wtorek, 3 maja 2011

Siedem żyć Osamy

Amerykanie zabili Osamę. Jak twierdzi Cynik, zrobili to po raz drugi;-) Nie nalezy się tym specjalnie martwić, bo dla przykładu kot ma podobno aż siedem żyć, a co dopiero taka rzyć jak Bin Laden;-) Raz się go powiesi, potem się go utopi, a na przyszłość spali - najważniejsze, aby w 24 godziny się wyrobić.-) Taki timing;-) Na zdjeciu zamieszczam pozostałych pięciu Osamów do wytropienia;-)

Jednakże nie wszyscy widza tak prosto i nie wieszają od razu amerykańskich flag. Na przykład Zezowaty Zorro widzi to wszystko w krzywym zwierciadle. Patrzenie w krzywe zwierciadło w sumie nie jest takie złe. Newton patrzył i patrzył, a do tej pory nikt mu temu za złe nie ma - ba, nawet liczni poszli w jego ślady i też korzystają ze swoich krzywych zwierciadeł. Może Pakistan i USA trochę są za blisko, aby przez "newtona" na nie patrzeć, ale chyba nie na tyle, aby nie widzieć dymu, bo komuś sie koło d. pióra palą. Zresztą niejaki imć Husejn wyjawił, że gołym okiem widać iż USA jest żałosnym kraikiem skoro banda pastuchów z Afgańskich pagórków była w stanie zrobić w bambuko wszystkie służby w tym cały system obrony powietrznej a ich lider przez ponad dekadę był niekwestionowanym mistrzem w chowanego;-) No ale przecież zabawa nie polega na tym, aby króliczka złapać, tylko na tym, aby go gonić. A za kolejne 10 lat pewnikiem znów złapią szefa Al Kaidy, a będa go gonić za to, że spece z Al Kaidy spieprzyli operacje w Libii, tfu, zdetonowali brudną bombę w EUropie.

Tymczasem bez zupełnego rozgłosu - bo pieniążki rozgłosu nie lubią - CME zwiększyło margines na srebrze o 75%, a w tak zwanym międzyczasie w stronę Azji popłynęło kolejne kilka milionów uncji. Od tej zagwostki pewnikiem z tydzień przyjdzie mi się drapać po łysinie i pić bimber. Na frasunki dobre trunki;-) Mogło być gorzej. Mogłem dla przykładu zagrać w XBoxa, albo w Sony SOE i tam utracić dane do kart kredytowych, albo utknąć w śniegu w Karpaczu. A tak popatrzę sobie na cuda na srebrze. W końcu po trzech miesiacach rajdu i ponad 50% zwyżce na chwilę nawet srebru trzeba dać odetchnąć;-)


13 komentarzy:

 1. marcin wiesmak

  Mnie osobiscie wczoraj bardziej ucieszylo ze tegoroczne polskie pomidory o 4 zl tansze

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe kto w naszym kraju i kogo odpali by słupki urosły?Takie SLDi może "pomóc" w odejściu generała tuż przed wyborami i mamy beneficjenta osieroconego pozbawionego ojca.PłO ma Flegmę pierwszego płemieła "wolnej" RP dla mnie mniejszy kaliber ale co TV może wykreować to widzimy na przykładzie Bina Ladena. Adolf

  OdpowiedzUsuń
 3. Sprawdzam tylko czy moge komentowac bo od paru godzin mam bany na necie-wszedzie gdzie sie da(wiekszosc blogow,Interia,Onet,Wikipedia,nawet jak probowalem zalozyc konto na NK lub Facebooku to nie moge).Ciekawe CO takiego i GDZIE napisalem ze sie Wielki Brat wkurzyl?

  P.S.Wielki Bracie-kij ci w oko.

  OdpowiedzUsuń
 4. @piort34
  mam bany na necie-wszedzie gdzie sie da.Ciekawe CO takiego i GDZIE napisalem

  Dostałeś za całokształt;-) Potraktuj to jako wyróznienie i zmień operatora.

  OdpowiedzUsuń
 5. @piotr34
  niekoniecznie musiałeś coś popisać - raczej chodzi o email (a wlasciwie o domene) jaki podajesz przy zakładaniu konta na NK, Face - prawdopodobnie został uznany za generatora spamu i zablokowany

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy komentarz odnośnie srebra:

  http://www.pb.pl/rss/a/2011/05/04/XTB_Srebro_moze_kontynuowac_spadki

  Hans odniesiesz się?

  OdpowiedzUsuń
 7. @onomatopeja
  Ciekawy komentarz odnośnie srebra

  Teraz nie załatwią braci Hunt, bo ci się rozmnożyli w miliony i na dodatek co rusz żądają fizycznych dostaw srebra. W tej sytuacji CME zwiększa margines na srebrze i podwyższa depozyt, a dzieje się tak któryś raz z rzędu. Powód ten sam - brak możliwości fizycznej realizacji dostaw, a trudno, aby Big Brothers poszło z torbami;-)

  Krótkoterminowo czekają nas spadki, ale to jest jak wyginanie sprężyny na siłę - im większe spadki, tym większe odbicie. Fundamentalnie nie zaszła żadna zmiana - świat nadal pełen jest niepewności, dolary nadal są drukowane bez opamiętania, metal ma coraz to większe znaczenie przemysłowe i wraca powoli jego zastosowanie monetarne. Z punktu widzenia zwykłego ciułacza, który ma srebro, to jego zamiana na papier w sytuacji niepewnosci jest bez sensu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Każdy mówi o Japonii ,Chinach,Indiach(to już raczej miliardy braci Hunt),a mnie zastanawia niepozorna Korea która przez ostatnie kilkanaście lat urosła na niesamowitą potęgę skutecznie wydzierając poszczególne kawałki tortu Japonii-oficjalne statystyki a rzeczywistość może w stosunku do tego kraju nas jeszcze zadziwić. ADOLF

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja mam zupełnie inną "teorię". Bin Laden zmarł śmiercią naturalną (stary był) i Amerykanie postanowili wykorzystać okazję dla ogłoszenia "sukcesu". Nie mogli go postawić przed sądem, bo zmarłego trudno się przesłuchuje. To jest wersja "soft" podobnych teorii, w których twierdzi się, że to zwykła propagandowa hucpa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Hansie...
  Powiem tak - srebro, srebro, srebro... Manipulacje "grubasów" ? Być może - nawet bardzo być może. Ale... VAT + oczywistość ( jak dla mnie mnie ) - iż gdy mówimy o "Peak Oil" czy tym podobnym "armageddonie" - dlaczego srebro ma iść w górę ? Nowe technologie ? W końcu mówimy o "Peak Oil" - gospodarka światowa będzie sięraczej "zwijać" niż inwestować w np panele słoneczne.

  Pzdr - "Socjalista tzw"

  OdpowiedzUsuń
 11. @Anonimowy
  dlaczego srebro ma iść w górę ? Nowe technologie ?

  Srebro ma b.wiele zastosowań i co rusz odkrywane są nowe. Panele słoneczne, elektronika, medycyna, technika wojskowa. Gdy gospodarka siada i surowców brak, to zwykle rozpoczyna się zażarta wojna o resztki. Dlaczego sądzisz, ze w tym przypadku srebro nie ma rosnąć?

  OdpowiedzUsuń
 12. niepozorna Korea, a załatwiła sobie brak ceł na swoje towary w EU, "proletariusze wszystkich likwidujcie przemysł w Europie".

  OdpowiedzUsuń
 13. @piotr34
  Easy - to tylko wirtualna tożsamość, są goście , których banuje się w realu, ci to sobie musieli zasłużyć, aby ostatnią kąpiel sfinansowała im US Navy.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP