środa, 15 kwietnia 2009

Złodzieje koniowatych

Od lipca czipują konie. Podobno po to, aby nikt koni nie kradł. Po 50 złotych o końskiego łba zapłaci hodowca, a jak będzie się sprzeciwiał, to zapłaci sztraf, też po 50 złotych od łebka. Stirlitz zastanawia się kiedy zaczną czipować ludzi. Wiadomo, że ludzi też kradną, a nawet sami od hodowcy w postaci faszystowskiego państwa chcieli by uciec. Teraz koniowatym, ale niedługo i ludzkim skrytozłodziejom mówmy zdecydowane nie!-) Stirlitz zgłosił postulat, że taniej byłoby czipować polityków. - Też odniosłem takie wrażenie, że zamiast bydła podrzucają nam teraz palikotów, tfu polityków, a żadnego nie widziałem zakolczykowanego. Ciekawe jak niezakloczykowanych rozliczają z łapówek, tfu, euro dotacji - zainteresował się sołtys.

Ekonom Rybiński zachwyca się owym bilionem ta(do)larów, które, świeżo wydrukowane pojawią się w MFW. Stawiam dukaty przeciw orzechom, że mądrzejszy od pożyczajacych z MFW jest północny Kim, który sam sobie różne kolorowe papierki, powszechnie uznawane za pieniadze, drukuje. To jest empiryczny dowód wyższości złota i srebra nad papierem. Nawet tak boski przywódca;-) jakim jest Kim nie opanowałby, w przypadku materialnego pieniądza, alchemii zamiany gówna w złoto i srebro. To udało się jedynie Midasowi, a i tak stało się przyczyną jego zguby. Pieniedzy nie da się jeść, ani nie da się w nich ubrać. Wydrukowane dolary, od kiedy Chińczycy przestali je chomikować, nie wybudują domów, ani nie wyleczą ludzi. Amerykańscy drukarze zapomnieli o tym? Pewnie już niedługo, wszystko, czego się dotkną zamieni się w (bez)wartościowy papier;-) W przypadku pieniadza, który jest pokryty wyłącznie obietnicami polityków każdy może być Kimem, Obamą lub Brownem tego świata - wystarczy odpowiednio zaawansowana drukarka;-) a i kursu alchemi przechodzić nie trzeba - tylko off i on.

Wie już o tym nasz Skrzypek, który pochwalił się był Amerykanom z Forbesa, że my nie gęsi i swoją drukarkę mamy;-). Istnieją jeszcze w NBP obawy, że przedwczesne obniżenie rezerwy obowiązkowej i sprowadzenie stopy depozytowej NBP do zera może doprowadzić do nadmiernego wzrostu płynności na rynku. Musimy zwracać szczególną uwagę na to, aby zalanie rynku płynnością nie spowodowało szkód. Nadmiar pieniądza na rynku może ten pieniądz osłabić - tłumaczył nasz główny Skrzypek z NBP.

No! Może osłabić! Dał nam przykład Rob Mugabe, jak drukować mamy;-)

Muller twierdzi, że generacja lat sześćdziesiątych, a szczególnie 1968 roku ma dość mocny firewall, który chroni ją przed rzeczywistością. Rzeczywistość jest taka, że zaciągnęliśmy jednym haustem 21 miliardów dolarów długu na stabilizację. Gierek małymi łyczkami pociągał 20 miliardów, ale w dziesięć lat i na rozwój. Jednostronne widzenie świata nadal ma się dobrze. Kiedyś w Moskwie, fizyk Nikołajew wysnuł tezę na podstawie czytania gazet, a Lem to był powtórzył w próżni doskonałej, że cały świat znajduje się na jednostronnej płaszczyźnie za którą boją się zajrzeć nawet najzacniejsi profesorowie. Cechą życia inteligencji w takim świecie jest jednostronne widzenie świata. Dajmy na to taki Balcerowicz, zakrył się gazetą i grzmi aż miło, że Gierek to był nieodpowiedzialny gość, co pożyczki zaciągał, a my musimy spłacać. Obecny pomysł naczelnego Kaczora kraju nad Wisłą, aby drukować banknoty rodzime też jest zły, ale w pomyśle, aby pożyczać u innych drukowane przez Benka Helikoptera banknoty na załatanie nowej dziury w prującym się budżecie, jedyną wadą jest to, że pożyczamy na całe 6%, podczas, kiedy takie USA pożycza od prywatnego FEDu na niecałe 2%;-). No ale oni dostają rabat za hurt! Jakbyście panowie faszyści pożyczali takie ilości, to też byłby rabat;-)

Zdaniem faszystowskich ekonomistów cechą pozytywną pożyczania jest to, że teraz pożyczki stabilizują złotego, a za Gierka złotego osłabiały;-) Czy nikt z faszystów nie zauważył, że ONI zadłużają NAS? Pożyczamy papierki, a będziemy spłacać krwawicą. We Wrocławiu już to zauważyli. Na hasło banknoty zamiast mięsa na jednym z wrocławskich osiedli zlikwidowano ostatni działający tam sklep z wędlinami, z zamiarem zamiany go na lokalny oddział międzynarodowego banku. Podobno sam prezydent Dutkiewicz był mocno zdziwiony, że ludzie nie chcą jeść wprost z bankomatów i zorganizowali protest.

Ten PijaR PO bedzie Polskę drogo kosztował. Już lepiej byłoby chyba znacjonalizować OFE - i tak pożytku z nich nie ma, no, ale kto wtedy dotowałby naszych członków komisji finansów, z których tylko 80% ma nóżki umoczone po same uszy w bankowych geszeftach.

6 komentarzy:

 1. we Wrocławiu sklep mięsny się obronił, a Lukas Bank wycofał z powodu niezadowolenia okolicznych mieszkańców, jak wiadać warto walczyć o swoje !

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze warto walczyć o swoje. Ghandi mawiał, że tyranie, które wydaja sie wieczne upadają od podmuchu skrzydeł motyla. Dla upadku brytyjskiej tyranii w Indiach wystarczyła garsta soli;-) Ten system stworzony dla bankdytów też musi upaść.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hans: no i upadnie, ale zaloze sie, ze w nowym systemie starzy bankdyci zajma poczesne miejsce.

  Aha, i jaki tam FED prywatny? To chyba teoria tylko.

  OdpowiedzUsuń
 4. FED jest prywatnym, bankiem, a kilka podstawowych informacji znajdziesz tutaj Wikipedia

  ManageriaNa http://www.fdrs.org zapodają, że głównymi udziałowcami FED są:
  Rothschild Bank of London
  Rothschild Bank of Berlin
  Lazard Brothers of Paris
  Israel Moses Seif Banks of Italy
  Warburg Bank of Amsterdam
  Warburg Bank of Hamburg
  Lehman Brothers of New York
  Kuhn Loeb Bank of New York
  Goldman, Schs of New York
  Chase Manhattan Bank of New York

  Czyli całkiem prywatne banki, które właśnie rozpoczęły proces prywatyzacji USA, które pewnie stanie się pierwszym prywatnym państwem, które będzie posiadać coś z 350 mln dusz;-)

  Kiedyś na dowodach w PRL napisane było iż są one własnością PRLu, podobnie jak i obywatele. Nie wiem, czy teraz w faszystowskiej Ameryce wrócą do tego obyczaju, czy też zaczipują ludzi, a może oznaczą ich tylko kodem kreskowym?-)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Na hasło banknoty zamiast mięsa na jednym z wrocławskich osiedli zlikwidowano ostatni działający tam sklep z wędlinami"

  Z tymi banknotami to lekka przesada. Postanowiłem niedawno zamknąć lokatę w "polskim" banku na literę M i zabrać moje banknoty z powrotem. Trzeba było widzieć zdziwienie kasjerki i szefa placówki. Patrzyli na mnie jak na nienormalnego."To Pan chce zabrać pieniądze": tak mówię, bo są moje. A oni dalej nieustępliwie, "mamy dla Pana nowa lepsza lokatę". A ja twardo : chce kasę. A oni "po co Panu, lepiej zostawić u nas" . A ja mówię zrozpaczony, że ją teraz potrzebuję, bo muszę mieć gotówkę No to oni mówią," że pieniędzy to u nich nigdy nie ma i trzeba 2 dni naprzód zamawiać". Ja mówie: no dajcie na raty po kawałku, a oni: "nie ma dzisiaj kasy i już". No to zrobiłem zamówienie i trzeciego dnia dostąpiłem łaski: moja kasa wróciła do mnie i już żaden bank jej nie zobaczy.

  Tak jak w dowcipie: Do Kowalskiego dzwoni jego bankier i mówi mamy dla pana super ofertę pozyczki. A on mówi : ja Wam nic już nie pożyczę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bankierzy mają wrodzony wstręt przed zwracaniem innym ich własności. Do Pańskich pieniędzy, tow. Slav, już się przyzwyczaili;-)

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP