środa, 10 czerwca 2009

Dwie szkoły


Ustawia się kolejka bankrutów, jednakże w TV wyglada ona inaczej. Muller rozmawiał kiedyś z Cejrowskim, którego potem zacytowano w jednej z gazet. Poglądy pierwszego kowboja Rzeczypospolitej są znane i dla niektórych kontrowersyjne, jak chociażby ten - Do czasu zmiany ordynacji na uczciwą, głosowanie nie ma sensu. Dzisiaj mój głos oddany na kandydata X jest przetwarzany w ramach listy partyjnej i zasila jakiegoś innego kandydata, którego ja wcale nie chciałem popierać. Jedyne uczciwe i sensowne wybory to takie, gdy głosuje się w jednomandatowych okręgach wyborczych. Jestem zwolennikiem walki o zmianę ordynacji. Walczyliśmy już o uczciwe wybory z komuną. Polegało to albo na bojkocie wyborów w ogóle, albo na manifestowaniu wysokiej frekwencji, ale jednocześnie na oddawaniu głosów nieważnych. Ponadto głosowanie do Parlamentu Europejskiego nie ma sensu, gdyż Unia zarządzają Komisarze, a nie Parlament. Unia jest w tym podobna do Związku Sowieckiego - tam też Parlament nie miał znaczenia, bo rządzili komisarze ludowi. - Zdaje się, że doczekaliśmy się czasów, kiedy wszystko, co brzmi inaczej niż w telewizji zaczyna być kontrowersyjne. Sołtys mówi, że jak się nie napijesz, to nie pojmiesz tego świata, a szczególnie jego finansów;-)

Brunner twierdzi, że są dwie szkoły inwestycyjne - wołomińska i otwocka;-) Według tej pierwszej szorujemy już po dnie kryzysu, a według tej drugiej właśnie wyskoczylismy z okna;-) Przykładem tego, że obie szkoły jednocześnie mają racje są Stany Zjednoczone. Podobnie jak i w EUropie dokonuje się tam na masową skalę oszustwa, ftu nadinterpretacji danych. Ostatnio w USA prawie 2.5 miliona ludzi nie zostało zaliczonych do bezrobotnych, albowiem, wg urzędników nie szukali oni pracy przez ostatnie 4 tygodnie;-) Gdyby dla amerykańskiego bezrobocia wynoszącego oficjalnie 9.6% przyjąć metodykę z lat 30-tych, to poziom bezrobocia spokojnie można pomnożyć przez dwa. Tyle, że prawie 20% bezrobocie mogłoby obudzić misie, a Obama i europejckie przedszkolaki śpiewają dla giełdowych graczy - stary niedźwiedź mocno śpi - zaklinając tym samym rzeczywistość. A byczki tego lata zupełnie wychudzone, pomimo tego, że Tim Geithner co rusz dokarmia je zieleniną;-) Optymistycznie nastawieni inwestorzy nie przeszkodzą grubym rybom w bezwzględnej realizacji zysków. Szorowanie po dnie w żadnym wypadku nie może być utożsamiane z końcem kryzysu ale raczej z początkiem nowych problemów. Gospodarczy okręt zatonął i jakoś trzeba ratować swoje liche życie, tfu inwestycje.

Rosja zmienia strategie z XIX wiecznej na współczesną i oprócz Opla zamierza zainwestować w Polsce w sektor bankowy. Tym samym stajemy się znów polem dla rywalizacji rosyjsko-niemieckiej, co paradoksalnie może wyjść nam na dobre - ilość inwestycji bezpośrednich rośnie i to pomimo starań naszej faszyzujacej władzy aby temu przeszkodzić. Strategia kupna teraz za dolary czegokolwiek z 6 miesiecznym terminem splaty to zdaje się być dobra inwestycja;-)
4 komentarze:

 1. Swietny jezyk i duzy talent.
  Dodane do RSS.

  Pozdrawiam,
  Blazej

  P.S. czekamy na nowe wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten wykres jak rozumiem to ile netto warty jest statystyczny niewolnik (tj człowiek) danego obozu łącznie z nieruchomościami i wszystkimi długami jakie na niego przypadają ?

  Jeśli tak jest w to niedziwi siła Jena gdzie każdy widział bezpieczną przystań a zaraz później Dolara. Euro mimo restrykcyjnej polityki EBC poleciało do śmietnika....

  Wypadałoby nie stawiać krzyżyka na $ i nie namawiać nikogo na kredyty w $ tym bardziej, że delewarowanie potrwa jeszcze długo a górale w skarpetki znowu $$$ napychają i taki $ kredyt wydaje się granatem bez zawleczki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, ale jest to wykres za 2008 rok. Amerykanie od niedawna są z drugiej strony kreski, cienkiej białej kreski, która oddziela szansę na rozwój od bankructwa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Poglądy pierwszego kowboja Rzeczypospolitej są znane i dla niektórych kontrowersyjne, jak chociażby ten...

  Kontrowersyjne byłoby dopiero zaprzeczanie tej oczywistości... Dlatego kandydaci na europosłów nie dali się przyłapać na kontrowersyjnych wypowiedziach. ;-D

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP