wtorek, 17 lutego 2009

Zwiastowanie

Wstałem i przeciągłem się. Bycie szpiegiem ma swoje uroki;-)
W czasie, kiedy wilki rozszarpują bankrutującą Bankopospolitę Polską, prezydent Wenezueli Hugo Chavez wygrał referendum i będzie mógł się ubiegać o kolejne kadencje prezydenckie bez ograniczeń. Oskarżenia, że Chavez może przekształcić Wenezuelę w drugą Kubę (o zgrozo!) dodały mu nawet zwolenników. Kuba okazuje sie więc nie być tak straszna, jak ją malują, szczególnie dla ludzi wydojonych przez amerykańskie korporacje.

Można by rzec, iż tym samym wygrała całkiem rozsądna opcja (ach te opcje;-), która głosi, iż monarchia ma zdecydowanie więcej zalet niż demokracja. Oczywiste jest, że zaraz podniosą się głosy przeciwne, ale chciałbym tym głosom przypomnieć (Stirlitz! przestań mnie trącać!), że faszyzm powstał w wyniku demokratycznych wyborów i teraz, w równie demokratyczny sposób się on odradza. Cechą zasadniczą faszyzmu nie jest przecież antysemicka ideologia, ale militaryzm, totalitaryzm i korporacjonizm, a to wszystko pod przykrywkami różnych barw, a to solidarności społecznej, a to wolnego rynku, a to zamiłowania do demokracji i takich tam pierduł. Jeśli zastosujemy te trzy proste reguły, to okaże się, że obecnie faszyzm najbardziej zaawansowany jest w USA i Wielkiej Brytanii, ale totalitaryzm postępuje (dla przykładu Niemcy, Francja - cenzura Internetu i zdalne przeszukiwanie komputerów bez kontroli sądów) i militarym (Polska i jej słynne ekspedycje karne), czy korporacjonizm, obserwowalny praktycznie w całej Europie. Brakuje natomiast faszyzmu w Rosji i Chinach, ponieważ tam nieco inna banda trzyma ludków za mordę.

Robi się gorąco i jak mniemam zbliża się nowa Wiosna Ludów. Na Gwadelupie trwają strajki i regularnie odbywają się demonstracje, a ludziom zaczyna zaglądać w oczy głód. Mieszkańcy protestują przede wszystkim przeciw drożyźnie, ale także przeciw dyskryminacji rasowej w stosunkach między metropolią a jej byłą kolonią. Francja zamiast jadła posłała na wyspę nowych żandarmów i widać wyraźnie, że państwo francuskie wybrało swą naturalną drogę działania, czyli zabijanie mieszkańców Gwadelupy, a przynajmniej ich pałowanie. Marokańscy szpiedzy wieszczą, że to dopiero przedsmak wielkich kłopotów, a bunty na wyspach mają na celu praktyczne przećwiczenie pałowania przed czymś większym. Syrakozemu palą sie już pióra wokół kupra i dlatego tak intensywnie zabiega o jakiś stołek na spotkaniu NATO. Tradycyjnie protesty społeczne na francuskich Antylach zwiastują wielki wybuch społeczny w metropolii. Tak było przed rewoltą studentów w maju 1968 roku, tak bedzie i obecnie.

A wśród Arabów, Abdullah, król Arabii Saudyjskiej, zrobił mały ukłon reformatorski, co by oznaczało, iż monarcha zaczyna liczyć się z sytuacją, kiedy bezwarunkowe poparcie jego polityki przez amerykańską armię może się jednak skończyć. Czyżby pozycja militarna jankieskiej niezwyciężonej armii aż tak drastycznie słabła? W Arabii Saudyjskiej obowiązującą religią jest wahabizm, zaliczany do najbardziej radykalnego nurt islamu. Tradycyjnie wyznawcy innych religii są prześladowani, a z roku na rok wykonuje się tam coraz więcej wyroków śmierci. To, że tak nagle zaczęło coś króla uwierać zwiastuje albo podagrę, albo zmiany.

Centrala poprosiła mnie o raport ekonomiczny. Jako, że z ekonomią łączy mnie fałszowanie pieniędzy, szybko podjęłem temat. Quartum non datur, jak mawiają starożytni Niemce. Polska jest niewypłacalna, ale teraz traci siłę na zaciąganie dalszych długów. Jeśli rzad przepchnie antyopcje, w czym mu kibicuję, to banki zagraniczne w Polsce zbankrutują. W sumie niewielka strata zważywszy na fakt, że większość tych banków i tak zaprzestała udzielania kredytów. Jest wtedy szansa, na ochronę przemysłu przed upadkiem. Warto sobie z tego zdawać sprawę, bo odbudowa sił wytwórczych trwa całe lata. Rząd już sobie chyba to skalkulował, bo sami idioci tam nie pracują. Stąd już teraz mamy osłabienie złotego, a tym samym wzmocnienie konkurencyjności polskich firm, zapewnienie rządu, że żadna firma z opcjami gwarancji rządowych NIE DOSTANIE, i jasny sygnał dla właścicieli banków w Polsce, że opcyjne przegięcie spowoduje bankructwo należących do nich banków w Polsce.

Taka zawierucha daje spore szanse na zbudowanie nowego, bezodsetkowego i opartego na kruszcu pieniądza. Ściagnięcie do siebie muzułmańskich inwestycji, spowodowane wprowadzeniem elementów prawa koranicznego do krajowej bankowości i ogromne zasoby srebra (i miedzi), na której może swoją walutę oprzeć, to są niezaprzeczalne atuty owego rozwiązania. W obliczu nadchodzącej powszechnej rewolucji na Zachodzie może to być dla Polski jedyne sensowne rozwiązanie. No może oprócz sprzedaży broni dla muzułmańkich rebeliantów w Zachodniej Europie;-) Zobaczymy w najbliższych dniach, jak zareaguje grupa złodziei z kapitałem dotąd bezczelne okradających całe społeczeństwa. Malutki sygnał z Rosji, jak z pomocą pułapki ustawionej przez rosyjski bank centralny i należących do kilku rosyjskich towarzyszy komercyjnych banków wydojono tzw. amerykańskich inwestorów z ponad 25 mld dolarów, powoli zwiastuje nową ekonomię.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP