poniedziałek, 11 maja 2009

Skarbonka konsumenta

Brunner wrócił z Monachium i doniósł był, że na uroczystości 20-lecia RP-L przyleci sam kanclerz IV Rzeszy. Generalna gubernię będzie wizytował sam kanclerz! Ma on(a) przybyć do Krakowa. Ciekawe, czy wzorem poprzedniego kanclerza III Rzeszy, Adolfa Hitlera, obecna kanclerz również odwiedzi grób Piłsudskiego. No i jakby z tej okazji udało się rozstrzelać w narodzie za pomocą mediów resztki inteligencji, to wizyta byłaby w dwójnasób udana;-)

Zbliżają się wybory i długo oczekiwany euro-po(d)step. Wiadomo, że w miarę postępu walka klasowa zaostrza się. Widać to już po przygotowywanych projektach Komisji Europejskiej w sprawie praw konsumentów. Otóż w ramach rozszerzania tych praw postuluje się tych konsumentów uregulować zakładając im kaganiec i eliminując z konkurencji wolne oprogramowanie. Jak to działa można zobaczyć na przykładzie Polski. Otóż w latach 90-tych wprowadzono w Polsce prawo autorskie wzorowane na najlepszych faszystowskich wzorcach i pojawiły się u nas koncerny medialne. W wyniku tych działań przestano grać dobrą polską muzykę, bo medialny kartel potraktował Polskę jak swoją kolonię, gdzie nie ma prawa urodzić się nic, co mogłoby zagrozić światowym potentatom. Konsument w Polsce ma tylko słuchać i kupować utwory wyprodukowane gdzie indziej, a gusta klientów nikogo nie obchodzą. Z gustami się nie dyskutuje, a Ordung must sein. To, że w efekcie działań coraz to nowych wersji praw autorskich, chroniących nie autorów, ale koncerny i korporacje, polska muzyka i kultura muzyczna zamarła, już władzy nie obchodzi. Może warto rozważyć, że nie kupowanie produktów koncernów medialnych zaczyna być elementem zachowań patriotycznych;-)

Z Ameryki doszły do mnie naprawdę dobre wieści, które uderzają w samą podstawę faszyzmu - w korporacje. W USA zaczął działać Grameen America, spółdzielczy bank nastawiony na udzielanie mikropożyczek. Jednorazowo można tam pożyczyć na stały procent od 250 do 3 tysięcy dolarów, ale trzeba też równocześnie założyć rachunek oszczędnościowy na który co tydzień wymagane jest odkładanie co najmniej 2 dolarów. Dzieło Yunusa jest niezwykle popularne wśród muzułumańskiej i czarnej społeczności Ameryki, a pomimo kryzysu kredytowego, ponad 99% kredytobiorców reguluje swoje zobowiązania mikrokredytowe w terminie! Podobne rozwiązania, oraz bankowość islamska zwiększa zaufanie społeczne, co stanowi istotę i podstawę stosunków gospodarczych w realnej gospodarce. Jednocześnie, jakby dla zrównoważenia optymizmu, na światowych rynkach wzrosła cena ropy naftowej do ponad 58 dolarów za baryłkę. Niektórzy twierdzą, że to wzrósł optymizm co do stanu światowej gospodarki, ale najprawdopodobniej wzrost cen ropy naftowej jest przejawem pesymizmu i spadku zaufania do dolara. Produkcja i konsumpcja przecież nie wzrosły. To działa jak zwykle, to co cieszy optymistów, to jednocześnie przeraża pesymistów. Deficyty w skarbcach władzy rosną, i z tej perspektywy nie wygląda na to żeby kryzys ot tak sobie gospodarkę odpuścił. Politycy to wiedzą i teraz można oczekiwać medialnej nagonki informujacej, jak to dobrze, że władza chce strzyc swoich obywateli. Zacznie sie pewnie od jakichś łżę-podatków pielęgnacyjnych, potem składeczka rentowa urosnie, a na koniec podniesie się tak na 5-10 lat wiek emerytalny i emerytury obniży. No bo jak skarbce są puste, to znak, że taraz trzeba okradać obywateli-konsumentów i ich skarbonki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP