środa, 21 kwietnia 2010

Podpisz petycję do Premiera RP

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33297

List Otwarty w sprawie powołania Międzynarodowej Komisji ws katastrofy samolotu – PODPISZ SIĘ!


Ze względu na wyjątkową wagę dla Polski katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w dniu 10 kwietnia 2010 roku, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej, Lech Kaczyński, i osoby kierujące najważniejszymi Instytucjami Państwa Polskiego, i ponieważ miało to miejsce nie w Polsce, lecz na terenie innego państwa – zwracam się do Pana, Panie Premierze, o powołanie niezależnej, Międzynarodowej Komisji Technicznej dla zbadania przyczyn katastrofy. Wnioski takiej Komisji, z udziałem najlepszych światowych ekspertów, miałyby podstawowe znaczenie dla opinii publicznej i dla historii.


prof. dr hab. Jacek Trznadel
Przewodniczący Rady Polskiej Fundacji Katyńskiej

8 komentarzy:

 1. prosze wybaczyc za pytanie, ale jakie sa podstawy twierdzic, ze Komisja, ktora w tej chwili pracuje nad wypadkiem jest niekompetentna?

  OdpowiedzUsuń
 2. historyczne Klara, historyczne...;)

  OdpowiedzUsuń
 3. takze uwazam, ze nie ma innego argumentu i bedziemy go wyciagac nawet kosztem osmieszania sie. w koncu żenada jeszcze nikogo nie zabila.

  OdpowiedzUsuń
 4. Żenada nie, ale kłamstwo i owszem;-), dla przykładu katyńskie;-(

  OdpowiedzUsuń
 5. klamstwo katynskie odnosnie wypadku samolotowego? nie wiedzialam...
  pytam o argumenty, ktore powoduja potrzebe zaistnienia petycji. czy moglbys je tu przytoczyc? z gory dziekuje.

  bo jak rozumiem WYLACZNIE o tym rozmawiamy...

  OdpowiedzUsuń
 6. Mieliśmy już jedno kłamstwo katyńskie i to wystarczyć powino. W sprawie jest tak wiele niejasności, że JEDYNIE MIĘDZYNARODOWA komisja gwarantuje MINIMUM rzeletności w tym śledztwie. Brak takiej komisji już stawia to śledztwo pod zarzutem stronniczości i rodzi określone domysły.

  Przy okazji, czy damie wiadomo, iż minister rosyjski jadąc na miejsce katastrofy zderzył się z mikrobusem i zgineło w nim 20 osób? Zna dama inny taki przypadek, kiedy auto osobowe taranuje minibusa?

  OdpowiedzUsuń
 7. Pozostając przy "Damie" i kłamstwie to mam pytanie; jak określić proces "szesnastu"? Czy nie było to następne kłamstwo? A bratnia pomoc? Czy to buduje zaufanie.
  A.Baranowski

  OdpowiedzUsuń
 8. @Andrzej
  A bratnia pomoc? Czy to buduje zaufanie.

  Myślę, że proces budowania zaufania do Rosji trwałby wieki. Europie brakuje dużego zgrupowania gospodarczo-politycznego pomiędzy Rosją a Niemcami. Rzeczypospolita wielu narodów mogłaby być taką ostoją równowagi interesów.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP