powiązanych z nimi polityków. W faszyźmie nie ma żadnych obywateli - sa tylko nadludzie (faszyści), ludzie(kolaboranci) i podludzie(cała reszta, tak z 80-90%). Jak okreslic działania władzy, wybranej przez obywateli, która tym obywatelom zabiera wolność i oddaje ją korporacjom? Przecież władza ma tylko tyle praw, ile ludzie jej dali, a nawet mniej. Reszta to uzurpacja i elementy tyranii. Przecież ludzie maja prawa niezbywalne i fundamentalne, które definiuja człowieka wolnego. Władza, która odbiera ludziom te prawa, nawet jak robi to za zgodą większości, zaczyna działać bezprawnie i staje sie tyranią, bez jakiegokolwiek moralnego prawa do rzadzenia. Sadzanie kogoś do więzienia za ściaganie filmów lub napisanie programu, a do tego to zmierza, obkładanie podatkiem, bo ktoś jest gruby, albo żółty, albo łysy, czy sadzanie kogoś, kto uważa homoseksualistów za zboczeńców, a jedzących muchy za idiotów to są objawy narastającej tyranii, bo odbierają nam wszystkim wolność. Człowiekowi z końca XIX wieku, gdyby pokazano współczesny świat, to przeraziłby się poziomem zniewolenia człowieka. Jak ludzie nie zaczna działać wspólnie i bronić swoich praw, to wszyscy obudzą się albo w pasiakach, albo w brunatnych koszulach. Wielu przedsiębiorcom i inwestorom zdaje sie, że protesty pracowników im szkodzą, ale za chwilę to oni bedą w takiej samej sytuacji. No bo ilu prawdziwych aryjczyków jest na świecie 0.5%, czy może 0.1%?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mozliwe, ze nie chodzi o stocznie ale o teren na jakim sie znajduja. Nie wiem czy umowa zakupu okreslila zobowazania inwestora do prowadzenia dzialalnosci zgodnej z profilem przedsiebiorstwa. Jesli nie to za niewielkie pieniadze dostal doskonala lokacje. Byc moze chodzi o to aby wybudowac tam kondominia czy kasyna. Rzad zas pozbyl sie duzego zgrupowania wielkoprzemyslowej klasy robotniczej, ktora juz poprzednio dawala sie we znaki jak nie IIIRP to PRLowi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zmiana planu zagospodarowania terenu nie jest tak prosta. Plotka o kasynach jest przesadzona, natomiast cel w postaci rozwalenia grupy zorganizowanych ludzi o wspólnych celach - jak najbardziej. Dziel i rządź!

  OdpowiedzUsuń
 7. @Autor:"Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego nie jest taka prosta".

  E tam. Przeżyłem to na swoim terenie. Zmiana jest trywialna: ktoś pisze postulat, władza zmienia przeznaczenie terenu, inni piszą odwołania, władza je ignoruje i mamy zmieniony plan zagospodarowania. Oczywiście władza musi pilnować procedur, bo jak nie, to wyższa instancja może unieważnić cały plan.

  Tak na marginesie pytanie do Autora. Czemu przy edycji komentarzy nie działają strzałki, ani kopiowanie tekstu? To strasznie uciążliwe.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. @hes
  Czemu przy edycji komentarzy nie działają strzałki, ani kopiowanie tekstu?Poprawiłem.

  Zmiana jest trywialna No niezupełnie. To są tereny przemysłowe i zamiana ich na centra handlowe i kasyna moim zdaniem taka banalna nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 10. zgadzam się z Hesem zmiana jest możliwa kwestia jest tylko kto ją chce zrobić.

  Rozmawiałem właśnie ze znajomym, który pracuje w stoczni gdańskiej północnej, która jest za płotem tej sprzedanej. Oni przez cały czas budują i starają się mieć zamówienia. Jak jest mniej czesc ekipy jedzie np. do holandii i tam pracują jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 11. sorki mała pomyłka oczywiście powinno być "za płotem tej strajkującej"

  OdpowiedzUsuń
 12. HansKlos: przy takim deficycie jaki maja juz zadna wojna im nie pomoze bo nikt na wojne pieniedzy nie pozyczy. Szanse na wygranie tez sa zadne.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dlaczego tak sądzisz? Alternatywą jest TRWAŁY, mierzony w kilku pokoleniach upadek Ameryki. Co zrobi amerykański rząd i FED, kiedy Ruscy i Chińczycy będą trzymać USA za jaja? Posłusznie zgodzą się na materializację długu i prace na rzecz połowy świata za miskę ryżu? Co wtedy zrobią Amerykanie?

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP