czwartek, 11 czerwca 2009

Hipopotam TARP

Sołtys mówi, że zwracanie kasy z TARP służy li tylko mydleniu oczu. No bo zyski za pierwszy kwartał były? No, były;-) i to jakie - kreatywne! No to teraz należy się prezesom premia! A to masz ci babo placek - TARP. No to kasę trzeba zwrócić i premię wziąć, puki jeszcze papierowy pieniądz ma wartość. To, że cuda wychodza nie tylko w USA widać i na polskiej giełdzie. Perełką jest bank BRE z matką bankrutem i mizernym zyskiem w porównaniu do ubiegłego roku. I co z tego, że bank mizerny, a centrala zbankrutowała, ale jakie wzrosty wygenerował! Ho, ho! Zastanawiam się jak długo ta sytuacja jeszcze potrwa, bo chodza ploty, że podobno drukarnie w USA mają przestój, bo zabrakło papieru! Papier i szmaty poszły na owijanie w bawełnę broni, której największym odbiorcą na świecie są Stany Zjednoczone. Chiny i Rosja też nie spią i realnie trzykrotnie zwiększyły swój wojskowy budżet na przestrzeni ostatniej dekady. Chłopaki gromadzą zabawki, to z pewnością gdzieś chcą sobie postrzelać. Tylko gdzie?

Inwestorzy też mają zagwozdkę, bo długoterminowe portfele budowane zazwyczaj w strategii 1/1, tj 50% bezpiecznych akcji i bonów oraz 50% obligacji okazały się niewystarczająco bezpieczne i przyniosły średnio 1/3 strat. Giełdami huśta i to może potrwać kilka lat, a tutaj chłopaki się zbroją. Nic dziwnego, że tankowce załadowane i stoją na redach. W razie czego lepiej mieć ropę u siebie niż w rejonie, gdzie strzelają. No, ale wyglada na to, że to na razie nie czeka nas wojna, ale chiński hipopotam przerzucił się na odżywianie ropą i miedzą, bo zielenina okazała się niestrawna. - Pewnie zmodyfikowana genetycznie;-) - pomyślał Stirlitz.

4 komentarze:

 1. My też się zbroimy:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,oid,6953832,title,Polska-otrzyma-nieuzbrojone-Patrioty,wid,11214624,opinie.html
  Najlepszy jest komentarz internauty:
  "To szkoda że nie dorzucą paruset proc bez skórek"

  OdpowiedzUsuń
 2. @slav:

  Wynegocjowalismy Patrioty, to dostaniemy (umowa to święta rzecz:).

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak kryzys przycisnie, to dostaniemy nie kilka, ale kilkaset tysięcy patriotów powracających do ojczyzny, większość nieuzbrojonych;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. @hes
  OK umowa, tylko amerykanie inaczej interpretują jej zapisy.
  Deja vu : offset dla zakupu F16. Jesteśmy nieźle wkręcani, no ale geopolityka nie dla maluczkich.

  Trochę mi to zaczyna przypominać Radio Erewań i słynne akcje informacyjne w stylu:
  P: Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają Mercedesy?
  O: Prawda, ale z małymi poprawkami: nie w Moskwie tylko w Leningradzie, nie Mercedesy tylko rowery i nie rozdają tylko kradną.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP