piątek, 6 września 2013

O zdrowiu słów kilka

Spojrzałem na komputer i napiłem się bimbru, po czym przypomniało mi się popularne wśród Amerykanów powiedzenie - chroń swoje zdrowie przed lekarzami.-)I przed urzędnikami. Junk science?-)

Na jednej z konferencji, z ciekawym wykładem wystąpiła imć Lucija Tomljenovic, Ph:-D. z ciekawą tezą:

Fakt, iż rodzicom świadomie przemilcza się informacje tylko po to, żeby zgodzili się na wzięcie udziału w oficjalnym planie szczepień, mógłby być rozumiany jako forma przestępstwa przeciwko etyce lub co najmniej jako postępowanie błędne. [..] Wnioski z dokumentów UK Dpt of Health i Jo. Committee on Vaccination and Immunization (JCVI) wskazują, iż takie praktyki były stosowane w aby chronić oficjalny plan szczepień (i firmy farmaceutyczne, które za tym stoją. HK).

Puki co w Zjednoczonym Królestwie nadal wymagana jest zgoda rodziców na szczepienia, a i w Polsce nikt nie zwalniał rodziców z odpowiedzialności za własne dzieci.

Napiłem się bimbru znowu i przypomniałem sobie, iż, jak słusznie twierdził Mark Twain, niczyje zdrowie, wolność, ani mienie nie jest bezpieczne kiedy obraduje Parlament. Parlament i urzędnicze gremium. 

Pomyślcie więc o własnych dzieciach nie tylko przy okazji emerytur i OFE, ale również idąc z nimi do lekarza, szczególnie na szczepienia, które być może zrujnują im zdrowie, a Wam życie.-)

PS: Wykesy dla ilustracji problemu.

21 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. W każdym razie udowodniono że Bóg nie pomaga w przypadku chorób zakaźnych - na niektóre lepiej być zaszczepionym
  http://www.washingtonpost.com/national/measles-cases-put-texas-megachurch-under-scrutiny/2013/08/31/6dfa8e1e-128a-11e3-bdf6-e4fc677d94a1_story.html

  OdpowiedzUsuń
 3. No, nie wiem... Moze to troche demagogiczne pytanie, ale, nie szczepic przeciw np. polio?
  W ogole nie szczepic? Szczepic na wybrane? Komu w takim razie ufac? Bo jak nikomu, to nie szczepic w ogole, bo gdy sie na wlzsnym dziecku przeprowadi eksperyment, to jest, ze tak powiem po ptokach...

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Inspektor Lesny
  Ufać własnemu zdrowemu rozsądkowi, dużo czytać i badać temat. Dzisiaj fałsz króluje nad planetą, forsa rządzi, zatem o zaufaniu do kogokolwiek mowy być nie może, zwłaszcza jeśli chodzi o biznes. Wniosek stąd taki, że należy znać się na wszystkim - od mechaniki pojazdowej, przez przemysł spożywczy po medycynę.

  OdpowiedzUsuń
 5. > Dzisiaj fałsz króluje nad planetą,
  > forsa rządzi, zatem
  Buahaha...
  Problem polegający na tym, że fałsz rozprzestrzenia się szybciej i skuteczniej niż prawda ludzkość dostrzegła już tysiące lat temu, a ponad 1000 lat temu znaleziono bardzo skuteczne tego problemu rozwiązanie: nazywa się ono "peer review".
  Ufanie "zdrowemu rozsądkowi" kończy się tym, że uwierzysz w to co chcesz uwierzyć, bo w Internecie znajdziesz materiały na poparcie dowolnej bredni, a "zdrowy rozsądek" podpowie Ci, że to co nie pasuje do wyznawanej przez Ciebie ideologii to fałsz, a to co do niej pasuje to prawda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Peer review... Może w medycznych czasopismach naukowych, na które kasa leci od firm produkujących prochy? A może w dziedzinach, w których obowiązują dogmaty poprawności politycznej? Kto zaryzykuje karierę? A kto stołek nazywając rzeczy po imieniu? (Freud wiecznie żywy).
   Zdrowy rozsądek to nie ideologia, to nie racjonalizm. Zdrowy rozsądek to wolny, elastyczny i czysty umysł potrafiący zobaczyć i nazwać rzeczy takimi, jakimi są. Zdrowy rozsądek to realizm.

   Usuń
  2. > Peer review... Może w medycznych czasopismach naukowych,
   > na które kasa leci od firm...
   Dokładnie - peer review okazało się publikować niemal wyłącznie prawdę MIMO kasy firm (przykład: mimo ogromnej kasy firm tytoniowych w zasadzie wszytkie publikacje peer review na ten temat twierdziły, że tytoń jest jednym z najbardziej szkodliwych i najsilniej uzależniających narkotyków - wielokrotnie bardziej niż np. marihuana), MIMO forsowanych przez władze państwowe ideologii (przykład: mimo ogromnych nacisków władz nazistowskich z zasadzie wszystkie publikacje peer review twierdzły, że eugenika to pseudonauka oparta wyłącznie na fałszerstwach), a nawet MIMO twierdzeń religijnych za których negowanie obowiązywała kara śmierci (prace Kopernika przeszły peer review właściwie natychmiast po napisaniu).
   > Zdrowy rozsądek to realizm
   Brednia. Ludzki mózg jest tak skonstruowany, że ulega ogromnej ilości błędów poznawczych:
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_błędów_poznawczych
   ... i większość ludzi będzie podlegać RÓWNOCZEŚNIE większości tych błędów, CHYBA ŻE NIE MA CZYSTEGO UMYSŁU i wie o tym, że takim błędom będzie ulegać.
   I o tym, że większość ludzi ulega większości tych błędów wiemy DZIĘKI PUBLIKACJOM PEER REVIEW.

   Usuń
 6. Istota wizyty u lekarza, czy tez adwokata, jest zaufanie. Idziemy tam dlatego, ze sami nie mamy wiedzy, i nie wiemy jak zrobic. Mozemy co najwyzej, okreslic "na oko" co to za czlowiek. Jednak "sprawdzenie" czy aktualne leczenie, badz szczepionka jest dobrym pomyslem, jest niewykonalne.
  Do tego potrzeba wlasnie kompetentnego i uczciwego lekarza, z dostepem do badan nad szczepionka i statystyka z skutkami ubocznymi oraz statystyka zachorowan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem polega na tym, że również lekarz, o ile chce być uczciwy, to musi przyznać, że niewiele wie o szczepionkach, a w sporej części przypadków nie wie zgoła NIC.

   Standardem w medycynie jest publikowanie składu leku i informacja o skutkach obocznych, powikłaniach itd. Prawo europejskie wręcz obliguje, aby najważniejsze informacje były publikowane w formie ulotki dołączanej do KAŻDEGO opakowania leku.
   Prawo do informacji nie dotyczy jednakże szczepionek.-) Jeśli nie wierzysz, to idź do apteki i kup sobie szczepionkę przeciw grypie i krople na katar, a następnie porównaj obie informacje.-) Wiedza tak uzyskana jest bezcenna.-)

   Kolejna sprawą, która daje wiele do myślenia, to oficjalne kalendarze szczepień. W krajach skandynawskich, znanych ze swojej nadopiekuńczości, ale i z ochrony zdrowia dzieci, poza wyjątkami, nie podaje się dzieciom do ukończenia 3 miesiąca życia żadnych leków ani się ich nie szczepi, w UK bodajże do 8 tygodnia. Dla przykładu w Polsce, dzieci szczepi się praktycznie zaraz po urodzeniu, do niedawna szczepionką Euvax B, która po stwierdzeniu kilkunastu zgonów dzieci i wielu protestach rodziców została ... wycofana.-)

   Jednym słowem rodzicom polecam , aby wobec swoich dzieci stosowali zasadę - primum non nocere, przede wszystkim, nie szkodzić, no i mieli ograniczone zaufanie do tych, którym polecają swoje dzieci, tj do lekarzy, opiekunek, nauczycieli.-)

   Usuń
 7. Nie zapominajmy że wśród zwierząt śmiertelność młodych jest ogromna, często więcej niż połowa potomstwa ginie. To że u ludzi śmierć dziecka jest rzadkością jest zasługą cywilizacji i rozwiniętej medycyny. Zanim to potępisz musisz naprawdę solidnie popracować nad argumentami. Może i szczepionki bywają szkodliwe ale ich brak szkodził ludziom o wiele bardziej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze iż poruszyłeś ten temat. Jedną z miar postępu w medycynie, ale również w higienie i żywieniu jest śmiertelność niemowląt.
   Średnio w UE wynosi ona 4.4, w USA, czy w Polsce jest ona wyższa i sięga 6-6.3. W krajach, które nie mają przymusu szczepień i lepszy od polskiego kalendarz szczepień śmiertelność jest poniżej 4. Nawet na Białorusi śmiertelność niemowląt wynosi ok 3.7 i tym samym jest 2.5x niższa niż w Polsce czy w USA.

   Usuń
  2. Ale na jakiej podstawie powiązałeś śmiertelność niemowląt ze szczepionkami? Polska i Białoruś mają niemal taki sam wskaźnik uśredniony śmiertelności, różnica jest jak 5.6 do 5.8 promila. Czyli żadna. A poza tym między poszczególnymi województwami w Polsce występują wahania od 3.5 do 6.5 promila, a szczepienia wszędzie takie same. Czyli różnice nie wynikają z kalendarza szczepień - strzelasz kulą w płot.

   Usuń
  3. Białoruś ma inny kalendarz szczepień, to raz, a dwa, to sprawdź kiedy rodzice szczepią dzieci. W województwach o niższej umieralności szczepienia są średnio opóźnione o 3-4 miesiace w stosunku do oficjalnego kalendarza szczepień, a sporej części dzieci szczepi się mniejsza ilością szczepień.

   Mam znajomych w pediatrii.-)

   Usuń
  4. a masz dzieci, czy tylko znajomych? gdzie niby te szczepienia są 'opóźnione' - w mazowieckim większosć szczepień dziecko otrzymuje w pierwszych 3 miesiącach życia, o żadnym opóźnieniu nie ma mowy - niby kto to 'opóźnia' wg Ciebie?. A wskaźnik umieralności najniższy w całej Polsce. Szukaj dalej.

   Usuń
 8. @HansKloss
  Ja prosiłbym jednak o źródło tych danych, bo chyba za każdym razem w podobnych przypadkach okazuje się, że opowiadasz jakieś "zasłyszane od pani na targu" urojenia.
  Tak było ostatnio z rzekomą korelacją konsumpcji mięsa i zamożności:
  http://chartsbin.com/view/12730
  (wygląda na to, że Norwegia i Szwajcaria to jedne z najbiedniejszych krajów Europy, znacznie biedniejsze o Polski, a w Japonii i Korei Południowej to "bieda aż piszczy")

  Śmiertelność znalazłem (i różni się od tego, co piszesz):
  http://chartsbin.com/view/1353
  zostało Ci znaleźć różnice w terminach i obowiązkowości szczepień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj masz dane prosto z CIA.-)

   https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/2091.html

   Poczytaj sobie też Human and Experimental Toxicology (wymaga subskrybcji), np atrykuł Infant mortality rates regressed against number of vaccine doses routinely given: Is there a biochemical or synergistic toxicity, z którego dołączam wykresy

   Usuń
 9. @HansKlos u exignoranta jest dość przerąbany dowód na to w jakim matrixie przyszło nam żyć:

  "Dokumenty FBI podobnie potwierdziły “strategiczne partnerstwo między FBI, Departamentem Bezpieczeństwa Krajowego i sektorem prywatnym” zawiązane i opracowane na rzecz pozyskania materiałów wywiadowczych w imieniu “społeczności służb bezpieczeństwa korporacyjnego.” Rzecznik PCJF zauważył, że dokumenty pokazują, iż “agencje federalne funkcjonują jako de facto ramię wywiadowcze Wall Street i korporacyjnej Ameryki.”

  Stąd powoli już nic nas nie powinno dziwić ,no chyba ciągle powtarzane 1000kroć bajeczki o demokracji ,szczególnie walczącej w Syrii czy inne bzdurne newsy o rzekomych samobójcach mordercach zagrażających demokracji - tej jedynej prawdziwej ,wzorcowej ,miłującej pokój..

  http://exignorant.wordpress.com/2013/09/18/pentagon-przygotowuje-sie-na-spoleczne-niepokoje-wywolane-wstrzasami-klimatycznymi-i-energetycznymi/

  OdpowiedzUsuń
 10. http://www.fronda.pl/a/bill-gates-chce-wykanczac-ludzi-szczepionkami,30888.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i dlatego Ameryka ma Gatesa, Jobsa i Boeinga a my mamy Frondę, Łosie i ciemnogród. Strzeżcie się cywylizacji śmierci!

   Usuń
  2. @Figi
   Ciemnogrod to jest w Ameryce od kiedy przerobili Bialy Dom na barak Obamy.

   Usuń
  3. Niedwano jeden znajomy wspominał o tym, że jego siostra, mając 13 lat była zmuszona przez Niemców w czasie II wojny światowej do szczepienia, a potem wszystkie szczepine przez Niemców dziwczynki w dorosłym wieku miały problem z zajsciem w ciążę. Z grupy ok 14 dziewczat cztery nie mają żadnych dzieci, a tylko jedna ma dwójkę. Reszta doczekała się jednego dziecka.

   Szczepienie było przymusowe i dotyczyło tylko dziewczynek. Nie wiem, czy akcja była lokalna, czy też dotyczyła jakiejś szerszej grupy.

   Podejrzewam, że Niemcy raczej nie szczepili tych dziewczynek, aby chronić ich zdrowie.

   Usuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP