niedziela, 4 października 2009

Ułańska fantazja i zółta przyszłość

Polacy słyną na świecie z ułańskiej fantazji, a polski rząd z głupoty. W dobie kryzysu i dziury w budżecie, która zaczyna przypominać odwrócone Himalaje, w Istambule zawarto umowę o pożyczce pomiędzy Polską i Islandią. Polska pożyczy Islandczykom 630 milionów złotych, a nie dalej jak rok temu pożyczyła ponad 600 milionów złotych. Obroty z Islandią to około 150 milionów złotych rocznie. Czyżby rząd chciał w ten sposób wykupić licencję na pomysł, że dopóki w morzu będą ryby, to Islandczycy się wyżywią?

Sołtys twierdzi, że głupota panoszy się już wszędzie. Dotarła nawet do Internetu. Podatnicy europejscy, za pomocą polskiej administracji masowo wyrzucają pieniądze w błoto. Sołtys to chyba coś o tym wie, bo jest radnym w gminie i na utworzenie oraz utrzymanie gminnego portalu przez pięć lat wyasygnowano tam całe 10 tysięcy złotych. Natomiast w ramach dopłat unijnych ma powstać łódzki serwis społecznościowy za nieco ponad 840 tysięcy złotych. Z kolei SportoweSpotkania.pl łykną z unii 830 tysięcy złotych, panorama turystyczna Wrocławia kolejne 765 tysięcy, zaś platforma usługowa dla właścicieli psów tylko 45o tysięcy złotych. Dla lubiących sobie popić powstanie internetowa tawerna kosztująca niecałe 310 tysięcy, a internetowy kreator biznesplanów, za pomocą którego, jak domyśla się Soltys, wyciągana będzie kolejna kasa od podatników, to koszt tylko 839 tysięcy. Świńska grypa jest jeszcze jednym sposobem, aby wyłudzić od społeczeństwa naprawdę duże pieniądze. Lekarze niejednokrotnie zwracali się do ministra zdrowia z apelem o wycofanie się z obowiązkowych szczepień ochronnych. Teraz napisali do Rzecznika Praw Obywatelskich. Głucho wszędzie, cicho wszędzie. Co to będzie, jak przestaną zmuszać ludzi do szczepień? Nic nie będzie. W Niemczech szczepienia nie są obowiązkowe i ludzie tam żyją, epidemii nie ma, a śmiertelność wśród dzieci i młodzieży jest mniejsza niż w Polsce. Byłoby zapewne podobnie, gdyby emerytury i obowiązkowe na nich składki zastąpić zasiłkiem emerytalnym w jednakowej dla wszystkich wysokości. No, ale ilu ludzi, krewnych i znajomych króliczka by się nie najadło?!

Finansiści ostatnimi laty okazali się mistrzami gry w prywatyzację zysków i uspołeczniania strat. Kiedyś banki oferowały kilkanaście rodzajów usług, a dzisiaj ponad 350 tysięcy. W świecie wirtualnych giełd, w ciągu sekundy zawieranych jest około 800 tysięcy transakcji. W efekcie takiego nadymania PKB USA w prawie 40% wykreowane zostało z finansowych usług. Gra o utrzymanie obecnego systemu, to gra o te wirtualne pieniądze, które realnie można obywatelom ukraść. A żeby ludkowi do głowy nie przyszedł bunt, to rządząca w wielu krajach i powiązana ze sobą klika wprowadzi światowy faszyzm. To nic, że monokultura zabija. W Irlandii przecież ponad 65% powiedziało tak. Jak opowiadał się kiedyś unijny komisarz Kilkujadek - Ja wiem, że polococktowcy nas nie kochają, ale my ich tak długo będziemy kochać, aż oni nas w końcu pokochają.;-)

Stirlitz kiedyś był twierdził, że polityka nie rozwiązuje żadnych problemów. Od rozwiązywania rzeczywistych problemów jest technologia. Obecnie jesteśmy technicznie uzależnieni od rzadkich minerałów i od ropy naftowej. W metalach ziem rzadkich Chiny mają 97% udziału w globalnym wydobyciu. Dominacja Chin i dostęp do unikalnych metali daje temu krajowi przewagę w rozwoju technologicznym, a współpraca z Rosją, Iranem i krajami Afryki gwarantuje ciągłość dostaw ropy naftowej. Chiny właśnie ograniczyły eksport lantanowców do 35 tysięcy ton, przy światowym popycie sięgającym 125 tysięcy ton. Pentagon zobaczył właśnie wielkie czerwone stop dla rozwoju i utrzymania techniki wojskowej. Do całości układanki Chinom potrzebna jest nowa światowa waluta rezerwowa oraz upadek USA.

Przyszłość rysuje się w żółtych barwach;-)

14 komentarzy:

 1. takie Monetto.pl też łyknęło z PARPu kilkaset tys zł bo chciało pobawić się w "bank" tyle że bez tych wszystkich zbędnych formalności i badań zdolności kredytowej i bez własnej kasy tylko z cudzą. no i oczywiście upadło. podatnik sfinansował pewnego bankruta. ciekawe czy na dopłaty załapie się http://czytogrypa.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. @mantrid
  Tutaj działa dość prosty schemat. Papiery + coś o internecie, znaczy się innowacja i poszło. No i te niezbędne 10-20%, które trzeba zainwestować na początek. Odniosłem osobiście wrażenie, że żaden wnioskodawca nawet nie liczy, że mu się interes zwróci. Ważne jest, aby dotacje wyciągnąć i rozliczyć, a że jest to kolejne wywalenie pieniędzy w błoto.

  W kraju i w unii problemem nie jest innowacja, ale bariery prawno-administracyjne, zezwolenia, certyfikaty, dopuszczenia, które skutecznie hamują jakąkolwiek innowacje i ograniczają produkcję w małych firmach. Byłem niedawno na zawodach mikrosamolotów i motolotni. Sprzęt podstawowy głównie z Ukrainy, silniki zachodnie, bo od producenta w Polsce i unii dla wymaga się certyfikatu, którego koszt oscyluje wokół rocznych zysków z produkcji skrzydła, a na Ukrainie certyfikat kosztuje 10% tego, co w naszym kraju.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chinczycy-hmm no to przeanalizujmy na chlodno ich sytuacje.
  Na plus-szybko rozwijajaca sie gospodarka,tania i liczna sila robocza,potezne rezerwy walutowe,pracowity i oszczedny narod,sprawny i skuteczny rzad,arsenal atomowy.
  Na minus-ciagle jeszcze 750 milionow Chinczykow klepie biede(czyli 75% spoleczenstwa),kraj potrzebuje poteznych inwestycji strukturalnych ktore zajma lata i pochlona biliony,ujemny przyrost demograficzny sprawia ze sila robocza staje sie coraz drozsza(od 2014 ilosc chinskiej sily roboczej zacznie sie zmieniejszac)i kreuje na przyszlosc problem z systemem emerytalnym,rezerwy walutowe w wiekszosci w upadajacej walucie jaka jest dolar,gospodarka proeksportowa nastawiona glownie na wlasnie biedniejacy Zachod(portfele klientow chudna),hierarchiczna i tradycjonalistyczna kultura niechetna innowacjom i nieelastyczna(czyli w sumie nieinnowacyjna i to w czasach gdy niemal wszystko opiera si na wiedzy i innowacjach),rzad niedemokratyczny i w razie spowolnienia gospodarczego zagrozony rewolucja,niechec spoleczenstw Zachodu(wielu na Zachodzie obwinia Chinczykow ze zalewajac rynki Zachodu swoimi towarami niszcza miejaca pracy na Zachodzie),armia nieruchawa i bez doswiadczenia bojowego ale za to z porazkami na koncie(Wietnam 1980),uzaleznienie od surowcow ktore znajduja sie w regionach zapalnych swiata(Bliski Wschod,Afryka)lub pod kontrola innych mocarstw(Rosja lub Ameryka Poludniowa ktora kontroluje USA)co niesie ryzyko konfliktu z innymi globalnymi potegami.Wokol chinskich granic sami potencjalni przeciwnicy-Japonia i Korea przerazone wzrostem chinskiej potegi,Rosja to potencjalan ofiara ktora moze dokonac ataku wyprzedzajacego a Indie rywalizuja z Chinami w Afryce.Muzulmanscy "sojusznicy" zas to zupelnie inna kultura(fanatycznie religijna i ekspansywna)zupelnie nie przystajaca do chinskiego pragmatyzmu i ateizmu co wyraznie pokazuja bunty muzulmanskich Ujgurow wiec na dluzsza mete Islam to dla Chin wrog(nawet jesli taktycznie moze to byc sojusznik).
  Chiny jak widac maja jeszcze sporo do zrobienia aby stac sie PRAWDZIWYM mocarstwem-musza przEOrientowac swoja gospodarke na rynek wewnetrzny,dokonac reformy politycznej,zbudowac system zabezpieczen socjalnych,znalezc sowje miejsce w swiatowym systemie sojuszy i zrobic tysic innych rzeczy-ja nie mowie ze im sie to nie uda bo niektore z tych rzeczy juz zaczynaja robic(chocby przeorientowanie gospodarki)ale to wszystko zajmie dziesiatki lat i pochlonie biliony i wcale nie musi sie udac.Jak na razie Chiny to tylko bardzo duzy i dosc madrze rzadzony kraj z potencjalem i nic wiecej.
  P.S.Co do bankierow to pelna zgoda-to co zrobili to byl przekret wszechczasow-niemalze podziwiac sprawnosc z jaka oglupili a potem ograbili cale narody-a teraz pwoinna byc za to kulka w leb.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ piotr34
  @750 milionow Chinczykow klepie biede(czyli 75% społeczenstwa)
  Chińczyków jest 1,3mld, więc procenty są złe. Poza tym, kwestie ubóstwa materialnego trzeba mierzyć ICH miarą. Oni nie mają takich samych wymagań co do luksusu co my.

  @"kreuje na przyszlosc problem z systemem emerytalnym"+ w inym miejscu "zbudowac system zabezpieczen socjalnych"
  żeby mieli takie problemy jak w Europie i US z jego wypłacalnością? Tam jest oszczędzanie na starość na własną rodzinną rękę.

  @dokonac reformy politycznej
  po co? żeby im się państwo rozleciało? Z obecnego systemu zadowoleni są i obywatele i ci na górze. Wiem to nie z gazety, tylko z umiejętnie prowadzonych i częstych rozmów z Chińczykami w ich własnym języku.

  @hierarchiczna i tradycjonalistyczna kultura niechetna innowacjom...
  bzdury i opinia oparta na zasłyszanych w mediach ćwierćprawdach. Tradycyjna kultura została już z Chińczyków wyrwana z korzeniami przez Mao.

  @"rzad niedemokratyczny i w razie spowolnienia gospodarczego zagrozony rewolucja"
  tu już naprawdę nie wiem jak odpowiedzieć. Zdanie wygląda jak żywcem przepisane z opłaconego antychińskiego artykułu sponsorowanego przez USA. Niepokoje społeczne na tle ekonomicznym to coś zasadniczo odmiennego niż rewolucja. Poza tym ludność jest SKUTECZNIE I CAŁKOWICIE zindoktrynowana do braku zainteresowania polityką; nigdy historycznie nie miała wykształconych takich jak w Europie potrzeb swobód politycznych i żadne rewolucje jej nie w głowie. Ludzie myślą tylko o zarabianiu kasy i tym, że rząd ma stworzyć do tego dobre warunki (co też czyni). W życiu publicznym nie ma żadnych realnych opcji wobec aktualnego stanu spraw. A że rząd niedemokratyczny to duży plus - na dowód wystarczy włączyć telewizor na dziennik.

  OdpowiedzUsuń
 5. @Peter
  Czyli co?-najlepszy jest zamordyzm z niewielka bogata klitka u gory a reszta niech biede klepie trzymana za morde?Hmm-juz w historii ZSRR probowal w ten sposob zbudowac imperium i jak tylo zaczela sie rewolucja postindustrialna ktora wymaga wolnego przeplywu informacji wszelakich to skonczyl na smietniku historii.Mozna sobie w ten sposob rowery skrecac ale wyscigu w technologiach informatycznych i biotechnologicznych sie nie wygra.Zeby ow wyscig wygrac to trzeba nie tylko kopiowac zachodnie wynalazki ale takze miec wlasne a do tego potrzebne jest dobre prawo patentowe,nieskorumpowane sady oraz wolny przeplyw informacji wszelakich-nie tylko technologii ale takze nowych idei filozoficznych czy teorii psychologicznych czy ekonomicznych ktore owocuja pozniej nowymi metodami zarzadzania itp.Chiny to panstwo totalitarne ktore co pokazuja ich proby kontrolowania internetu nie pozwala na swobodny przeplyw informacji a skoro tak to ich innowacyjnosc jako gospodarki jest niewielka.
  System zabezpieczen socjalnych to nie tylko emerytury ale takze sluzba zdrowia oraz oswiata ktore daja nam zdrowych,wyksztalconych pracownikow-samym oszczedzaniem sie tego nie zalatwi szczegolnie jak sie Chinczykom poprawi i zechca "pozyc"-ich obecna stopa oszczednosci wynosi 50% i jest nie do utrzymania na dluzsza mete(juz spada).
  Co do rewolucji to przypominam ze chinscy cesarze(Syn Nieba)tez indoktrynowali a i tak srednio co 200 lat wybuchal bunt chlopski ktory im glowy ucinal-w Chinach tzw "mandat Nieba"na wladze moze zostac odebrany panujacym przez spoleczenstwo jezeli uzna ono ze rzadzacy zle rzadza i WIELOKROTNIE w chinskiej historii bylo to robione-to juz niemal "stara chinska tradycja"
  No i nie mow mi ze obecnie panujacy w Chinach mix ktory mozna by nazwac neokonfucjanizmem nie jest tradycjoanalistyczny i hierarchiczny.
  Ja zreszta obserwujac Chinczykow dostrzegam ze to bardzo inteligentny narod i pewnie nawet im sie owa transformacja w supermocarstwo uda ale wbrew temu co wielu twierdzi nie stanie sie to jutro ani nawet pojutrze lecz bedzie to proces dlugotrwaly i czasem bolesny(tym bardziej ze jak napisalem maja wielu wrogow ktorym chinska potega jest nie na reke).

  OdpowiedzUsuń
 6. @Hans

  Ciekawe ilu programistów, księgowych, managerów, prezesów itp. z tych obdarowanych firm jest swiecie przekonanych, że na ich biednych barkach siedzą, dajmy na to, górnicze darmozjady. No bo przeciez węgiel jest brudny, głupi i nieopłacalny, a cms + forum + system prywatnych wiadomosci to "nowa technologia", która ciągnie gospodarkę i czyni nasze życie lepszym!

  @piotr34

  Opisując generalna strukturalna słabość Chin jako argument podałeś obawy Rosji przed rozwojem potęgi Chin. Czy ta sprzeczność to nie lekki objaw zagalopowania? No i jak miałaby wygladac wojna prewencyjna Rosji wobec Chin...Bez przesady :)

  Co do islamskich fanatyków - to jest fatalna kalka propagandowa dehumanizująca potencjalnego przeciwnika. "Oni są szaleni, więc ich zabijmy zanim oni zabiją nas" - ja dobrze znam tych światowych psychiatrów. Dokrorki od siedmiu boleści, niech sie sami lepiej zaczną leczyć. Jak tak patrze na poczynania władz Iranu to widzę pokerzystów takich jaki reszta. Ot, może karty mają słabsze.

  Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym problemem jakim jest brak demokracji w Chinach. Prawdziwa demokracja w Chinach pozwoliłaby konkurencyjnm mocarstwom (np. USA) na dokonanie przewrotów takich jak w Iranie w 1953, a wiec de facto do braku demokracji. Poza tym "demokracja" to bardzo nieprecyzyjne pojęcie. Chodzi o taką demokracje w której władza urządza referenda do skutku? A może taką, którą byle Adolfina wywraca do góry nogami mocą jednej ustawy lub taką ktora prowadzi wojny imperialne wbrew woli swoich obywateli?

  frasobliwy

  OdpowiedzUsuń
 7. Ach, te teorie spiskowe. Spiskowe?

  http://stop.uk.pl/

  Właśnie sobie obejrzałem. To musiało się tak skończyć. Na stare lata zostanę oszołomem. ;-)

  G.F.

  OdpowiedzUsuń
 8. I jeszcze do tych Ujgurów wspomnanych przez Piotra34. Ujgurowie funkcjonują w Chinach przede wszystkim jako mniejszość etniczna. Nie rozumiem jak można zmilczeć ten fundamentalny fakt i rozwodzić się nad niekompatybilnością religijną.

  OdpowiedzUsuń
 9. @goldfinger. Ciekawa (raczej niepokojąca) sprawa z tą grypą, ale nie wszytsko co pojawia się na blogu grypy666 (tam publikuje pan Bein) jest dobrze udokumentowane i uzasadnione. Najlepszy przykład to chemtrailsy. Panowie rozmienili się na drobne i poszli na ilość.

  OdpowiedzUsuń
 10. @imka
  Wojna prewencyjna Rosji przeciw Chinom moze przyjac forme dzialan sluzb specjalnych(czyli to co Rosjanie robia przeciwko Polsce)-biorac pod uwage ze Rosjanie sa w tym bardzo sprawni moze to byc dosc niebezpieczne dla Chin.Druga forma to pociagniecie gazo i ropociagow nie do Chin ale do Europy-wymowki ekonomiczne i geopolityczne zawsze sie znajda a dla chinskiej gospodarki byl by to prawdziwy cios.
  Ujgurzy-hmm cos w tym moze byc i tylko tak dziwnie sie sklada ze wszedzie tam gdzie Islam graniczy z innymi kregami cywilizacyjnymi leje sie krew(Rosja,Indie czy wlasnie Chiny a i w Europie pomysl EuroArabii ma wsrod muzulmanow zwolennikow).Zreszta mowiac Islam mam na mysli raczej grupy ponad i miedzy panstwowe niz same panstwa bo te to w islamie odgrywaja drugorzedna role.Akurat Iran jest tu zreszta wyjatkiem(w koncu to starozytna Persja)i jak slusznie zauwazyles jest straszliwie demonizowany w mediach zaachodnich-chyba USA ustawia sobie nastepnego chlopca do bicia(z podpuszczenia Izraela zreszta).Islam jednak jako calosc jest nietolerancyjny a do tego maja wlasnie eksplozje demograficzna przy jednoczesnym zalamaniu prymitywnych gospodarek opartych tylko na surowcach-oni MUSZA byc ekspansywni zeby przetrwac ale na ich nieszczescie sa otoczeni przez silniejszych od siebie.
  A demokracja?-gospodarka postindustrialna to gospodarka wiedzy a gospodarka wiedzy to wolny przeplyw infromacji WSZELAKICH.Chiny to panstwo totalitarne i ow przplyw informacji scisle kontroluja a nawet czesto blokuja wiec z zalozenia taki "centralnie sterowany kapitalizm"nie moze byc inowacyjny i konkurencyjny.Ogolnie centralne sterowanie moglo sobie dzialc w epoce rolniczej czy przemyslowej ale nie w cywilizacji postindustrialnej(system jest zbyt skomplikowany a informacja to podstawa wiec jej przeplywu w ZADEN spsob zaklocac nie mozna).
  Zreszta jak napisalem Chinczycy to narod inteligentny i tez to widza-z tego co wiem w niektorych prowincjach wprowadza sie od kilku lat niejako na probe wolne wybory na skale lokalna.Ich reformy ekonomiczne byly rozlozone na dziesieciolecia to i w tym tempie beda toczyc sie reformy polityczne.Budowali krok po kroku system ekonomiczny to i zbuduja polityczny a ze zajmie to dziesiecilocia to dla nich nawet lepiej bo spolecznstwo nauczy sie mechanizmow dzialnia nowego systemu i nie bedzie podatne na manipulacje z zewnatrz-bo taka nieodpornosc na zagraniczne naganianie jest typowe dla mlodych demokracji w ktorych ludzie wierza w gruszki na wierzbie.

  OdpowiedzUsuń
 11. @piotr34
  Chińczycy mają inna mentalność i w sporze rację ma Peter. Chińczyk na demokrację i kapitalizm patrzy z pogardą, bo za tym stoi Zachód, czyli barbarzyńcy Bez zrozumienia tego sposobu myślenia oraz chińskiej perspektywy pokoleń można popełniać wiele błędów w ocenie chińskich perspektyw, w tym ich spojrzenia na kapitalizm.

  Ciekawą rozmowę w tym temacie popełnił był Gawlikowski

  @imko
  Tutaj poruszyłeś ciekawy temat społeczny i medialny. Media na siłę próbują lansować usługi zamiast przemysłu. W efekcie mamy katastrofalną deindustrializację Polski, co skutkuje kolonialnymi zależnościami w gospodarce. Przykład górnictwa jest tutaj ciekawy z dwóch powodów, peak oil oraz likwidacji węglowych technologii. Proste spalanie węgla, bez jego przeróbki, rafinacji i produktów węglowych mi osobiście jawi się jako marnotrawstwo. Zamykanie kopalń skutkuje porzucaniem bardzo perspektywicznych technologii, które np Chinom, przynoszą krociowe zyski, a których bazą jest proces cyjanowania węgla i pozyskiwania włókien węglowych.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przepraszam za zamieszanie. Pierwszy raz pisałem komentarz na tym blogu, użyłem frasobliwego konta z googla i okazało się, że w odpowiednim polu siedzi imko zamiast frasobliwy (choć post zapobiegliwie podpisałem jeszcze "ręcznie"). Reszta wpisów jest po edycji konta na googlu.

  @Piotr34.

  Rosji opłaci się dywersyfikować klientów. Może i nie mają ochoty wzmacniać rosnacych Chin, ale czemu mieliby wzmacniać Zachod? To znaczy: bazę dla kolorowych rewolucji, ekspansję USA w Azji i bezpieczną przystań dla "demokratycznej opozycji" (czytaj: złodziei, którzy nakradli sie za Jelcyna). Na razie mamy elastyczny układ: Zachód, Indie, Chiny, Rosja. Nie wiadomo w którą stronę pójdą (i czy pójdą) sojusze lub jawna wrogość. Można pchnąć zarówno wojne Chiny-Rosja jak i scalić Chiny z Rosją jako przeciwwagę dla Zachodu. Sam Zachód może się podzielić na USA i UE, ale równie dobrze zintegrować jeszcze bardziej. Japonie i Koree luźno zaliczam do Zachodu.

  Sam nie mam dobrego zdania o islamie. Na pewno nie zniósłbym porannych pobudek na modły i decydowania czy mogę sobie strzelić kielonka czy nie :). Wstydziłbym się, że moja religia jest ujemnie skorelowana z postępem technicznym. Ale co do tego przelewania krwi na granicach, to spójrzmy jak wygladąją szczegóły:

  Irak - wojna będąca skutkiem imperializmu amerykańskiego. Naparzanka między Szyitami i Sunitami jest podsycana przez okupanta i są na to dowody.
  Afganistan - j.w.
  Czeczenia - imperializm rosysjki zamagający się z separatyzmem czeczeńskim (być moze podsycanym przez Zachód)
  Darfur - Arabowie biją Czarnych. Co tu jest istotne: religia czy rasa?
  Palestyna - grupa religijna zamieszkująca Europę uznała, że "wróci" na ziemie daną jej przez Boga. Jak jakaś blondynka z Hollywood przejdzie na judaizm, to zyska "prawo powrotu". Powrotu by walczyć z miejscowymi "fanatykami", którzy 100 lat temu byli prostym, zapomnianym ludem rolniczym żyjącym na obrzeżach cywilizacji.

  W latach 80 islamisci z Afganistanu byli sojusznikami USA, a np. Hamas i Hezbollach spełniały rolę dzisiejszego Fatahu (kolaboracja)...Nie mamy pewności ile w działaniach islamistów jest Koranu a ile CIA i Mossadu. W Rosji za Cara tamtejsza bezpieka też się gubiła w gąszczu swoich terrorystów i prowokatorów. Zjawisko jest stare.

  I podważmy obiegowe stereotypy:

  Hinduizm - ostatnio zabijali chrześcijan, a pare lat temu organizowali pogromy muzułmanów.
  Chrześcijanie - w Ameryce fundamentaliści chrześcijanscy uważają wojnę w Iraku za świętą.
  Żydzi - koncepcja "narodu wybranego" jaka jest...no właśnie. Nie każdy ma odwagę widzieć ;).
  Chińćzycy - racjonaliści, raczej ateiści. A jak wyglądały stada napalonych hunwejbinów?

  Każda doktryna czy religia może raz dwa transformować do agresywnej i ludobójczej albo raptem zgasnać. Niemcy? Toż to teraz tacy pacyfiści. Japończycy? Kto by przypuszczał, że 60 lat temu były z nich takie bestie. Polacy? Teraz to awangarda NATO, wykształcona młodzież ma głowy pełne neoliberalnych bzdetów, a 20 lat temu to kto się wyłamywał z pochodów na 1 maja?

  Agresywny islamizm 50 lat temu nie istniał. Neokonserwatywna propaganda musiała sięgać do czasów Imperium Osmańskiego i Karola Młota. Pod dzihad podciąga się zwykła emigrację za socjalem. Taka posucha :). O false flagach organizowanych przez naszych "obrońców" nie będę sie już rozpisywał.

  OdpowiedzUsuń
 13. @HansKlos

  Poruszyłem temat świadomie, bo też podejrzewam (delikatnie rzecz ujmując), że gospodarka bezprzemysłowa to dobre dla regionu zamieszkanego przez, dajmy na to, milion mieszkańców, nie więcej. Jeśli u nas przemysł się nie opłaca, to warto pomyśleć czemu. Radosnie klaskanie i twierdzenie, ze 40 milionowy kraj utrzyma się z usług to aberacja umysłowa. Tu uwaga techniczna. Wg. mnie dostarczenie robotników do montowni to z punktu widzenia międzynarodwego podziału pracy, nadal tylko usługa.

  U nas promuje się deindustrializację, ale co gorsza panuje jakieś totalne nieporozumienie co do samych usług. W końcu Google wykunuje "tylko" usługę (np. wyszukiwanie), ale za tym kryje się konkretny know how, możliwość zarabiania i...włądza. Nasze urzędasy tymczasem promują maksylnie wtórne rękodzieło z minimalnymi szansami eksportowymi. Tak przy okazji, to zastanawiam się skąd ten durny termin "nowe technologie". Okazuje się, że np. najnowsze zdobycze metalurgii nie są nową technologią, a byle portalik tak.

  OdpowiedzUsuń
 14. @Wszyscy
  Jak widac wchodzac w szczegoly mozna znalezc argumenty za i przeciw i dlatego to wszystko jest takie fasycynujace.Ja bedzie naprawde przyszlosc pokaze.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP