piątek, 16 marca 2012

Polska według Jacka Walasa

A cóż takiego napisał imć Jacek Walasa, że aż zagroziło to bezpieczeństwu państwa polskiego? Może był to przepis na wysadzenie cyrku nazywanego dla niepoznaki sejmem? A może tajne informacje dla wywiadu Burkina Faso? A może ujawnił coś tajnego w "bulu" o prezydencie czy premierze?-) Oddajmy głos komentatorom i imć Walasowi.-)

Jacek Walas, sołtys z Graczy przedstawiał na swoim na blogu polityków, jako ludzi skorumpowanych i kolaborantów. Wczoraj (9.03.2012) mówili o tym w Radio Opole, a dzisiaj blog Jacka Walasa jest już niedostępny walasjacek.blogspot.com/
Trzeba przyznać, że co jak co, ale cenzura działa u nas prawidłowo i błyskawicznie. Tak bez procesów, bez sądu, bez rozgłosu, po prostu - wyłączyli.  
                    zizi

Łączymy się w bulu z obrażonym Chrabią Prezydentem, w nadzieji, że sprafca tego chaniebnego wybryku zostanie pszykładowo ukarany
                   admin 


Od 80 roku obserwuję politykę naszego kraju. Od 89 roku jestem zdumiony działaniem wszystkich kolejnych rządów na niekorzyść obywateli polskich w tak ogromnym stopniu, że nawet za czasów socjalizmu było to nie do pomyślenia. Biorąc pod uwagę ostatnie 20 lat jeszcze Nigdy nie byliśmy w tak niekorzystnej sytuacji jak obywatele RP. Jako działacz solidarności, współorganizator strajku w sierpniu 80 roku, byłem pełen optymizmu, że do czekamy się wolnej Polski i sprawiedliwości. Dzisiaj z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że ostatnie 4 lata rządów Platformy Obywatelskiej przekonały mnie, że jest to niemożliwe na dzisiejszym etapie.


Doświadczyłem na sobie, że
słowo demokracja w naszym kraju jest bardzo dalekie od cywilizacji i uważam, że stosunek naszych władz do obywateli RP, z całą pewnością nie jest lepszy jak w byłym ZSRR, na Białorusi czy w Północnej Afryce, co mogę nawet udowodnić. [...]

Nawiązując do ortografii jaką się posługuje głowa państwa, jak również prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński, biorąc pod uwagę ich wykształcenie, kulturę polityczna itp., są oni na nieodpowiednich stanowiskach. Co zaś tyczy się premiera RP Donalda Tuska, jest w moim odczuciu, najbardziej zakłamany premier ostatniego dwudziestolecia. Biorąc pod uwagę kampanię wyborczą premiera Tuska, zrobił dokładnie wszystko odwrotnie, niż zapowiadał. Dlatego podsumowując osiągnięcia wszystkich rządów po okrągłym stole, a szczególnie rządu premiera Tuska, doszedłem do wniosku, że w naszym kraju nie będzie już sprawiedliwości, ani demokracji, jeśli w jesiennych wyborach dojdzie do władzy choćby jedna osoba z obecnego sejmu lub senatu. Jedynym wyjściem (ponieważ trudno będzie zorganizować naród do wystąpienia takiego jak w 80 roku, przeciwko obecnym rządom) będzie absolutny bojkot wyborów i żądanie przeprowadzenia wyborów ze zmianami, które umożliwią nam wybory w okręgach jednomandatowych, ludzi, co do których mamy zaufanie, a nie wybieranie partii, które nie gwarantują nam żadnej demokracji, a zasiadając w parlamencie dbają jedynie o swoich członków i w przybliżeniu o elektorat, który im sprzyja. Za przykład podam Polskie Stronnictwo Ludowe, którego jestem członkiem od 30 lat i nie mogę się pogodzić z tym, że liderzy partii do której należę, jako koalicjanci są tak przychylni do wszystkich stanowisk grupy rządzącej, tylko dlatego, że z własnej nieprzymuszonej winy i głupoty, mają zadłużenie w stosunku do skarbu państwa, jako partia, w wysokości ok. 18 mln złotych i są w stanie poprzeć wszystkie ustawy, nawet te najbardziej niekorzystne dla obywateli, również głosować za votum zaufania dla poszczególnych ministrów, którzy są absolutnie niekompetentni na swoich stanowiskach, w stosunku, co do których opozycja ma słuszną rację, że powinni być już dawno usunięci. PSL również pomógł pozamiatać pod dywan wszystko co było związane z aferą hazardową. Jako partia polityczna, przynosi mi wstyd jako członkowi tego ugrupowania, ale również obywatelom RP, w imieniu których występuję i wcale mnie nie dziwi tak niskie poparcie liderów PSL. Jeżeli chodzi o PiS, to uważam, tę partię, a zwłaszcza jej lidera za „ekstremistów i terrorystów” narodu polskiego, a ludzi, którzy to ugrupowanie popierają, za skrajnie nieodpowiedzialnych, którzy swoje zachowanie w moim odczuciu poprzedzają wypiciem dużej ilości alkoholu, lub są pod wpływem narkotyków. [...] Jeśli chodzi o polityków, którzy zginęli w tej katastrofie, to szkoda, że nie pochłonęła ona większej ilości ofiar. Jestem wdzięczny Bogu i kościołowi, że były prezydent został pochowany na Wawelu w sarkofagu, bo mam pewność, że w czasie rozkładu, nie skazi wód gruntowych i nie zakazi większą głupotą obywateli RP (
HK - no tutaj nie udało mi się nie rozesmiać.-).

Mógłbym rozwijać w nieskończoność błędy ostatnich 20 lat wszystkich koalicji rządzących i wrogi stosunek do narodu polskiego prezentowany przez wszystkie poprzednie i obecny rząd, które doprowadziły do ubóstwa ludzi w naszym kraju, niespotykanego od 40 lat
. W żaden sposób nie można tego usprawiedliwić, jedynym rozsądnym wyjściem jest „wykopanie” wszystkich obecnie rządzących, może z małymi wyjątkami.


Jacek Walas 

PS.  Podkreślenia są moje. Tekst czytałem może z 10 razy i wypiłem przy tym ze trzy szklanki bimbru i nie mogłem znaleźć owego zagrożenie bezpieczeństwa państwa polskiego. No chyba, że chodziło o zagrożenie bezpieczeństwa Państwa (tutaj wpisać imię i nazwisko) zagrożone "wykopaniem" .-)

15 komentarzy:

 1. "Policjanci z Opola przeszukali mieszkanie oraz sprawdzili zawartość komputera Jacka Walasa, sołtysa Graczy (gm. Niemodlin) i autora bloga. Poddał on w wątpliwość uczciwość i prawdomówstwo przedstawicieli najwyższych władz RP. Jest to kolejny przykład akcji służb specjalnych mających na celu zastraszenie internautów, piszących niepochlebnie o obecnej władzy. Działania przeciw sołtysowi podjęła także Policja."
  http://www.piotrskarga.pl/ps,9929,2,0,1,I,informacje.html

  Policja, ABW... Drugi sołtys zastanowi się dwa razy zanim odłoży grabie by usiąść przed komputerem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Działania takie służą li tylko zastraszaniu i są przejawem narastającej faszyzacji Polski. Inna sprawa, że są one nieskuteczne, ale skutecznie ośmieszają działania ogranów państwa polskiego.

   Przy okazji warto przyponieć, że w ubigłym roku w Niemczech na 1000 obywateli wystapiono o bilingi 0.2 razy, tj 2 obywateli na 100 tysiecy, a w Polsce w tym samym okresie statystycznie 23x, co daje 230 śledzonych obywateli na każde 100 tysiecy. Gołym okiem widać, że słuzy to jedynie zwalczaniu krytycznych opinii o obecnej władzy i przesladowaniu opozycji politycznej, co w połaczeniu z wielkim biznesem, który faktycznie "lobbuje", aby nie powiedzieć kupuje ustawy i miedzynarodowe umowy, jak chocby ACTA, oznacza, że państwo polskie spełniło kilka podstawowych warunków, aby mozna było go określać mianem faszystowskiego:
   - etatyzm,
   - totalitaryzm,
   - korporacjonizm,
   - populizm,
   - militaryzm (rozumiany tutaj jako uzawiadawianie armii tylko po to, aby móc uczestniczyć w korporacyjno-imperialnych wojnach prowadzonych przez USA)

   Usuń
 2. Trzeba przyznac, ze styl soltysiej literatury takze nie jest najwyzszego lotu. Musze byc zbyt oddalony od Naszej Umeczonej Ojczyzny ale czy Szanowny Oberlejtnant nie bylby laskaw podac nazwisk obywateli wielkiej wagi w niemieckich nakryciach glowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poseł mniejszości niemieckiej, nazwisko którego przemilczę.-)

   Usuń
 3. Oto mistrz ciętej riposty-http://www.youtube.com/watch?v=ut2WkQFlKKs&feature=endscreen&NR=1

  OdpowiedzUsuń
 4. bloga nie ma nawet w google cache???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Był, kiedy wyciągałem te dane.-)

   Usuń
  2. Jest blog ale zawierający tylko tekst, oto link:
   http://jacekwalas.blogspot.com/

   Usuń
 5. Swietny wpis!

  ps. Panstwo Polskie, Narod Polski - z duzych liter. A to dlatego ze sa to nazwy wlasne np. Rzeczpospolita Polska

  OdpowiedzUsuń
 6. http://marucha.wordpress.com/2012/03/19/najnowszy-executive-order-obamy-mozliwy-stan-wojenny-bez-wojny/

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam, może zainteresuje Cie moja "Zielona Wyspa":
  http://jacek-walas.mojglos.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie za bardzo.-) Prawde mówiąc masz Waść dość ubogie pojmowanie świata, w znacznej mierze chybione i dość odległe od rzeczywistości.

   Tym nie mniej jesteś doskonałym przykładem tego, czego władza nie powinna robić, czyli zamykać usta, które ją (mądrze lub głupio) krytykują, tylko dlatego, że komuś tam u władzy to się nie podoba.Krytyka dla każdej władzy jest niewygodna, ale jedynie stykajac się z odmiennymi, krytycznymi opiniami jesteśmy w stanie doskonalić swoje decyzje. Władza która zamyka za pomoca policji i ABW komuś usta nie chce podejmować lepszych i trafniejszych (z punku widzenia społeczeństwa) decyzji. Rodzi to pytanie o to, w czyim imieniu i interesie sprawowana jest w Polsce obecna władza?.-)

   Mam nadzieje, że czytajac ten i inne blogi dojrzeje Waść i zacznie dostrzegać poza powierzchownością również istotę problemu i rzeczywiste wartości na których zbudowano obecny społeczno-gospodarczo-polityczny system.

   Usuń
  2. Z całą pewnością nie mniej pojmuję świat od Waści, sądzę że i nie mniej tego świata widziałem, a po powrocie do ojczyzny jest mi wstyd przyznawać się że i ja również przyczyniłem się do czegoś co u nas nazywa się demokracją, bronimy Julię Tymoszenko, krytykujemy Alaksandra Łukaszenka a ja 28.03.2012 w charakterze świadka z art. 135 § 2 k.k. zostałem wezwany do prokuratury i to ma być wolny kraj?

   Dla mnie Komorowski nie jest Prezydentem, na pewno jest zięciem byłych pracowników UB a potem SB, tak wynika z biografii, to też jest kłamstwo?

   Usuń
  3. Widzi imć Jacek, że gdy głosi iż jest mi wstyd przyznawać się że i ja również przyczyniłem się do czegoś co u nas nazywa się demokracją to przyznaje, że że został wydymany na maksa,-) jak teraz slangiem okresliła by to młodzież. Problem, którego imć Jacek nie zauważa, zresztą jak wielu innych,-) to to, że nie wystarczy zmienić ludzi u władzy (np z zięci byłych UBków na zięci byłych działaczy "S";-) ale potrzebna jest w Polsce prawdziwa rewolucja, no ale prawdziwa rewolucja
   - potrzebuje krwi a nie przebaczenia czy "grubej kreski",-)
   - rewolucja dokonuje się najpierw w ludzkich umysłach
   - dla sukcesu rewolucji musi dokonywać się ona każdego dnia, a nie być jednorazowym aktem
   - obala dotychczasowy system władzy,-) co wymaga pracy u podstaw, a nie preparowania obrazków.-)

   Może więc zamiast "w bulu" obrażać Prezydenta, którego, jak ogłosił jeden sąd w Rzeczypospolitej Polskiej, można bez obrażania nazywać durniem,-) weź się Waść do roboty i zacznij ogranizować ludzi we własnej okolicy w państwo obywatelskie, podziemne, które ignoruje oficjalne władze, nie płaci oficjalnej władzy podatków, itd.

   Działanie jest lepsze niż ignorowanie rzeczywistości, nawet w postaci iż Komorowski nie jest Prezydentem, skoro prezydentem jednak jest.-)

   Usuń
 8. nasz hymn na Euro
  http://www.youtube.com/watch?v=Y2ZlMbJ0-sc&feature=relmfu

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP