poniedziałek, 25 października 2010

Król jest nagi, czyli polityka

Król Marcin I-) ogłosił iż:
blog jest czymś idiotycznym. Pozwala każdemu wygłaszać opinie na tematy kompletnie dowolne. Tymczasem wcale nie uważam, że tak być powinno. Bo jedni mają opinie, inni - wyrobione jedynie ich zalążki, a pozostali - nie mają ich wcale. W internecie można znaleźć więc anonimowe blogi, anonimowe wypowiedzi i anonimowe komentarze, które zamieszczane są również w internetowych wydaniach dzienników pod artykułami. Dla mnie jest to bardzo ponure i niebezpieczne zjawisko, które w przyszłości zaowocuje negatywnymi skutkami. Mówię to dlatego, że dotychczas cała upowszechniona kultura pisana opierała się na możliwości skrytykowania nawet największych głupstw, najbardziej marnych książek, których autorzy byli znani. Tymczasem w internecie opinie są anonimowe – a ich autorstwo nie niesie za sobą żadnej odpowiedzialności. Oceniam to jako złe zwycięstwo demokracji, bo każdy idiota ma dzięki temu takie same prawa do wygłaszania swoich sądów jak wybitni myśliciele, publicyści, czy prawdziwi dziennikarze. Tymczasem anonimowa opinia nie pomaga w kształtowaniu życia publicznego, a psuje je. Anonimowość pozwala ludziom na swobodę, która bywa niebezpieczna. Niegdyś wielu filozofów politycznych uważało, że tego rodzaju swobody powinny być ograniczone. Więcej, przez całe lata rozumni ludzie uważali, że cenzura powinna być dopuszczalna (no bo co to za prawda i sprawiedliwość, która nie jest po naszej stronie*;-) i to nie tylko z powodów obyczajowych, ale też zgodnie z zasadą, że „poważne pytania głupim ludziom mącą w głowie”. Nie jestem zwolennikiem tego, by każdy mógł wyrażać swoją opinię publiczne w sposób nieograniczenie swobodny

Wg Kataryny Królowi przeszkadzało, że do głosu, oprócz elit na poziomie, dorwał się także motłoch bez nazwisk i ją to dziwi.

A mnie to, droga tow. Kataryno nijak nie dziwi. Król przecież nie może popierać demokracji - on jest tak tylko trochę za, a w zasadzie to przeciw.-) Zresztą co mu się dziwić, skoro nawet największy demokrata świata, Obama, twierdzi, że blogi są zagrożeniem dla demokracji. Ja tam, jako zwykły szpieg stwierdzić jedynie mogę, że największym zagrożeniem dla demokracji są demokraci, no i królowie, że o dyżurnych autorytetach nie wspomnę ;-)


PS. Zdiagnozowałem u tow. Kataryny zespół ODD, którym mnie niechybnie zaraziła.-) Tak się bowiem składa, że skłonność do samodzielnego myślenia jest chorobą (wg Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, wydawanego przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne), uciążliwym schorzeniem o nazwie  Oppositional Defiant Disorder (ODD). Podstawowe charakterystyki tak zdefiniowanego zaburzenia obejmują m.in. skłonność do kwestionowania autorytetów, skłonność do dyskusji, ponadnormalną kreatywność, skłonności aspołeczne  w tym  cynizm i arogancję.

--------------------------------------------------------------------
* luźna uwaga HansaKlosa, szpiega, który nie uznaje tytułów i autorytetów i z pewnością zapadł na ODD.-) i zastanawia się w związku z tym nad rentą z ZUSu

13 komentarzy:

 1. Król jest nie tylko nagi, ale i bezczelny. Jawny zamordysta, który uzurpuje sobie prawo do decydowania, kto jest "wybitnym myślicielem", a kto idiotą. Niestety, zamordyzm jest w ofensywie, a więc można się spodziewać, że takie głosy jak satrapy Marcina K. będą się nasilać. Nadzieja w solidarności bloggerów i w działalności instytucji typu Wikileaks.

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę Cię humulus nie obrzydzaj poranka, nagi Król, o bleee!

  BTW słyszeliście o tym, że sejm (komisja?) wprowadził do policyjnego projektu noweli uoBiK zmianę w paragrafie o replikach - z roku 1850 na 1885? Jednak jest jakiś postęp :)

  OdpowiedzUsuń
 3. @panika2008
  ednak jest jakiś postęp
  Nie chwal dnia przed zachodem słońca, żony za życia i ustawy przed wydrukowaniem w Dzienniku Ustaw;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. hmmm... też mam ODD ;-) I dobrze mi z tym !

  OdpowiedzUsuń
 5. @crazyy
  też mam ODD ;-) I dobrze mi z tym !

  Na razie. Przyjdzie czas i wezmą Cię na przymusowe leczenie do psychuszki;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. hm.... jestem lekarzem, znam nieco system - ale zagrożenie słusznie Waćpan rozpoznał.

  OdpowiedzUsuń
 7. @Panika2008
  "jest jakiś postęp"

  W celu ustudzenia niezdrowej podniety w temacie posiadania kolta, towarzysze proponują:

  "Zero broni" - tak brzmi najnowsze hasło Sojuszu.
  http://www.niezalezna.pl/artykul/calkowity_zakaz_broni_/40576/1

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio było wiele dyskusji na blogach o płacy minimalnej i tym jaki to socjal panuje u nas.
  Ciekawy raport nt. sytuacji na wielu polach życia społecznego i gospodarczego jest tutaj:

  http://www.solidarnosc.org.pl/pl/aktualnosci/polska-praca-jest-chora---raport-nszz-solidarnosc-.html
  http://tiny.pl/hwgxt

  "Pomimo pakietu antykryzysowego w 2009 r. wzrosła liczba zawartych umów na czas określony i wynosi 27,1%. Liczba tego typu umów była w Polsce w 2009 najwyższa w Europie. (wykres 18)"

  Jesteśmy chyba najbardziej kapitalistycznym krajem w UE. Nasz socjal to bajka. W raporcie jest dużo materiałów do przemyśleń i wpisów na blogach. Wygląda on na rzetelny.

  OdpowiedzUsuń
 9. @slav
  "Zero broni" - tak brzmi najnowsze hasło Sojuszu.

  Mysle, że właśnie Sojusz na tym zaczał gwałtownie tracić;-) Wystarczy poczytać komentarze. Takiego ataku, to nawet na PiS nie widziałem;-)

  Nasz socjal to bajka.
  Zawsze to powtarzałem, ale Cynik zapadł na ODD i mnie nie słucha.-) Zresztą, po czynach ich poznacie - 37mld zł dla bankierów na odsetki i 17mld na pomoc społeczną, 140mld na administrację. To jest polski socjal w wersji dla bangsterów i kolesi

  OdpowiedzUsuń
 10. Warto może zwrócić uwagę, że patronat nad pracami nad nowelą uoBiA (liberalizacją) w komisji "przyjazne państwo" ma Wikiński - poseł SLD. Normalnie schizofrenia albo inny populizm :D

  OdpowiedzUsuń
 11. ODD nie jest "chorobą samodzielnego myślenia". Wg wikipedii:
  jest to postępowanie, w którym w sposób ciągły występuje: nieposłuszczeństwo i wrogość wobec autorytetów, które wychodzą poza normalne zachowanie dzieci w tym wieku. Jest to osoba, która nie przyjmuje "nie" za odpowiedź, specjalnie denerwuje innych, bardzo łatwo się denerwuje, obwinia innych za własne niepowodzenia i błędy. Symptomy to gwałtowne zmiany nastroju, wybuchy płaczu, kradzież, wandalizm, prześladowanie słabszych itd.

  HansKlos, czy wybucha Pan płaczem i tupie Pan nogami, gdy ktoś mówi "nie, nie sprzedam Ci tej srebrnej monety"? Jeżeli nie, to nie ma Pan ODD.

  OdpowiedzUsuń
 12. @szopeno
  ODD nie jest "chorobą samodzielnego myślenia".
  Poczytaj sobie oryginał wydania AAP;-)

  HansKlos, czy wybucha Pan płaczem i tupie Pan nogami
  Jak ktos gra blusa i w przerwach opowiada dowcipy;-)

  nie, nie sprzedam Ci tej srebrnej monety
  Nie spotkałem się z tym. Co najwyżej był spór o cenę;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. zara zara zara... czyli że niby że jak myślę, to że niby jestem chory? o_O ?

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP