czwartek, 26 maja 2011

Niegospodarny dwór

Każdy dwór kosztuje, a szczególnie dwór pański. Przeputawszy swój rodzinny majątek, Hrabia wziął się za majątek narodowy. Dział gospodarki Dziennika doniósł był, że w roku bieżącym wydano na prezydencki dwór 171 milionów złotych, a w roku 2012 nastąpi ich wzrost do 187 milionów. Tym samym okazuje się, że królowa kosztuje Wielką Brytanię mniej, bo "tylko" około 145 milionów zł. Stirlitz, który zawsze był za przywróceniem caratu, a któremu najbardziej podobał się swojski kniaź Borys Jelcyn, stwierdził był, że restytucja monarchii w Rzeczypospolitej wyszłaby Polakom na zdrowie. Raz, że pogoniono by z dworu bandę darmozjadów, a i być może pojawiłaby się jakaś patriotyczna i gospodarska myśl w głowie jegomości. W razie czego można by było francuskim wzorem głowę ściąć, ku uciesze gawiedzi;-)

Ścinanie głów i wieszanie może znów stać się modne, gdyż Polska zdaje się być krajem mającym mocarstwowe ambicje i wydającym miliardy złotych na wspieranie amerykańskich wypraw łupieżczych, tfu, zagranicznych misji pokojowych. Konsekwencje tego są dość oczywiste - czeka Polskę wzrost poparcia społecznego dla radykalizmów i populizmów. To tylko kwestia czasu, czego przedsmak już mamy. Teraz zdaje się nadchodzić czas najwyższy, aby obywatele wyrazili swój stosunek do ukrytego za parawanem prawa marnotrawstwa i braku kręgosłupa, która to wydaje się być przypadłością wady postawy
dotykającą prawie wszystkich krajowych i EUropejskich polityków. Na dodatek te oślizgłe bezkręgosłupowe polityczne meduzy utworzyły dla obywateli partiokracyjny cyrk, w którym, w myśl słów Stalina, wielkiego demokraty ("takiej demokracji jak w ZSRR nie ma nigdzie na świecie"-), że nie ważne, jak kto głosuje, ważne, kto liczy głosy;-) Aby dobrze policzyć głosy potrzeba zwykle dwa dni. W nocy liczy się lepiej;-) Partiokracja w myśl wyborczego (bez)prawia daje dla władz partii  kiełbasę, która ta zanęca żądnych władzy psychopatów, aby za parę dutków wyłożonych na lewo uzyskać lepsze miejsce na liście wyborczej. Wszystko to, czyli zalegalizowana korupcja, pozwala sterować partyjnymi masami, tfu, realizować misję w interesie społecznym;-)

- Gospodarka głupcze! Gospodarka! - Brunner snuł się jak mara po zmierzchającym sadzie. Zimno się jakoś zrobiło mi od tych jego słów, że aż nalałem sobie aroniowej nalewki, którą Sołtysowa przygotowywała w kuchni na bazie Sołtysowego bimbru. Gospodarka nie wygląda dobrze. Spadł ranking Grecji i Belgii, a zapewne wkrótce dotknie to Włochy. W tej wojnie dolara z euro, stronę euro wzięły Chiny, co sugeruje, że amerykańska polityka napuszczania EUropy i Rosji na Chiny raczej się nie powiedzie. Dla zwykłego zjadacza chleba oznaczać to może mniej ekscytacji w telewizji z powodu "kolorowych" rewolucji inspirowanych z Ameryki i większe parcie na kolejne etapy szmacenia dolara.W tej sytuacji lepszy krugerrand w ręku niż wróbel na dachu;-) Jak się gospodarka poślizgnie, to zwykli obywateli wykonują szpagat, co dla mało wygimnastykowanych stanowi dość bolesne przeżycie;-)

10 komentarzy:

 1. Artykuł jak zwykle na poziomie , Jak Pan sądzi ile jeszcze trzeba będzie czekać na zawalenie się UE ?
  Polecam moje wypociny :
  http://peb.pl/polska/1031052-najgorsze-rzady-od-ponad-20-lat.html#post4563384

  /Arthas

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiscie nie kladlbym wielkiej wiary w euro w starciu z USD. Obie waluty dewaluuja sie mniej wiecej z taka sama szybkoscia ok. 14%/rok ale euro i EBC maja przed soba zapasc ekonomiczna PIGS oraz Anglii. Tymczasem rzad USA nie ma najmniejszych klopotow ze zbytem obligacji wiec bierzace potrzeby sa zaspokojone. Jeslli Obama zdecyduje sie wreszcie na ograniczenie wolnego rynku i wprowadzi oplaty celne to jest calkiem mozliwe, ze USA wyjdzie z obecnych trudnosci.

  OdpowiedzUsuń
 3. @ Bobola...
  Jak USA wprowadzi cła to może się okazać, iż Chiny już nie będą kupować obligacji USA.
  Ps Inna sprawa, iż wg mnie trzeba wrócić "do korzeni" - czyli odwrót od globalizacji, cła i produkcja w kraju - ale to już "insza inszość".

  Pzdr - Pijak Balcerek

  OdpowiedzUsuń
 4. marcin wiesmak

  "Ps Inna sprawa, iż wg mnie trzeba wrócić "do korzeni" - czyli odwrót od globalizacji, cła i produkcja w kraju - ale to już "insza inszość".

  Pzdr - Pijak Balcerek"

  Pozatym przykrecenie sruby naplywu imigrantow. Z reszta po cichu juz to robia vide przepychanki na granicy miedzy Francja a Wlochami o imigrantow z Tunezji. Pomoc? Ok surowce za inwestycje w infrastrukture.

  OdpowiedzUsuń
 5. @Bobola
  Osobiście nie kładłbym wielkiej wiary w euro

  Nie kładę, ale zaczyna powoli rysować się bardziej optymistyczny scenariusz. Jeśli USA na skutek zacieśnienia współpracy Rosji i Chin nie zdecyduje się na eskalacje konfliktów zbrojnych, to możliwy staje się wariant pokojowy przekazania pałeczki światowego lidera. Opcja ta oznaczałoby okres 15-20 lat recesji i jest to coś trudnego do przyjęcia oraz oznacza radykalizację ludzi.

  W wariant wojny celnej nie wierzę ponieważ to doprowadziłoby do radykalnego obniżenia poziomu życia w USA, a to mogłoby doprowadzić wręcz do wojny w USA, ale wszystko jest mozliwe na tym świecie.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Bobola:"Tymczasem rzad USA nie ma najmniejszych klopotow ze zbytem obligacji wiec bierzace potrzeby sa zaspokojone."

  Bo obligacje skupuje FED. ECB też tak mógłby robić, tylko nie ma zgody politycznej na taki numer. Tak na marginesie, Chiny ograniczają kupowanie amerykańskich obligacji i powoli różnicują swoje aktywa (dlatego dokupują Euro).

  OdpowiedzUsuń
 7. http://marucha.wordpress.com/2011/05/27/libia-wszystko-dla-ropy-czy-banku%C2%A0centralnego/

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepiej postawić 5-metrowy mur dookoła kraju i wprowadzić cło 1000% na wszystko, następnie skupić się wyłącznie na ekstensywnej produkcji rolnej. To na pewno spowoduje boom gospodarczy, pełne zatrudnienie, powszechną radość i niesamowity dobrobyt.

  OdpowiedzUsuń
 9. Paniko...
  "Najlepiej" to jest teraz... Nie czujesz tego wzrostu gospodarczego i zadowolenia społecznego w całym kraju ??? Ba, to zadowolenie rozlewa się na cały "rozwinięty świat"... Why ? Bo jest suuuuper.

  Pzdr - Pijak Balcerek

  OdpowiedzUsuń
 10. marcin wiesmak

  A po co Mieszko mial swoich wojow? A po co budowal grody? Parafrazujac cynika jesli nie chcemy panstwa to na chusteczke nam paszporty i ambasady.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP