poniedziałek, 22 lutego 2010

Jak umrzeć zdrowym

Sołtys chwycił pilota i przełączył TV na kanał ABC, a tam sam Terminator ogłasza, że w kosmosie zaobserwowano sygnały ożywienia i pochodzą one podobno z Kalifornii. - Wierzę, że najgorsze jest za nami - powiedział Arnold głosem pilota podchodzącego do awaryjnego lądowania;-). - Awarie są teraz w modzie, podobnie jak oznaki ożywienia. Pewnie to przez te globalne ocieplenie i długą zimę wszyscy tak czekają na wiosnę, że aż z telewizji wyłazi chęć utopienia kryzysowej Marzanny - skomentował wiadomości z TV Stirlitz i wziął się za czytanie niemieckich gazet. Dziennik gospodarczy Handelsblatt, wpadł właśnie na trop Wunderwaffe, którego tajne plany właśnie ujawnił niemiecki rząd. Według planu, odpowiedzią na problemy euro udające Greka, ma być szybkie przyjęcie do strefy nowych państw członkowskich UE. - Jednym słowem chcą nami nakarmić monstrum - podsumował Sołtys. Plan nie ujawnił niestety, czy nowe państwa członkowskie mają przyjąć euro z pieśnią na ustach, prowadzone na rzeź przez rodzimych polityków, czy też operacje ma wspomagać Bundeswehra;-) Zapowiedzią sukcesu Wunderwaffe ma być wycena tzw. polskich banków, które mają tyle samo wspólnego z Polską, co umieszczone w naszym kraju tzw. polskie obozy zagłady.

W piątek rozeszła się sygnowana przez Der Spiegel i zaanonsowana przez ZeZorro pogłoska, jakoby doszło do porozumienia na szczeblu rządowym i że propozycja zrzutki w wysokości 25 mld euro do greckiego kapelusza została klepnięta. Niemieckie ministerstwo finansów natychmiast oficjalnie zdementowało tą plotkę dobitnie dając świadectwo jej prawdziwości (wierzę tylko wiadomościom zdementowanym, powiedział ongiś imć Aleksander Gorczakow) i stawiając niemiecki rząd w przedziwnej sytuacji, ponieważ Bundesbank i sąd najwyższy Bundeslandii;-) już szykuje się rządowi sięgającemu po kasę na datki dla Grecji, obtłuc łapy;-) Polski rząd chyba też coś tam zamierza do kapelusza wrzucić, ponieważ obiecał do końca czerwca stworzyć kompleksowy program wsparcia budownictwa mieszkaniowego;-) który ma ratować skórę europejskim bangsterom operującym w Prywiślańskim Kraju. Przecież zgodnie z tym, co ongiś mówił był Adenauer, 8 września 1953 r. do dziennikarza amerykańskiego, z rządem wolnej Polski musielibyśmy utrzymywać dobre stosunki, a niemieckie tereny wschodnie mogłyby być wówczas administrowane w formie niemiecko-polskiego kondominium lub podporządkowane ONZ, za co Niemcy oczekiwaliby jakiejś zapłaty;-) Można by dla przykładu Niemcom oddać Prusy, tfu Warszawska Giełdę Papierów (bez)Wartościowych;-)

Pomimo problemów z euro, giełdy w EUropie rosną. Jednakże w dłuższej perspektywie górę zawsze bierze rzeczywistość oparta na fundamentach. Wystarczy spojrzeć na inwestycje w tzw rynki wschodzące. Zainwestowane na koniec 1999 roku sto dolarów warte byłoby dla S&P500 około 90 dolarów, w chiński indeks - 150 dolarów, zainwestowane w Brazylii - 520 dolarów, w Rosji - 326 dolarów, a w Indiach prawie 275. Te same 100 dolarów leżące na 5% koncie urosłoby do 165, które to dolary warte byłyby jakieś 100.2 dolarów z 1999 roku. Gdybyśmy jednak, za te 100 dolarów kupili w 1999 roku złota (ok 1/3 uncji), to dzisiaj moglibyśmy spieniężyć ją za około 370 dolarów oszczędzając sobie przy okazji wydatków na psychoanalityka i leki uspokajające;-) Możemy wiec pogłoski o długookresowych zyskach z inwestycji na giełdzie i oszczędzania na kontach bankowych, przynajmniej na razie, włożyć między bajki dla grzecznych inwestorów;-). Święty spokój jest bezcenny, za wszystko inne możemy zapłacić kartą kredytową;-)

Z inwestowaniem i oszczędzaniem, jest identycznie, jak z dbaniem o zdrowie - liczy się przede wszystkim rozsądek. Perspektywa, że człowiek umrze zdrowym, wydaje się być zaprzeczeniem życia. Idąc tym tropem można raz jeszcze prześledzić historię świńskiej grypy. Wg WHO, w okresie pandemii 2009, na całym świecie zmarło na nią około 14 tysięcy osób, podczas, kiedy w tym samym okresie na sezonową grypę na świecie zmarło około 700 tysięcy. Niemiecki epidemiolog, Wolfgang Wodarg, stwierdził był, że firmy farmaceutyczne wpłynęły na naukowców i WHO, aby zaalarmowali rządy o epidemii . Tuż przed ogłoszeniem inwazji świńskiej grypy WHO zmieniła definicję pandemii i od tej pory za pandemię może zostać uznana każda choroba, nawet ta, której objawy są wyjątkowo łagodne. WHO przyznaje, że wg nowej definicji można byłoby ogłosić światową pandemię kataru;-). Wg Ulricha Keila z centrum epidemiologicznego w Münster, WHO i firmy farmaceutyczne przeprowadziły kampanię strachu, której skutkiem miał być chaos. Mieliśmy już SARS, BSE, ptasią grypę, świńską grypę. Czyżby testowano ludzi na wypadek When Shit Hits the Fan?-)

Sołtysowa popatrzyła na nas i sama napiła się bimbru, a potem splunęła przez lewe ramię trzy razy i poszła do piwnicy po ogórki mamrocząc pod nosem - Umrzeć zdrowym! Hansowi musiało już całkiem się w tej łepetynie pokiełbasić od braku wódki i od tego miejskiego, śmieciowego żarcia! -


5 komentarzy:

 1. a moze to shit, to ma byc jak ta swinska grypa? osito69 = :?

  OdpowiedzUsuń
 2. @ZeZorro

  Sam Waszmość przyznasz, że te pomysły są takie, że aż człowiek zeza dostaje;-) Poza tym, że mają krótkie nóżki obliczane na okres do najbliższych ojro-wyborów

  OdpowiedzUsuń
 3. O ja w świetle artykułu o poradę. Od 9 lat płacę kwartalną składkę do jakiejś firmy ubezpieczeniowej synowi coby jak będzie miał 25 lat mógł sobie wybrać kaskę i na coś by tam miał. Jednak 9 lat temu moja świadomość ekonomiczna żadna była a i teraz nie najlepsza, choć coś się zmienia. Na ceny uncji złota dzisiejsze wpłacono 6 uncji i rocznie trzeba płacić 1 uncję. Jednak zastanawiam się coraz bardziej nad likwidacją tego ubezpieczenia. Kosztowałoby mnie to 3 uncje w plecy. A zastanawiam się bo jakoś nie wierzę, że poziom inflacji będzie utrzymywał się przez najbliższe 16 lat na choćby takim poziomie jak teraz i obawiam się, że za owe 16 lat straty zwiększą się o dużo więcej niż te 3 uncje. A może jednak panikuję? I warto dalej płacić? Możecie z dobroci swojej za tzw. "Bóg zapłać" coś doradzić?

  OdpowiedzUsuń
 4. @zoltek
  Za decyzje podjęte pod wpływem porady nie odpowiadam;-) Jednakże ok 2 lat temu dla znajomego poradziłem likwidację ubezpieczenia i zakup złota. Nie wiem co ów zrobił, ale nadal czasami ze mną szklanice wypije;-)

  Po 9-ciu latach ubezpieczenia kapitałowego nie powinni zabrać Ci połowy (masz na koncie równowartość 6 uncji, a koszt rezygnacji wynosi 3?), no chyba, że miałeś w tzw. międzyczasie jakąś zajefajną ochronę ubezpieczeniową;-)

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP