piątek, 12 listopada 2010

Spojrzenie na rzeczywistośćSię porobiło! Biedroń w araszcie! Prezes Kampanii Przeciw Homofobii napadł na policjanta, który ochraniał legalna manifestację narodowców. Wprawdzie krzyków o krzywdzie, jaka dzieje się (anty)faszyście Biedroniowi w me(r)diach pojawiło sie wiele, ale co będzie, jak sąd okaże sie niezawisły i Biedroń i spółka pójdą siedzieć? W sumie to nie takie głupie, aby kampanie przeciwko homofobi prowadzić wśród więźniów, z reguły utrzymujacych z przymusu sytuacji homoseksualne stosunki. Niezbadane są wyroki boskie i polskiego sądu;-), a zadziwił mnie Sąd Okręgowy we Wrocławiu, który nakazał dla PO zapłacić symboliczne 10 tysiecy zł i przeprosić Rafała Dutkiewicza za oszczerczą kampanię pełną nieprawdy i nienawiści. A nie prościej było posłać kogoś do Niesiła po pistolet i wykluczyc Dudkiewicza na amen?-) Podobnie z Macierewiczem - albo strzał w tył głowy, albo psychuszka, a tak teraz Trybunał ma wniosek o sprawdzenie, czy traktat lizboński jest niezgodny z konstytucją i od razu jakieś problemy gastryczne dopadły ośrodki sondażowe. Doszło do tego, że codziennie pojawia się jakiś wynik sondaży, a na dodatek każdy wynik jest inny. W tym wszystkim zamieszał Komorowski i rzucił się zmieniać konstytucję tak szybko, aż zaczęto pukać się w kotylion.-) Takie dziwne zachowania, zdaniem Sołtysa mogą być albo skutkiem skosztowania blekotu, albo przedwyborczą sraczką związana z nieopanowanym deficytem i planami przykręcenia strumienia kasy z EU, a może mieszanką obydwu specyfików.

Popijając bimber rozcieńczony okowitą;-) i jednym okiem ogladając telewizję, strzygłem uszami, gdy doszło do mnie, że wg mediów Piłsudski nie przeszedłby lustracji;-), ale zapomniano dodać, że sąd lustracyjny uniewinniłby Wandę Wasilewską. Przemilczano też, że jeszcze kilka miesiecy temu, jeden z warszawskich politologów zaproponował w gazecie, aby Polskę podzielić na POlskę właściwą i kaczą, wg linii powiatowych preferencji wyborczych i do tej pory nie posadzono go za nawoływanie do terroryzmu. Może uznano, że to teraz taki standard - jak uczony, to wiadomo, że głupoty gada.-) A może był on na szczycie Unia - Rosja?-)

Na srebrze, zgodnie z przewidywaniami części inwestorów, banki postraszyły leszczy i wykorzystały szanse do zamykania krótkich pozycji. Papierowego srebra jest bowiem tak dużo, że jeszcze chwila i banki mogą na nim popłynąć. Dopóki więc nie rozkręcił się sądowy proces dotyczący manipulacji na rynku srebra, to każda okazja jest dobra - ot choćby Independent Day w odległej Polsce;-) W końcu za więcej niż manipulacje na rynku srebra banksterów nie skażą;-) Ptaszki mi jednak doniosły, że korekta na srebrze potrwa na tyle krótko, iż nie zmieni to sytuacji srebrnych i złotych dusigroszy, obracających fizycznym kruszcem, ale może co nieco wytrząsnie z kieszeni przestraszonej gawiedzi wprost do bezdennych kieszeni równych i równiejszych. 

Sołtys twierdzi, że w swoich rozważaniach, które są mieszaniną komputerowej czarnej magii, przebłysków pijanego geniuszu i bezczelnego podpatrywania przez ramię u innych, kiedyś się wyłożę. Stirlitz nie uświadomił go, że wykładam się na tym średnio z 5 razy w tygodniu, ale kierunek nadal udaje mi sie utrzymać prosty, tfu, prawidłowy. Wiara czyni cuda, a świat na trzeźwo jest trudny do akceptacji;-) No bo czyż na trzeźwo da się brać spadek cen kruszców i akcji, kiedy do równania weszło 600 mld dolarów z EQ2, zaraz wejdzie do gry niezidentyfikowana bliżej potężna góra euro, ceny żarcia przygotowują się do skoku, a problemy z pracą i zadłużenie gotują się do uduszenia konsumentów? A jakby tego było mało, wschodzące rynki rozpoczęły proces ograniczania przepływów kapitałowych i do skarbców szuflują złoto, a może i srebro. Na dodatek olej napędowy praktycznie zrównał się w cenie z benzyną, a taki trwały trend oznacza wchodzenie w okres spadku wydobycia ropy naftowej, a tym samym wzrostu cen żywności i inflacji. - Polej Stirlitz! ... a na dodatek pogoda taka butelkowa;-)

4 komentarze:

 1. "dopóki" - bo aż zabolało w oczy. Reszta jak zwykle smakowita ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. @canfun
  "dopóki", juz poprawiłem;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Różowego Robcia ubodło, że mu się policjanci nie dali pobawić pałką :D

  OdpowiedzUsuń
 4. @panika2008
  Różowego Robcia ubodło
  Pomijając aspekt braku kultury u osób, które przeszkadzały narodowcom w dniu święta narodowego, to jestem pozytywnie zdziwiony, że do paki trafiły osoby łamiace prawo, bez wzgledu na ich medialne koneksje. Obawiam się jednak, że to może nie być trwała tendencja, bowiem sędziowe w Polsce są nad wyraz podatni na sugestie władzy.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP