czwartek, 19 lutego 2009

Koronowanie orła

No i mi też przyszło pokutować.
Centrala nakazała mi pokutę za obinstalowanie bloga, który podobno ujawnia tajemnice państwowe. Pokutę przyjąłem i dalej będę robił swoje, a na miejsce pokutne wybrałem klasztor bernardynów w ...(tajemnica zawodowa).

W każdym bądź razie jadło mają tam przednie, zaprzyjaźnione zakonnice chętne, wino niezgorsze, to może te kilka dni pokuty jakoś przetrzymam.

W sprawie tajemnicy tom przypomniał sobie był, gdy jako młody szpiegowski adept siedziałem na zydelku nieopodal stołu, gdzie ucztowali polscy i radzieccy jeszcze wówczas towarzysze-jenerały. Biadolili oni nad zadłużeniem naszej kochanej ojczyzny i jako antidotum na wszelkie bolączki zalecali napad na wierzycieli. W końcu stalowe rumaki naszych dzielnych bojców mogły w kilka godzin napoić swoje lufy w Sekwanie. Pomysł mi się bardzo naówczas spodobał, chociaż określiłem go jako nierealny. Ten jednak nierealny scenariusz w wersji pro, kiedy to dłużnik napada na swojego wierzyciela został był zrealizowany po części w czasie wojny jankiesko-irackiej. Otóż dawny agent CIA, Saddam Husain, posiadał spore nadwyżki dolarowe ze sprzedaży ropy naftowej i zamarzyło mu się opchnąć te dolary wymieniając je na tojro. To USA jeszcze by przełkneła, ale utworzenie giełdy naftowej i sprzedaż na niej ropy za inne niż dolar waluty, tak jankiesów rozsierdziało, że w ramach demokratyzacji Bliskiego Wschodu napadli na Irak i wyzwolili go z pól naftowych, a przy okazji ponad pół miliona istnień z życia. Demokratyzacja pełną gębą!

W tym kontekście zastanawiać się będę w klasztornej celi nad michą pełną jadła i pucharkiem wina, czy aby nasza mityczna tarcza antyrakietowa nie będzie stanowić pretekstu, by znowu na kogoś napaść. Może na Rosję, może na pomniejszy kraik, a może nawet na Chiny? Któż to wie? Polska i USA podpisały właśnie umowę o stworzeniu sił specjalnych, bo podobno nasze kraje mają wspólne interesy i wspólne wartości. Czyżby chodziło o bank Morgana, który wydoił kraj nad Wisłą? Tonący wszak brzytwy się chwyta. W USA, dla przykładu, właściciel Playboya, Hugh Hefner, zamiast Viagry zaczął zażywać środki przeciwzawałowe, co pewną zmianę zwiastuje.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP