poniedziałek, 24 stycznia 2011

Banda czworga, czyli państwo policyjne

Znów zrobiło się zimno, a przynajmniej na tyle zimno, ze Sołtys namówił mnie na skosztowanie swojej wiśniówki, pędzonej na wiśniach;-) Sołtys tłumaczył mi kiedyś na czym polega różnica pomiędzy jego wiśniówką, a produktem wiśniówkopodobnym oferowanym w sklepie monopolowym, ale po kilku szklaneczkach nastrój zapanował wesoły, ale pamięć mi się wyczyściła ze szczegółów. Popijając wiśnióweczkę temat rozmów powoli, acz nieuchronnie zaczął schodzić na psy, tfu, politykę. Słuchałem Sołtysa i słuchałem, a oczy moje przejmował coraz to większe zdziwienie, jak to wśród aplauzu tłumu w domy nasze wchodzi faszyzm. W sejmie leży już projekt i zapewne zostanie po cichu przegłosowana ustawa,  dzięki której nasza kochana milicja, tfu policja będzie mogła bez nakazu i zgody sądu przeszukać zdalnie każdy komputer, a może nawet i nie zdalnie, skoro dotyczyć to ma również przesyłki pocztowej i listów. Katalog czynów zabronionych ma być poszerzony na osoby trujące środowisko niebezpiecznymi odpadami, pod co zdaje się podpada i Sołtys, mający w zwyczaju sikanie na polu w bruzdę obok swojego klimatyzowanego ciągnika. W kręgu zainteresowań organów zalegalizowanej przemocy znajdą się również gwałciciele, sutenerzy, osoby rozpowszechniające pornografię dziecięcą, nawet jeśli jest w postaci kreskówek;-), oszustów giełdowych (nie dotyczy Madofów i spółki;-), uczestników krwawych bójek, oraz osób ujawniających tajemnicę państwową. W tym miejscu nieco zbladłem i aby poprawić ukrwienie wypiłem jednym haustem szklaneczkę wiśnióweczki, którą pospiesznie nalał mi Sołtys. - Myślisz, że ujawnienie głupoty prezydenta i niekompetencji premiera podpada pod ten paragraf? - zapytałem. Sołtys milczał. Rząd Tuska jak żaden inny w przeszłości, stara się o zasianie psychozy strachu i zakropienie społeczeństwu czystego faszyzmu. A to dopalacze, a to pedofile, a teraz doszli do tego nieprawomyślni blogerzy i nożownicy - Jacy znów nożownicy - ocknął się Sołtys - Arkadiusz Mularczyk, błogosławiony z PIS, popierany przez PO i SLD chce wlepiać dwa lata każdemu, kto posiadać będzie nóż o ostrzu dłuższym niż 8cm. - Zupełnie jak za komuny - westchnął Sołtys - Znów trzeba będzie nosić szablę, gladiusa, albo zaostrzony pręt zbrojeniowy;-) Kiedyś mieliśmy w Polsce milicje, a teraz mamy POlicje - zauważył.

- Mamy w POlsce państwo policyjne - zauważyłem, po czym dopiłem szklankę i poczłapałem do łóżka. Zamiast słowa na niedzielę, wyszło słowo na poniedziałek;-) Zamknąłem oczy, a w głowie słyszałem głos Majstruka - Kiedyś usłyszałem od zaprzyjaźnionego Amerykanina, że demokracja jest wtedy, kiedy o prawie decydują tylko i wyłącznie obywatele. Obywatele nie wybierają policjantów czy żołnierzy - oni ich zatrudniają. Ten sam mądry człowiek powiedział, że jeśli o czymkolwiek, co jest sferą obywateli, choćby o guziku, decydują wojskowi - to jest to junta wojskowa. Jeśli o czymkolwiek, choćby nitce, decydują policjanci - jest to państwo policyjne. -

57 komentarzy:

 1. Cieszę się, Hansie, że chociaż Ty widzisz, że faszyzm witany jest przez masy z otwartymi rękami i szerokim uśmiechem na ustach!

  OdpowiedzUsuń
 2. wszyscy przyklasnęli zakazowi palenia bo w końcu można się napić piwa w knajpie nie ryzykując raka płuc, u mnie niektórzy komentujący nawet postulowali poparcie dla zakazu palenia w mieszkaniach w trosce o dzieci, które podstępnie truje dym przechodzący przez ściany (!!!). bo taki zakaz jest dobry bo będziemy zdrowsi. jakoś nikt się nie zapytał czemu po prostu nie zakazać produkcji i sprzedaży papierosów? wtedy było by tak jak z prochami: są nielegalne więc i narkomanów nie ma, prawda?

  faszyzm się podoba do momentu kiedy but jest na karkach innych ludzi, uważanych przez nas za słusznie karanych. moim zdaniem dziś mnie dojadą za palenie, a jutro ciebie za jaskrawy sweterek bo przecież ktoś może dostać ataku padaczki spoglądając w twoją stronę.

  OdpowiedzUsuń
 3. tak mi się przypomniało, że był chyba taki wiersz czy fraszka czy coś w tym stylu jak to przyszli po żydów - nic nie mówiłeś, przyszli po księży - nic nie mówiłeś. kiedy przyszli po ciebie - nie było już nikogo kto mógłby coś powiedzieć.

  historia jest pełna przypadków kiedy bardzo precyzyjnie wycelowane represje kończyły się represją totalną gdzie wszyscy są winni wszystkiemu. wtedy jednak jest już za późno na reagowanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. @grapulec
  ... :) :) Własnie jest u "Dwiazdowskiego" wpisał @DC >>

  ""...Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
  Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
  Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.

  Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo kto mógłby protestować."

  (Martin Niemöller - Dachau, 1942)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety Polska niemal w każdej postaci (i Pierwsza i Druda RP i PRL )była pastwem faszystowskim dla nizszych klas społecznych a wł dla wszystkich prócz szlachty i elit aligarcho- rzadzących. Dla niższych od sredniej klasy sredniej (tak nazwijmy)prawo tworzono nawet ad hoc - na poczekaniu dla danej okoliczności. To nie Dzierzyński pierwszy wymyslił teorię "dajcie mi człowieka a paragraf zawsze się na niego znajdzie" moze jedynie pierwszy to głosno cynicznie wypowiedział.

  OdpowiedzUsuń
 6. I teraz mam retoryczne wprawdzie pytanie – jakie to mniejsze zło ktos widzi w PiS-ie. Pomysł z nozami – PiS Etyka pań „założycielek” PJN – PiS …. To wszystko owa Banda Czworga jest do powieszenia i to en mase – jak w walkach w 1945/46 – masz czerwona legitke – kula w łeb. Teraz dla tych zaprzańców stryczek i to nie z konopnego sznura ale z nylonowego, chemicznego erzacu.

  OdpowiedzUsuń
 7. @marq
  Czworga jest do powieszenia i to en mase

  Aby nie było, ze nawołuje do nienawiści na tle rasowym;-) to zacytuje, parafrazująć Wyspiańskiego - mieliście chamy złoty róg. Ostał się wam jeno sznur.-)

  OdpowiedzUsuń
 8. No cóż, "marq"... Co do twojego poglądu "kto ma czerwoną legitkę" - zgoda w pełni. Problem w tym, że nic nie wiesz o przemianach w Polsce po 1989r. - co wynika z "korwinowskiego" przekonania o "równej winie". Otóż, cny "marq" - dla twojego uświadomienia - obecny nurt polityczny, reprezentowany przez PIS, rządził w Polsce kiedy ??? Podpowiem - od grudnia 1991r. do... czerwca 1992r. ( premier J. Olszewski - odwołany za próbę lustracji przez rzeczywistą "bandę" z czerwonymi korzeniami ). I lata 2005-2007... Reszta należała do panów z czerwonymi książeczkami.
  I proszę - nie wkurwiaj tych, którzy ten cały okres przypłacili siwymi włosami... A kolejne bandy lemmingów rosną i nic nie wiedzą o historii i najnowszychych dziejach Polski ( bo skąd ? Z TVNu ? Z podręcznika do historii - gdzie w teście Wałek to nie Bolek ? ). Daruj - poczytaj trochę o historii najnowszej.
  Ps A co do uwag na temat "zakazu noża" - podpisuję się. W końcu musiałbym wówczas nosić zdecydowanie cięższy młotek :)
  Vigo

  OdpowiedzUsuń
 9. @Anonimowy (17:14)

  Mam ponad 50 lat i znam historie oraz Real ost. 15tu lat PRL`u i IIIRP wystarczająco.

  Abstrachujac od Kaczyńskich premier Olszewski też różnił się od Macierewicza kogo na listach konfidentów należy ujawniać a kogo nie. Sam Macierewicz – tak długo jak on żyje politycy PO mogą spać w miarę spokojnie. Jego osobista „lista” mu zapewnia bezpieczeństwo im ów „spokój”.
  Kaczyńscy mieli jeszcze swoje - 3cie zdanie – co do konfidentów i ujawnień.. Dla mnie to wystarczy, ponieważ każda sugestia, ze na listach TW bolszewii, służb, UB-eków itd., jest ktoś godny zachowania w „tajemnicy” jest, co najmniej „ małym zaprzaństwem”, chanba i zdradą Polski – mojej Polski.
  I chyba nie powiesz mi ze Olszewski był zwolennikiem wolnego rynku i Prawa rozumianego, jako Praworządność.

  Wiem, iż wśród „solidarnościowców” i ich doradców są i byli ludzie, którzy w walce z komuną i szerzej o wolność, zrobili wiele i wiele poświecili. Niektórzy nawet życie. Ci pozostaną Sprawiedliwymi. Ale Ci, co przeżyli, a potem dla władzy, dla prywaty zatarli wszystkie owe godne, chwalebne czyny, czynami nikczemnymi nie zasługują na nic innego jak na sprawiedliwy acz gobłebny proces. I nie obchodzi mnie czym byli powodowani; strachem, szantażem małością troska o rodziny, itd., etc.

  Nikt nikogo nie zmuszał i nie zmusza do bycia politykiem czy osoba publiczną. Małość, pycha, warcholstwo, skłonność do kradzieży i przyzwolenia na zdrady czy zaprzaństwo nie sa cechami ku temu odpowiednimi.

  Jest to moje ostateczne stanowisko trwałe i niepodważalne wiec nie będę dalej nt. polemizował.

  OdpowiedzUsuń
 10. @marq
  Nikt nikogo nie zmuszał i nie zmusza do bycia politykiem czy osoba publiczną

  Co prawda, to prawda. Są sprawy i są sprawy gardłowe - rzekł był brytan dusząc zająca;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakoś mało przekonuje mnie twoja wypowiedź... Dlaczego ? "Macierewicz ma zapewniony spokój"... Chyba w innej rzeczywistości żyjemy. Idźmy dalej - twoje enuncjacje nt Kaczyńskich... Mógłbyś rozwinąć ? A co do J. Olszewskiego - "czy był zwolennikiem wolnego rynku i """prawa rozumianego jako praworządność"""... ". Panie "marq"... A co to jest "wolny rynek"... Od tego zacznijmy. To, co jest dzisiaj ? Do tego wszak prowadził Balcerek - który oczywiście legitymację czerwoną jak najbardziej posiadał. Gdzie pan w Polsce widzi "wolny rynek" ? I czegóż dopatrzył się pan takiego niestosownego w rządzie, który miał raptem PÓŁ ROKU, niemal zaraz po obaleniu komuny ( a który skutecznie działał na rzecz usunięcia armii Sowietów z naszego kraju - wbrew Bolkowi ). I druga kwestia - co oznacza "prawo jako praworządność" ? Olszewski bronił za PRLu opozycjonistów, chciał lustracji i zaczął ją realizować - jako jedyny do czasów PISu - nie pamiętasz waść ?
  Dalsze wynurzenia chyba nie na temat... Chyba że jesteś prowadzącym Lesiakiem o "tajemnej wiedzy" o nieprawościach Olszewskiego i Kaczyńskich... Skąd my to znamy... Podpowiem znowu - z TVNu, z GW, z Faktów i Mitów ? A może z Najwyższego Czasu - JKM, który jak za komuny ( poseł SD ) usadowił się wygodnie i nie ma ( i nie miał ) zamiaru brać rzeczywistej odpowiedzialności za państwo. Jemu wystarczą wpływy ze sprzedaży przedruków z "liberalnych klasyków" dla nieoświeconej tłuszczy w PRLu-bis, którzy jego mętne wywody biorą za prawdę objawioną.
  Zakończę równie stanowczo - "jest to moje ostateczne stanowisko trwałe i niepodważalne wiec nie będę dalej nt. polemizował". W końcu dyskusja może obnażać nasze słabości :)
  Vigo

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja chcialam zwrocic tylko uwage, ze link do "slowa na niedziele" pokazuje nastepujaca tresc:

  "Sorry, 24.23.182.102 has been banned."

  OdpowiedzUsuń
 13. Panie "marq"... Litości... I RP "państwem faszystowskim" ??? Poczytaj pan o arianach i kahałach żydowskich... Gdzie ? Ano w I RP ( podczas gdy w innych "oświeconych państwach" innowierców palono na stosach ). Jak nie wiesz - nie mów. Jak nie jesteś pewien - nie mów. Jeśli piszesz takiego głupoty celowo - jesteś...

  Vigo

  OdpowiedzUsuń
 14. Errata - winno być "takie głupoty" - specjalnie dla pana "marq".

  Vigo

  OdpowiedzUsuń
 15. W Iszej RP nie palono innowierców poniewaz szlachta miała w dupie kto sie po kraju palęta, aby tylko jej interesa miały sie dobrze. Powiem w skrucie, że od XVw. do XVIII w konca IRP szlachcie tylko przez 3 czy tez 5 lat było wolno wystawiac weksle poniewaz w ten sposób trwonili fortuny. Chłopi i mieszczańie mogli caly ten okres - chlopi wolni od XVIw. Kiedys przy czasie coś wiecej napiszę. A faszyzm jest niczym innym jak specyficzna formą zamorsyzmu gdzie "prawo" dostosowuje sie w locie a jak jest potrzeba to sie normalnie olewa. Isza RP w calosci wyczerpuje tę definicję.

  Co do opd na poprzedni wpis >> ponizej

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Co do „wolnego rynku” w Polsce nigdy go nie było a czy kiedykolwiek będzie nie zalezy już od Nas …. Hans zapodal „miałeś chamie…..ostał…”

  2. Jan Olszewski
  >> http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2496
  >> http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2698
  >> http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2681 << ty jest takze ciekawa rola JKM który robil zaslone dymna z „historycznej już” ustawy lustracyjnej a co do której ze zostala przyjęta sam był i jest „zaskoczony” a która to miała przysłonić haniebne warunki pierwszego traktatu stowarzyszeniowego.
  W ww tekstach chodzi o zdradę podczas przyjmowania pierwszego traktatu stowarzyszeniowego z EWG podpisanego za premiera Olszewskiego – skomentował to wówczas poseł Kalemba PSL „„Nie dopuścimy do tego, by polskie elity znalazły się w Europie Zachodniej, a reszta społeczeństwa w Azji i Afryce." „Wysoki Sejmie! Klub Parlamentarny PSL za nie do przyjęcia uważa praktykę podpisywania traktatów i umów międzynarodowych pod stołem. Układ Europejski podpisany 16 grudnia ub. (Olszewski objal urząd 05/06 XII – ten jeden dzień do dzisiaj jest zagadka Sejmu IIIRP Iszej Kadencj – wycięto wszystkie stenogramy z 05/12)r. wszedł w życie, w pewnych fragmentach, od 1 marca br., a jego treść dotarła do posłów, pod dużymi naciskami, dopiero w maju, więc pół roku po jego podpisaniu."

  3 .Lech Kaczyński, Brat, PiS:

  - Kto Jest Polakiem i jaki śmieć z Władztwa IIIRP na Prawo o tym decydować ??
  To bydło (wszyscy) co Polakom pozostałym na dawnych kresach, którym bolszewicy za CCCP przyznali sowieckie obywatelstwo na chama, ofiarowało „Kartę Polaka”.
  Kto mógł i kto im owe Polskie Obywatelstwo kiedykolwiek „zabrał” i JAK – ruscy Komuniści??
  To co - nadanie przez CCCP ich obywatelstwa znosiło Prawnie Odwieczne Obywatelstwo Polskie !!!!!
  Czy można bardziej napluć Polakowi w twarz niźli dając mu ów parszywy „dokument” -KP.
  Co Polski – IIIRP - nie było stać na nadanie tym ludziom obywatelstwa, jak było stać na „zwrócenie” KK majątków odebranych pierwszą i drugą reformą rolną za Drugiej RP; odebranych przez Zaborców oraz przez ostatnich dwu Polskich Monarchów I-szej RP a także „oddanie” majątków KK leżących na Dolnym Śląsku, który ani do I-szej RP ani nawet do RON nie należał !!! Zubożelibyśmy jako Naród? - jak sprzedaliśmy wieleset miliardowy majątek za grosiwo.

  - Paradowanie w jarmułce, palenie chanukowych świec i gloryfikowanie żydów – ekumeniczne wyręczanie hierarchów KK ???

  - Traktat Lizboński i pozostawienie Czech samych pod ścianą – ot global polityk prezydenta Lecha.

  - Wspieranie banderowców i nacjonalistów Ukraińskich. Jak Katyń był zbrodnią przeciwko ludzkości to czym były zbrodnie na Podolu (60tys oficjalnie faktycznie ok3x wiecej) holokaustem Narodu Polskiego?

  - „Prawo” stosowane od hoc - po uważaniu

  - Aneks do raportu Macierewicza – kto bronił Prezydentowi go ujawnić – co q_wa, chciał mieć prywatne haki na Konkurencję polityczno - byznesową ?!!

  - Opowieści o ujawnianiu afer prywatyzacyjnych w tym banków i rozliczenie aferałów i złodziei – 2 lata rządów i ni Jednego Nazwiska? Ni jednego procesu mając Premiera, Prezydenta, Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego z PiS !!!

  - Wysługiwanie się USA, które wręcz nie kryje się, ze wykorzystuje naszą naiwność i rusofobię PiS`u oficjalnie w rozgrywkach z Moskwą.
  Przyjaźń USA polega tez na tym iż Polska ma zawsze cenę max w świecie na uzbrojenie US, jak od Rosji na gaz.

  MAŁO !!! To on-line. Zerknąć do notatek i prywatnej „bazy danych” – wkleić Wiecej …

  Widzę zresztą ze warto „wkleić” linki do stron opisujących burzliwe lata 1991/92 gdzie jeszcze scena Polityczna IIIRP nie była ukształtowana na Bandę czworga, ale owa 4ka wykuwała się w walce bez pardonu i zupełnie bez zasad. Postaram się skompletować chronologiczne dane z neta tak do końca lutego i zapodam u HK wpis.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ad pkt2 (JO)druga część do linku ... 142&pid=2681, tu JKM >>
  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2680

  OdpowiedzUsuń
 18. @futrzak
  Link wskazuje na http://www.airguns.pl/node/2129 ale nie wiem, dlaczego Ciebie zbanowano, bo nie podejrzewam, ze za nick'a-)

  OdpowiedzUsuń
 19. @marq, Anonimowy

  W sprawie traktatu lizbońskiego sprawa jest jasna - Lech Kaczyński, prezydent złamał konstytucję, dokonując Anschlusu Polski do niemieckiej rzeszy, tfu UE.-) Nikt mu pistoletu do głowy nie przystawiał, a jak nawet przystawiał, to widać, że i tak specjalnie długo swego żywota nie przedłużył. Miał okazje zachować honor, a tak ani honoru, ani życia, parafrazując Churchila

  OdpowiedzUsuń
 20. gość codzienny24 stycznia 2011 23:44

  marq ma rację. każdy kto uważa, że komuna upadła bo jakiś bolek skiknął przez płot jest naiwny jak dziecko. Układ trzymający władzę do 1989 też chciał mieć legalne dolary, wille z basenami i mercedesy, a do tego trzeba było popuścić nieco smycz ale broń boże nie oddawać jej w ręcę jakiś popaprańców. III RP to układ wzajemny. Czerwoni to nawet przesadzili z włażeniem w d... czarnym, myśleli że jak im kabzę napchają (fundusz kościelny, komisja majątkowa) to im czarni dadzą spokój - o santa simplicitas!!!! Naiwni chcieli ogrywać firmę co istnieje od 2 tys lat? Niestety do koryta dorwali się autentycznie nawiedzeni w duchu świętym, nieszczęsne umysły zniewolone, wyprane za młodu. Czarnym to było na rękę, gdzie dwóch się leje trzeci się zawsze pożywi. W 20 lat wydrenowano Polskę z kapitału i majątku i uzależniono od kaprysów UE i USA. A lemingi nawet tego nie zauważyły. Grunt to nowa fura, skóra i komóra, żeby tak sąsiad pękł z zazdrości. Bez roboty bez matury byle Czesław stał do góry. Ja jak na razie ocaliłem moje dzieci już prawie pełnoletnie przed totalnym ogłupieniem gadżetami i medialną papką. Myślą samodzielnie i krytycznie. Czy wam też się to udało? Jeśli tak, no jest k... jakaś nadzieja.

  OdpowiedzUsuń
 21. @Vigo
  PiS pokazał czyje reprezentuje interesy powołując na sekretarza stanu w MS oprawce opozycji Andrzeja Kryżego.
  Ministrem był wtedy Zbigniew Ziobro.
  PiS również sprytnie unikał w latach 2005-2007 wprowadzenia ustawy pozbawiającej wysokich emerytur esbeków.
  Moim zdaniem zamyka to wszelkie dyskusje jakoby PiS był poza bandą czworga.

  OdpowiedzUsuń
 22. http://pb.pl/4/a/2011/01/24/Wlosi_zaoferuja_reaktor_umozliwiajacy_zimna_fuzje

  OdpowiedzUsuń
 23. Marcin wiesmak

  Kazdy tu z was czuje sie Wolodyjowskim tylko robic nie ma komu. Spadam do swojej.

  OdpowiedzUsuń
 24. @Robert
  (reaktor z zimną fuzją)
  No to byłby przełom na miarę wynalezienia turbiny parowej.

  OdpowiedzUsuń
 25. Z zimną fuzją to było już przerabiane (żeby nie było- przeczytałem teksty linkowane przez PB razem z komentarzami)
  Poprzednia, zbiorcza nazwa: "snake oil"

  OdpowiedzUsuń
 26. Marcin wiesmak

  banda czworga czyli jak w piosence nic od 20 lat sie zbyt duzo nie zmienilo

  http://www.youtube.com/watch?v=Pf2ucjC0iLs&feature=&p=247380EAB6B5A6BE&index=0&playnext=1

  OdpowiedzUsuń
 27. Rezygnuję z dyskusji z "marq" - nie dlatego, żebym nie chciał - ale sposób formułowania zdań przez Ciebie przypomina Białoszewskiego ( Mirona zresztą :)) - zbyt awangardowy jak dla mnie.
  Arturxxxx - Kryże razi ? A Balcerowicz to już nie ? Zapoznaj się też z nominacjami PO po wyborach w 2007r. - po reakcji IPNu musieli "przyjmować rezygnację" - o ile dobrze pamiętam - około 10 podsekretarzy stanu. Nie wspomnę o ambasadorze delegowanym do Moskwy w lutym 2010r. - byłym agencie PRLu ( podobny przypadek ambasadora w jednym z krajów Ameryki Południowej ). A PIS - chyba pamiętasz - raczej nie narzekał na brak wrażeń w latach 2005-2007. W przeciwieństwie do obecnego rządu, którego "nicnierobienie" jest już legendarne - ot, przypomnij sobie choćby co PO zapowiadało po wygranych wyborach prezydenckich... "Wielka ofensywa legislacyjna"... Hehe... Czyli jednak to nie śp Lech Kaczyński "im wetował" - bo w istocie nic nie robią nadal.
  "Gościu codzienny" - ależ ja się zgadzam, że to czerwoni "podsadzili Bolka" - problem w tym, iż - co próbowałem pokazać - przez zdecydowaną większość okresu po 1989r. rządzili albo czerwoni albo różowi ( UD -UW, KLD - PO ) - a wszyscy pod jakże złudny takt melodii wybijanej przez ekskomucha Balcerowicza o tytule "prywatyzujmy, prywatyzujmy - a po nas choćby potop". Efekty dziś są widoczne - sprzedali niemal wszystko ( a to naprawdę sztuka sprzedać cały kraj ) - a dodatkowo narobili długów. Biorąc pod uwagę to, iż budżet ma permanentny deficyt ( a prywatyzować można już resztówkę ) - będzie zabawnie. A swoją drogą - oddanie "czarnym" tego, co się im zabrało - chyba to naturalne. No, chyba że nie - wtedy nie kwęcz, że Tusk sięga po twoje ( i moje niestety ) pieniądze w OFE. W końcu to władza.

  Vigo

  OdpowiedzUsuń
 28. A - Hansie...
  Co do TL mam podobne zdanie - ale raczej nie będę oceniał honoru osoby zmarłej ( nie czuję się Boziewiczem ).

  Vigo

  OdpowiedzUsuń
 29. @HansKlos, ale to nie jest nic nowego (zimna fuzja). Od czasu nieszczęsnych badań Fleischmanna i Ponsa takie rewelacje parę razy do roku wypływają. Tylko jakoś ciągle nikt tego nie jest w stanie zweryfikować. No dobra, są tam jakieś jaskółki (badania SPAWAR), ale ciągnie się to jak krew z nosa i prawdopodobnie te zjawiska nie mają jednak takich zastosowań praktycznych, jakie sobie pierwotnie rojono (tania, czysta energia).

  OdpowiedzUsuń
 30. Po zwolennikach zdrajców i zaprzańców w postaci czystej pojawili się tutaj zwolennicy zdrajców i renegatów nieco przypudrowanych, pardon inteligencji z Żoliborza co to się na podwórku nie bawiła a wille w zburzonej Warszawie dostawała od towarzyszy Bermana i Golberga,tfu Różańskiego za służbę w AK.
  Nie wiem czy jest to przejaw totalnego zidiocenia, czy też cynizmu, ale mnie śpiewanie pieśni o bohaterze spod Magdalenki, Lizbony, Huty Pieniackiej i Pawłokomy...pachnie tak niemiło że naprawdę cieszę się iż zwolennik "Wielkiego Patrioty" z menorą w tle zadeklarował zaprzestanie dyskusji.

  Niestety obawiam się że Wyspiański jest teraz mocno passe;w tym sezonie jak zwykle na topie są Wojtyła, Gross i Doda.

  Arbiter Elegancium.

  OdpowiedzUsuń
 31. A propo zidiocenia, arbiter "elegancium"... Zaiste, dajesz przykład - wybierz czego - zidiocenia, chamstwa czy li tylko braku umiejętności poprawnego formułowania zdań.
  Ps Według mnie zaprezentowałeś całe wachlarz właściwej sobie "elegancji". Żegnam.
  A właśnie, coś wpadło mi na myśl... A może ty oficer prowadzący jesteś ( taki "moderator dyskusji na tematy ważkie" ).

  Vigo

  OdpowiedzUsuń
 32. @Vigo
  Normalnie nie rozmawiam z fanami PoPiSldemokratów.Nie czuję po prostu potrzeby.
  Dla Ciebie zrobię wszakże wyjątek.
  A więc zaczynając od siebie - tak mam dwóje z łaciny.I nic mnie nie tłumaczy w dobie internetu, nawet to że w pierwszym PRLu języki starożytne traktowano po macoszemu.Teraz pewnie idzie ku lepszemu(dzięki Twoim mentorom z Magdalenki i Żoliborza), choć niekoniecznie będzie można się podszkolić z łaciny, ale jest przecież pewien starożytny język(choć nie tak elegancki jak łacina) który zgłębić będzie coraz łatwiej.
  Marq pisał powyżej o upokarzaniu Polaków zza kordonów przez Twych idoli Kaczyńskich oraz ich kumpli, wyżebraną "Kartą Polaka".Pewnie więc wiesz że Twój bohater w jarmułce przyznał w czasie swej skróconej kadencji ponad 15tys. "polskich" paszportów Żydom, tylko dlatego że ktoś z ich przodków posiadał obywatelstwo II RP?A może nie wiesz, bo Ty generalnie taki niezorientowany(jak to mówił pan Dorn-"wykształciuch"?!) jesteś!?!
  Właśnie, tak oto dochodzimy do sedna, Ty masz dwóje z:
  -historii
  -logiki
  -polityki
  -estetyki(last but not least!).

  I nic Cię nie tłumaczy w dobie internetu!

  Jeśli chodzi zaś o Twój puryzm językowy oraz język polski, to pamiętaj że zwracając się do kogoś bezpośrednio, używamy wielkiej litery i piszemy "Ty" a nie "ty".
  Ocenę z polskiego sam sobie wpisz do dzienniczka.Jaruś lub pani Fotyga podpiszą.

  Co do Twojej ostatniej insynuacji, to z racji swojej jakże skromnej znajomości łaciny zamilcz ę...

  Arbiter elegantiarum

  OdpowiedzUsuń
 33. Nie pogrążaj się. Lepiej poczytaj coś o "dyskusji". Zapewniam - nie jest to obrażanie interlokutora ( czego ja nie robiłem a starałem się argumentować ). A jest zupełnie na odwrót - to ja nie zamierzam z tobą dyskutować ( a na duże "t" absolutnie nie zasługujesz, skoro sam używasz argumentów "ad personam" - "zidiocenie" etc. ).
  Żegnam z niesmakiem intelektualnym i estetycznym.
  Vigo

  OdpowiedzUsuń
 34. @Robert

  Żeby to jeszcze było subtelne doświadczonko z ledwo mierzalnymi porcjami energii albo jakaś praca teoretyczna - coś w stylu Fleischmanna i Ponsa. Jednak Włosi walą z grubej rury, twierdzą, że od jakiegoś czasu dysponują reaktorkiem dającym zauważalną moc i właśnie sobie traz tłuką baterię takich reaktorków. Detali nie chcą podać, a jakże. Mi się to widzi jako żarcik, prowokacja albo grube oszustwo. Taaaaaka rzecz a oni się nie obawiają, że ktoś ich zaciuka, pomysł zwinie i w przeciągu 10 lat zacznie dominować nad światem.

  OdpowiedzUsuń
 35. @Vigo
  Odniosłem wrażenie że kwestie estetyczne były już rozstrzygnięte wcześniej.
  Ale dość tej retorycznej dysputy, z chłopcem na posyłki posługującym się kalkami partyjnego PR i propagandy towarzyszy z PoPiSld.
  Proponuję po prostu byś odpowiedział wreszcie rzeczowo na argumenty Marq'a,które padły w tej dyskusji parokrotnie, bo jakoś się do tego nie kwapisz!
  Czy to dlatego że Ty nie masz żadnych argumentów?!
  Czyżby wujek Mularczyk i ciotka Kaczyńska oprócz szkolenia PR nie zapewnili Ci szkolenia ideolo?


  AE

  OdpowiedzUsuń
 36. Dobre,pozwolilem sobie wrzucic na swoja strone
  Pozdrawiam
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
 37. Pantwo policyjne i Faszystowskie >>
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1913

  OdpowiedzUsuń
 38. W systemie demokracji fasadowej buduje się dwie partie. Jedna to "prawica", druga to "lewica". Zwykle pierwsza odwołuje się do odczuć "konserwatywnych", a druga do "postępowych", bo w społeczeństwie można generalnie wyróżnić takie dwie ogólne postawy. Piszę "odwołuje", bo w rzeczywistości różnice są niewielkie, a prawdziwa prawica z lewicą (nota bene sztuczny podział) stanowią ekstremę. Kto lubi rządy ekstremistów? Poza pokazowym biciem piany, istnieje pewien zakres swobody, więc system wygląda wiarygodnie. Do czasu gdy obserwator zwróci uwagę na kilka drobiazgów:

  1) jak jest zakres swobody w polityce międzynarodowej
  2) jak ma się ta niby demokratyczna władza do niezależnych (od kogo?) instytucji finansowych
  3) kto ma więcej władzy. magnat medialny czy polityk
  4) co mogą SS
  5) czemu kariery polityczne robią ludzie o dość przeciętnych kwalifikacjach intelektualnych. Przecież nawet cwaniak-populista nie może być w ciemię bity.
  6) komu u licha zależy na naganianiu ludzi do urn wyborczych, nawet gdy ci ludzie wprost deklarują nieznajmość polityki?
  7) "wizjonerstwo" decyzji polityków znacznie przekracza poziom ich oficjalnej debaty. np. już ja widzę jak idea zjednoczonej Europy zaprząta te umysły :D.
  8) Wielu polityków wyskakuje jak z królik z kapelusza i robi oszałamiającą karierę, np. pan Sikorski już jako 28 latek zaczął wchodzić w skład różnych rządów. (a partie się zmieniały).

  Ten system funkcjonuje w najlepszych na świecie demokrachach zachodnich. Na Wschodzie pomysł z demokracją fasadową papuguje się, ale mniej subtelnie. Na subtelność mogą sobie pozwalić jedynie Władcy Pieniądza, bo to krążący za kulisami pieniądz pozwala na subtelne manewry (od wykupienia w danym kraju mediów po finansowanie fundacji i opozycji).

  Można się tylko zastanawiać ile za fasadą jest zwyczajnej oligarchii a ile grających w jednym zespole jedynowładzców.

  Oczywiście PO-PiS to typowy duopol, duet monopartii. Do tego działa jeszcze kilka tradycyjnie kilka partyjek, ale po ostatniej akcji Kaczyńśkich, zrobiło się luźniej.

  OdpowiedzUsuń
 39. O Matko, ale się kłócicie, a najwięcej o Żydów (hehehe).
  Wczoraj leciał film o Ludobójstwo w Rwandzie. Naprawdę warto obejrzeć i nabrać refleksji o co ta walka?

  OdpowiedzUsuń
 40. Frasobliwy - true. Zgadzam się z tym, co napisałeś. Dzisiaj tak naprawdę rządzą media, a właściwie stojący za nimi i dysponujący kasą "oni". I dlatego ja nie lubię partii, które są ulubieńcami mediów.

  Vigo

  OdpowiedzUsuń
 41. I dodam jedynie, iż pociągającymi za sznurki są (wg mnie ) uwłaszczona nomenklatura PRL i odwieczni lodziarze od prywatyzacji.

  Vigo

  OdpowiedzUsuń
 42. Kurczę, no teraz jest zgoda.
  Przynajmniej na jakiś czas zapomnieliście o Żydach:)))

  OdpowiedzUsuń
 43. @Vigo

  Większość prywatyzacji (a czasem wręcz sprzedaży innemu państwu, jak było z TPSA) odbyła się na rzecz, nazwijmy to umwonie, zachodniego kapitału. Nomenklatura wystąpiła jako pośrednik i słup. Gdyby nomeklatura PRL samodzielnie pociągała za sznurki, to Polska byłaby napiętnowana jak Białoruś. A przecież za granicą (tą słuszną) bardzo nas chwalą.

  Pan Bogdan Klich za pośrednictwem fundacji Klichów

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Studiów_Strategicznych

  dostaje pieniądze od fundacji Adenauera, a ta dostaje pieniądze od rządu RFN. Wiele u nas podobnych fundacyjnych i think-tankowych myków.

  Gdyby w Polsce za sznurki pociągała rdzenna mafia, to by nie tolerowała tak ostentacyjnych form korupcji na samym szczycie. Owszem, ubijałaby deale z globalistami, ale na zasadzie coś za coś i bez bezpośrednich ingerencji. Tymczasem Władza wie, że tubylcom ufać nie wolno i nawet na wysunięte stanowiska mianuje Rokosw...pardon...Vincentów i Appelbaumów.

  Świat ma budowę mafijno-feudalną z różnymi stopniami autonomii.

  OdpowiedzUsuń
 44. @L

  Wczoraj leciał film o Ludobójstwo w Rwandzie. Naprawdę warto obejrzeć i nabrać refleksji o co ta walka?

  Nas się pytasz? A reflektuj się do woli i oglądaj co chcesz.

  Przynajmniej na jakiś czas zapomnieliście o Żydach:)))

  a to Ty jesteś facet w czerni co ludziskom lampką zapominajką piska w oczy gdy zobaczą aliena?

  OdpowiedzUsuń
 45. Frasobliwy... Kolejny raz zgoda. Problem w tym, kto tak uparcie forsował ową prywatyzację i ją przeprowadzał - dalej twierdzę, że "Balcerek" to słup - za nimi dawni towarzysze i różowe towarzystwo. Że tzw. zagranica zarobiła na "wyprzedaży garażowej Polski" - to oczywiste. Ale wielu z dawnych towarzyszy mogło zapewnić sobie stały wpływ na sytuację Polski na zasadzie "namiestnika".
  A propo argumentacji o korupcji... Dlaczego ? W końcu ryby najlepiej biorą w mętnej wodzie. Póki spełnia się polecenia mocodawcy ( a to korupcja właśnie urzędnika państwowego ) - póty nie ma problemu.
  Vigo

  OdpowiedzUsuń
 46. @vigo

  Masz tupet.Ale przecież właśnie tego cie uczyli.

  Widzę że zafiksowałeś się na towarzysza Balcerowicza.Całkiem niepotrzebnie tak ograniczasz swoje szerokie horyzonty- a co z towarzyszem Jasińskim i TW Beatą( o Kryżem ktoś już tu wspomniał...prawda, vigo?)?
  Krótka pamięć leminga, czy bezczelny cynizm trolla propagandzisty?!

  Pouczasz i deklarujesz:
  "Lepiej poczytaj coś o dyskusji.Zapewniam-nie jest to obrażanie interlokutora(czego nie robiłem a starałem się argumentować)."

  Dobre!
  Tylko gdzie te twoje argumenty?!?
  Rozumiem że na moje zarzuty ich nie przedstawiłeś, bo mnie nie lubisz(i masz rację!), ale co z twoimi kontrargumentami na konkretne argumenty marqa(again...jego też nie lubisz, bo nie jest pisowskim przygłupo-przydupasem???)oraz innych, np.arturaxxxxxx???
  Ty nie lubisz wszystkich którzy się z tobą nie zgadzają;wtedy zapominasz o swojej wyrafinowanej erystyce.
  A co do twoich słodkich enuncjacji -o "nie obrażaniu interlokutorów"...nie wiem jak to jest wśród lemingów i przydupasów, ale wśród ludzi którzy honoru i zasad nie uczyli się od zdrajców z Magdalenki nazwanie kogoś "oficerem prowadzącym" jest obrazą...jak by to powiedzieć,k(ach ta dwója z łaciny!)o poważną. Ale ty przecież nie jest tego w stanie nawet zrozumieć...Więc wystarczy.

  Poeta pisał:

  "Niech nie opuszcza cię twoja siostra pogarda, dla szpiclów, katów, tchórzy..."
  Od siebie dodam - I przydupasów.

  AE

  OdpowiedzUsuń
 47. O kurcze... Ale pokurcz.

  Vigo

  OdpowiedzUsuń
 48. @frasobliwy

  Ten system zaczyna przegrywać w Polsce nawet z realnym socjalizmem. Za Gierka wybudowano ponad 2.2 miliona mieszkań w ok 6 lat, tj mniej wiecej tyle, co przez ostatnie 20 lat. Potencjał jak widać jest, ale brakuje chęci władzy do działania na rzecz tubylców. Może pora w Polsce ma mały pucz wojskowy?

  OdpowiedzUsuń
 49. Byle nie taki jak za Jaruzela! Dobre Pucze były wg. mnie w Korei Południowej. Proletariat za kark (ale jak kocica małego kotka), przeforsować reformy, zbudować gospodarkę, a na koniec zacząć powoli rozdawać swobody.

  OdpowiedzUsuń
 50. @Vigo
  Żal.pl

  Subiekt

  OdpowiedzUsuń
 51. Ja nie wiem, ale może powiecie w skrócie o co Wam chodzi, bo te elaboraty trochę przydługie.
  Z ich długości wnioskuję, że są poniektórzy strasznie wkurzeni.
  A mój Balcerek przynajmniej coś mówi sensownego do rządu.

  OdpowiedzUsuń
 52. Poza tym tylu tych Anonimowych, że już nie wiadomo który to który. Nie możecie się jakoś ponazywać? Np
  1.Walnięty
  2.Bardziej Walnięty
  3.Super Walnięty
  4.Mniej Walnięty
  5.Zapomniano mnie walnąć...
  lub coś tym stylu.

  Przynajmniej się nie będzie można pogubić.

  OdpowiedzUsuń
 53. Tia... Pochwal PIS... Gdziekolwiek, za cokolwiek - zgraja esbeków natychmiast zareaguje. Ma być tak jak TVN gada...

  Eklezjasta

  OdpowiedzUsuń
 54. Sachs+Balcerowicz=Indianowie Dżonsowie Ekonomii!
  Btw. http://www.youtube.com/watch?v=kJsRHYYxnIQ
  P.S. Nie oglądam TV od kilku lat.

  Pozdrawiam:
  Subiekt

  OdpowiedzUsuń
 55. Hansie - jako blogger i jako osoba "na poziomie" - zapewne chciałbyś dyskusji na poziomie... Ja mogę prowadzić dysputy "na pewnym poziomie" z "frasobliwym" czy innymi "uczestnikami bloga" - np "Arturo" - bo mogę się "odnieść do...". "Peter" jest poza naszym polskim piekiełkiem - ale - tak myślę - poznał przemyślenia mistera, co na Polsce zęby zaczyna zżerać.
  Ja od "AE" nie oczekuję niczego - dla mnie to "agent wpływu" - czyżby Moskwy ? O... Jakie zaskoczenie... A niektózy myśleli, że Zimbabwe... Priwiet "mołodiec iz Moskwy"... Priwiet, priwiet, priwiet... I niech twoja matka śpi spokojnie... Ty - nie.

  Vendetta

  OdpowiedzUsuń
 56. @wszyscy
  Jak będziecie się kłócić, to Wam cenzurę zaprowadzę;-)

  OdpowiedzUsuń
 57. O właśnie - taki "zamordyzm" jest celowy a nawet niekiedy pożądany.
  Pozdrowionka dla Sołtysa i Stirlitza - na zdrowie.

  Vigo

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP