piątek, 8 maja 2009

Nowa demokracja


Takiej ściemy jak Tusk to nawet Kaczory nie wciskały. Zapewne śladem Komisji Europejskiej śmiało chce kroczyć i nasza faszyzująca władza. O tym, że w Brukseli są jeszcze lepsze przekrętasy, niż naszego krajowego chowu mogą świadczyć skargi. Na działania Komisji Europejskiej do Rzecznika Praw Obywateli skarżyło się ponad 65% osób piszących skargi, z czego 36% dotyczyło braku przejrzystości działania i utrudnianie dostępu do dokumentów stanowiących informację publiczną, 20% skarg stanowiło nadużycie władzy, 8% zaniedbania, 5% dyskryminacja. Można by śmiało rzec, że właśnie na naszych oczach budowana jest nowa demokracja z przymiotnikami, czyli faszyzm, tfu, wspólna Europa;-)

Rodzima władza ucieka jak może przed swoimi obywatelami. Rząd wczoraj zdecydował o przeniesieniu obchodów rocznicy 4 czerwca do Krakowa, a koronnym argumentem mieli być zadymiarze. No jeśli demokratycznie wybrana władza wysyła na obywateli policję, aby ta przykładnie ich spałowała, to potem trudno się dziwić, że świat zobaczy, iż obywatele również potrafią przylać policji. Rząd mógłby przenieść obchody do Brukseli, gdzie jest wielu chętnych do poklepywania, albo chociaż, wzorując się na historii, na zamek krzyżacki w Malborku. Uroczystość mogłaby odbyć się w swojskiej i rodzinnej atmosferze, którą psuło by jedynie wspomnienie o hołdzie pruskim;-). Teraz jest szansa, podobnie jak i za Jagiełły, że związkowcy zamku nie zdobędą.

Swoją drogą, panowie z Solidarności obalając komunę wiedzieli dobrze, że w kapitalizmie robotnik ma, jak zwykł mawiać Kononowicz, nic do powiedzenia. Czyżby większość okrągłostołowców myślała, że szybciej dobiegną do koryta niż czerwone świnie? Bezrobocie w systemie kapitalistycznym jest czymś normalnym, bo jak inaczej można byłoby trzymać społeczeństwo za mordkę? Strzelanie do robotników w celu ochrony wielkich posiadaczy kapitału na razie nie jest zbyt modne. Macie to o co walczyliście, a robotnikom warto by przypomnieć, że do niedawna jedynie anarchizujące związki zawodowe broniły ich braw, a Solidarność prawa pracownicze przehandlowywała za stołki w Sejmie.

Zdaje mi się, że powoli nadchodzą czasy, iż lepiej nie siedzieć we wspólnej łódce z władzą, bo prostym ludziom burzy się w żyłach krew, co może zwiastować sporą burzę. Gronicki już to wie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP