piątek, 22 lipca 2011

Era Wodnika nadchodzi

Siedziałem wczoraj na balkonie i po raz trzeci na trzeźwo zobaczyłem UFO. UFO widzieliśmy jeszcze z 7 razy ze Stirlitzem i kilka razy z Sołtysem, ale po spożyciu ożywiającej umysł, a pętającej ciało okowity;-) No to i nie chwaliliśmy się tym. Mało to co człowiek po gorzałce widzi?-). Kiedyś naszła nas chęć, aby owe cóś zestrzelić, ale nawet z robionych pod wpływem dopalaczy optymistycznych wyliczeń wychodziło, że kule nie dolecą. - Co innego, gdyby mieć działo - rozmarzył się Stirlitz i chciwie popatrzył na stodołę Sołtysa w której, jak podejrzewaliśmy, stoi zakonserwowany na ciężkie czasy granatnik;-) - Idzie nowa era - zdecydowanie podkreślił Stirlitz i na podkreślenie swojej racji nalał nam po szklaneczce czegoś, co miało być jabłecznikiem, z francuska zwanym cydrem, ale Sołtysowi moc nie odpowiadała i podciągnął ją do 28 vol(t) metodą destylacji.
- Nowa era - pomyślałem. Każda ma jakiś symbol. Teraz to są Ryby, pierwotny symbol chrześcijaństwa. Ryby są znakiem, którego hasłami są mistycyzm, wiara, miłość, ofiara i poświęcenie. Oczekiwano ery, w której zapanuje powszechna, międzyludzka miłość, a zamiast tego otrzymano irracjonalną wiarę oraz krwawe, masowe ofiary. Głoszący powszechną miłość prorok został krzyżowany, a jego nauki zostały przejęte przez władze i tak wypaczone aby pasowały do politycznej ideologii.

Rok kosmiczny, nazywany czasem platońskim, trwa 25920 lat, który znaki zodiaku dzielą na ery trwające po 2160 lat, w ciągu których znaki zodiaku robią pełny obieg na niebioskłonie. Teraz, gdy Punkt Barana znajdzie się w gwiazdozbiorze Wodnika zacznie się era Wodnika, ale zanim to się stanie ery będą się przenikać, zlewać, może nawet i walczyć ze sobą. - Chyba trwa walka - wtrącił się w moje myśli Stirlitz - bo leje już ze czterdzieści dni bez przerwy - i tutaj ucichł był nagle, bo na podwórko weszła Sołtysowa - Nie bez przerwy, tylko, jak było słonecznie, to odsypialiście imprezowanie - No to chwała Bogu! - pomyślałem - a to pić mi się tak chce, że ani strzelać do UFO, ani tym bardziej budować arki nie mam siły i ochoty;-) Zresztą mam za mało srebra na całą arkę, a drzewa cedrowe w Prywislańskim kraju nie rosną;-)

Nowa era zdaje mi się, że będzie końcem świata iluzji. Wodnik symbolizuje rozum, głosi rewolucyjne hasła wolności, równości i braterstwa, a jego dziedziną jest postęp społeczny, moralny i techniczny. Jak pomyślałem, co z tego tak naprawdę może wyjść, to znów naszło mnie straszne pragnienie, aby się napić;-) Świat w którym żyjemy nie jest czymś obiektywnym. W rzeczywistości każdy z nas ma swój własny, indywidualny świat pełen iluzji. Ludzie potrafią zrobić naprawdę dużo, żeby tę iluzję podtrzymywać, a władza zrobi wiele, aby ją karmić.-) Wybory idą, to nasi politrucy, kapłani i guru, zajmą się na poważnie produkcją karmy dla iluzji, aby nas przekonać, że oto oni są jedynymi reprezentantami świata prawdziwych wartości. Tymczasem prawda jest banalna i zawarta w przysłowiu ludowym - jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz, co imć Adam Smith rozwinął, twierdząc nie bez racji, iż roczna praca każdego narodu jest funduszem, który zaopatruje go we wszystkie rzeczy konieczne i przydatne w życiu i zależy (głównie) od umiejętności, sprawności i znawstwa i od stosunku liczby tych, którzy pracują użytecznie, do liczby tych, którzy tego nie czynią.

Zdaje się, że Amerykanie jeszcze wierzą, że ich kraj jest najwspanialszy na świecie. Skutki utraty wiary mogą być dramatyczne - im silniejsza wiara, tym boleśniejsze rozczarowanie. Nadchodzi nowa era, w której ludzie masowo będą tracili swoją wiarę, zarówno ekonomiczną, jak i polityczną, a ich światy iluzji będą się walić w gruzy. Może to być proces szokujący i bardzo bolesny i mieć dramatyczny przebieg. Podobno w czasie tych przemian na świat ludzi napadają wampiry. Podobno teraz wampiry dostają się do banków i poprzez system pieniężny wysysają z ludzi ich krwawicę. Oczywiście w sprawie banków i NBP swoje zdanie ma nasz drogi Bredzislaw, tfu prezydent (pozdrawiam chłopaków z ABW i przepraszam za zdradzenie tajemnicy państwowej;-), który aby zapobiec dostawaniu się wampirów finansowych do banku centralnego zainstalował tam Belkę. Belka nie pomoże drogi Bredzisławie! Jak głosi wieść gminna, wampiry pochodzą od Judasza i stąd ich wstręt do srebra, a tym bardziej do złota oraz  śmierć od drewnianego kołka. Na bankowe wampiry potrzebne są srebrne i złote kule a nawet pociski. Od biedy ich role mogą pełnić brzęczące monety i sztaby kruszcu w NBP, bo jak czas odpowiedni przyjdzie, to iluzja opadnie i pewnikiem ktoś z gminu drewnianych kołków nastruga po czym niechybnie ich użyje.-)

Zwykły Wodnik jak wygląda, każdy może sobie zobaczyć sam, bo z bankowym już niechybnie miał do czynienia;-)

8 komentarzy:

 1. Analogiczne wypaczenia ery wodnika..strach się bać.
  Czy ludzkość nigdy nie zmądrzeje?Następne 2160 lat tyranii.Czy można prosić o azyl na jakiejś nie totalitarnej planecie?
  Z tego co wiem Jahwe przygotował nam naturalną formułę ucieczki przez ucho od śledzia - popularnie nazywane oświeceniem..Ponoć zwykłe wyjście z ciała po śmierci nie uwalnia nas z tej szkółki.
  Nic prostszego :doskonała znajomość wed i stosowanie tego w życiu bez względu na otaczający matrix i egzystencjalizm rywalizujący z wolną wolą.Formuła prosta jak produkcja złota.Ciekawe tylko co jest kamieniem filozoficznym.Pewnie miłość,wartość coraz bardziej abstrakcyjna i coraz mniej rozumiana.

  Ziemia dla ludu wybranego ,a azyl dla goi pls..
  Niech sobie tu rządzą z nadania dobrego jhwe i czynią ziemie sobie poddaną,noo może z chińczykami..Tylko beze mnie i ludzi niechętnych tyranii.
  Utopia to ich specjalność,nie chciałbym im
  przeszkadzać moim brakiem entuzjazmu i współpracy co do tych nowatorskich szlachetnych projektów.Ciekawe,że kierunek antyutopia nie robi wrażenia na prawdziwych wizjonerach,dla których jedyną godną uwagi walutą jest krew,którą zwykli traktować jako smar (rewolucji).
  Wariacki antysemityzm mnie nie pociąga,stąd moja progresywna postawa;)
  Jak dobrze pójdzie to azyl i 4tą gęstość zafundują nam drukarze obligacji,lub ich niezadowoleni z obrotu sprawy żółci odpowiednicy.
  ps.Sołtys zaczął robić taki polski calvados?Niesamowite Polak potrafi:D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cytat z blogu Alefa Sterna:
  "Jeżeli "potwierdzi" się, że zamachowcy czy też zamachowiec to skrajna prawica norweska to proponuję sięgnąć do stron 369-376 Ostatniego Lotu.
  Moim skromnym zdaniem byłby to dobry motyw aby rozprawić się ze "skrajną" prawicą w Europie jak Nigel Farage oraz Ziobro czy też Kaczyński - trzeba byłoby jeszcze spreparować materiały na nich. Medialnie grunt jest już dawno przygotowany - tutaj oddajmy głos książkowemu ojcu Alefa:

  'Medialnie duża część społeczeństwa, nowego społeczeństwa, które udało się wytworzyć i ukształtować przez ostatnie 20 lat, jest już przygotowana. Przecież to bezmyślna masa. Co jej powiesz, bezkrytycznie przyjmie...'.

  Może być tak, że wybuch szykowały służby zachodnie a nasi podłączyli ze strzelaniną na wyspie. Stąd szok premiera Norwegi. Myślał, że będą tylko wybuchy, które zwali się na terrorystów islamskich a tu jakaś skrajna prawica wyskoczyła - niezły pasztet.

  Ktoś pozdrawia"

  i chwilę później

  "No i pamiętajmy - wszystko ma jakiś cel. Wczorajszy, już, zamach też. Myślę, że prawdopodobieństwo stanu wojennego tej zimy w Polsce właśnie znacząco wzrosło - jak "przepowiedział" Alef.

  Ktoś pozdrawia - mając nadzieję, że ten serwer jest gdzieś poza granicami Polski albo Alef postarał się o inszą ochronę kontrwywiadowczą :)"

  Ktoś pozdrawia

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ Hansie, jak mogłeś wybrać taki Pierwszy Kontakt z UFO, który polega na wyciąganiu dubeltówki, strzeleniu, a potem powitaniu? Toż to stalinowskie barbarzyństwo!

  Pierwszy Kontakt powinien kulturalny, czyli:
  1) przygotuj im darmowe miejsce do parkowania,
  2) wyciągaj najlepszą gorzałę jaką masz,
  3) ...
  4) PROFIT! (czyli nowe supertechnologie, co wakacje wyjazd na Saturna, itd.)

  OdpowiedzUsuń
 4. I pomyśleć tylko że gdyby choć kilka osób na tej wyspie miało przy sobie broń i umiało ją obsługiwać to dużo więcej ludzi by ocalało ...

  OdpowiedzUsuń
 5. miało przy sobie broń i umiało ją obsługiwać to dużo

  Biora pod uwage, ze ta mlodziez na tej wyspie to bylo takie ichnie ZMS, To tylko im brakowalo takiego ichniego Jacka Kuronia. Z naganem.

  OdpowiedzUsuń
 6. W nawiązaniu do ostatnich jakże gorących wydarzeń - musimy się bronić przed mendami społecznymi i masowymi mordercami:

  http://libertarianizm.net/thread-1598-post-22887.html#pid22887

  OdpowiedzUsuń
 7. Pozostaje nam chyba stąpać twardo po ziemi nie tracąc ducha i mieć własną, pozytywną iluzję :)
  Oraz pić!
  Dzięki za trafny i zabawny zarazem post.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP