środa, 24 czerwca 2009

Letnia wyprzedaż

Sołtys twierdzi, że me(r)dia operują półprawdami. Niby nie kłamią, ale prawdy też nie powiedzą. Niby nic nie można im zarzucić, a z człowieka głupiego robią i już. Czasem zastanawiam się ilu ludzi tam pichci taką papkę i co oni myśla o swojej robocie. Może myslą sobie - ale super, dzisiaj w balona robimy niby-inteligentów, czy coś w tym stylu? Lepiej o sytuacji na swiecie świadczą nie słowa, ale działania. Amerykańscy menedżerowie masowo wyprzedają posiadane przez siebie akcje firm z listy S&P500, jakby jutro w Ziemię miał uderzyć meteor (podobno już leci;-) a w gazetach w tym samym czasie podobno cytują Roubiniego i mówią, że ów gość staje sie optymistą. Optymistami też są szefowie Goldman Sachs, którzy uwolnieni od TARP oczekują najwyższych premii od 140 lat działania banku. Goldman ma za sobą najlepszy rok w historii, a na premie dla szefów polskie firmy dorzuciły w ramach opcji kilka miliardów. Rząd polski takiej radości nie przejawia i ogłosił rozpoczęcie okresu smuty oraz namawia do cięć. Podbno to ma być pięć cięć w drodze ku oszczędności na końcu której czeka pociąg z euro - jak zwykle euro ma być dla wybranych, wybranych do parlamentu EU. Cięcia są teraz w modzie. Tymczasem ludek tego nie rozumie i w takiej Kaliforni się buntuje. Kalifornia bankrutuje, a społeczeństwo mówi NAIN dla cięć. No i gdzie tu podział się ten słynny amerykański patriotyzm?

Specjalista od komputerów mówił mi, że teraz tak banki walczą o lokaty ponieważ ludzie masowo nie spłacaja kredytów, a wszystko przez algorytmy. W tych bankach, to mają i słabe algorytmy, i słabych analityków - no bo skąd niby się ta rzesza dłużników wzięła, skoro kryzys jeszcze do Polski nie dotarł? Na wszelki wypadek prywatne banki podobno już dogadały się z rządem i ten ma zmusić Polakow do obowiazku posiadania konta, a co za tym idzie, do placenia haraczu tym finansowym terrorystom. Prawda ludowa głosi, że rządowy policjant i prywatny złodziej na jednym jadą wozie, i właśnie ta prawda powoli dociera do mas oglądających kolejne edycje tańca z gwiazdami.

8 komentarzy:

 1. Hans przyznaj się bez bicia, że w ramach ogólnopolskiej akcji "Stop TV" odciąłeś mi wczoraj moje darmowe 24 kanały ]:-> ... zgadzam się, że wszelkiej maści wiadomości, to zdania wyjęte z kontekstu, ale to nie tylko telewizja, a także radio i prasa, że o internetowych portalach nie wspomnę. Teraz troszkę pokadzę: bardzo przyjemnie czyta się tego bloga,(ale musi być jakieś ale) ale brakuje mi czasami odnośników do informacji, na które się powołujesz (mój fach nie pozwala na śledzenie doniesień przez całą dobę(?)), a zatem informacje zawarte w Twoich wpisach pozostają zawieszone jakby w próżni ... ja rozumiem, że nie jesteś informacyjną agencją radiową tfu internetową, ale moim zdaniem kilka linków dla niewtajemniczonych by się przydało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Całe nasze życie, a nawet planeta Ziemia jest jakby zawieszona w próżni. Z tym żyć się da;-) Większość moich informacji pochodzi z kanałów nieoficjalnych, ale dementowanie lub potwierdzanie tych informacji znajdziesz w gazetach, które kupuje, bo są doskonałą podpałką do grila;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tym obowiazkowym kontem to zmartwiles.
  Kiedy to niby ma wejsc w zycie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba chcą na dobre wykończyć Kaczyńskiego (będzie musiał założyć konto:).

  OdpowiedzUsuń
 5. To muszę przyznać, że używasz bardzo drogiej podpałki, mnie na taką nie stać :-). A smak kiełbasek się nie zmienia? ;-) Tyle mi wystarczy - tzn. jeżeli to źródła nieoficjalne- wiadomo, że jakby z definicji muszą być zawieszone w próżni, bo nikt się do nich nie przyznaje. Zaspokaja to wystarczająco głód ośrodka wiedzy i niewiedzy ;-).

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas to media a zwłaszcza komentarze ekonomiczne jeszcze się stosunkowo nie rozpędziły. Myślę, że poprostu są nieudolnii.

  Natomiast jak się popatrzy amerykańskie stacje to jest masakra. Przecież ci ludzie tam to nie są dziennikarze tylko jakaś ekipa od czytania co na ekraniku obok kamery wyskakuje ....
  GREEEN SHOOOTS !!

  OdpowiedzUsuń
 7. @hes
  Kaczor już konto ma od roku.

  @Blazej
  Jak władza się pospieszy, to czeka nas to na koniec 2010 roku. Może się jednak przy tym pokłócą;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pan Oberlejtnant zapomina, ze media nie sluza podawaniu informacji prawdziwych ale wrecz przeciwnie sa narzedziem dezinformacji sluzacej celom ich wlascicieli. Stad zreszta w nich tylu agentow i TW. My wiemy oczywiscie tylko o tych z okresu PRLu, ktorych sie udalo ujawnic mimo wielu protestow. Byloby jednak naiwnoscia myslec, ze proceder ow zaniknal w III RP. Podobnie jest wUSA i innych "Wolnych" krajach. Aby wiedziec co sie naprawde dzieje trzeba szukac prase (lub inne media) opozycyjne do panujacego porzadku. Tak bylo za komuny i tak jest nadal. Problem polega na tym, ze opozycja ma obecnie bardzo slaba pozycje w mediach. Dziennikarze i inni informatorzy oczekuja za swoje wysilki wynagrodzenia, przywilejow itp. O to zas latwiej gdy gra sie w druzynie bedacej przy wladzy. Jak widac Wrog jest bardzo potrzebny . Takze po to aby mozna sie dowiedziec na jakim swiecie zyjemy.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP