czwartek, 23 grudnia 2010

Bożego Narodzenia nie będzie!

Córka Sołtysa przywiozła z miasta kalendarz wydany przez Komisje Europejską. Czego tam nie było - święta żydowskie, muzułmańskie, indyjskie, afrykańskie, a nawet polinezyjskie. Zabrakło tylko Bożego Narodzenia. Renifery jakoś to zwąchały i zastrajkowały, a wtedy szanowna komisja zarządziła odwilż, która bardziej pasuje do globalnego ocieplenia niż mróz i do roboty zagnano zebry. Za Dziadka Mroza przebrał się sam (Wz)Rostowski, chociaż początkowo sugerowano, że z racji funkcji będzie to Komoruski. Ojcu w roli śnieżynki doradza wypożyczona przez Sikorskiego prawdziwa córa z MSZ. W tak zwanym międzyczasie zaginął rozkład jazdy dla kolei. Zrobiło się gorąco, bo to już święta za pasem. W tej sytuacji nie dziwi, że rozkładu jazdy polskich kolei na własną dziennikarską rękę, ale za pieniądze podatników, szuka w Chinach syn premiera, Michał Tusk. Ze szpiegowskiego obowiązku donieść pragnę, że niestety, ale rozkładu dla PKP młody Tusk tam nie znalazł, pomimo, że szukał go aż na chińskim murze. Uzgodniono natomiast, że gdyby jednak Rosjanie rodzinę Tuska wywieźli na Syberię za MAK, to stamtąd już tylko rzut beretem do Chin. W zamian za metale z KGHM dla Chińczyków, azyl tam jest pewny, jak srebro w banku Morgan Stanley;-)

Teraz  jasne jest, że niepolitycznie byłoby wołać - Do Siego Roku! Gdy przyjdzie czas, to jedynie można będzie zgodnie z polityczną poprawnością zawołać - aby do Maya (wzRostowska, oczywiście), a potem jakiś spec od PR przekuje to w aby do wyborów, albo po nas choćby potop.-) 
Sytuacja potopu była już raz w historii przerabiana i chyba wszyscy wiedzą, jak to ugryźć - łódka, najlepiej Bols,-) rodzina, zwierzęta, broń i monetarne kruszce, na wypadek, jakby jednak wszystkich krew nie zalała, konserwy i pierniczki, choć jak to pisał był tow. Wysocki, słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak!

- Niech Wam gwiazdka pomyślności ... - zanucił Sołtys, bo i jemu już się coś zaczęło mieszać, gdy spoglądał na ten unijny kalendarz. A może był to skutek filipowego postu, zarządzonego przez Sołtysową, który wymusił na Sołtysie wlanie w siebie na czczo szklanki bimbru.

PS. Zapisałem się do szkoły gimnazjalnej i dostałem ów tajemniczy eu-kalendarz;-)

14 komentarzy:

 1. Niestety ale wg CEC w Święta Bożego Narodzenia wieży jakaś grupa katolików zamieszkująca tereny pomiędzy Odrą i Bogiem i nie warto w kalendarzu przykładać aż takiej dużej wagi do wierzeń sekty katolików. Natomiast protestanci obchodzą tylko Halloween, a oni są właściwym przykładem wiary chrześcijańskiej stad taki kalendarz ;-)

  "Co oznaczać będzie w przypadku Polski uwzględnienie w większym stopniu świąt katolickich, tradycyjnie obchodzonych w Polsce – zapewnia Carine Tornblom, naczelnik Wydziału Strategii Konsumenckiej Komisji Europejskie, zajmując stanowisko w sprawie braku Świąt Bożego Narodzenia."

  http://www.polski-krolowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=84:halloween-i-walentynki-ale-bez-boego-narodzenia-nowy-europejski-kalendarz-&catid=3:aktualnoci&Itemid=4

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale perełka, dzięki Hans.
  Na pochybel satanistom i komunistom:
  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. @slav też dzięki za linka - do innych: warto też przeczytać Jego link, pzdr

  OdpowiedzUsuń
 4. więcej:
  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35803,8824928,Kalendarz_dla_uczniow_z_UE_bez_Bozego_Narodzenia.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobno pojawiły się (oprócz kalendarza), kartki świąteczne na Boże Narodzenie (z choinką), ale podobnież na nich jest napisane "Serdeczne życzenia z okazji świąt sezonowych". Od razu widać, że kalendarz układali Żydzi, bo w Islamie święta Bożego Narodzenia funkcjonują jak najbardziej. W Turcji, w najbardziej fundamentalistycznym mieście muzułmańskim (Konii) w tym dniu odbywa się wspólne nabożeństwo muzułmanów i chrześcijan.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świat schodzi na psy. Tylko kruszce w postaci fizycznej. Taki twór zapominający skąd się wziął musi upaść - oby jak najszybciej. Ja tam nie głosowałem za EU i wygląda na to, że miałem rację...

  OdpowiedzUsuń
 7. W dzisiejszych czasach więcej odwagi wymaga stanięcie w obronie moherowych beretów i kościoła niż krytykowanie kościoła.

  OdpowiedzUsuń
 8. @Lewczuk
  A spróbuj wstawić się za "moherami" w Chinach, Iraku, Indonezji, Indiach, Pakistanie, Ugandzie i paru innych miejscach. Szansa na męczeńską śmierć gwarantowana. U nas to jeszcze pikuś.

  OdpowiedzUsuń
 9. @slay
  rozbawiłeś mnie. Ale na Polskę to mówi się, że to kraj katolicki, a tamte to przewaga innych religii.
  No,ale myślę, że skoro my uchodzimy za katolików, a obrona kościoła jest aktem odwagi w naszym kraju, to my też wierzymy w coś innego. Tylko w co?

  OdpowiedzUsuń
 10. @Lewczuk
  Za taka obronę można na razie zaliczyć turnus w psychiatryku
  http://www.niezalezna.pl/artykul/w_obronie_obroncy_krzyza/42952/1

  lub kopa w klatkę piersiową. Poszkodowany zmarł w Opolu. Podobno na coś nie związanego z samym kopem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Hehehe, kalendarz przedni!

  OdpowiedzUsuń
 12. Rok temu(czyli zapewne w tym roku też...)kancelaria tak zwanego "Polskiego Sejmu" rozsyłała z okazji Bożego Narodzenia kartki z wydrukowanymi "życzeniami sezonowymi".Jakiś urzędniczyna owej kancelarii(chyba jej szef?), o aparycji parcha(choć o polsko-brzmiącym nazwisku) tłumaczył jakiemuś polskojęzycznemu,potakującemu dziennikarzynie że po prostu w "Polsce" mieszkają też ludzie innych narodowości więc ich należy również uszanować a nie dyskryminować.
  I nie żebym był jakimś admiratorem kremówek lub konfidentów w czarnych i purpurowych sukienkach, ale odebrałem to jako plucie mi w twarz...No ale w twarze nam plują "od zawsze",choć od 20 lat szczególnie intensywnie.

  OdpowiedzUsuń
 13. @Anonimowy
  życzeniami sezonowymi

  ;-)) W sumie kartki uniwersalne, nawet na imieniny u cioci się nadają, też sezonowe, zazwyczaj raz w roku;-) Od sejmu, sezonowego!-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam. Mam pytanie do Gospodarza oraz komentujacych:
  - czy ktos z Państwa linkował na tym blogu do donych, artykulów zagranicznych instytucji pokazujacych, ze podczas "prywatyzacji" sktora bankowo-fin. i innych w IIIRP wytransferowano z Pl wg jednej inst ponoć 200mld$ a wg drugiej nawet 400mld% ?
  A moze ktos ma linki do tego typu informacji ?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP