poniedziałek, 28 czerwca 2010

Gospodarczy plan POlski dla Niemiec

Statystyki sobie, a życie sobie. Czar Najjaśniejszej Rzeczypospolitej powoli pryska i pokazuje, że lepiej nie będzie, ale za to będzie weselej. Odprysk trafił właśnie w niemiecki rząd federalny, który wzorując się na polskiej władzy rozpoczął u siebie reformy.  Na razie nic nie wiadomo, czy niemiecka władza planuje wyprowadzenie swoich wojsk z Afganistanu, ale już przebąkuje się o likwidacji obowiązkowej służby wojskowej i jest plan budowy nowych boisk - Adlerków, przez co gospodarka Niemiec ma zrównać się z Polską. Na razie ministrowie - kibice, nieco obawiają się sukcesów piłkarskich, które mogłyby przyćmić sukcesy reprezentacji Polski na mundialu. Miarą osiągnięć niemieckiej gospodarki ma być zwiększenie ogólnego bezrobocia do poziomu co najmniej12%, ze zwróceniem szczególnej uwagi, aby utrzymywać je, podobnie jak w Polsce, na najwyższym poziomie wśród młodych, wykształconych ludzi. Bezrobocie powinno zdecydowany sposób uzdrowić gospodarkę Niemiec. Odbywać się to będzie poprzez emigrację najwartościowszych grup ludności. Już teraz wszyscy chcą mieszkać w kraju, który jest jedyną zieloną wyspą w EUropie;-) Zapewne spełnią się też marzenia wielu teoretyków od demografii co do konieczności podwyższenia wieku emerytalnego. Na razie postulowane jest podniesienie wieku emerytalnego do 70 lat, ale optymalne byłoby podnieść go do 100 lat, wtedy oszczędności przewyższyły by wydatki emerytalne. Zlikwidowana ma też być federalna możliwość pomocy państwa dla strategicznych działów gospodarki narodowej, poprzez co zmusi się  te działy, wzorem Polski, do bankructwa. 

Zieloni podobno już zgodzili się na planowane reformy. Przekonały ich do tego polskie statystyki, wg których 20% Polaków nie może sobie pozwolić na wystarczające ogrzanie mieszkania. Uff! Jakie to ekologiczne! Do tego dochodzi te 21%, które nie może sobie pozwolić raz na dwa dni jeść mięso, drób, rybę albo ich wegetariański, pełnowartościowy zamiennik. W tym miejscu część Zielonych z frakcji wegetarian nieco pokręciło nosem, ale podbudowało ich to, że 17 % Polaków nie stać na samochód, przez co są zmuszeni do korzystania z komunikacji publicznej i roweru (o ile ktoś rower posiada;-)

Nie wiadomo dotychczas, co niemiecki rząd zamierza zrobić z sądownictwem, bo są jeszcze sądy w Berlinie. Bundespolicja intensywnie szuka, ale ale nie ma na razie chętnych na pełnienie roli Sekuły. Sekuła, jak wiadomo popełnił samobójstwo. Biedaczysko zastrzelił się z własnej strzelby myśliwskiej kilkoma strzałami w brzuch - z czego raz lub dwa chybił. Nawet Hołda z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka stwierdził, że to samobójstwo było naturalne i zrozumiałe, ze wskazaniem na zrozumiałe;-). Pora by przyzwyczaić i Niemców do podobnych przypadków. Niemieckie społeczeństwo zna już wprawdzie podobne wypadki, ot choćby Ulrike Meinhof, która popełniła samobójstwo w celi w 1976 roku, ale były to dotychczas wyjątki, które teraz mają być twórczo rozwinięte. Po czymś takim łatwiej byłoby o niemieckich odpowiedników  Rycha, Zbycha i Mira. Jeszcze, jakby udało się poskromić ten cholerny trybunał federalny, i ten jego wygłup o wyższości niemieckiej konstytucji nad prawem unijnym. W końcu w Reichu nie jest mniej baranów niż w Polsce, którzy wszystko łykną. Policja jak wiadomo jest super, a wiara może czynić cuda, szczególnie, gdyby Niemcom udało się osiągnąć tak niski poziom korupcji, jak w Polsce po akcji czyste ręce Cimoszewicza;-)

Eksperci ekonomiczni na usługach niemieckiego rządu podkreślają, że po reformach biedy nie będzie widać. Prawdziwa bieda i nędza, wg wspomnianych speców,  uwidacznia się dopiero o zmroku, kiedy na ulicę wychodzą prawdziwi biedni i ubodzy ludzie, aby ustawić się w kolejce do miejskich śmietników i poszukać tam niedojedzony potraw i napojów. W ten sposób z niemieckiej gospodarki wyeliminuje się kolejny niepotrzebny element, który ze względu na wysoki socjał wyprowadzi się do Polski, Grecji, albo do Hiszpanii;-)

6 komentarzy:

 1. "Po czymś takim łatwiej byłoby o niemieckich odpowiedników Rycha, Zbycha i Mira."

  No Hansie chyba po aferach korupcyjnych Siemensa,Mercedesa i wielu pomniejszych niemieckich spółek, nie masz problemu z ustaleniem zamienników. Tu akurat jest pełna transparentność i wszyscy winni sie przyznają ochoczy, aby im zaskurniaków i odpraw nie skasować. A te parę tygodni wstydu....

  No zastępca Sekuły by się znalazł, np. ten Pan co podobno mając jeszcze pare mld na koncie położył sie na torach ze wstydu , że 1 mld stracił w wyniku spekulacji. Taki wrażliwy Niemiec z 5 piątki (13 mld EURO majątku przed stratami). Co nie znaczy oczywiście , że wersja oficjalna nie jest prawdziwa. Tylko ja bym się nie zabił na jego miejscu, wziął bym ten przysłowiowy ostatni mld i na jakąś wyspę Polinezji się zaszył ze swoim wstydem.

  http://www.waluty.com.pl/article.php?id=44743
  http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/7814257.stm

  OdpowiedzUsuń
 2. @slav

  To był prześmiewczy opis planu gospodarczego naszej obecnej władzy;-)

  Swoja drogą Merckla i jego samobójstwo można by było raczej porównać do samobójstwa Krauzego, a nie Sekuły;-) Samobójstwo Sekuły można by porównać do ewentualnego samobójstwa Engelsa z BRH, albo jakiegoś Schrödera;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. W temacie wybory.
  Analiza elektoratow Kaczynskiego i Komorowskiego-NIE taka sztampowa ze mlodzi i wyksztalceni to na PO a ciemnogrod na PIS ale znacznie glebsza i DAJACA do myslenia.

  http://tiny.pl/ht3d6

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdaje sie zreszta iz ponizsza mapka jakos "dziwnie" z tym koresponduje.
  http://tiny.pl/ht3lq

  OdpowiedzUsuń
 5. @piotr34
  Jak sie ma 7 czy moze i 9-ęć służb specjalnych to nie moze byc inaczej. Może?? - Nie!
  Słwo służby pochodzi od słowa służyć, a specjalne uszczególnia iż chodzi tu o wyjatkowe specjalne jak i specjalistyczne usługi swiadczone ludności -Narodowi. Takie na specjalne niemal swiateczne okazje.
  A czy najwieksze święto Demokracji - Wybory Prezydenckie w "wolnym, suwerennym demokratycznym, zasobnym kraju", nie są aby takim świętem, że każda z owych siedmu służb, tak razem jak i z osobna, nogami swoich oficerów, TW, KO i odnózmi szmelcowników pomniejszego płazu, aż przebiera w niecierpliwosci by Nas wyreczyć w ramach świdczonych usług dla Ludności.
  Odpowiedź tak banalnie twierdzaca, że po zdaniu pytajacym, złożonym, aż nie wypada stawiać pytajnika /znaku zapytania.
  Pzdr...`marq

  OdpowiedzUsuń
 6. @2mk
  TW, KO i odnózmi szmelcowników pomniejszego płazu, aż przebiera w niecierpliwosci by Nas wyreczyć w ramach świdczonych usług

  Dukaczewski (jenerał spec. służb) chłodzi szampana, bo Komorowski jest najlepszy z całej WSI;-)

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP