wtorek, 23 maja 2017

Jest ryzyko, musi być wybór - sprzeciw przeciwko przymusowym szczepieniom

Pro-szczepionkowcy to ludzie nie posiadający elementarnej wiedzy i kierujący się naiwną wiarą w słodkie a czasem przerażające reklamówki przemysłu farmaceutycznego i podstępne zapewnienia dilerów dragów.  
Szczepionki nie są lekarstwem, niczego nie leczą i są podawane zdrowym dzieciom. Szczepionki są co najwyżej środkiem profilaktycznym o niepewnym działaniu, często zawierającym sole rtęci, formalinę i inne toksyczne związki chemiczne w ilościach wielokrotnie przekraczające normy dla wody pitnej

"Zwalczanie jednego szczepu wirusa może sprzyjać rozprzestrzenianiu się jego innych form. Tak właśnie dzieje się w przypadku szczepionki przeciwko zapaleniu opon mózgowych wywoływanemu przez Haemophilus influenzae typu b (Hib). Likwiduje ona szczepy typu b, ale rozwijają się mutanty innych rodzajów¹.
W jednym z badań przeanalizowano 408 szczepów Haemophilus influenzae pozyskanych od osób z różnymi chorobami. Choć 94% z nich było typu b, pozostałą część określono jako szczepy nieserotypowe (NST). Autorzy badania przewidzieli, że im częstsze stosowanie szczepionki przeciwko Hib, tym więcej infekcji ucha środkowego, zapaleń zatok, przewlekłych stanów zapalnych oskrzeli i innych zakażeń, głównie oddechowych, powodować będą szczepy NST². Powiązano ze sobą również wzrost częstości występowania odpornego na penicylinę pneumokokowego zapalenia opon mózgowych oraz ogólnodostępną szczepionkę przeciw Hib³.
Jak to ujął felietonista magazynu "What Doctors Don't Tell YouHarald Gaier: "Usiłowanie wyplenienia wirusów poprzez szczepienia jest jak ściskanie balona. Ściśnij go w jednym miejscu, a w innym po prostu napęcznieje".

Bibliografia
 1. Clin Microbiol, 2011; 49: 3728–32
 2. Lancet, 1993; 341: 851–4
 3. Lancet, 1994; 343: 737–8

"Córka urodzona 23.02.2000 roku była szczepiona zgodnie z kalendarzem szczepień obowiązkowych. Nikt nigdy nie informował mnie, że szczepienie może nieść ze sobą poważne ryzyko pogorszenia lub utraty zdrowia a nawet życia przez dziecko. Wspominano jedynie o możliwych lekkich odczynach w formie zaczerwienienia, podwyższonej temperatury czy braku apetytu. Po szczepieniach zawsze takie reakcje u dziecka występowały ale ustępowały po kilku dniach.

Dnia 4.07.2000, poszłam do szczepienia z zupełnie zdrowym, 4,5 miesięcznym, pogodnym i dobrze rozwijającym się, kontaktowym dzieckiem (co potwierdziło badanie kwalifikacyjne). Córka otrzymała kolejną dawkę szczepionki DPT + doustne Polio (OPV).

Natychmiast po otrzymaniu szczepionki córeczka wydała z siebie bardzo dziwny, wręcz nieludzki dźwięk. Był to przeciągły, bardzo długi i wyjątkowo głośny pisk trwający wyjątkowo długo, o jednostajnym wysokim tonie (później dowiedziałam się, ze był to tzw. krzyk mózgowy, objaw neurologiczny). To był dźwięk zupełnie „nieludzki” i proszę mi wierzyć, nie da się go z niczym innym pomylić ani zapomnieć. Kiedy To się skończyło, zaczęła przeraźliwie płakać, nie mogłam jej w żaden sposób uspokoić. Nigdy przedtem tak nie płakała. Po kilku minutach nagle ucichła. Straciła przytomność, zrobiła się bardzo blada, wręcz szara. Nie było widać, aby oddychała. Była całkowicie wiotka, gałki oczne jakby zapadły się, ledwie rysowały się pod powiekami.

Przybiegł lekarz, nie mógł wyczuć pulsu. Po dłuższej chwili udało mu się wysłuchać bardzo słaby puls. Przychodnia została zamknięta (część dla dzieci zdrowych miała osobne wejście, pacjentów przeniesiono do osobnej części dla chorych). Zostawiono mnie samą w poczekalni z dzieckiem, które ledwie oddychało i nie dawało innych oznak życia. Lekarz tylko przychodził co kilka minut i sprawdzał czy jest puls. Z czasem puls był coraz mocniejszy. Potem córeczka kilka razy jakby wracała i znowu odpływała. Trwało to około pół godziny, może dłużej. Siedziałam z przytomnym, ale prawie bezwładnym dzieckiem a poczekalni jeszcze kilkadziesiąt minut.

Lekarz nie wezwał pogotowia, nie poinformował mnie co się tak właściwie stało. Powiedział tylko półgłosem, że po szczepieniach tak czasem bywa. Córeczka nadal była bardzo blada i słaba, chociaż przytomna. Kazał mi iść do domu i gdyby coś się działo (nie powiedział co) to mam natychmiast jechać do szpitala. Po powrocie do domu dziecko spało ponad 12 godzin, a kiedy się obudziło, to jakby mi je ktoś podmienił. Zamiast wesołej, kontaktowej dziewczynki, miałam lalkę bez kontaktu.[...]"

 


http://duhpage.sed.lg.ua/Health/Privivki/11.htm

"Wydawałoby się, że bezsensowne i niemoralne jest sprawdzanie bezpieczeństwa soli rtęci dla osesków, kiedy powszechnie znane są skutki ich działania na organizm dorosłego człowieka. Przypominam, że sole rtęci są groźniejsze niż sama rtęć. Jednak krajowa szczepionka DTP zawierająca 100 mikrogramów tiomersalu na ml i 500 mikrogramów formaliny (silnego mutagenu i alergenu) stosowana jest od około 40 lat. Do właściwości alergennych formaliny należą: obrzęk naczynioworuchowy, pokrzywka, przewlekły katar, astmatyczne zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, alergiczne zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie jelita, zaczerwienienie i pęknięcia skóry. Wszystko to zauważają pediatrzy od ponad 40 lat, lecz statystyka jest utajniona przed opinią publiczną za żelaznymi drzwiami. Tysiące dzieci cierpią przez dziesiątki lat, lecz urzędnicy medyczni nie chcą mieć z tym nic wspólnego. Brak jakichkolwiek danych na temat jednoczesnego działania tiomersalu i formaliny, nikt nigdy nie badał tego połączenia na młodych zwierzętach pod kątem bezpośrednich reakcji i odroczonych skutków ujawniających się u nastolatków.[...]
W literaturze medycznej wylicza się ponad tysiąc porażeń klinicznych na skutek szczepienia przeciw krztuścowi. Szczepionka przeciw krztuścowi zawiera znaczną ilość toksyny krztuścowej i endotoksyny. Poziom endotoksyny w tej szczepionce jest 672,5 razy wyższy niż w szczepionce eksperymentalnej podawanej ochotnikom podczas testów. To samo dotyczy DTP – znamy 141 przypadków porażenia tą szczepionką włącznie z 12 zgonami."

Galina Czerwońska, profesor, wirusolog z wieloletnim stażem, członek Komitetu Etyki przy Parlamencie Federacji Rosyjskiej.

36 komentarzy:

 1. Polecam również:
  oficjalny film z tvnu - Wyszczepieni: od tuszowania faktów do katastrofy
  https://www.cda.pl/video/1413112d4?wersja=480p

  http://klub-wolnosci.blogspot.com/2017/04/trudne-pytania.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Wedlug danych statystycznych tylko w USA od 2007 roku zmarlo 7000 dzieci, bo rodzice ich nie szczepili ze strachu przed autismem.
  Nie chcesz, nie szczep, ale wedlug mnie powinno sie nie sczepionych ludzi od reszty populacji odgrodzic, bo sa zagrozeniem dla zdrowia reszty - sczegolnie dla tych, ktorzy z roznych powodow nie moga sie szczepic (wiek, choroby etc.).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chcesz, nie szczep, ale wedlug mnie powinno sie nie sczepionych ludzi od reszty populacji odgrodzic
   1. Własnie rozchodzi się, aby był wybór - nie chcesz, nie szczep się
   2. Komunista, czy faszysta, a może zupełny brak logiki? Osoba wolna musi mieć prawo wyboru i prawo do ponoszenia odpowiedzialności za swój wybór. Nie może być tak, jak dotychczas, że urzędnik podejmuje za nas decyzje, a odpowiedzialność za skutki szczepien zrzuca na rodziców. Jak osoby niezaszczepione mogą być zagrożeniem dla zdrowia, skoro (podobno) szczepienie chroni od choroby? Z kolei zagrożenie dla osób, które nie chcą się szczepić jest wynikiem wolności wyboru, więc nie ma o czym mówić. Zaś tych starszych i z przeciwskazaniami jest nieistotna statystycznie ilość, co można sprawdzić. Tymczasem w USA w bazie VAERS zarejestrowano 1394 zgony po szczepieniach przeciw pneumokokom oraz ponad 62 tysiące powikłań, a mowa tylko o jednym szczepieniu.

   Dziwna sprawa, ale jakoś te masowe (podobno) zgony nie dotyczą Amiszy. Nawet więcej, bo wśród Amiszy nie wstepuje antyzm. Pytanie dlaczego? Nie bójmy się zadawać pytań.

   Usuń
  2. "Nie chcesz, nie szczep, ale wedlug mnie powinno sie nie sczepionych ludzi od reszty populacji odgrodzic, bo sa zagrozeniem dla zdrowia reszty - sczegolnie dla tych, ktorzy z roznych powodow nie moga sie szczepic (wiek, choroby etc.)."

   W jaki sposób osoba nieszczepiona może być zagrożeniem dla osoby zaszczepionej??

   W jaki sposób osoba nieszczepiona (z wyboru) może stanowić zagrożenie dla drugiej osoby nie szczepionej (wiek, choroby)? I czy to zagrożenie nie działa już w drugą stronę..?

   Dlaczego nie postulujesz by odizolować od reszty populacji ludzi "ktorzy z roznych powodow nie moga sie szczepic"?

   Usuń
  3. Własnie rozchodzi się, aby był wybór - nie chcesz, nie szczep się
   Wkrótce:
   Właśnie rozchodzi się o to, aby był wybór - chcesz jeździć samochodem nocą z zapalonymi światłami - zapalaj, nie chcesz - jeźdź ze zgaszonymi. Osoba wolna musi mieć prawo wyboru i prawo do ponoszenia odpowiedzialności za swój wybór. Nie może być tak, jak dotychczas, że urzędnik podejmuje za mnie decyzje czy te chol..ne światła mam zapalać, albo czy mam jeździć prawą czy lewą stroną drogi

   Ale ja bym postawił taki warunek - jak ktoś nie zaszczepił dziecka na chorobę X, to w przypadku zachorowania przez nie na tę chorobę dostaje do zapłacenia pełny rachunek za leczenie.

   Tymczasem w USA w bazie VAERS zarejestrowano 1394 zgony po szczepieniach przeciw pneumokokom oraz ponad 62 tysiące powikłań, a mowa tylko o jednym szczepieniu.
   Jak zwykle Hans - wstawiłeś fake'a. Zajrzyj może do bazy VAERS, a nie do serwisów fake-news'owych podających brednie na temat jej zawartości.
   O braku autyzmu u Amiszy to też swoją drogą fake.

   Usuń
  4. "O braku autyzmu u Amiszy to też swoją drogą fake."

   Czemu kłamiesz, odsetek dzieci autystycznych jest tu krytycznie niski w porównaniu do reszty społeczeństwa amerykańskiego i najprawdopodobniej (nie ma oficjalnych statystyk) występuje właśnie w grupie zaszczepionych dzieci.
   Naukowcy tłumaczą to po swojemu, inna pula genowa. Inną pulę genową mają też Japończycy i Polacy i jaki z tego wniosek?

   Usuń
  5. Nazmyślałeś. To fake.

   Usuń
  6. Nie chce mi się kopać z koniem gorszej odmiany. Oglądałeś film który polecałem wcześniej?

   http://www.ageofautism.com/2016/04/lets-go-find-unvaccinated-children-with-autism.html

   Usuń
  7. Właśnie potwierdziłeś, że to fake: źródłem tej informacji jest jak sam podajesz wpis na blogu - na blogu niby cytują lekarzy, ale nigdzie poza owym blogiem nie można takich wypowiedzi tych lekarzy znaleźć
   Coś jak ten cytat J. Pitery pojawiający się tylko na Demotywatorach i nigdzie poza nimi.

   Poza tym, jak dość łatwo sprawidzić - większość 60-70% Amiszy jest zaszczepiona.

   Usuń
 3. Ale jednak dzieki szczepionkom udało sie pokonać zarazy które kiedyś dziesiątkowały ludzkość

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://faktyoszczepieniach.wordpress.com/szczepionki-nas-nie-uratowaly-cz-i-usa/

   Usuń
  2. Tak, np. dżumę, cholerę, szkarlatynę...

   Usuń
  3. ...tyfus, dur brzuszny, płonica, trąd

   Usuń
 4. http://scienceblogs.com/insolence/files/2012/07/Autism-incidence.jpg

  OdpowiedzUsuń
 5. http://szczepienia.wybudzeni.com/2017/05/24/kto-zaraza-kogo/

  OdpowiedzUsuń
 6. Dlaczego talibowie wakcynologiczni nie nie reklamuja szczepionek doustych np Luivac, Buccalin. Dlaczego nie naciskaja na inne formy podnoszczenia odporności jak uzupełnianie niedoborów selenu, cynku, jodu , b12, niacyny, litu, sody oczyszczonej ,witaminy C, D, jonizatorów ujemnych, uziemienia, MSM/DMSO, melatoniny, ?
  http://biotechnologia.pl/biotechnologia/aktualnosci/przyszlosc-szczepionek-doustnych-rozmowa-z-jozefem-kapusta-z-instytutu-biotechnologii-i-antybiotykow-w-warszawie,1570

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczepienia generuja stres oksydacyjny , obnizaja glutation , selen, b12 , dlatego może po intensywnych szczepieniach u podatnych osób moze się rozwinąć sepsa ( meningokokowa, pneumokokowa), ZUM.

  “Oxidation and Epigenetics in Human Brain: Implications for Vaccination”

  http://www.vaccinesafetyconference.com/pdf/Deth/DETH%20Written%20presentation.pdf


  Jakie badania oprócz standardowych wykonać ?
  Poziom b12, homocysteina, kwas metylomalonowy serum/
  mocz,holotranskobalamina przeciwciała tarczycowe TPO, Tg, przeciwciała
  p/receptorom kwasu foliowego ( dzieci autystyczne , z. Rett'a mają
  problem z metylacja w OUN), poziom siarczanu DHEA ( dzieci
  autystyczne maja niski poziom siarczanu - kąpiele w Epsom salt), próby
  wątrobowe, badanie nerek, nagranie flimów, zdjęcia z zabawy ,zdolnosci
  manualnych , reakcji oczu, na muzyke, dotyk, badanie napięcia
  mięśniowego, EEG, poziom stresu oksydacyjnego - glutation ,
  nitrotyrozyna, poziom selenu , cynku, tetrahydrobiopteryny - w pł.
  mózg.-rdz. u dzieci z uszkodzeniami, polisomnografia,
  metylacja, tauryna, inne . Oczywiście wiele z nich w Polsce nie ma,

  Wolne rodniki łatwo oksydują tetrahydropiopteryne, ,tyrozynę.

  Najważniejsze :

  stres oksydacyjny - glutation i nitrotyrozyna przed i po szczepieniu,
  poziom metylomalonianu i b12, poziom terahydrobiopteryny , poziom
  dhea-s , ferrytyny, poziom selenu - wszystko przed i po szczepieniu,
  podliczenie całkowitej dawki aluminium we wszystkich szczepieniach.

  http://www.promedicum.pl/badanie_poziomu_wolnych_rodnikow,205.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Neurotoxicology. 2005 Jan;26(1):1-8.
  Thimerosal neurotoxicity is associated with glutathione depletion:
  protection with glutathione precursors.

  James SJ1, Slikker W 3rd, Melnyk S, New E, Pogribna M, Jernigan S.
  Author information

  Abstract
  Thimerosol is an antiseptic containing 49.5% ethyl mercury that has
  been used for years as a preservative in many infant vaccines and in
  flu vaccines. Environmental methyl mercury has been shown to be highly
  neurotoxic, especially to the developing brain. Because mercury has a
  high affinity for thiol (sulfhydryl (-SH)) groups, the
  thiol-containing antioxidant, glutathione (GSH), provides the major
  intracellular defense against mercury-induced neurotoxicity. Cultured
  neuroblastoma cells were found to have lower levels of GSH and
  increased sensitivity to thimerosol toxicity compared to glioblastoma
  cells that have higher basal levels of intracellular GSH.
  Thimerosal-induced cytotoxicity was associated with depletion of
  intracellular GSH in both cell lines. Pretreatment with 100 microM
  glutathione ethyl ester or N-acetylcysteine (NAC), but not methionine,
  resulted in a significant increase in intracellular GSH in both cell
  types. Further, pretreatment of the cells with glutathione ethyl ester
  or NAC prevented cytotoxicity with exposure to 15 microM Thimerosal.
  Although Thimerosal has been recently removed from most children's
  vaccines, it is still present in flu vaccines given to pregnant women,
  the elderly, and to children in developing countries. The potential
  protective effect of GSH or NAC against mercury toxicity warrants
  further research as possible adjunct therapy to individuals still
  receiving Thimerosal-containing vaccinations.

  OdpowiedzUsuń
 9. Research Letter
  September 2013
  Effect of Routine Vaccination on Aluminum and Essential Element Levels
  in Preterm Infants
  Tammy Z. Movsas, MD, MPH1,2; Nigel Paneth, MD, MPH2,3; Wilson
  Rumbeiha, DVM, PhD, DABT, DABVT, VDPAM5; et al Justin Zyskowski, BA4;
  Ira H. Gewolb, MD2
  Author Affiliations Article Information
  JAMA Pediatr. 2013;167(9):870-872. doi:10.1001/jamapediatrics.2013.108  Parenteral feedings containing more than 4 to 5 µg/kg/d of aluminum
  have been shown to result in neurodevelopmental delay in preterm
  infants.1 However, an infant at the 2-month checkup receives multiple
  aluminum-containing vaccines that in combination may have as high as
  1225 µg of intramuscular aluminum; this is a much higher intramuscular
  aluminum dose than the safely recommended intravenous aluminum dose.2
  Our first objective was to measure prevaccine and postvaccine levels
  of aluminum in preterm infants, a population at higher risk of
  aluminum neurotoxic effects. Our second objective was to measure
  prevaccine and postvaccine levels of essential elements (EE).
  Inflammation from trauma can cause declines in serum levels of
  specific EE such as zinc and selenium3- 5; there may be similar EE
  perturbations secondary to vaccination-induced inflammation.

  A rise in selenium level was the only significant urine change.

  Aluminium gereuje utratę selenu!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/56667/antropologia-nieczystosci-studia-z-kultury-sanitarnej-warszawy

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/5771/historia-brudu

  i

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/92857/higienisci-z-dziejow-eugenikihttp://lubimyczytac.pl/ksiazka/92857/higienisci-z-dziejow-eugeniki

  OdpowiedzUsuń
 11. Dlaczego bardzo małe dzieci szczepi się na chorobę, która im nie zagraża?
  Szanowny Czytelniku,

  Polska jest jednym z nielicznych krajów na świecie, w którym część szczepionek jest obowiązkowa. Tak jest między innymi ze szczepionką na tężec.

  To rzeczywiście bardzo groźna choroba, ponieważ może być śmiertelna, ale co bardzo istotne, nie jest zakaźna i występuje bardzo rzadko.

  Osoba chora na tężec nie może nikogo zarazić, a to oznacza, że ryzyko epidemii jest z definicji zerowe!

  Jak więc wyjaśnić masowe szczepienia w całym kraju, skoro tężec nie może stanowić żadnego zagrożenia dla zdrowia publicznego?

  Ogromne kontrowersje i mój głęboki sprzeciw budzą bardzo niebezpieczne skutki uboczne szczepionki na tężec.

  W Stanach Zjednoczonych zostało przeprowadzone badanie, z którego wynika, że dzieci szczepione regularnie mogą zachorować na tzw. podostrą postać tężca, wywołującą różne zaburzenia zachowania, takie, jakie stwierdza się między innymi w autyzmie.

  email
  Jean-Marc Dupuis

  OdpowiedzUsuń
 12. TĘŻEC - SENS SZCZEPIEŃ, STATYSTYKI, PROCEDURY, LECZENIE, ZAPOBIEGANIE. STOSOWANIE ANTYTOKSYNY, SUROWICY WOBEC TOKSYNY WYDZIELANEJ PRZEZ CLOSTRIDIUM TETANI. STATYSTYKI DOTYCZĄCE TĘŻCA
  http://szczepienie.blogspot.com/2016/04/tezec-tetanus-antytoksyna-anatoksyna.html
  JAK DŁUGO DZIAŁA SZCZEPIONKA DTP PRZECIWKO TĘŻEC, KRZTUSIEC, BŁONICA (DTP)
  http://szczepienie.blogspot.com/2015/03/jak-dugo-dziaa-szczepionka-dtp.html
  https://szczepieniatezec.wordpress.com/
  http://szczepienia.wybudzeni.com/2016/05/05/szczepionka-przeciwko-tezcowi-czy-dziala/

  OdpowiedzUsuń
 13. W Polsce nie mozna prawidłowo oznaczyc poziom witaminy B12. Dla
  prawidłowej oceny działania mutazy metylomalonianowej ( SĄ TYLKO DWA
  ENZYMY B12 ZALEŻNE - MUTAZA JEST WAZNIEJSZA) nalezy wykonać:

  serum b12, homocysteina, kwas metylomalonianowy (MMA), holotranskobalamina.

  Mutaza metylomalonianowa działa w mitochondrium ( to takie bakterie ,
  które schroniły sie w drugich bakteriach przed środowiskiem tlenowym
  dawno temu- funkcjonują tylko 5-10 dni, po czym sie regenrują) , ale
  do transportu b12 do mitochodrium potrzebny jest glutation. Niedobór
  mutazy powoduje zatrzymanie cyklu Krebsa i brak energii!!!

  Należałoby przetłumaczyc film o Sally Pacholok i książke o B12.

  https://www.amazon.com/Could-Be-B12-Epidemic-Misdiagnoses/dp/1884995691

  https://www.youtube.com/watch?v=OvMxJ6GRBNQ

  OdpowiedzUsuń
 14. KWAS METYLOMALONOWY NIE PRZEKRACZA BARIERY KREW/MÓZG PRZEZ CO JEST
  TOKSYCZNY DLA OUN !!!

  Najprościej metylokobalaminę podjęzykowo

  Update on Vitamin B12 Deficiency
  ROBERT C. LANGAN, MD, and KIMBERLY J. ZAWISTOSKI, DO, St. Luke's
  Hospital, Bethlehem, Pennsylvania
  Am Fam Physician. 2011 Jun 15;83(12):1425-1430.
  MEASUREMENTS OF SERUM VITAMIN B12 MAY NOT RELIABLY DETECT DEFICIENCY,
  AND MEASUREMENT OF SERUM HOMOCYSTEINE AND/OR METHYLMALONIC ACID SHOULD
  BE USED TO CONFIRM DEFICIENCY IN ASYMPTOMATIC HIGH-RISK PATIENTS WITH
  LOW NORMAL LEVELS OF VITAMIN B12. ORAL ADMINISTRATION OF HIGH-DOSE
  VITAMIN B12 (1 TO 2 MG DAILY) IS AS EFFECTIVE AS INTRAMUSCULAR
  ADMINISTRATION IN CORRECTING THE DEFICIENCY, REGARDLESS OF ETIOLOGY.
  BECAUSE CRYSTALLINE FORMULATIONS ARE BETTER ABSORBED THAN NATURALLY
  OCCURRING VITAMIN B12, PATIENTS OLDER THAN 50 YEARS AND STRICT
  VEGETARIANS SHOULD CONSUME FOODS FORTIFIED WITH VITAMIN B12 AND
  VITAMIN B12 SUPPLEMENTS, RATHER THAN ATTEMPTING TO GET VITAMIN B12
  STRICTLY FROM DIETARY SOURCES
  Treatment
  Treatment of clinical vitamin B12 deficiency has traditionally been
  accomplished by intramuscular injection of crystalline vitamin B12 at
  a dosage of 1 mg weekly for eight weeks, followed by 1 mg monthly for
  life.1,2 In a 2005 Cochrane review, patients who received high dosages
  of oral vitamin B12 (1 to 2 mg daily) for 90 to 120 days had an
  improvement in serum vitamin B12 similar to patients who received
  intramuscular injections of vitamin B12.20 These results were
  consistent in patients regardless of the etiology of their vitamin B12
  deficiency, including malabsorption states and pernicious anemia.
  Given the lower cost and ease of administration of oral vitamin B12,
  this might be a reasonable choice for replacement in many patients.
  Prevention
  The Institute of Medicine estimates that adults younger than 50 years
  absorb approximately 50 percent of dietary vitamin B12, and that
  between 10 and 30 percent of older patients may not be able to absorb
  adequate amounts from normal dietary sources.21 The Institute of
  Medicine recommends daily consumption of 2.4 mcg of vitamin B12 in
  adults older than 18 years to prevent vitamin B12 deficiency. Because
  crystalline formulations are better absorbed than naturally occurring
  vitamin B12, patients older than 50 years should consume foods
  fortified with vitamin B12 and vitamin B12 supplements, rather than
  attempting to get vitamin B12 strictly from dietary sources.

  http://www.aafp.org/afp/2011/0615/p1425.html


  Oznaczanie samego serum b12 do zaniżonych norm jest w świetle
  najnowszych badań nieprawidłowe.

  OdpowiedzUsuń
 15. B12 :Do wyboru mamy iniekcje, z możliwością powikłań, witaminę b
  complex i metylokobalaminę (suplement z Allegro).
  B12 w b complex jest inaktywowana w żołądku. Suplement diety z Allegro
  - metylokobalamina ( do ssania) WIĄŻE SIĘ Z HAPTOKORYNĄ ZE ŚLINY , CO
  CHRONI PRZED DZIAŁANIEM KWASU SOLNEGO, PRZEZ CO MOŻE TRAFIĆ DO JELITA
  CIENKIEGO I TAM WCHŁANIANA JEST BIERNIE W ILOŚCI 1 % ( AKTYWNIE Z CZ.
  CASTLE'A). Ale, że jest jej dużo to ten 1 % wystarcza. We krwi 20 %
  związane jest z transkobalaminą i tak trafiając do komórki część
  związana z glutationem wędruje do mitochondrium do mutazy
  metylomalonianowej jako adenozylokobalamina. Ponieważ mitochondria
  funkcjonują 5-10 dni to odpowiedni poziom glutationu jest potrzebny do
  sprawnego działania mutazy . Duże niedobory b12 nalezy uzupełniac
  przez kilka tygodni/miesięcy.

  Improved Vascular Endothelial Function After Oral B Vitamins
  Conclusions—Folic acid and vitamin B12 supplementation improves
  vascular endothelial function in patients with CHD, and this effect is
  likely to be mediated through reduced concentrations of free plasma
  homocysteine concentrations. Our data support the view that lowering
  homocysteine, through B vitamin supplementation, may reduce
  cardiovascular risk.
  http://circ.ahajournals.org/content/102/20/2479
  Bez B12 , B3, B7 i GSH cykl Krebsa staje
  Neurodegeneration in Methylmalonic Aciduria Involves Inhibition of
  Complex II and the Tricarboxylic Acid Cycle
  http://www.jbc.org/content/277/17/14674/F4.large.jpg
  http://www.jbc.org/content/277/17/14674/F4.expansion.html
  kwas malonowy hamuje dehydrogenazę bursztynianową, metylomalonowy-
  karboksylazę pirogronianu i transporter jabłczanu,
  metylocytrynowy-syntazę cytrynianu, akonitazę, dehydrogenazę cytynianu
  i tranpsorter cytrynianu
  Przez mutazę metylomalonianową (adenosyloCobalamin) przechodzą
  The substrate of methylmalonyl-CoA mutase, methylmalonyl-CoA, is
  primarily derived from propionyl-CoA, a substance formed from the
  catabolism and digestion of isoleucine, valine, threonine, methionine,
  thymine, cholesterol, or odd-chain fatty acids.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Methylmalonyl-CoA_mutase
  Do całkowitego metabolizmu tych substratów wymagane są niacyna,
  biotyna i glutation ( dla wprowadzenia B12 do mitochondrium)
  http://lpi.oregonstate.edu/mic/vitamins/biotin
  http://lpi.oregonstate.edu/mic/vitamins/niacin
  http://lpi.oregonstate.edu/mic/vitamins/vitamin-B12


  I see different kinds of B12 in the store. Which one?

  The Methylcobalamin version is considered the most active and
  absorbable, thus the most recommended. It helps lower high
  homocysteine levels due to a genetic methyl blockage issue like MTHFR.
  But, some with the MTHFR mutation actively expressing itself may need
  the Hydroxy version just below.
  The Hydroxycobalamin version of B12 is not natural in your body, but
  it can convert well to a more useable form of B12 and can last longer
  in your body. It’s often used for injections. It helps if you’ve had
  cyanide poisoning from tobacco smoke exposure, as it will bind and
  remove it..i.e a good detoxer. Many with MTHFR seem to prefer this
  version.
  The Adenosylcobalamin version of B12 is a natural and active form and
  stated to be effective against cancer growth. It occurs naturally in
  foods derived from animals (eggs, meat, dairy, etc). Those with MTHFR
  have also stated they like this one.
  The Cyanocobalamin version of B12 is inactive and are the most common
  ones often seen on store vitamin shelves, but it’s the least
  absorbable, and still needs to be converted to a more usable version
  in your body (i.e. to the Methyl and Adeno versions above), which if
  you have a genetic methyl blockage like MTHFR, wouldn’t be your best
  B12 supplement.

  https://stopthethyroidmadness.com/b12/

  OdpowiedzUsuń
 16. @xxx:"fake"
  Dlaczego piszesz, że coś jest nieprawdziwe a nie podajesz żadnego uzasadnienia. Jeśli jakaś informacja jest w/g Ciebie fałszywa, to nie wystarczy zaprzeczyć. Trzeba się czymś "podeprzeć". Podać miejsce gdzie jest prawdziwa albo miejsce, gdzie ktoś twierdzi inaczej. Ta uwaga dotyczy "wszystkich" dyskutantów. To maniera, która uniemożliwia rzeczową dyskusję na jakikolwiek temat. Każdy "coś twierdzi", tylko nie wiadomo skąd ma takie informacje. I każdy oskarża innych o manipulacje informacjami (propagandę:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podaję uzasadnienie:
   - informacja pojawia się tylko na jakimś blogu (plus stronach na ów blog się powołujących) i nigdzie indziej. Taką informację należy uznać za fake'a.

   I nie, jak ktoś twierdzi, że jakiejś anomalii nie ma np. że nie ma jednorożców na Antarktydzie, to nie musi tego dowodzić, to Ci którzy twierdzą, że takowa występuje mają obowiązek znaleźć dowody jej istnienia.
   Niezrozumienie powyższej zasady uniemożliwia dyskusję.

   Usuń
  2. @xxx:"I nie, jak ktoś twierdzi, że jakiejś anomalii nie ma np. że nie ma jednorożców na Antarktydzie, to nie musi tego dowodzić, to Ci którzy twierdzą, że takowa występuje mają obowiązek znaleźć dowody jej istnienia."
   Mylisz się. KAŻDE stwierdzenie (czy na istnienie czy na nieistnienie) wymaga uzasadnienia. To, że dla niektórych, niektóre tezy brzmią fantastycznie nie ma żadnego znaczenia. Chyba, że stwierdzenia są tak powszechne, że "wszyscy" to wiedzą. Ale i to może być mylące. Było nie było przed Kopernikiem (and company:) wszyscy uważali, że Ziemia jest płaska. Czasem tzw. "wiedza oczywista" to bujda na kółkach:)

   Usuń
  3. Nie nie mylę się.
   Twierdzenie, że coś jest wymaga dowodu
   Twierdzenie, że czegoś nie ma nie wymaga dowodu, a jedynie uzasadnienia, jak twierdzę, że na Antarktydzie nie ma jednorożców to wystarczającym uzasadnieniem będzie stwierdzenie, że jedyne "dowody" ich istnienia to publikacje o nich na kilku blogach internetowych.

   Usuń
  4. @xxx:"Twierdzenie, że coś jest wymaga dowodu"

   O święta naiwności. Dowody to są w matematyce (ogólnie w modelach matematycznych). Opierają się na założeniach (i/lub aksjomatach) i regułach wnioskowania. W realnym świecie NIC nie można UDOWODNIĆ, bo nie mamy modelu działania świata. Mamy tylko wyrywkowe teorie i hipotezy (często sprzeczne:). Dlatego piszę ostrożnie o uzasadnianiu. Zresztą to jedna z wielu akceptowalnych "metod badawczych" która polega na uzasadnianiu tez, a nie ich dowodzeniu. Chyba jest niemożliwe udowodnienie czegokolwiek w takich dziedzinach jak np. psychologia, historia, antropologia, .... (setki innych dziedzin naszego życia:).

   Usuń
  5. Mylisz się - po prostu w innych niż matematyka dziedzinach inne niż w matematyce są kryteria zakwalifikowania czegoś do kategorii "dowodów" (najlepszy przykład: "dowód" w kryminalistyce/sądownictwie). I nadal: dowód nie jest potrzebny gdy postulujesz nieistnienie czegoś, przy postulacie istnienia takowy jest wymagany.

   Usuń
  6. @xxx:"dowód nie jest potrzebny gdy postulujesz nieistnienie czegoś"

   Hmm, rozumiem, że twierdzenie: "Prawda nie istnieje" albo "Pan 'xxx' nie istnieje" nie wymaga żadnego "dowodu" ani nawet uzasadnienia, bo stwierdza że coś nie istnieje. Smieszno i straszno (jak w starym rosyjskim dowcipie:)

   Usuń
  7. (...) nie istnieje" nie wymaga żadnego "dowodu" ani nawet uzasadnienia

   W odpowiedzi zacytuję sam siebie sprzed dwóch postów
   Twierdzenie, że coś jest wymaga dowodu
   Twierdzenie, że czegoś nie ma nie wymaga dowodu, a jedynie uzasadnienia


   ... prosżę następnym razem o czytanie ze zrozumieniem.

   Usuń
  8. @xxx:"co kiedy trzeba?"
   A skąd taka asymetria? To jakaś nowa metoda poznawcza? A co z twierdzeniami, które są podwójnym (potrójnym) zaprzeczeniem jakiejś tezy i chcielibyśmy je analizować "po kolei" bo czasem tak łatwiej. Czy z tego wynika, że ciąg uzasadnień (dla zaprzeczeń) jest dowodem? (~~A === A:). Czy w Twoich rozważaniach jest miejsce na logikę? Taką zwykłą (nie dla prawników)?

   Usuń
  9. A skąd taka asymetria
   A no stąd, że ilość rzeczy, które istnieją jest skończona, a tych, które nie istnieją nieskończona.
   Stąd takie asymetryczne podejście działa w praktyce

   Z podobnego powodu w kryminalistyce też jest analogiczna asymetria: że to winę a nie niewinność trzeba udowodnić. Tu też w typowym przypadku człowiek który dokonał danego przestępstwa jest 1, a tych, którzy go nie dokonali jest ok. 7 miliardów.

   Usuń
  10. Teza: xxx nie istnieje.-)

   Uzasadnienie: xxx zawsze pojawia się na hasło "teoria spiskowa" lub gdy chodzi o problem typu prawda-fałsz. Stąd wniosek, że xxx jest botem, programem komputerowym, wirusem i realnie nie istnieje. xxx się rozmnaża jak wirus, np xxx, a potem xxxpl i destrukcyjnie wpływa na dyskusje w których sam stawia absurdalne tezy, które rzekomo ktoś głosi, a które on wyśmiewa podając przy tym absurdalne argumenty. xxx atakuje wybrane przez siebie blogi publikujące niezależne treści. xxx nie atakuje mediów głównego ścieku. w istocie swojej xxx sprowadza komentarze do absurdu w którym sam ze sobą się nie zgadza. Stąd też pojawia się asymetria np. w dowodzeniu - dowodzić trzeba, że coś jest, ale nie trzeba dowodzić, że czegoś nie ma (np. musimy dowieść, że Bóg jest, ale już nie musimy dowodzić, że go nie ma, musimy dowodzić, że spiski są, ale nie musimy dowodzić, że ich nie ma, musimy dowodzić, że świat realny istnieje i nie jest snem, ale nie musimy dowodzić, że go nie ma, itp.) Tym samym posługując się metodologią xxx twierdzimy, że xxx nie istnieje i on musi dać nam dowód, że istnieje.-)

   Usuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP