czwartek, 5 maja 2011

Chlup

SMSem dotarł do mnie dowcip, że w ramach planu oszczędnościowego Obamy zwolniono w trybie nagłym jednego ze 167 Osamów. Traf chciał, że akurat padło na tego, co od 10 lat był martwy;-)
Światowidz pisze iż prezydent Barack Obama mógł odtrąbić zwycięstwo, papa Bush i junior Bush mogli publicznie ucieszyć się w telewizji, a obywatele USA mogli na chwilę zamienić się w wiwatujących Palestyńczyków. Tak więc wracamy do średniowiecza. Prawo prawem, ale światowy suweren może więcej. Bo Bin Laden to jednak Bin Laden i wszelkie procedury, które obowiązują przy aresztowaniu przestępców to bzdury. Nawet Guantanamo nie wystarczyło. Kula w łeb i po robocie.Wszystkie zasady cywilizowanego świata, które każą nawet wobec największego padalca stosować domniemanie niewinności, które największemu zbrodniarzowi zapewniają prawo do obrony przed niezawisłym sądem – poszły się paść. Chłopaki z Navy Seals wykonali wyrok.
Trupowi Bin Ladena porobiono zdjęcia, a potem ciało wrzucono do morza.
Chlup. No zupełnie jak za dyktatury Pinocheta w Chile - do helikoptera i chlup, chlup, chup, chlup, chlup, chlup, i jeszcze raz chlup. W telewizji ogłoszono, że sprawiedliwości stało się zadość i tylko taki naiwny jak ja mógł pomyśleć, że od tego fachu nie są jednak żołnierze z Navy Seals tylko sądy i prawnicy. Faszyzm wkroczył na salony a zidiociały tłum Amerykanów wiwatuje na ulicach. Zupełnie jakbym cofnął się w czasie do 1933 roku i Niemiec. Tylko czekać na Noc Kryształową w USA;-) Jeśli te "dowody" wobec Osamy były tak samo mocne, jak dowody obecności broni chemicznej w Iraku, to miej nas Boże w swojej opiece, bo oto przed państwowym bandytyzmem i terroryzmem już nikt nigdzie nie będzie bezpieczny. Egzekucja stanowi ostrzeżenie dla zbyt dociekliwych, w tym dla analityków prezydenckiego aktu urodzenia. bo teraz każdy może zostać rozpoznany jako terrorysta i potraktowany podobnie. No może nie podobnie - zastrzelą go w czasie próby ucieczki;-)

Tyrania i dyktatura zawsze rodzą się przy aplauzie tłumów. Gdy Cezar zamordował Republikę Rzymską, tłum wiwatował, gdy zburzono Bastylie i stawiano gilotyny, tłum wiwatował. Schemat powtarza się od wieków, a historia naucza, że nikogo, niczego nie nauczyła;-) Nawet w Polsce, ten chup trupa w worku do wody jakoś nie kojarzy się z Popiełuszką - prawda, Osama miał, a Popiełuszko nie miał brody, ale chlup był przerażająco podobny, a nawet rzekłbym, jeszcze bardziej złowrogi.

Spojrzałem na Sołtysa, a ten odpowiedział mi smutnym spojrzeniem. Wypiliśmy po szklaneczce okowity, po czym Sołtys siadł na zydlu i na pieńku zaczął klepać kosę. - Czasy takie, że gotowym być trzeba - po czym popatrzył w noc i dodał - ... do żniw - 

27 komentarzy:

 1. @hansklos - jesteśmy w mniejszości :-( Poczytaj komentarze pod tym wpisem na swiatowidzu...

  Ciekawy jest też ten kontrolowany wyciek zdjęcia OBL, oczywiście zupełnie przypadkowy. Supertajna grupa egzekucyjna przeprowadza szybką akcję. Implikowany warunek powodzenia - niewiedza służb pakistańskich (?) Zamordowanego przenoszą w pospiechu do helikoptera i wio.

  a) skąd się wzięło zatem zdjęcie u Pakistańczyków? Przypadkowo znalezione w porzuconym helikopterze? bez wiedzy Obamy naturalnie...

  b) czy tak wygląda ktoś zastrzelony przed 30 minutami max? Czy raczej po miesiącu tortur...

  c) czy ktoś ukrywający się od lat, nawet w środku Pakistanu, nosiłby tę samą brodę znaną z klipów na całym świecie? Czy czasem nie zmieniłby swojej facjaty nie do poznania, zastępując na przykład zwisającą brodę strzelającymi w górę wąsami? Chyba że chodziło o ułatwienie masom identyfikacji... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. @Cynik
  jesteśmy w mniejszości :-(
  Jakoś to mnie akurat nie martwi;-) Ja całe życie jestem w mniejszości i nieźle na tym wychodzę (nie mylić z pewną mniejszością narodową;-)

  Sprawa Osamy jest grubymi nićmi szyta i przykrywa niewygodne fakty, miedzy innymi o przyroście o 475 tysięcy nowych bezrobotnych w USA. A tutaj proszę taki sukces, że aż srebru szczena opadła;-)

  Ja jako niedowiarek lecę po taczkę i ładować srebro, puki jeszcze głupi tłum wiwatuje.-)

  Ciekawy jest też ten kontrolowany wyciek zdjęcia OBL
  Ciekawy jak najbardziej;-) Przy okazji mała uwaga ogólna - zidentyfikowano około 10tyś aktywnych terrorystów z czego zabito około setki, czym podobno uratowano tak z kilka tysięcy ludzkich istnień. Wszystko kosztowało ~ 5 bilionów dolarów, w tym 1/5 poszła na Bin Ladena (książęta kosztują;-) Tak na mój mały rozumek, to ta cała walka z terroryzmem to jakaś totalna ekonomiczna wtopa, za którą płacą wiwatujący idioci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cynik top zdjecia to byl chyba ten slynny fejk? Mnie osobiscie bardziej smieszy reakcje rynkow-spadki na ropie i srebrze ;-)

  Robert

  OdpowiedzUsuń
 4. http://marucha.wordpress.com/2011/05/06/wysoki-ranga-urzednik-rzadu-usa-bin-laden-zmarl-w-2001-r-11-ix-falszywa-flaga-potwierdzone

  W zasadzie wszyscy to już dawno wiedzą, czego tłum nie wie. Ale szopka musi trwać. Pytanie pozostaje tylko, po co ta szopka - jaki cel ma mieć? Wycofanie z Afganistanu? Pretekst do brudnej bomby? Służby tego nie powiedzą, ale coś się kroi...

  OdpowiedzUsuń
 5. Cynik9
  Przecież to fotomotaż zrobiony w pakistańskich mediach. administracja mówiła od razu, że żadnych zdjęć nie wypuszczała, a media były od razu powiadomione, zeby tego rysunku nie rozpowszechniać bo to najoczywstszy fejk to więc oco Wam znowu chodzi z tym "kontrolowanym wyciekiem " :D:D

  OdpowiedzUsuń
 6. @ Hans Klos

  Piękny wpis. Choć mnie by się tak pereł przed wieprze rzucać nie chciało...

  OdpowiedzUsuń
 7. @Adam Duda: fotomotaż zrobiony w pakistańskich mediach. administracja mówiła od razu, że żadnych zdjęć nie wypuszczała

  Sorry Adam, różnimy się zasadniczo w ocenie wiarygodności administracji. Nazwij to - w poziomie cynizmu. Uważam że spontaniczny fake "w pakistańskich mediach" możemy spokojnie między bajki włożyć. Przynajmniej nie w Pakistanie. Ale że fake - ok.

  No to co robisz jako Obama nie mając nic do pokazania albo wiedząc że to co pokażesz pozytywne nie będzie? (zwłaszcza że podobno widziałeś egzekucję...;-))

  A no puszczasz kontrolowany leak. Ktoś coś komuś przysyła, ktoś jakiś załącznik otwiera ... i puff - fakt medialny. Źródło? kręgi dobrze poinformowane Rezultat? WIN WIN. Foto nieboszczyka w internecie? yes! Przekonujące? dla mas na pewno! Odrażające? da się przeżyć! Dotrzymał Obama słowa że nie pokaże? jak najbardziej!

  Przygotuj się na makie - przewiduję że Obama za parę dni opublikuje pobożną islamską ceremonię pogrzebową na pokładzie lotniskowca, może nawet z udziałem jakiegoś dyżurnego mułły w postaci członka załogi o wyznaniu muzułmańskim, i zsunięcie czegoś pod białym prześcieradłem w toń oceanu... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hans - hehe...
  Ale przecież Smoleńsk to wina polskich pilotów - a właściwie śp Prezydenta...
  I tak sobie biegną kolejne dni w Matrixie.

  Pzdr - Sarkazm i ironia

  OdpowiedzUsuń
 9. Cynik9

  Jakoś oglądałem CNN czy BBC i ni cholery nie widziałem tego zdjęcia, za to naoogladałem sie na fejsbokach, demotywatorach, wykopie no i teraz tutaj :)

  Sorry ale taki fejk to robią maturzyści na ipadzie, a nie CIA ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. @Adam
  taki fejk to robią maturzyści na ipadzie, a nie CIA

  Wszystko zależy od oceny stopnia przeciętnego zidiocenia publiki;-) Amerykanie mają wprawę w "rżnięciu głupa", ćwiczyli to na Indianach. To co teraz prezentowane jest przez amerykańską adminiostrację dowodzi jedynie, że ilość durni, buców i zwykłych idiotów jest w tym społeczeństwie zatrważający. Nie wiem, czy to wynik żarcia syropu klonowego, czy rtęci w szczepionkach, ale co ostatnio zaprezentuje rząd USA, to coraz bardziej nie trzyma sie kupy - a to broń chemiczna w Iraku, a to zabijanie noworodków w Kuwejcie, a to dziwnie zawalajace się wieże, a to polowanie w Afganistanie na Al Kaidę, a to obrona praw człowieka w Libii - to wszystko być może, ale ja to jednak między bajki włożę;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Hans Klos

  Wszystko to kwestia wiary.

  taka ciekawostka
  zobacz jak się podniecają tym co zabił i jakie robią grafiki.. to jest dopiero zidiocenie
  http://www.youtube.com/watch?v=uT0zPV3mmaY
  Oczywiście to tak apropos że jestem fanem strażnika teksasu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Swiat schodzi na psy. Dawniej starano sie zachowac pozory. Jak owczesne Niemcy, RFN, zamordowaly przywodcow RAF, m. inn Andreasa Baadera, to przynajmniej staraly sie to upozorowac na samobojstwo. Nie odwazyly sie pojechac wprost, jak Zdzisiek z majcherem...

  OdpowiedzUsuń
 13. Hansie - pytanko...
  Czy Ty może się orientujesz, czy ów "Adam Duda" to gość, który kandydował z list PO w ostatnich wyborach ? Pytam się Ciebie, bo mam do Ciebie niejakie zaufanie ( "internetowe" ) - może wiesz ?
  A pytam się dlatego, że gość zbanował mnie za zadanie tego pytania na jego blogu... Czyżby "wstydliwa przypadłość" ???

  Pzdr - Sarkazm i ironia

  OdpowiedzUsuń
 14. Sarkazm i ironia

  Wpisy z tego okresu są jeszcze na blogu, także nie wiem w czym tajemnica

  A zbanowałem Cie dlatego, że próbowałeś mnie rozstawiać po kątach no i kulturalny to Ty nie byłeś.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wow... Sam "wielki Adam Duda" się odezwał...
  To jak - odpowiesz wprost - czy dalej lejesz wodę ( to tak a propo kultury Mr Duda, którą na swoim podwórku nie błyszczysz - ale twój cyrk, twoje małpy ) - kandydowałeś z list PO czy nie ?
  Pytanie proste - nie wymagające zmagań intelektualnych z kontrarianinem "cynikiem"...
  Dowiem się w końcu ?
  Czy to "zbyt naruszające dobra osobiste pytanie, trącące "wysoce wysoką" niedelikatnością" ?
  Jaja macie Duda - czy też nie ?
  Ps Do Ciebie osobiście nic nie mam - tylko chcę wiedzieć, z kim gadam i jakimi motywami może kierować się mój adwersarz. Tylko tyle.
  Na marginesie - pytałem Hansa - nie ciebie - jak pytałem - zbanowałeś.

  Mimo wszystko - pzdr - Sarkazm i ironia

  OdpowiedzUsuń
 16. Hansie - sorry...
  Możesz czuć się "nieco off topic" - daruj, jeśli nadużyłem zaufania do Twojej osoby. Ja jedynie chcę wiedzieć, z kim gadam.
  Ps Ja jedynie chcę prostej odpowiedzi - czy Duda to niedoszły poseł PO ( czy to coś złego ? ).

  Pzdr - Sarkazm i ironia

  OdpowiedzUsuń
 17. Widzisz,
  jak Ciebie nie traktować jako trolla?
  Mówie Ci że wisi jeszcze info na stronie.
  Ty nie chcesz użyć Google
  to Ci wkleje jak krowie na rowie
  http://www.adamduda.pl/2009/05/23/wybory-w-wielkopolsce/

  OdpowiedzUsuń
 18. Duda...
  Jak Ciebie traktować jak osobę "zaufania publicznego" ( a takim "kimś" byś się stał przy innym wyniku wyborów ) - skoro na proste pytanie odsyłasz do "google"... Ty orientujesz się, co to jest być "osobą publiczną" ???
  Póki co - nie zdradzasz żadnych cech "osoby publicznej". Jak zrozumiesz - zacznij kandydować - nie teraz ( please )...
  Z poważaniem - Sarkazm i ironia

  OdpowiedzUsuń
 19. Zapomniałbym - "trolle" niektóre prowadzą blogi.
  Ps W/w nie dotyczy tego blogu - dla mnie nr 1.

  Pzdr - Sarkazm i ironia

  OdpowiedzUsuń
 20. I jeszcze jedno Hansie...
  "Coś w tym jest"... Nie blokuj, nie banuj - wróżę różową przyszłość.
  A zwolennicy systemu będą notować straty... Dziwne ? Wystarczy popatrzeć na dług publiczny. Reszta to akompaniament.

  Pzdr - Bajka

  OdpowiedzUsuń
 21. @Anonimowy Sarkazm i ironia
  ów "Adam Duda" to gość, który kandydował z list PO w ostatnich wyborach ?
  Ów. odejrzewam, że Adamowi nieco głupio, iż dal się tak odpuścić starym wyjadaczom z PO, ale w moim mniemaniu to go nie dyskwalifikuje, byle dalej nie trwał w błędzie;-)

  OdpowiedzUsuń
 22. "Nieco niższe 20-, 40-proc. wzrosty przynoszą inwestycje w whisky."

  a ile można zarobić na inwestycji w bimber Sołtysa?tali lepszy , lezakowany w odpowiednich beczkach.

  http://forsal.pl/artykuly/511403,wino_i_whisky_lepsze_od_lokaty_bankowej.html

  OdpowiedzUsuń
 23. Hansie - dzięki.
  Lubię prawdę i fakty. A jak to jest podane w fantazyjny sposób ( Sołtys, Stirlitz i bimber ) - to już naprawdę bardzo fajna sprawa.

  Pozdrawiam - Sarkazm i ironia

  OdpowiedzUsuń
 24. @slav
  ile można zarobić na inwestycji w bimber

  Formalnie do 5 lat pozbawienia wolnosci,-) Realnie zyski wynoszą 20-80%;-)

  Najlepszą wg mojej oceny metodą jest uzyskiwanie z zacieru 92-95% spirytusu metodą wielokrotnego odparowania w kolumnie, tj jeden przegon, a potem leżakowanie min. rok. Beczki dębowe nadają sie wyłącznie do wódki dębowej, najlepsze są beczki stalowe. Smak Sołys uzyskuje poprzez trzymanie w beczce ze spirytusem miodu, ziaren żyta, wiśni, żurawiny, które potem rzucone gęsiom wywołują dziwne efekty;-)

  OdpowiedzUsuń
 25. Dzięki za przepis, może się przydać kiedyś ;)

  Makpfi

  OdpowiedzUsuń
 26. @Hans
  Czyżby jakaś nowa metoda doprowadzenia do marskości gęsiej wątroby, cenionej w tym stanie przez francuskich smakoszy.
  Konwencjonalne metody produkcji takich wątróbek są realizowane poprzez przekarmianie gęsi na siłę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 27. @slav
  Czyżby jakaś nowa metoda doprowadzenia do marskości gęsiej wątroby, cenionej w tym stanie przez francuskich smakoszy

  Czasami na wsi i Francuz się trafi, ale wtedy łatwiej o gęś niż uganiać się za żabami;-)

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP