poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Syria, czyli fake news
W zasadzie bez echa przeszła wiadomość o tym, że syryjska armia przechwyciła transport broni chemicznej wyprodukowanej w Porton Down w Wielkiej Brytanii.
Wpadałoby teraz albo zbombardować Porton Down, albo przynajmniej wysadzić się gdzieś w londyńskim metrze. W ostateczności może być coś we Francji.

Kupiłem popcorn, poproszę o film. Może być nawet o tym, jak to wylatują w powietrze zbiorniki z gazem masowo trując mieszkańców, ale dla odmiany chciałbym, aby tragedia rozegrała cię gdzieś w Anglii, Francji albo w ostateczności w Niemczech. Dawno zamachów nie było.

PS. Obejrzałem sobie filmiki z tego bombardowania i prosiłbym kogoś od energetyki i od telefonów komórkowych o wyjazd do Syrii na szkolenie. No bo chłopy tam cały czas (a trwa wojna) prąd, telefony działają i internet pozwala na transmisję na żywo. W mnie we wsi, to tak nie ma. Tydzień bez przerwy w prądzie to tydzień stracony, a bez lewego wzmacniacza to nie działa ani telefon komórkowy, ani bezprzewodowy internet.

PS2. Nasi żołnierze to lepiej niech sobie kupią ciężarówki i na nich ćwiczą zabijanie wrogów. No bo coś koło 100 rakiet za jakieś 100 milionów dolarów zabiły dwie osoby i kilka raniły w tej Syrii. I my mamy za jakieś amerykanskie tam rakiety płacić 10 miliardów!-) Pieniędzy na zabijanie wrogów nam nie starczy! Może lepiej napuścić na nich naszych kiboli?-)
Jakoś mam przekonanie graniczące z pewnością, że jakby tym syryjskim żołnierzom dać połowę tego, co kosztowały te rakiety, to na pewno w walce o tą kasę zginęłoby ich więcej i więcej zostało rannych. Co tam dólary! Panie, tam by ich więcej zginęło, gdyby podstawili tir załadowany ryżem.-)
Wcinam popcorn i patrzę.-) Serial się szykuje.

3 komentarze:

  1. Brak słów na to wszystko!

    OdpowiedzUsuń
  2. No! Brak słów. Z wrażenia aż zapomniałem do znajomego Syryjczyka zadzwonić, ale potem odetchnąłem z ulgą - dwóch zabitych, kilku rannych. To my z Sołtysem po pijaku lepiej strzelamy niż ci alianci rakietami. No ale my prymitywy, po podwórku tylko i mamy naboje po kilkadziesiąt groszy, a nie po milionie.

    OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP