czwartek, 14 czerwca 2012

Szybki przeglad

Nie mam czasu pisać. Z jednej strony kobieta, która za miesiąc będzie rodzić nowego szpiega, z drugiej strony mecze, a z trzeciej Stirlitz i Brunner, którzy to przy okazji Euro chcieli dokonać rozbioru nieruchomości Sołtysa.-) Sołtys poszczuł ich psem, a mógł użyć wideł.-) Chłop nadal potęgą jest i basta! Wojna jak widać powoli przenosi się na coraz to niższe poziomy. Całe szczęście, że w tym całym zamieszaniu nie otrzymam jak Stirlitz telegramu z Rosji, że urodził mu się syn, a potem Stirlitz z rozrzewnienia i wzruszenia płakał, bo już kilka lat nie był w domu.-) Z drugiej strony im bardziej nad tym myślę, to coraz częściej nachodzi mnie myśl, że jedynie matka jest pewna, zaś ojciec pozostaje najczęściej domniemamy.-) Kowalski Jan, ojciec Kowalski Jan, tylko ten dziadek Sołtys jakoś mi tu nie pasuje.-)

Ojczyzna jak matka - po prostu jest. W tej Ojczyźnie nasz rodzimy NBP powoli, ale systematycznie oddaje pola i coraz bardziej niknie w oczach zielona wyspa. Obrona poziomu 160-165zł za gram złota można określić już jako przegraną. Przed nami kolejne odsłony niemocy, które powinny poważnie zacząć niepokoić umoczonych w kredytach walutowych. Wprawdzie zakredytowani pod korek ciągle pocieszają się, że płacą mniejsze raty niż ich złotówkowi koledzy, ale pomimo spłaty rosnąca góra długu do oddania zaczyna rzucać złowrogi cień na życie, które miało być jak z reklamy. Tymczasem reklama nie pokazuje, że długi trzeba spłacać, co oczywiście nie dotyczy banków i państw,-) ale co powinno zacząć już niepokoić posiadaczy obligacji, szczególnie tych, denominowanych w złocie.-)

Teraz pora spojrzeć z pewnej perspektywy - 3 lata, rok i 5 miesiecy.

Kilka obrazków lepszych niż tysiąc słów.-)

PS. Wg „Le Figaro” władze państw należących do EU, a w szczególności eurozony, rozważają możliwość zamrożenia kont bankowych i wprowadzenie limitu kwoty, jaką można wybrać z bankomatów.-) Banki mają być tak bezpieczne, że do pieniędzy nie będą mogli dostać się nawet ich właściciele.-)

12 komentarzy:

 1. A jak nie będzie można wypłacić gotówki, to jak zapłacić np. za weksel albo wsiąść udział w licytacji komorniczej?
  Państwa zaczynają dążyć do tworzenia ze społeczeństw NIEWOLNIKÓW systemu.

  OdpowiedzUsuń
 2. mam konto w Credit Agricole czy powinienem już wypłacać wszystko bo zaraz nie bede mogl czy tez jeszcze to potrwa w Polsce zanim to wprowadza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Timing nie został jeszcze precyzyjnie określony, ale jak znam życie, to zainteresowany dowie się o tym dokładnie wtedy, kiedy juz nic z tym nie bedzie mógł zrobić.-) Zupełnie jak z wymianą pieniędzy za komuny.-)

   Usuń
 3. http://rynekzlota24.pl/aktualnosci/turcja-stawia-na-zloto
  A potem Turcja skonfiskuje złoto obywateli trzymane w bankach...
  najbezpieczniej jednak mieć je pod swoją gruszą.

  OdpowiedzUsuń
 4. wprowadzenie limitu kwoty, jaką można wybrać z bankomatów no bo i po co się kłopotać malowaniem papierków? Wiadomo że szkoda czasu i energii. Takie archaizmy trzeba w końcu zastąpić systemem elektronicznego obiegu "pieniądza", całkowicie odpornym na nadużycia, dużo bezpieczniejszym w użytkowaniu, odpornym kryzysy zadłużeniowe dzięki procedurom samokontroli systemu kredytowego itepe itede... ;)

  Na koniec urocze motto, które brzmi wystarczająco przewrotnie, zwłaszcza w kontekście dorzynania, o pardon - ratowania bankrutów: "Jak mawiają Bułgarzy, jeżeli nie możesz załatwić czegoś forsą, załatw to grubą forsą".

  OdpowiedzUsuń
 5. Głupie pytanie - gdzie się dowiedzieć, jak czytać sprawnie takie wykresy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie uczono tego w szkole.-) Teraz nie wiem jak to jest.

   Usuń
  2. @ Anonim
   Zajrzyj na wiki:
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Wykres

   Co prawda po angielsku więcej piszą i sensowniej, ale podpowiem, ze takie wykresy czyta się jako "oś x" przedstawia zmieniającą się wartość od której zależy wartość "y" czyli na przykładzie powyższych: procentowa zmiana wartości indeksów (oś y) w czasie (oś x).

   Usuń
  3. Ech :]

   Pytam o analizę (na wyższym poziomie abstrakcji) tych wykresów, a nie literalnie.

   Poza tym jak NBP może bronić ceny złota na ustalonym poziomie (rozumiem, że broni ją przed wzrostem, nie spadkiem) ? Sprzedaje te złoto ? Jakie złoto (chyba jakieś kontrakty) ? Te, którego nie ma albo leży w skarbcu w Londynie ? Drukuje ? Bez sensu - przecież właśnie o to chodzi, żeby nie drukować.

   Hans, Twoje życie jest jak z reklamy ? Kto pyta, nie błądzi ;].

   Usuń
  4. Twoje życie jest jak z reklamy ?

   Chyba jak z filmu.-)

   Usuń
 6. Najlepsze jest, że wprowadzając limity na wybieranie gotówki walnie przyczynią się do paniki i destabilizacji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chf też się szmaci, M3 mocno im rośnie z powodu stałego kursu 1,2 do eur. W ciągu 2-3 lat te pieniądze wrócą do Szwajcarii, zwiększą inflację i mam nadzieję, źe zeszmacą chf szybciej niż pln.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP