sobota, 28 maja 2011

Murzyńskie obiecanki, czyli niedbalstwo NBP

- Jak się nie ma nic do powiedzenia, ani do dania, to poklepuje się wtedy innych po plecach - Sołtys jednym zdaniem podsumował wizytę Wielkiego Czarnego Owca, tfu Ojca. - Coś w tym jest - opowiedziałem, pociągnąłem ze szklaneczki sołtysowej jałowcówki i zapaliłem podrabiane przez Stirlitza "kubańskie" cygaro. Dym z przypiekanego na węglach  boczku mieszał się z dymem z cygar, niczym puste obietnice amerykańskie mieszające się z równie pustymi obietnicami naszych rodzimych polityków;-) Zamyśliłem się. Dla ponad połowy Polaków wizyta prezydenta USA nic nie przynosiła, oprócz wspomnianej mieszaniny pustych słów. Puste słowa raczej nie przyniosą dla Obamy głosów Polonii. Rozsądni politycy, niczym kiedyś Gomułka, dla przeciwwagi zaprosili by Wielkiego Żółtego Ojca i trąbili by o wielkiej przyjaźni polsko-chińskiej. Może wzorem Pakistanu, za symbolicznego yuana, dostalibyśmy z 50 nowiutkich myśliwców, które w odróżnieniu od zakupionych w Stanach F16, nie wymagają każdorazowo do startu kompletu kluczyków wysyłanych z Waszyngtonu.-) Przy okazji żółte samoloty lepiej obroniły by Polskę niż Murzyni z Luizjany, tfu, patryjoty;-). Wizyta Obamy jakoś dziwnie zaczęła mi przypominać gospodarskie wizyty najwyższych towarzyszy radzieckich;-)

Zastanawiające jest, jak zareagowałby Murzyn z podejrzanym rodowodem,-) gdyby tak wzorem Chin postraszyć go zamianą trzymanych w NBP papierowych talarów, tfu dolarów, na srebrne talary lub na złote dukaty. Podejrzewam, że w ten sposób szybciej uzyskalibyśmy bezwizowy wjazd do USA niż tak jak teraz, wzorem sołtysowego psa, żebrzący o resztki z pańskiego stołu.-)

Bank centralny w Polsce ma za zadanie dbać o stabilny poziom cen oraz wspierać rozwój gospodarczy. Tymczasem, ani nie mamy stabilnych cen, ani możliwe staje się oszczędzanie w rodzimej walucie. Podstawową ceną dla NBP powinna być cena walut obcych.  Do tego, dla wspierania rodzimej gospodarki polski bilans handlowy w wymianie z zagranicą powinien być dodatni. Tymczasem bank centralny, na skutek niedbalstwa i nie pilnowania komercyjnych banków, doprowadził do radykalnej zmiany cen na rynku mieszkaniowym. Teraz z kolei na Polakach będzie mścić się to, że bank nie pilnował bilansu handlu zagranicznego. Ujemny bilans handlowy wcześniej czy później doprowadzi do osłabienia się rodzimej waluty, a tym samym puści w skarpetach ofrankowanych "posiadaczy" długu hipotecznego. Rozsądna władza w Polsce powinna iść śladami Mormonów z Utah, znieść podatek VAT i obrotowy od handlu srebrem oraz przywrócenie srebru funkcji monetarnych. Za tym powinna pójść akcja uświadamiająca i wypuszczanie monet złotych i srebrnych w cenie bliskiej  spot, jako ogólnie dostępnego pieniądza do oszczędzania i gromadzenia kapitału. W sytuacji mizerii polskich zapasów złota, kruszcowe zasoby obywateli mogą się okazać jedynym kapitałem, który zostanie po możliwym resecie systemu.

27 komentarzy:

 1. mam wrazenie, ze z nieobliczalnym kaczynskim wiecej bysmy osiagneli niz z nijakim tuskiem i hrapiom. bo z tymi debilami-pieskami to nic sie nie ugra mam wrazenie.

  slommy

  OdpowiedzUsuń
 2. Podzielam zdanie Kolegi Slommy-ego
  Tyle że jak dla mnie ś.p Lech Kaczyński nie był nieobliczalnym,jak dla mnie w takich sprawach był stanowczy nie dał sobie wchodzić na głowę ,przy okazji jak pięknie zgasił Hitlerową tfuu Merkelową która żądała pieniędzy za każdy dom który jest własności Niemców chociaż teraz mieszkają tam Polacy tkz.wyśiedlenia,na to jej Lech wysłał kosztorys odbudowy SAMEJ Warszawy po II wojnie światowej ,to się Merkelowa zgasiła

  Podzielam zdanie Pana Hansa -Na współpracy z Chińczykami mogli byśmy lepie wyjść -może byśmy dostali tez 50 nowych Jf-17

  ''od zakupionych w Stanach F16, nie wymagają każdorazowo do startu kompletu kluczyków wysyłanych z Waszyngtonu.-)''

  Może mi ktoś wyjaśnić O co chodzi ?

  Arthas

  OdpowiedzUsuń
 3. Hehe...
  Od 1989r. głosuję na opcję "zero komuny" - najpierw ROP, później PC-PIS... I od rodaków uzyskałem raptem 3 ( trzy ) lata akceptu dla poglądu "zero komuny". Czemu więc obecnie wznosicie błagalnie ręce do PISu ? TERAZ ??? GDY POZWOLILIŚCIE ABY CZERWONI I RÓŻOWI SPRZEDALI WSZYSTKO "CO SIĘ RUSZA I NA DRZEWO NIE UCIEKA ( ulubiony Eastwood ) - TERAZ MA RATOWAĆ WAS PIS ???
  A JA SIĘ SPYTAM NIEPARLAMENTARNIE - A K...WA JAK ? W końcu jesteśmy bankrutem.

  Pzdr - Pijak Balcerek

  OdpowiedzUsuń
 4. Balcerek to nie pijak tylko cyklofrenik. To już przecież sam Lepper ogłosił.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brawo "anonimowy" spod znaku sieczki i młota - czyli hołota... Napisz coś "od siebie" - zapewnię tobie wpis w księdze chorób psychicznych jak ta lala... Problem w tym, że do powiedzenia masz dokładnie zero ( ZERO ) - oprócz komunistycznej maniery "nienormalności"... Znamy, uśmiechem kwitujemy, szykujemy wytrzymałe gałęzie.

  Pijak Balcerek

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmmm...
  Może już "postudiowałeś" co to "lex Cornelia", anonimowy ( "podpisuję się"... a jakże ) ?

  Pijak Balcerek

  OdpowiedzUsuń
 7. Hehe...
  Chłopcy z "służb" zbierają siły... Ani intelekt ,ani wiedza... Jedynie bezrozumny refleks... Wtyd się bać... "Bać się" nie zamierzam - Strasburg jedynie przystankiem - poniali ?

  OdpowiedzUsuń
 8. "Zastanawiające jest, jak zareagowałby Murzyn z podejrzanym rodowodem,-) gdyby tak wzorem Chin postraszyć go zamianą trzymanych w NBP papierowych talarów, tfu dolarów, na srebrne talary lub na złote dukaty"
  nie na talary, ale...
  NBP zmniejszył w '10 udział USD w rezerwach; stawia na dolara australijskiego i koronę norweską

  25.05. Warszawa (PAP) - NBP zmniejszył w 2010 roku udział USD w rezerwach walutowych, zwiększając swoje zaangażowanie w dolara australijskiego i norweską koronę - napisano w sprawozdaniu z działalności NBP w 2010 roku.

  "Uwzględniając wyniki analizy globalnych perspektyw makroekonomicznych, prognoz rozwoju sytuacji na światowych rynkach finansowych i analizy optymalizacyjnej, Zarząd NBP zdecydował o ograniczeniu w strukturze rezerw walutowych udziału dolara amerykańskiego (o 2 pkt proc.) i funta szterlinga (o 2 pkt proc.) na rzecz dolara australijskiego (o 3 pkt proc.) i korony norweskiej (o 1 pkt proc.). Modified duration rezerw zostało obniżone z poziomu 2,6 w 2009 r. do 1,8 w 2010 roku" - napisano.

  OdpowiedzUsuń
 9. @Anonimowy
  NBP w '10 zmniejszyło udział USD w rezerwach

  Chyba żartujesz? Tojest NIEZNACZĄCA zmiana. Zmianą byłoby w 80% wymiana rezerw dolarowych na kruszec. Skądinąd warto zauważyć, że zarówno dolar australijski, jak i korona norweska to również obietnica, może nieco mniej pusta, niż pusta szklanka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie musimy eksperymentować na własną rękę skoro mamy niezdecydowane i bojazliwe "elity" możemy małpować lepszych,tuz za miedzą Niemcy posiadają 80% rezerw w złocie. Adolf

  OdpowiedzUsuń
 11. Swoją drogą... Hansie, jak Twoim zdaniem będzie zachowywało się w przeciągu najbliższego roku "papierowe złoto", czyli CHF ? Czy Twoim zdaniem obecna tendencja deprecjacji ZŁ do CHF to już trend stały w tym okresie ?

  Pzdr - Pijak Balcerek

  OdpowiedzUsuń
 12. @Arthas
  Może mi ktoś wyjaśnić O co chodzi ?

  Krąży plotka, że aby móc używać mocy bojowej F16 należy uzyskać klucze odblokowujące z USA;-)

  @Pijak Balcerek
  Czy Twoim zdaniem obecna tendencja deprecjacji ZŁ do CHF to już trend stały w tym okresie

  Z małymi przerwami jak najbardziej tak. Już kiedyś pisałem, że nie po to kiedyś pożyczano, gdy frank był po 2 zł, aby teraz on spadł poniżej 3 zł;-) Inna sprawa, że jak zaczną masowo padać kredytobiorcy, to będzie to również w jakimś stopniu problem banków w Szwajcarii, ale mniejszy, niż się wielu osobom zdaje;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Thanks, Hans...
  Też tak postrzegam.

  Pzdr - zauroczony wolnością
  na tym blogu ( socjalistycz-
  nym podobno :)) -
  - Pijak Balcerek

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 22. Panowie anonimowi, proponuje abyście wymienili się adresami emailowymi. Będzie łatwiej :)

  OdpowiedzUsuń
 23. gość codzienny30 maja 2011 02:17

  Przychylam się do propozycji Dariusza. Dwóch anonimowych obrzucających się publicznie g.... tu nie pasuje. Hansie, jeśli choć trochę moderujesz forum ulituj się i zbanuj tych biczujących się pajaców albo chociaż skasuj te obrzydliwe inwektywy, którymi się obdzielają.

  OdpowiedzUsuń
 24. obrzucanie się błotem

  Kasuje uwagi osobiste i nakazuje logowanie się;-) Kubeł zimnej wody na gorące łby chyba pomoże;-)

  OdpowiedzUsuń
 25. Krąży plotka, że z okazji wizyty Obamy - ABW wjechało o 6 rano na chatę autorowi dziecięcego wierszyka "Murzynek Bambo w Afryce Mieszka".

  Uważajmy, oj uważajmy na tych blogach co piszemy :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 27. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP