piątek, 14 maja 2010

Złotomat inwestycyjny

Sołtys wstał dzisiaj wraz ze świtem, naciągnął portki, przegryzł kiełbasę i pobił ją szklanką bimbru, po czym spojrzał w niebo i orzekł był, że najgorsze na razie minęło. Nie wiem, czy Sołtys miał na myśli pogodę, wybuchy wulkanów na Islandii, czy grecką tragedię, ale zdawało mi się, że i tym razem może on mieć rację. - Ciekawe na jak długo - odezwał się Muller, który od jakichś dwóch tygodni poszukuje intensywnie swoich łotewsko-białoruskich korzeni;-) 

Tymczasem w Polsce trwają intensywne prace techniczne, zarówno w bankach, jak i w ZUS. Ludzi dotknęła lekka panika, jak okazało się, że nie mają dostępu do swoich pieniędzy. Złośliwi twierdzą, że to zrzutka na Grecję i dlatego, iż minister finansów, (Wz)Rostowski, pozbył się już wątpliwości i w 2015 roku wprowadzi Polskę do strefy euro. Ja mam ambitniejsze plany - w 2050 kupuje Alaskę;-) W związku z tym planem ministra chyba będę miał problemy z zaśnięciem;-) Na razie nie śpią szefowie OFE, którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie przekazał środków ze względu na przerwę techniczną;-) Zdaje się, że “wykształciuchy” nie zrozumieją ani powagi sytuacji, ani zasad ekonomii. Często tak bywa, że kaganek oświaty ekonomicznej dla ludzi przynosi dopiero komornik;-) W związku z tym nie dziwi mnie, że chadzamy tak często do aptek i łykamy co się da. Łykamy coraz więcej. Przy okazji łykamy obietnice polityków niczym leki na sraczkę, w nadziei, że rozwolnienie waluty minie po kuracji jej dodrukowania. Teraz się nie dziwię, że Muller tak się na tą Białoruś pcha. Wybudowanie w Mińsku kolejnej linii metra przeszło bez echa w Polsce, podobnie jak zapowiedź miliardowych chińskich inwestycji bezpośrednich w ten kraj. Takie informacje brzmiały by przecież jak sabotaż dla budowanych właśnie w Polsce kilometrów autostrad,-) szybkich kolei, czy metra w stolicy, że o stadionach nie wspomnę. Brunner zauważył, że jednak coś zmienia się i to na lepsze. Dla przykładu we Francji państwo zniosło monopol na hazard. W sumie to i słuszne, bo nie tylko państwa, ale i banki zaczęły pogrywać z publiką w trzy karty. Amerykanom się to nie spodobało i zaczęli wyprzedawać akcje banków. Wtajemniczeni twierdzą, że co znamienitsi udali się do Abu Dhabi, do hotelu Emirates Palace i stoją tam w kolejce do bankomatu, który wymienia papierowe banknoty na złote monety.

12 komentarzy:

 1. Hans, dżizsss, świetny tekst tego ch$$$$$$ dnia ;)

  w sprawie foto - ja wiem że jak coś kupuje "ulica" to spierniczać, ale jak kupuje "pustynia" to co wtedy? ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. @Paprika Corps
  jak kupuje "pustynia" to co wtedy?
  Pustynia przymierza się do sprzedaży ropy za złoto i stąd te testy bankomatów. Jak już te testy zakończą, to przy resecie systemu będą gotowi.-)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Przy okazji łykamy obietnice polityków.."

  .... Rząd chce naszego dobra. Nie dam. .....

  Zasłyszane w sieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z golda trzeba będzie wypierdzielać jak BC będa podnosić stopy, bo im będzie inflacja wiała po łydkach. Do tego czasu pompowanie bani będzie trwać :)
  Tak podpowiada historia lat 70/80 czy teraz bedzie tak samo?

  Gnicie eurozony, podpowiada że smród wyploszy inwestoriat do USA (najładniejsza dziewczyna...)
  Tak jak za czasów Regana- dolar był cool, a ameryka zasysała kapitał z całego świata.

  Wydażenia wyglądają bardzo podobnie te z lat '80 i teraźniejsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. @yulu
  smród wyploszy inwestoriat do USA (najładniejsza dziewczyna...)

  Minęło 20 lat i dziewczyna się nieco zestarzała, no i ma długi (nie mylić z długimi nogami;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hans nie rozszyfrowywał byś troche innego szpiega Alefa Sterna?Ten malajlam etc..Czy inna piękna dziewczyna PolA LA ska jest historią o dzielnych borowikach i królewnie Marysi czy warto poprowadzić jakiś cykl p.t. Hans kontra Alef a może nawet za?Czy Alef żyje?..

  OdpowiedzUsuń
 7. @slav - ja to znam w nieco prawdziwszej wersji: "chcemy waszego dobra... i będziemy je mieli"

  OdpowiedzUsuń
 8. Polska zapłaci za ratunek Grecji
  http://www.dziennik.pl/gospodarka/article606446/Polska_zaplaci_za_ratunek_Grecji.html

  BANK ŚWIATOWY ZREFORMUJE POLSKĘ
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34161

  Grecję też. Po co reformowac tygrysa Europy. To my powinniśmy uczyc Bank swiatowy jak reformować. Mamy najlepszych specjalistów.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Często tak bywa, że kaganek oświaty ekonomicznej dla ludzi przynosi dopiero komornik;-)"

  Coz za genialne i smutnie prawdziwe stwierdzenie.Ale czasem jest to nie do unikniecia a nawet potrafi wyjsc na zdrowie(choc rzecz jasna nikomu-poza sfera budzetowa-nie zycze).Zreszta zdaje sie iz obecny kryzys wielu juz wyedukowal choc jeszcze pare takich grup spolecznych co by ich trzeba wyedukowac zostalo(wspomiana wyzej budzetowka ze swoimi trzynastkami itp oraz Krus).Wlasciwie z tym komornikiem jest tylko jeden problem-budzetowka przezre kase na trzynastki(lub rolnicy na Krus)a potem do szarego pracownika takiej Biedronki przyjdzie "komornik" i powie iz pensje na dwa lata zamrazja a podatki podwyzszaja-ale tak NIESTETY obecnie ten system dziala.

  P.S.Cynik9 nazywa ten system socjalem ale jak widze prokuratora(ktory Zusu nie placi)zyjacego na koszt sprzataczki z Lidla(ktora Zus placi)to jakos zgodzic sie nie moge.

  OdpowiedzUsuń
 10. @piotr34
  Cynik9 nazywa ten system socjalem ale jak widze prokuratora(ktory Zusu nie placi)zyjacego na koszt sprzataczki z Lidla(ktora Zus placi)to jakos zgodzic sie nie moge

  Bo to jest socjalizm dla bogatych, czasami nazywany bańkokracją;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jaki socjalizm? Panowie - obudźcie się, w Polsce nigdy nie było, nie ma i nie będzie socjalizmu!

  Socjalizm to jest w Europie Zachodniej - u nas juz wszystko co było do ukradnięcia zostało skradzone. Z pustego to i Tusk nie ukradnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. @Przemas
  Z pustego to i Tusk nie ukradnie

  Nie takie to puste dzbany, jak się komuś zdaje. Dzban do połowy pełny, czy do połowy pusty, to wieczny dylemat;-)

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP