sobota, 14 lutego 2009

Dobroczynność psychopaty

Właśnie wróciłem z faszystowskiej Hiszpanii. Duch Franco wiecznie żywy.
Dopadła mnie filozofia, że pobyt za granicą, w tym również w USA nie czyni z człowieka fachowca, tak jak walka z komuną nie czyni z nikogo demokraty. Patrzac w telewizor na te zastępy weteranów, dostałem mdłości. Dlatego należałoby wspierać rzeczywistych ludzi sukcesu (pod warunkiem, że im nie odbiło) a nie tylko ideologię i demagogię. Ratunkowy plan Obamy wspiera demagogię. Demagogia nie opiera sie jednak na tym, że plan będzie pomocą dla pożyczkobiorców i może rodzić wątpliwości natury moralnej, iż nagrodę otrzymają osoby, które nie regulowały w terminie rat, a ukarane summienne. Demagogią jest ciche wspieranie właścicieli kompleksu militarno-bankowego na kwoty wielkorotnie większe. Zrobiłem podliczenia - wyszło mi, że bankowcy i bronio-złomiarze otrzymali na łebka po kilkaset milionów dolarów, a bankruci po kilka stów. Pozostali też dostali - po kilka stów do zapłacenia.

W samolocie wyczytałem, iż zdecydowana większość posiadaczy bogactw twierdzi, że ich dzieci nie będą zdolne do finansowych poświęceń, ani do aktywnego wspiarcia organizacji charytatywnych. Chodowanie w społeczeństwie bogaczy tworzy grupę ludzi bez umiejętności empatii, a tym samym ludzi, którzy w dużej mierze są dla społeczeństwa bezużyteczni i tworzą tylko patologie. Potem tacy ludzie dostają się do władzy i decydują o milionach ludzkich istnień. Interwencja w Wietnamie kosztowała zycie prawie 4 miliony istnień wietnamskich obywateli, finansowana przez USA wojna iracko-irańska kosztowała ponad 2 miliony istnień, interwencja w Iraku spowodowała śmierć już prawie 700 tysiecy, a rzeczywistym celem ataku na Talibów w Afganistanie było wznowienie na tym obszarze produkcji opium. Patologie, szczególnie u amerykańskiej władzy, kosztuje ludzkość zbyt wiele.

Nasz kraj też jest pełen patologii. Wytwarzanie pieniędzy w Polsce poprzez zadłużanie się rządu i obywateli, ustanawia prawdziwą dyktaturę zarówno nad rządami, jak nad jednostkami. Nigdy nie będzie dobrze jeśli nie zmieni się złego systemu pieniężnego, w którym poprzez lichwiarskie oprocentowanie (które stanowi od 30 do 60% ceny towaru) tworzy się kryzys i system, w którym niezwykle trudne jest utrzymanie rodziny, a to wszystko z widmem nagłego bezrobocia w tle.

Ale idzie lepsze. Oto nagle koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline ujawnił plan pomocy dla krajów słabo rozwiniętych poprzez sprzedaż tam leków po cenie nie większej niż 25% tej, po której oferowane są w Europie i Stanach Zjednoczonych oraz pomoc w badaniach nad chorobami tropikalnymi. Jakieś 15-20 lat temu równie duży koncern farmaceutyczny pomagał krajom afrykańskim wysyłając przeterminowane leki, często z oznaczeniami specjalnie odbiorców wprowadzjąc w błąd dla wywoływołania u nich chorób. Wszystko to sfinansowali podatnicy poprzez odpisy podatkowe dotyczące darowizny. Kto wierzy w dobroduszność firm farmaceutycznych powinien się udać do psychiatry.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP