środa, 6 kwietnia 2011

Ochrona przed ... asteroidami

Zawsze zastanawiają mnie działania ludzi. Sołtys twierdzi, że to zastanawianie się tak mi weszło w krew, że jak on idzie za stodołę, to ja od razu zastanawiam się czy poszedł się odlać, popija skrycie bimber z ka(r)nistra, czy też uwziął się na jakąś młódkę i poszedł ją wychędożyć;-) W tym też kontekście podglądam od czasu do czasu, cóż tam się dzieje u Frustero, tfu Trystero, który jest inwestorem giełdowym i doktorantem na czołowym polskim uniwersytecie. Wygląda to dość ciekawie, zwłaszcza w świetle badań, iż nauka polska w części nauk technicznych i podstawowych to II liga, za to w badaniach społecznych i ekonomii znajdujemy się tuż przed Zimbabwe, nie obrażając Murzynów;-) Jedyny nasz produkt eksportowy z tej dziedziny, Balcerowicz, jakoś nie daje się sprzedać, bo banki wolą Kazia Yes, Yes, Yes, gdyż ten okazał się liznąć nieco fizyki.

Swego czasu, podbudowany wymianą myśli z imć ZeZorro, postanowiłem podyskutować z frustratem. Na pierwszy ogień poszły szczepionki, które jak wiadomo powszechnie chronią ... głównie kieszeń właścicieli farmaceutycznych korporacji;-) Teraz, po straszeniu ludzi grypą ptasią, świńską i owaką, ludek się uodpornił tak, że nawet dziennikarze, zwykle posłusznie liżący karmiącą ich rękę i obszczekujący kogo trzeba odpuścili. Coś tam jak zwykle o grypie było, ale jakoś dziwnie mało i podawane bez przekonania, za to w reklamach zaatakowała dzieci epidemia pneumokoków. Trystero wtedy twardo trzymał oficjalną stronę, tak, że teraz tknięty przeczuciem pojechałem nad Odrę zobaczyć, czy aby Niemcy nie wymarli. Jednakże, po drugiej stronie granicy ludzie chodzili jak zwykle, a nawet biegały tam dzieci - o zgrozo! Pewnie nie szczepione, no bo w Niemczech szczepienia nie są obowiązkowe i ludzie tam jakoś żyją. Teraz, jak po 1 maja wyjedzie tam sporo osób, w tym część z małymi dziećmi, to polska służba zdrowia pewnie dostanie zapaści, a szczególnie dostaną herc klekoty ci, co żyją ze sprzedaży szczepionek;-) Tak się jakoś dziwnie składa, że są szczepionki zawierajace związki rtęci i takie które ich nie zawierają, więc to nie w samym szczepieniu, ale w produktach farmaceutycznych korporacji tkwi problem. Teraz Frustero, tfu Trystero porzucił ochronę zdrowia, a wziął się za ochronę planety przed asteroidami;-) Chroń nas Panie Boże przed i., tfu asteroidami;-) Powoli zaczynam podejrzewać, że jednak w tych szczepionkach, które aplikowano dla niego były szkodliwe związki rtęci, o których plotka głosi iż szkodzą na rozum, a u niektórych wywołują nawet autyzm. Byłby to zapewne efekt w działaniu podobny do bromu, który też potrafi objawić swoje działanie nawet po 50 latach, sprawiając kłopot co niektórym mężczyznom;-) Chciałem mu nawet napisać, co o tym sądzę, ale zostałem kilka dni wcześniej zbanowany, za to iż upierałem się przy tym iż obecność lustra na Księżycu nie stanowi o wizycie ludzi na Księżycu, ale o obecności tam lustra;-) W tak zwanym międzyczasie doznałem działania cenzury i poznikały moje co ciekawsze wtrącenia, a raczej wytracenia z równowagi imć doktoranta. Demokraci chyba do śmierci będą mnie zadziwiać swoimi działaniami;-)

Ostatnio Doxa opisał, że coś dziennikarze są na bakier z matematyką. Przyszła mi pod jego wpływem myśl straszna, iż najprawdopodobniej dotyczy to również polityków, ekonomistów i doradców inwestycyjnych. No może nie to, że nie umieją liczyć, ale tak często się mylą, przy tym rachunek każą płacić innym;-) Politycy mylą się i dlatego polskie autostrady nie dość, że są ciągle w remoncie, albo ich w ogóle nie ma, to kosztują znacznie drożej niż za granicą. Ekonomiści z NBP też się mylą nie dostrzegając iż podwyżka stup stóp procentowych nie zahamuje inflacji. Nie po to toczy się wojny surowcowe o ropę, ftu, zrzuca pomoc humanitarną w postaci bomb, aby benzyna była tania w Polsce;-) Belce w NBP wydaje się pewnie, że jak podwyższą oprocentowanie, to nikt się nie połapie, że siedzimy w gównie po uszy, tfu, jesteśmy zielona wyspą, w której osadził nas obecny rząd, a który jako rozrywkę funduje się nam totalitarny spis powszechny. GUS zapewnia, że tego, co podajemy nie będzie nigdzie sprawdzał, ale ostrzega, że za kłamstwo posadzi nas na 2 lata do więzienia;-) Podejrzewam, że to jest efekt poszczepionkowego działania rtęci w nich zawartej na obecne światłe umysły, bo im dalej od komuny, tym szczepień więcej i tym ludek jakoś coraz głupszy, a prawo tworzone głównie przez prawników, co zasiedlają tak z 2/3 parlamentu, coraz bardziej nie trzyma się kupy. No, może sie i trzyma, ale tylko wtedy, gdy Kuba wtyka tam flagę narodową, nie bacząc na to, że ci, do których przynależy flaga mogą ją zechcieć potem w odwecie wetknąć Kubie w d, tfu w kupę.-)


Nic więc dziwnego, że w tym świecie, w którym przyobiecane lepsze jutra pustych sloganów  kolorowych rewolucji prysły nie chce pryskać bańka na kruszcach, ale wzrostami na srebrze niektórym ekonomistom już przedziurawiła kieszenie, a innym wybałuszyła oczy.  Szaremu człowiekowi który ma nieco rozsądku, pozostaje kłamać w spisie, oszczędzać w kruszcu oraz nie wierzyć władzy i mediom jak bezpańskiemu psu. No bo jak tu wierzyć, kiedy ochrona bezbronnych cywili w Libi oznacza pomoc zwykłym bandytom, a rzadowe kłamstwo goni kolejne rzadowe kłamstwo. Concordia parvae res crescunt, dicordia maximae dilabuntur. Mury głupoty strzeżonej przez pożytecznych idiotów dzisiaj wydają się być mocne, ale jutro mogą okazać się mirażem. Wystarczy do tego porządna jerychońska trąba;-)

22 komentarze:

 1. Oj chyba Brunner odpowiada u Ciebie za korektę "stup" procentowych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. @Anonimowy
  chyba Brunner odpowiada u Ciebie za korektę

  Wpuść Niemca do Polski, to ci zaraz coś zmajstruje. Na przykład taki Alzheimer, to starszym ludziom ciągle coś chowa;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trystero, staje się coraz bardziej sfrustrowany bo jego świat się w ciągu ostaniach 3 lat troszkę posypał, a wydarzenia na świecie dostarczają z każdym dniem coraz więcej na to argumentów.

  Pytanie czy liczy na to, że w systemie utylitarnym będzie, wśród tej kasty rządzącej i ma w tym interes czy mu wmówili, że tak trzeba dla dobra ogółu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kęcenie lodów na lotach księżycowych różni się tylko skalą od lodów kręconych na "Orlikach" itp akcjach. ADAM

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczwyiście, że tak. W Egipcie kapłani wykorzystywali zaćmienie słońca do utrzymania swojej władzy nad ludem. Teraz wykorzystuje się CO2, asteroidy itp. CO2 trochę przepchać w USA to musieli wymyśleć coś mocniejszego.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Anonimowy
  Kęcenie lodów na lotach księżycowych różni się tylko skalą

  To już było widać po lodach na informatyzacji ZUS, która kosztowała ok 2x tyle co wysłanie sondy na Marsa. Śmiałem się wtedy, że mogliśmy mieć i jedno i drugie za wydaną wtedy kasę;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie największe polskie firmy IT wyrosły na sektorze publiczny. Ale czasy się zmieniły lody już nie tak łatwo kręcić. Sygnity zdycha. Krauze musiał sprzedać Procom.

  Kiedyś zachodnia firma chciała kupić Procom w czasach jego świetności, jak prześwietlili firmę wyszło, że bez Krauzego nie zdobędą kontraktów i z kupna się wycofali.

  OdpowiedzUsuń
 8. marcin wiesmak

  A kontyngenty na sprzedaz samochodow Fiata do Polski Solorza to pies? Ta sama bajka.

  http://perlyprzedwieprze.salon24.pl/41514,macierz-czesc-pierwsza

  Polecam reszte czesci, robi sie coraz ciekawiej ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. troche inna kolejnośc, Hans. Najpierw odlać się, potem młódka, a na końcu bimber ;-D

  OdpowiedzUsuń
 10. @gtz
  troche inna kolejnośc

  Tak naprawdę, to do tej pory nie wiem, co on tam robi. Za stodołą jest duży sad, więc może on sie tam po prostu ukrywa przed Sołtysową;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. @Anonimowy marcin wiesmak
  robi sie coraz ciekawiej

  Co to to prawda. Troche mnie jednak martwi pewne chińskie przekleństwo - obyś żył w ciekawych czasach;-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Trysek mógłby być trochę skromniejszy, ale życie uczy pokory. Nie jest wadą być w błędzie. Prawdziwą wadą jest w nim trwać i być z tego dumnym. Stopień wyższy to pogardzać jeszcze adwersarzem, czyli klasyczny uczony idiota. Aż tu nagle paradygmat szlag trafia i zielona wsypa.

  OdpowiedzUsuń
 13. Spis powszechny to sadzenie lasu żeby ukryć liść ;) Jest jeszcze drobny element kontrrewolucyjny w narodzie, który się sam nie spisał na pejsbuku i nie prowadzi samodzielnie własnej teczki na naszej klasie. Ciekawe czy to będą właśnie ci "wylosowani". Do nich trzeba jakoś dotrzeć i uspołecznić ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. @Paprika Corps
  który się sam nie spisał na pejsbuku i nie prowadzi samodzielnie własnej teczki na naszej klasie. Ciekawe czy to będą właśnie ci "wylosowani"

  Ciekawy punkt widzenia i być może nie taki znów daleki od prawdy;-) Wielki brat patrzy, a tam, gdzie nie może zobaczyć, to wysyła rachmistrza.

  Swoją drogą "Pejsbuk" to ładnie napompowana bańka, a przy okazji kopalnia haków i haczyków;-)

  OdpowiedzUsuń
 15. @Hans
  hm, czy wycena "pejsa" jest rozdęta? Z czym by tu porównać. Ktoś zna może kwoty jakie np. kanclerz z wąsikiem zapłacił IBM i reszcie za wielokrotnie mniejszą bazę danych? ;)

  Na zakończenie - paradoksalnie wszyscy się zapierają przed przymusowym spisaniem ich, ale żeby dobrowolnie się zapisać to pędzą na wyścigi. Ale ja widocznie jestem przewrażliwiony na tle wszelkich "totalitaryzmów" i widzę w nich radosny marsz uśmiechniętych świń do pracy przy modernizacji ubojni.

  OdpowiedzUsuń
 16. @Paprika Corps
  jestem przewrażliwiony na tle wszelkich "totalitaryzmów" i widzę w nich radosny marsz uśmiechniętych świń

  Wszystkie dane z UE wędrują do światowego centrum terroryzmy, tfu przetwarzania danych w Izraelu. W EUropie nie ma ani jednej firmy, która by mogła porównać te dane z "Pejsbukiem", tfu przetworzyć;-) Tutaj jakoś analogia z Hitlerem i IBM nasuwa się sama. Izrael przejął wojskowe metody od hitlerowskiej armii, więc i cel przetwarzania danych może być zbliżony. Inaczej nie miałoby sensu wyprowadzanie tak daleko danych od ciekawskich oczu tych, których one dotyczą;-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Asecco -następca Procomu (własciciele kodód źródlowych bazy danych ZUS`u - yej za >3mld PLN) także mają udziałowców z Mossad Ltd...
  To nie "przewrazliwienie" czy inna "przypadłość spiskowa" a naturalne - coraz mniej licznym niestety - kojazenie zaistniałych faktów. :)
  Pzdr

  OdpowiedzUsuń
 18. Powiem więcej. Niedawno Asseco połknął Izraelską spółkę. Celem tego jest ekspansja na rynki amerykańskie, przy jej pomocy.

  OdpowiedzUsuń
 19. Brawo Islandia!
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/islandia-wybrala-najgorsze-rozwiazanie,1,4237741,wiadomosc.html

  OdpowiedzUsuń
 20. http://marucha.wordpress.com/2011/04/11/perspektywy-strefy-euro/

  OdpowiedzUsuń
 21. of-topic

  A Ukraińcom się opłaci robić statki, tam gdzie Polakom się opłacało (podobno):

  http://pl.gdanskshipyard.pl/o-nas/historia

  http://forsal.pl/artykuly/503954,vestland_insula_towarowy_kolos_prosto_ze_stoczni_gdansk.html

  dobrze, że ludzie mają pracę

  OdpowiedzUsuń
 22. Asteriody sa dobre. Asteriody generuja mnostwo dobrze platnych, nie obarczonych zadna odpowiedzialnoscia posad. Jak mozna byc odpowiedzialnym za asteriody? Czy uderza, czy tez nie?
  Podobnie jak "Globalne Ocip... Oj! Ocieplenie"
  Choc z tego oci... to mozna dorazni znalezc winowajcow i ich przyklkadnie ukar..Oj. opodatkowac...

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP