wtorek, 19 stycznia 2010

Huśtawka

Donald dostał od Karola Wielkiego 5 tysięcy euro łapówki, tfu nagrody w uznaniu szczególnych zasług dla porozumienia i współpracy Rzeczpospolitej Polskiej z jej europejskimi partnerami. Nasz władyka, to polski patriota i wielki Europejczyk oraz bojownik o wolność, demokrację i prawa człowieka, który nigdy nie ugiął się przed komunistycznym reżimem wzbudzać zachwyt u młodego pokolenia. W zasadzie to nawet nie dostał, ale mu obiecano na 1 maja zamiast chorągiewki. Sołtys idąc za głosem z Akwizgranu, zgłosił Donalda do ZBOWiD;-), ale kandydaturę odrzucono, bo po pierwsze łapówka za mała, a po drugie, co to za walka o demokrację, skoro do tej pory, pomimo afery hazardowej, PO nie potrafi wprowadzić cenzury w Internecie.-)

Gospodarka w Polsce może liczyć jedynie na Vincenta. Ten to ma dywanowy problem, bo do zrolowania jest nieco ponad 37 mld złotych w pierwszym kwartale, a agregat M1 osiągnął poziom tylko 380 mld złotych. Do zrolowania długu i zaciągnięcia nowego zabrakło w kraju pieniędzy. Zresztą wszystkie Vincenty tego świata dwoją się i troją aby pożyczyć. Wielkie światowe rolowanie trwa! W sumie obraca się takimi pieniędzmi o jakich świat do tej pory nie słyszał. Pewnie dlatego dla firm już nie starcza pieniędzy. Podobno z braku kasy na pożyczki prawie 140 tysięcy brytyjskich firm ma takie kłopoty finansowe, że może skończyć się to bankructwem. Ciekawe jak sprawa wygląda w Polsce. Czyżby to przez patriotyzm bezpeselowy (Wz)Rostowski szuka kasy za granicą? Tylko czekać, jak złotym będzie huśtać niczym giełdowymi kursami. Zastanawiam się jaka logika przyświeca takim wahaniom. Jednego dnia jacyś idioci, tfu inwestorzy kupują spółki bez opamietania tylko po to, by za dwa, trzy dni te same spółki ze strachu sprzedawać. Uff! udało się z pieniędzmi zwiać i system jeszcze się nie zawalił. To co chłopaki, kolejna runda? Całość podkręcają amerykańskie banki. Wczoraj Amerykanie mieli wolne, to obrót na Warszawskiej Giełdzie Papierów (bez)Wartościowych wyniósł tylko 900 milionów, z czego i tak ponad 1/4 przypadała na miedź i było zielono. Dzisiaj czerwień, jutro zieleń - dawaj kasę, Panie jeleń!-)

- No to jak będzie teraz? - zapytał Brunner - Zielony, czy czerwony? - Giełda w długim terminie nie może rosnąć szybciej niż PKB - tak przynajmniej mówi o tym matematyczna teoria. Praktyka jednakże pokazuje, że ostatnimi laty ma teorie w d. Może się zacząć dziać ciekawie, jak teoria zechce się na praktyce odegrać;-)

27 komentarzy:

 1. zabawa w zmiany klimatu i nie tylko za pomocą HAARP staje sie medialnie nagłaśniana nareszcie,Hans poszpieguj w tym temacie bo warto.
  Sheeps może sie zbudzą.
  Jedyna ksiazka o HAARP w j.polskim nie do dostania na żadnej witrynie internetowej, wcięło ją dokładnie.
  wyborcza.pl :" Wezezuela oskarża USA o wywołanie trzęsienia na Haiti"

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie tak dawno ZSRR oskarżało USA o zrzucenie stonki ziemniaczanej... get a life. Chavez to świr większy, niż większość włodarzy na Kremlu.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Panika
  Co nie zmienia faktu, że HAARP jest bronią elektromagnetyczą(bazy Kanada, Norwegia,Rosja), a prace Tesli, które są jej bazą naukową, są zamknięte w archiwach USA na 4 spusty, a dostęp do nich jest bardziej chroniony niż do prac o broni jądrowej. Zresztą można o tym poczytać w necie, moce emitowane w trakcie prób do jonosfery przez stację HAARP są przerażające i Chavez nic tu nie zmienia. W czasach gdy nas przerażano miedialnie stonką równolegle na atolach, pustyniach Nevady i stepach Kazachstanu wybuchały bombki jądrowe w atmosferze i nikt tego faktu nie komentował w mediach mainstreamowych (czy były wtedy inne media?) jako groźny dla ludzkości (chodzi o próby w atmosferze) Otrzeźwienie przyszło później, ale miliony zaindukowanych ta drogą nowotworów spokojnie rozpoczeło swój rozwój.

  OdpowiedzUsuń
 4. on topic
  Taki np. PKO SA niesamowicie tnie limity kredytu w rachunku bieżącycm dla firm, zwiększając jednocześnie poziomy zabezpieczeń. Pieniądz staje sie trudno dostepny. Nie wiem jak w innych bankach ale BYK jest tu trudnym partnerem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wiem, czy HAARP ma dużą moc? 3.6 MW wypada blado z przeciętnym piorunem, który ma moc ok. 1 TW (co prawda krótko, ale całkowita energia w typowym piorunie to 500 MJ - czyli ponad 2 minuty pracy HAARPa; w typowej burzy jest parę tysięcy piorunów).

  No i w jaki niby sposób HAARP miałby niby wywoływać trzęsienia ziemi??? Przecież to są tak różne skale energii, jak człowiek uprawiający poranne biegi i wodospad Niagara...

  OdpowiedzUsuń
 6. @Panika
  No nie końca masz rację. Moc EIRP sięga 3 GigaWatów - patrz niżej.
  Jonosferyczna stacja HAARP znajduje się koło miasta Gakona, Alaska, USA.
  Stacja zawiera rozległy aktywny układ antenowy bardzo dużej mocy
  z możliwością sterowania wiązki promieniowania skierowanej do góry.
  Sygnał jest przesyłany w górne warstwa atmosfery, gdzie spowoduje podgrzewanie fragmentu jonosfery-„podgrzewacz jonosferyczny”. Mała część sygnału radiowego odbija się.
  Dużo większa część wzbudza górne warstwa atmosfery i pole geomagnetyczne Ziemi.Dane tech.:

  Pasma robocze:2.8 - 7.0 MHz , 7.0 - 10.0 MHz.Układ antenowy zawiera 2 piętra poziomych skrzyżowanych dipoli (anten bazowych)
  dla każdego pasma roboczego.
  Dwa 10kW nadajniki są podłączone
  do każdej anteny bazowej.
  Parametry ostatecznego wariantu stacji:180 element. antenowych,Moc nadajnika do 10kW, Ilość nadajników -360, Wzm. anteny- do 1000,EIRP do 3.6GW. Jest to największy na świecie nadajnik radiowy.Cala stacja jest ponad 72 000 razy mocniejsza
  niż największa komercyjna rozgłośnia radiowa w USA.
  Możliwe zastosowanie stacji HAARP:
  Duża moc promieniowania pozwala przekształcić zorzę polarną w gigantyczną antenę, retransmitującą sygnały w zakresie fal skrajnie niskiej częstotliwości(Extremely Low Frequency - ELF);
  Badanie właściwości różnych warstw jonosfery;
  Symulacja i sterowanie procesami jonosferycznymi;
  Zastosowanie fal ELF do komunikacji z okrętami podwodnymi niezależnie od głębokości ich zanurzenia;
  Podziemna tomografia (Earth Penetrating Tomography - EPT) -
  odnajdywanie podziemnych składowisk odpadów, złóż ropy naftowej, gazu,
  nawet przewidywania erupcji wulkanów;
  Generacja soczewek jonosferycznych dla celów militarnych;
  Oddziaływanie bezpośrednie fal ELF na umysł ludzki;
  Sterowanie niektórymi procesami pogody na Ziemi (być może?);
  Zastosowanie broni lub systemu obronnego w ramach „gwiezdnych wojen”.

  OdpowiedzUsuń
 7. Skąd Ty wziąłeś tą liczbę 3,6 GW???

  OdpowiedzUsuń
 8. BTW, wszystko ci się pomieszało z tymi liczbami. EIRP się mierzy w dB... antena nie może spowodować, że sygnał jest mocniejszy, niż prąd na wejściu...

  To, że stosują do badań nad VLF i ELF to nic nowego - takie badania są prowadzone już gdzieś od lat 50 czy 60, głównie rzeczywiście z powodu komunikacji z łodziami podwodnymi.

  Jak dotychczas jednak nikt nie potwierdził oddziaływania ELF czy VLF na umysł ludzki, możliwości sterowania procesami pogodowymi, już nie mówiąc o tej nieszczęsnej "broni geologicznej" czy użyciu jonosfery do celów militarnych. Należy więc to traktować raczej jako bajkę...

  OdpowiedzUsuń
 9. @Panika
  To proste, widać ,że nie masz akurat o tym zielonego pojęcia, tylko dziwię ,że zabierasz głos.
  10kW x 360 nadajników x zysk 1000 = 3,6 GW mocy
  Moc EIRP możesz podawać w dBm lub mW i w dBw lub W - jest to całkowicie wymienne do W, kW, MW i GW - kwestia skali. dB to skala logarytmiczna i w wersji dBm lub dBw skaluje doatkowo wartość mocy w wartościach względnych do mW lub W. 360 GW to wartość bezwzględna i uwierz , niestety jest to prawda, chożbyś ją nie wiem jak zaklinał.
  Co do oddziaływań - rzeczywiście dowodów nikt nie poda, niezależne komisje nie są dopuszczane do bazy, wyniki prób utajnionie. Dowodu na sztuczne pochodzenie wirusa świńskiej grypy też nie nikt na tacy nikomu nie poda, pomimo licznych kontrowersji w tym temacie.Jeżeli to są bajki to nie US Gov. oddajni prace Tesli i teorie spiskowe wygasną.Ale na razie nie odtajni.

  OdpowiedzUsuń
 10. @slav

  Masz rację co do wypromieniowanej mocy i co do prac Tesli. Bez odtajnienia prac Tesli dyskusja nad HAARP to spekulacja nad spekulacją. Tym niemniej moc robi wrażenie i jeśli rewelacje Chaveza mają jakiekilwiek uzasadnienie, to tylko czekać trzęsień ziemi w Iranie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bezpośrednie oddziaływanie fal na umysł ludzki nie tylko jest dowiedzione, ale wydano miliardy na programy psiop oraz psychotelepatyczny wywiad. Tu idiota się puknie w czoło. Jednak liczby i pieniądze mówią za siebie. Pogóglaj np. woodpecker, największy nadajnik radiowy wszechczasów - lata '70 Ukraina. Remote vision - telepatia wojskowa, wywiad przy użyciu mediów, jasnowidz z Człuchowa to przy nich pętak. Oczywiście 95% to celowa dezinformacja dla zatarcia przecieków wywołanych masowym exodusem specjalistów z tych dziedzin z ZSRR, które było prekursorem (i miało wyniki).
  Nikt nie udowodnił, a jednak miliardy wydają, ciekawe, to jakieś bajki muszą być, przecież niemożliwe, żeby takie cuda...

  OdpowiedzUsuń
 12. Aha, żeby już wam całkiem namieszać z tym Teslą i całym bałaganem. Jestem daleko idącym sceptykiem c/d broni pogodowej: weather warfare + climate warfare. Niemniej przy okazji czytania prognoz różnych oficjalnych think-tanków amerykańskich natknąłem się odniesienia do planów oraz wdrażanych projektów tego rodzaju wielokrotnie, jako efektywnej rzeczywistości. Sam Bush wysypał się z tym w oficjalnym przemówieniu. Istnieją efektywne bronie oparte na manipulacji pogody. To jest potwierdzony w materiałach naszych sojuszników fakt. Znów większość hałasu to typowe zaciemnienie, potęgowne świadomie jazgotem użytecznych idiotów. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Hans warto to zamieścić na blogu.

  Za: http://cameel.salon24.pl/151648,sekula-i-spola-tm-cd

  Sekuła ustalił koniec przesłuchania Chlebowskiego, w porozumieniu z pustymi krzesłami.
  http://www.youtube.com/watch?v=Pso2ocHCz_4

  Jak widać Sekuła z przerwy 10-cio minutowej zrobił przerwę 6-cio minutową a następnie pytał się puste krzesła o sprzeciw.
  Kuriozum i krańcowa bezczelność to za mało by opisać tą manipulację. I pomysleć że ten osobnik był prezesem NIK.

  A może to fotomontaż i czarny sen a nie jawa w wykonaniu dostojnika PO ?

  OdpowiedzUsuń
 14. Gdzie wy macie te wielokrotne i powszechnie znane potwierdzenia wpływu fal radiowych na umysł, telepatii, czytania umysłu, prac Tesli, broni geologicznej i pogodowej? Źródła proszę. Nie, Alex Jones się nie liczy ;)

  Moc HAARPa wcale nie robi wrażenia. To że potrafi skutecznie ogniskować promieniowanie to niewątpliwie samo w sobie niezłe osiągnięcie (chociaż dobre anteny wimax zdaje się mają zbliżony zysk energetyczny), ale łączna moc emitowana przez system jest żenująco mała w porównaniu z typową burzą, nie mówiąc o promieniowaniu słonecznym, które jest głównym czynnikiem oddziałującym na jonosferę.

  Teoria, że HAARP ma moc oddziaływania na jonosferę dlatego, że ma wysoki EIRP to coś podobnego, jak by człowiek chciał oddziaływać siłą swoich rąk na kierunek jazdy rozpędzonego pociągu, i aby się wspomóc - bardziej skoncentrować energię - używał do tego cienkiej tyczki. Absurd.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wojny pogodowe,pomówienia o Katrinę, coś na rzeczy jeśli Duma Rosyjska się tym interesuje od dawna, sami maja taki system SURA więc są poinformowani najlepiej.
  http://tiny.pl/hm5r8

  Co do wzrostu aktywności sejsmicznej pojawiaja się głosy, o statystycznie potwierdzanym wzroście tej aktywności i wzroście silnych trzesień powyżej 8 stopni, sprawdziłem jak niżej - zgadza się - jest najwięcej silnych trzesień w tym ostatnim dziesięcioleciu.
  http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/eqarchives/year/graphs.php

  Broń mikrofalowa do pacyfikacji tłumu nie jest mrzonką, jest produkowana i podobno stosowana próbnie w Iraku:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Active_Denial_System
  http://www.scientist.pl/viewtopic.php?t=851

  OdpowiedzUsuń
 16. @slav, ad 1 - ciekawa sprawa, chociaż chętnie przeczytałbym oryginał raportu albo angielskie tłumaczenie, a nie notkę prasową z piątego źródła - prasa wypacza informacje metodą głuchego telefonu (ostatnio np. Wprost podał, że Chiny przestają pożyczać za granicę, hehe). Trza zgłębić temat :)

  ad 2 - nie mówimy o wzroście aktywności sejsmicznej, ale o broni geofizycznej. Zmiany aktywności sejsmicznej, podobnie jak zmiany temperatury, mogą mieć źródło zupełnie niezwiązane z człowiekiem. Brak związku przyczynowo-skutkowego. Branie wzrostu ilości jakichś tam zjawisk (i to wcale nie ogromnego wzrostu) za dowód na tego typu oskarżenia jest co najmniej niepoważny.

  ad 3 - nie mówimy o jakiejkolwiek w ogóle broni elektromagnetycznej, bo wiadomo, że istnieje takowa, oprócz wspomnianych przez Ciebie mikrofalówek są też przecież stosowane lasery (program SDI i nowsze wariacje na temat). To wszystko opiera się na solidnej, znanej nauce. Mowa była o wpływaniu na ludzki umysł, transmisji dużych ilości energii przez jonosferę, broni bazującej na ELF i VLF... Między jednym a drugim jest ogromna przepaść.

  Oczywiście - żebym był dobrze zrozumiany - nie mówię, że absolutnie niemożliwe jest, że ktoś skonstruował taką broń, opierając się na tajnych badaniach. Ale prawdopodobieństwo tego jest ekstremalnie małe. Nawet, gdy konstruowano bombę atomową w super-tajnym projekcie Manhattan, teoretyczna możliwość zbudowania takiej broni była na poważnie dyskutowana w kręgach naukowych, nie jako fantastyka naukowa czy teoria spiskowa, ale realna możliwość, bo generalnie odpowiednia teoria (czy też zarys teorii) już istniała, trzeba było tylko dopisać trochę szczegółów. W przypadku rzeczy, o których piszecie, większość jest albo drastycznie oddalona od współczesnej nauki, albo wstępnie zbadana z wynikiem negatywnym (wpływ ELF i VLF na umysł ludzki).

  Nota bene, wymyśliłem swoją własną teorię spiskową co do prawdziwego celu HAARPa. Jest to narzędzie do komunikacji z obcymi. Serio! Jonosfera jest jedynym medium w zasięgu człowieka, które może wygenerować ultra-długie fale radiowe (nawet 3Hz - http://www.nature.com/nature/journal/v320/n6062/abs/320511b0.html). Takie fale idealnie nadają się do transmisji w kosmos, bo nie ulegają dyfrakcji na co mniejszym śmieciu typu asteroidy, mają znacznie ułatwione wydostanie się poza nasz system (pokonanie pasów Oorta i Kuipera). Przyznajcie, że jest to dużo sensowniejsza teoria spiskowa, niż "broń jonosferyczna" :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Alo poniższy wykres jest kłamliwy albo IMO coś sie dziwnego ostatnio dzieje w temacie trzesień, a czy z winy HAARP czy z innym powodów - to oczywiście wymaga potwierdzeń. Nie jest to chyba jednak zbieg okoliczności, może dawniej nie było tak dobrego monitoringu jak w ostatnim 20 leciu - nie wiem ? Pytanie Chaveza może na tym wykresie ma odpowiedź.

  http://media.nowpublic.net/images//4d/d/4dde6be02537951ed4cdf2ed67268236.jpg

  OdpowiedzUsuń
 18. @ZeZorro
  Jeszcze przed Bushem coś na rzeczy:

  "SAID IN APRIL 1997 BY THE U.S. SECRETARY OF DEFENSE, WILLIAM COHEN: "Others [terrorists] are engaging even in an eco-type of terrorism whereby they can alter the climate, set off earthquakes, volcanoes remotely through the use of electromagnetic waves... So there are plenty of ingenious minds out there that are at work finding ways in which they can wreak terror upon other nations... It's real, and that's the reason why we have to intensify our [counterterrorism] efforts." --- Secretary of Defense William Cohen at an April 1997 counterterrorism conference sponsored by former Senator Sam Nunn. Quoted from DoD News Briefing, Secretary of Defense William S. Cohen, Q&A at the Conference on Terrorism, Weapons of Mass Destruction, and U.S. Strategy, University of Georgia, Athens, Apr. 28, 1997.

  "In short,...the Secretary of Defense of the United States confirmed that there are indeed novel kinds of EM weapons, right now and have been for some time, which have been and are being used to (1) initiate earthquakes, (2) engineer the weather and climate, and (3) initiate the eruption of volcanoes. We wrote about those exact uses of the weaponry decades ago. Several nations now have such weapons. Three of them (two on one side and the other on a hostile side) are even firing practice shots into Western Australia, as a convenient test range." [or undersea Indian ocean, just to see what their power can do].":
  http://portland.indymedia.org/en/2004/12/307042.shtml
  dziwne przyczyny wstrzasów ziemi:
  http://portland.indymedia.org/en/2004/12/305741.shtml

  OdpowiedzUsuń
 19. odnośnie projektów badawczych to mmamy PROJECT WOODPECKER:
  "PROJECT WOODPECKER pertains to the "Electron Cyclotron Resonance Heating Method" now being used to alter the earth's magnetic field---inorder to modify weather, create or trigger earthquakes and volcanoes, spread viruses, create the phenomenom known as "electromagnetic pulse", and, to modify behavior control among the populous. The HAARP (i.e. High Frequency Active Auroral Research Program) transmitter site, that is located NE of Gakona, AK, is large enough to cover most of the Northern Hemisphere. It is however but one of other such sites (some of which are known as "Ionospheric Research Instruments") scattered around the world. And, many of them here in the U.S. are able to tie into the much smaller GWEN (i.e. Ground Wave Emergency Network) remotely controlled transmitter sites that have been built all over the U.S. in a grid pattern, with their antennas spaced about every 200 miles or so.

  The original research concerning the "Electron Cyclotron Resonance Heating Method" was done by Nickola Tesla, and later expanded upon by not only Soviet scientists, but also by U.S. scientists, such as Bernard J. Eastland---a scientist who was associated with ARCO (Atlantic Richfield Oil Co.). ARCO has traditionally been controlled by members of the CFR (i.e. Council on Foreign Relations). Eastland, who was the "front man", now resides in TX. He transferred the patent rights to APTI, Inc. (i.e. ARCO Power Technologies Industry, Inc.) in the late 1980s, which was a Los Angeles, CA subsidiary of ARCO. APTI, Inc. then sold out to "E-Systems" on June 10, 1994, which company has pretty much, over the years, been under the control and influence of the CIA. On April 3, 1995, "E-Systems" sold out to the still larger Raytheon Corp. I don't know what has happened, by way of "transfers" since that time."
  http://portland.indymedia.org/en/2004/12/307042.shtml

  może Project WOODPECKER to też teoria spiskowa?

  OdpowiedzUsuń
 20. a tu trochę o teorii skalarnych broni e-m mającej ojca w Panu Tesli.

  http://www.cheniere.org/books/analysis/history.htm

  http://www.cheniere.org/books/analysis/pc_wave.htm

  polecam szczególnie niedowiarkom

  OdpowiedzUsuń
 21. @slav, panika2008

  Ilość trzęsień ziemi wzrasta dość gwałtownie, z tym, że istnieją na to inne, kosmiczne wyjasnienia;-)

  Fale elektromagnetyczne mają swój wpływ na ludzki umysł i ciało, ale myślę iż jeszcze jest zbyt daleko na jego wojskowe wykorzystanie. Istnieją ciekawe badania wpływu fal emektromagnetycznych określonych częstotliwości na niszczenie struktur komórkowych organizmów prostych i na kształtowanie się struktur krystalicznych, np przy zamarzaniu wody

  OdpowiedzUsuń
 22. Należy w tej kwestii szukać związku przyczynowo skutkowego.
  Nauka ludzka tak naprawdę to zlepek teorii i koncepcji opisujący bardziej prawa fizyki niż przyczyny tych praw. To dotyczy również elektromagnetyzmu.
  Na swój chłopski rozum, puszczając wodze fantazji, uważam że być może istnieje szansa na znalezienie związku przyczynowo skutkowego.
  Jeśli założymy że elektromagnetyczne oddziaływanie HAARP ma charakter, wektor odmienny od oddziaływań naturalnych wynikających ze sprzężenia pola magnetycznego Ziemi i wiatru słonecznego, wyładowań atmosferycznych w całym ich bogactwie (dolne ale i górne warstwy atmosfery), to wtedy rysuje się pewna możliwość.
  Dodajmy do tego szczegół bardzo istotny (a diabeł tkwi w szczegółach) że nasza nauka jest bezradna w opisie przyczyn ziemskiego pola magnetycznego. Powstawały rozmaite szalone nieraz teorie razem z tą która zakłada iż w jądrze Ziemi znajduje się... mała czarna dziura.
  Spójrzmy więc oczami wyobraźni dosłownie pod siebie, na tego demona który tkwi w płynnym metalicznym jądrze Ziemi.
  Ten demon bez wątpienia znajduje się w ruchu, czego dowodem są ruchy skorupy ziemskiej przemieszczanie płyt tektonicznych, ryfty, wulkany, trzęsienia ziemi.
  Siły które oddziaływują na skorupę ziemską z punktu widzenia ludzkich możliwości wydają się niewyobrażalne i nie do osiągnięcia.
  Ale przecież nie znamy przyczyn generujących ziemskie pole magnetyczne !
  Być może HAARP przez przypadek w jakiś istotny sposób oddziaływuje na tą przepotężną siłę przyrody - demona jądra ziemi.
  Jeśli założymy, a to jest najistotniejszy w tej koncepcji szczegół, że ów demon znajduje się w wyjątkowo chwiejnej równowadze w zakresie oddziaływań HAARP, to wtedy być może HAARP jest w stanie pośrednio za pomocą sił natury generować wstrząsy tektoniczne.

  OdpowiedzUsuń
 23. Co do wykresu pokazującego wyjątkowe nasilenie wstrząsów sejsmicznych w ostatnich latach to pasuje do niego wydarzenie z 2005r, za Wikipedią:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryft

  "Aktualnie obserwuje się tworzenie nowego ryftu na terytorium Etiopii, na północy regionu Afar, w miejscu zbiegu płyt tektonicznych: afrykańskiej, arabskiej i somalijskiej. Doszło tam do ogromnego pęknięcia skorupy ziemskiej. Zjawisko zapoczątkowane zostało we wrześniu 2005 r. serią niewielkich wstrząsów sejsmicznych oraz erupcją wulkanu koło Dabbahu, po których na powierzchni terenu pojawiło się kilkanaście niepozornych pęknięć ziemi. W 2009 r. stale powiększająca się szczelina główna osiągnęła 60 km długości, głębokość jej waha się od 2 do 12 km, a krawędzie oddalone są od siebie na całej jej długości średnio o 5 m".

  W opisanych powyżej miejscach wstrząsy były niewielkie, ale należy pamiętać iż mamy do czynienia z płytami tektonicznymi. Tu zostały "rozerwane" a na przeciwległych krańcach zostały mocno sprężone.
  Słupka w w/wym wykresie z 2005r nie trzeba komentować.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ma być:
  "sorry, we are still alive" (to dla zwolenników ograniczenia populacji ludności świata)

  OdpowiedzUsuń
 25. @slav
  w temacie ograniczania tego i owego bardziej niepokojące wydają się działania firm w stylu Monstanto, jeśli tak dalej pójdzie będą mieli większość materiału siewnego w USA (przez patenty amerykańcy rolnicy nie mogą zachowywać materiału siewnego z poprzedniego sezonu).

  Jeśli większość nasion będzie pochodziła z jednego źródła, można się zastanawiać co się stanie jeśli ktoś kiedyś wpadnie na pomysł by zniszczyć materiał ziewny.

  OdpowiedzUsuń
 26. @ Zezorro, Panika

  http://psychotronic-terror.ru/p/content/content.php?content.204

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP