piątek, 12 lutego 2010

Gazem po oczach

Sołtys przytaszczył do salonu encyklopedie i zaczął czytać o ojcach założycielach narodu amerykańskiego. Chwilę potem pojawił się Stirlitz i zaczął przeglądać dziwna ulotkę z której wynikało, że ojcem założycielem PO był (esbe) Gromosław Czempiński, który podobno przyznał się do tego w jednym z wywiadów. Wywiad był z okresu, kiedy u PO rosło;-) Zapewne niedługo PO może zostać sierotą. Chodzą słuchy, że wystarczy, aby wodzem powstania został (G)Bór-Komorowski i wtedy tylko zbaw Boże nasze dusze;-) W tej dziwnej formacji politycznej – z
nielicznymi wyjątkami – chodzi tylko o jeden ideowy cel - kasa dla swoich. Wg niepotwierdzonej plotki, nikt tak nie uosabia ideałów PO jak mieszanina Schetyny z Sikorskim. Sikorski to cudo- niewido POlski. Z dziennikarza i redaktora cyklu publikacji analitycznych przekształcił się na wiceministra obrony narodowej, który w wyborach z bydgoskiego okręgu, gdzie go najlepiej znali, przepadł, ale po kilku latach propagandy tamże się odrodził. Teraz ten bydgoski feniks, znany jako minister (bez)spraw zagranicznych być może zostanie prezydentem. W związku z tym, podobno jacyś ludzie z PO już zaczęli prace nad zmianą konstytucji, tak, aby ograniczyć kompetencje prezydenta;-) - prosto gazem po oczach.

Cuda istne cuda. Zresztą nasza władza ma jakąś słabość do ropy i gazu. Raz budują rurociąg Odessa-Brody, aby za chwilę kłaść gazociąg ze złóż norweskich do Szczecina. Potem krzyczą, że mają za mało gazu, za chwile, że za dużo, aż wreszcie pijany od tego wszystkiego Pawlak przegrywa coś ze 400 milionów dolarów w karty, za co zapłacić ma PGNiG;-). W sukurs władzy przychodzą urzędnicy. Najpierw w corocznym bilansie zasobów kopalin (PIG) informują, że krajowe zasoby gazu to jedynie 150 mld m3 gazu i 19,5 mln ton ropy. Z chwilą jednak przekazania do rozpoznania, a tym samym do eksploatacji (art.12 prawa górniczego) , w 2007 pola gazowego pod Kutnem dla FX Energy zasób gazu możliwego do wydobycia wzrasta do 500 mld m3, a po przekazaniu w 2009 roku pola gazowego dla Chevrona, zasoby te powiększają się o kolejne 1000 mld m3. Podobno to wszystko za sprawą technologii amerykańskiej, która doskonale nadaje się do (na)dymania, gazu oczywiście;-) Nic dziwnego, że takiej presji Pawlak nie wytrzymał i zakontraktował nam gazu aż do 2037 roku. W odpowiedzi na to były wiceprezes PGNiG ujawnił, że zasiada we władzach FX Energy i wszystkich, ale to wszystkich zagazuje, łącznie z Nizimkiem. Wystarczy teraz przebrnąć przez 230 stron ustawy lub przeczytać choćby skrót projektu nowego prawa geologicznego i górniczego, aby wyłysieć z wrażenia. Nic wiec dziwnego, że w takim przypadku Sikorski musi zostać prezydentem, a potem zginąć w katastrofie lotniczej, najlepiej nad Gibraltarem;-)

Wszystko staje się niewiarygodne poprzez swoją prostotę;-)

Europa zagazowuje euro. Dla UE nadchodzą krytyczne godziny. W związku z tym rozpoczęła się ofensywa medialna Już jest mowa o tym, ze rozszerzone zostaną kompetencje Banku Centralnego, a ograniczona suwerenność państw członkowskich. Oczywiście dla wspólnego dobra;-) Faszyzm górą, ludzie dołem. A potem wspólne europejskie siły szybkiego reagowania będą pacyfikować opornych. Po powrocie z Afganistanu to dla wojska będzie pestka. Deutschland, Deutschland über alles, tfu Oda do radości.


20 komentarzy:

 1. Mnie bardziej przeraża faszyzm rodzimy, niż europejski. Plany cenzury internetu, wieloletnie areszty wydobywcze bez procesu, a teraz sprawa Leppera i Łyżwińskiego. Utajniony proces, utajnione uzasadnienie wyroku. Pewnie niebawem doczekamy utajnionych zarzutów i utajnionych wyroków.

  Nie chciałbym być źle zrozumiany. Lepper i Łyżwiński to buraki. Przestępców seksualnych należy surowo karać, ale...
  Pewnie niewielu ludzi w Polsce wie, że w sprawach natury seksualnej nie obowiązuje domniemanie niewinności, co oznacza, że pomówienie = wyrok. Także pomówienie przez kurwiszona, który nie wie z kim ma dziecko. Tym bardziej pomówienie przez dziecko przekupione torbą cukierków.

  Chcę mieć pewność, że Lepper trafi za kraty za rzeczywiście popełnione przestępstwo, a nie dlatego, że podpadł władzy. Bo dzisiaj Lepper, a jutro może jakiś nieprawomyślny blogger.

  Im wystarczy jedna chwila,
  Zrobią z ciebie pedofila.

  OdpowiedzUsuń
 2. @humulus: podzielam Twoje zdziwienie w kwestii Leppera i Łyżwińskiego. Ta "panienka" i jej zarzuty są mocno naciągane...

  OdpowiedzUsuń
 3. @humulus
  Tak się jakoś dziwnie składa, że przez 3/4 roku wieje w Polsce wiatr z Zachodu. Już Piłsudski implementował pewne wynalazki imć Adolfa. Teraz mamy implementacje na nieco większą skalę - prawa i praktyki.

  Proszę Waszmości zauważyć, iż plany odcinania od internetu, cenzury prewencyjnej, baz danych o obywatelach, walki z terroryzmem, pedofilią i nietolerancją itp wynalazki pochodzą wprost ze świata Zachodu, a że okraszone są europejskością i pozorami demokracji, to się w Polszcze doskonale przyjmują wśród polityków i części obywateli.

  Przykładów można by dać kilka. A to policja w Niemczech legalizuje swoje bezprawnie wpuszczanie backdora do komputerów obywateli i zakazuje szyfrowania dysków;-), a to duński sąd nakazuje odcięcie dostępu do piratebay, a to w Szwecji pastor idzie siedzieć za kazanie w którym wyjaśnia, że homoseksualizm jest grzechem, a to we Francji likwidują dozwolony użytek i odcinają od internetu, a to na wyspach policja masowo zbiera, przechowuje i indeksuje filmy z tzw. monitoringu, a to w Hiszpanii, Włoszech i Grecji przyjmuje się ustawę o przymusowych szczepieniach i ograniczeniu praw obywatelskich w czasie epidemii itd. Wszystko to wygląda na gotowanie na wolnym ogniu obywateli, aby pozbawić ich wolności i jeszcze żeby im owi obywatele za wygotowanie z wolności podziękowali;-)

  Tradycja wschodnia jest zdecydowanie prostsza. Po co bawić się w takie kosztowne sentymenty, jak można buntowszczyka potraktować knutem i wysłać na wycieczkę?

  Efekt jednakże jest ten sam, a zdaje mi się, że nie po to zerwaliśmy ze wschodnią praktyką zniewalania obywateli, aby implementować sobie jej zachodnią odmianę;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie rozumiem, dlaczego nazywasz Komorowskiego Gburem?

  Ostatni sondaż GW mówi o tym, że ma on 106% poparcia i cały czas rośnie. Lud pracujący miast i wsi spontanicznie organizuje wiece poparcia dla Wielkiego Wodza bez wąsa i Parti. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. @Wojciech Majda

  Ależ ja nie nazywam go gburem, ale porównuje go do Bora-Komorowskiego i jego, jakby tu rzec, (g)borowatych pomysłów na Polskę, o których mam jedno mniemanie - dla Polaków skończą się tak samo, jak powstanie warszawskie.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Wojciech Majda
  i jeszcze gwoli wyjaśnienia -(G) jak jenerał;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. @Hans
  Masz rację, że istnieją 2 rodzaje zamordyzmu. Ten wschodni jest zwyczajnie chamski, za to zachodni świętoszkowato obłudny. Rozprzestrzenia się m.in. poprzez EU, ale jego źródła biją w USA. "Walka z pedofilią" podobnie, jak "walka z terroryzmem" to hucpa, której celem jest wziąć wszystkich za mordę i ocenzurować, co sie da.

  OdpowiedzUsuń
 8. @humulus: wydaje mi się, że tak naprawdę to źródła są jednak ściśle europejskie - rewolucja francuska, ale potem te prądy rozprzestrzeniły się po całym świecie, budując sobie przez ponad 200 lat bastion na ziemi Indian, który to bastion po IIWŚ stał się na tyle już wykrystalizowany, silny i efektywny, że teraz to on pompuje to w świat, tworząc wrażenie, że wszystko, co faszystowskie, to domena buszów, reganów i innych obamów. A oni są tylko skromnymi uczniami, ich mistrzowie to Robespierre, Saint-Just i reszta...

  OdpowiedzUsuń
 9. @panika
  Z historycznego punktu widzenia chyba masz rację. Na pewno korzenie neozamordyzmu są inne, niż faszyzmu, czy komunizmu. Bestia przyczaiła się gdzieś wśród amerykańskich sekciarzy przez 200 lat i potem wypełzła na świat razem z globalizacją.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ktos kiedys powiedzial ze to nie Turcja ale wlasnie Francja powinna byc zwana "chorym czlowiekiem Europy" i to znacznie gorszego rodzaju bo w przeciwienstwie do lezacej na uboczu Turcji ktora malo komu wadzi,Francja pratkuje i zaraza(ideologicznie)wszystkie kraje naokolo-trudno sie nie zgodzic.
  Osmiele sie jednak sadzic ze z tego planowanego(a jakze)zamordyzmu nic nie wyjdzie bo ta cala konstrukcja zwana UE juz sie ideologicznie i finansowo sypie i zaden zamordyzm juz tu elita nie pomoze-co najwyzej przeciagnie agonie systemu o pare lat ale za to ich pozniej na wyzszych latarniach beda wieszac.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Chory człowiek Europy". Termin kojarzy mi się raczej z wydajnością systemu a nie z oceną panującej w nim ideologii. Tzn. poziom życia, ekspansywność gospodarki, żywotność myśli naukowo-technicznej, siła zbrojna, produkcja kultury. Z tym we Francji jest jako tako od wieków. Za to Turcja na przełomie XIX i XX wieku to było wielkie próchno, które wystarczyło lekko stuknąć by się sypneło. Próżnia geopolityczna. Jak I RP, czego Polacy często nie mogą pojąć winiąc za rozbiory sąsiadów. Myślę, że stąd określenie "chory", a nie dlatego, że "zaraża".

  W kwestii "zarazy" nie winiłbym państw ani narodowych typu Francja ani imperiów typu USA. One nie mają woli. To się musi dziać ponad granicami, aczkolwiek zarodźce mogą się cechować jakimiś sympatiami, np. bardziej lubić Niemców od Polaków (albo odwrotnie, chłe, chłe....). W końcu to ludzie.

  PS. choroba Turcji stanowi element domina. Pociągneła wojnę krymską, a ta z kolei wykazała chorobę Rosji. Osłabioną Rosję zainfekowano bronią biologiczną przewiezioną pociągiem (xywa Lenin) i statkiem (xywa Trocki). Rosja umarła, a z jej ciała wyrósł mutant zdolny do budowania rocznie dziesiątek tysięcy "traktorów", zmagazynowania 10tys atomówek i aktywności kosmicznej której nie osiągnęły jeszcze XXI wieczne Chiny, Europa, Indie i Japonia. Dręczy mnie pytanie o co w tym chodziło. Zarazki miały a) po prostu wyeliminować Rosję
  b) stworzyć mutanta.
  Oczywiście są też inne wersje, ale ja się do nich nie przychylam. Wersja dla wikipediowych intelektualistów:
  c) rewolucja bolszewicka to oddolny zryw mas i spontaniczny proces historyczny.
  d) wersja PIS i okolic: ZSRR powstał po to by Rosjanie mogli jeszcze lepiej gnębić różne ludy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Do b) zapomniałem dopisać hipotezę: mutant nie spełnił oczekiwań i zdechł, ewentualnie w zdechnięciu mu dopomożono.

  OdpowiedzUsuń
 13. @frasobliwy, ad c) - jak to mówi Michalkiewicz, "spontan i odlot" :D

  Ja myślę, że rewolucja, mimo pewnych czynników zewnętrznych, została szybko zasymilowana przez organizm lokalny, bo trafiła na świetną pożywkę nacjonalizmu - przecież Lenin przejął dużą część armii i policji carskiej... Myślę, że potem funkcjonowała już owszem, na własnych nogach. Uczeń przerósł mistrza, osiągnąwszy dojrzałość splunął mu w twarz i poszedł na podbój świata solo.

  OdpowiedzUsuń
 14. Co do tego gazu.

  Prosta obserwacja statystyczna (korelacja). Kraje, które inwestują w wydobycie są zwykle bogate i coś znaczą, kraje które tylko udostępniają swoje złoża, są biedne i nic nie znaczą. Ta sama obserwacja działa na polu technologii i siedzib koncernów.

  Kapitał po prostu ma ojczyznę. Widać to wyraźnie. Blokowane są (przez "wolnorynkowców"!) zapędy Rosji aby przejąć technologie motoryzacyjne, z kolei Rosja blokuje niekontrolowaną eksploatację swoich zasobów przez inne państwa. btw, amerykańskie "prywatne" koncerny wydobywcze są de facto państwowe, tak jak prywatny FED jest de facto państwowy. Tak jak lenna i ziemie z czasów feudalnych. Za cholerę nie można dojść gdzie się kończy państwo/prywatne a gdzie zaczyna. Tylko na papierze istnieją wyraźne granice. Tak, teraz na to zacząłem patrzyć.

  A propos idiotów i gazu. Zauważyłem, że agentura konsekwentnie podnosi argument "nie mamy technologii". Proszę zobaczyć gdzie byłaby Japonia gdyby w XIX wieku w jej elitach przeważali wyznawcy G płynącego z prądem. Albo Brazylia teraz. Brazylia na przykład chce mieć udział w tym co na jej ziemi i sprowadza sobie technologie budowy okrętów atomowych, bo...część jej bogactw leży pod wodą. Oni myślą o ewentualnej wojnie o swoje bogactwa i szykują się do niej na wszystkich płaszczyznach!

  A my?

  My mamy łuconych, którzy wydają z siebie teksty o braku związku kapitału z narodowością, bezsensie rozwijania technologii i zgubnych skutkach nie otwarcia się na "inwestorów" niosących nam cywilizację. Czasem się zastanawiam czy ci łuceni to tak naprawdę sami z siebie kierowani wewnętrznymi pokładami głupoty czy za jakieś srebrniki. Taki jeden "liberał" nawet się tu czasem udziela. Jak na "liberała" (farbowanego) przystało, kandydował gdzieś w posły aby sobie pożyć na koszt podatnika. Może takie poglądy to element kampanii wyborczej? :) Skierowanej nie do wyborców, ale do sponsorów?

  OdpowiedzUsuń
 15. @Panika2008. Zgrabnie to ująłeś. To bardzo prawdopodobna hipoteza. Dlatego do kosza można wyrzucić teorie spiskowe wg. których absolutnie wszystko dzieje się wg. dobrze idącego planu. Skoro komuś by szło tak dobrze, to już dawno powinno być pozamiatane. Ktoś tam jakiś kierunek próbuje nadawać, ale z różnym skutkiem.

  OdpowiedzUsuń
 16. @panika, frasobliwy
  Jeszcze o rewolucji bolszewickiej. Według mnie, była ona powrotem do korzeni tj. do zamordyzmu azjatyckiego a la Czyngiz-chan, Tamerlan, Iwan Groźny. W Rosji każdy władca (car, I sekretarz, prezydent), który tylko wiesza lub strzela w tył głowy jest uważany za dobrego batiuszkę. Bo przecież mógłby wbijać na pal i obdzierać żywcem ze skóry. Ma do tego święte przyrodzone prawo!!!
  Jeżeli jednak batiuszka przesadzi z tą dobrotliwością (Mikołaj II, Gorbaczow), to uważany jest za mięczaka osłabiającego państwo i należy go obalić.

  OdpowiedzUsuń
 17. @humulus

  W zasadzie to władza sama choduje sobie rewolucje, głównie poprzez alienacje obywateli. To tak jak za komuny Polacy nie identyfikowali się z władzą, tak i teraz, a to powoduje powstanie potencjalnej sytuacji przedrewolucyjnej.

  W Rosji, czy Niemczech było podobnie. Wykorzystane i ograbione masy zrozumiały, że władza wykorzystuje ich do wzajemnego zabijania się. W końcu nawet zawodowi żołnierze zrozumieli, że to żaden patriotyzm strzelać do ludzi, tylko dlatego, że mają inne mundury i tak władza im każe, wiec odwrócili karabiny i zaczeli strzelać do władzy;-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Humulus. Romanowowie tacy pobłażliwi nie byli. Oni po prostu nie umieli rządzić. Na dwóch polach. Ich specłużby urządzały jakieś kretyńskie prowokacje, łapały własny ogon, podpuszczały demonstrantów by zaraz potem do nich strzelać urządzając masakry. Z czołowymi wichrzycielami cackano się, zamiast gdzieś tam po cichu... Albo bezmiar głupoty albo całkowite pozwolenie na mocną infiltrację destabilizatorów. Drugie pole to gospodarka. Krótko to podsumowała Japonia w 1905. Nie zadziałał transport i technika morska. To co carowie robili od czasów wojny krymskiej?

  @Hans. Dlatego z punktu widzenia efektywnej (ale nie próżnej) władzy najlepsza jest kryptokracja. Z tymi żołnierzami to chyba nie tak szczytnie. Tam się po prostu zaplecze sypało. Jak z wietnamem. Pacyfizm brzmi fajnie, ale kto lubi iść sam albo słać swoje dzieci do walk w dżungli? I tu działa kryptokracja w swojej najbardziej wyrafinowanej formie. Zamiast branki na wojnę można kontrolować obszar nędzy i oferować pieniążki za udział w wojnie. Sami pójdą, sami będą mieli do siebie pretensje. Jak "nieudacznik" niewyrabiający ze spłacanie kredytu, człowiek głosujący na partię, która go oszukała, chowający do skarpety wbrew inflacji itd.

  OdpowiedzUsuń
 19. I jeszcze o alienacji. Mimo alienacji władzy w PRL, poddani jej nie obalili, a metamorfoza dokonała się na polecenie z zewnątrz, z zagwarantowaniem bezkarności odpowiednich osób oraz środków na kontynuację lokalnych rządów w formie kryptokratycznej. Krótko po obaleniu komuny lud sam sobie napluł w gębę wybierając pana Kwaśniewskiego na prezydenta. Teraz to chyba wg. sondaży nawet stan wojenny nie jest taki be.

  Miarą alienacji jest frekwencja w wyborach i pamiętanie politykom ich grzeszków. Tymczasem frekwencja jest wysoka (większość z tych co nie chodzi, nie chodzi bo ma w dupie, a nie na znak protestu). Taki Buzek wystartował z 1000 głosów by zostać premierem, spieprzyć co się da, a potem zebrać rząd wielkości więcej głosów do europarlamentu i tam odstawiać hardcorowego człowieka europejskiego, który beszta opozycję w PE za antyunionizm (beszta i wyłącza mikrofon, bo dostał tam posadę Wielkiego Bwany). Ludzie PRLowscy wybrali sobie Buzka na EP. Możesz im narobić na łby i nic nie powiedzą. Chyba, że im pustka do garnków zajrzy, wtedy wywloką się na ulice i trzeba będzie robić to co w 1989. Łaskawie udawać, że coś tam "obalili". Lud to może obalić. Flaszkę.

  OdpowiedzUsuń
 20. Your method of describing all in this paragraph is actually pleasant, every one be capable of simply be aware of it, Thanks a lot.
  Packers And Movers bengaluru to Lucknow
  Packers And Movers bengaluru to Chandigarh
  Packers And Movers Electronics City bengaluru
  Packers And Movers Bangalore utilize the #best possible pressing systems and the materials to hold the merchandise securely till they achieve the coveted destination.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP