środa, 31 sierpnia 2011

Maleńki kroczek w stronę faszyzmu

Stirlitz przyniósł był na strzelnice nowe tarcze. Na tarczach były podobizny Marksa, Lenina, Stalina, Piłsudskiego, Roosvelta, Hitlera, Churchila i innych wielkich tego świata. Dziesiątki zmarłych łże bohaterów, do których można było zupełnie bezkarnie strzelać.-) Trochę mi było głupio strzelać do Marszałka, ale skoro Brunner nie miał obiekcji, aby strzelać do Hitlera...

Na strzelnicy, tuż przy wejściu na stanowiska strzeleckie młode Ukrainki ustawiły stół i suto zaopatrzony barek. Szybko wiec od strzelania do polityków przeszliśmy na sama politykę. Kątem oka zauważyłem, że Brunner łapczywie patrzy na jedną z Ukrainek. - No tak! - pomyślałem - tego hitlerowskiego Drang nach Osten z Niemców nie sposób wyplenić inaczej niż poprzez zamianę ich na niemieckojęzyczną wspólnotę turecką.-) Zaczął zapadać zmierzch i rozpalono ognisko, wokół którego zaczęły hasać jędrne dzierlatki. Jedna z nich odbiegła na chwilę od ogniska i przyniosła dla Stirlitza radziecką bluzę pułkownika, obczepioną medalami jak choinka. Zacząłem zastanawiać się z jakiej to okazji Stirlitz tak się przebiera, kiedy przypomniałem sobie, że przecież w październiku i w grudniu mamy wybory. Nie byłem tylko pewien, czy Stirlitz szykuje się do Sejmu, czy do Dumy.-)

Muzyka stawała się wolniejsza i bardziej spokojna, a ognisko powoli przygasało. Przypomniało mi się wtedy stwierdzenie Tuska, że trzeba być tchórzem by proponować obniżkę dochodów państwa, poprzez obniżanie akcyzy. Czemu tylko tchórzem, a nie terrorystą?-) Obecny rząd przez swoje cztery lata faktycznie wykazuje się spora odwagą w ograbianiu Polaków. Podwyżka VAT, rów melioracyjny dla środków z OFE, zanikanie rezerwy demograficznej, a wszystko to w jakże szczytnym celu - by żyło się lepiej, szczególnie krewnym i znajomym króliczka.-) Kiedyś w telewizji wystąpił był taki pan, który przekonywał, że jak PiS dojdzie do władzy, to benzyna będzie po 5 zł. Większość go nie posłuchała i wybrała benzynę po 6 zł.-) Tutaj jednak niedawno na scenę wystąpił rząd, który nakazał przed wyborami ceny benzyn obniżyć i teraz mamy paliwo po 4.99. Chyba zatankuje sobie ze dwie beczki, bo ta rozpusta zbyt długo potrwać nie może.-) Z tą samą gospodarską troską jak płemieł, nad obywatelami pochylił się był nieukojony w bulu prezydent i ogłosił iż ma nadzieje, że ustawa o cyberterroryzmie (pozdrawiam wszystkich blogerów;-) zostanie uchwalona jeszcze przed wyborami.  Podobną szybkość wykazał i uber policmajster Muller, przepychając przez Sejm ustawę kieszonkową, pozwalającą specsłużbom na zaglądanie obywatelom, oczywiście dla ich dobra, bez zgody sądu do ich kieszeni, tfu konta. Tradycja podglądania obywateli przez obecna władzę ma się całkiem dobrze. Skoro można było podglądać byłego prezydenta, to czy uchroni się od podglądania zwykłego obywatela?-) Tradycyjnie też, w trosce o obywateli, przed wyborami straszy się ludzi, że jak konkurencja dojdzie do władzy, to będzie katastrofa gospodarcza (dla co niektórych,-) a benzyna będzie po 7 złotych. W to wszystko gawiedź wierzy głęboko, czucie i wiara silniej mówi do wyborców, tfu do mnie,  niż mędrca szkiełko i oko. Popatrzyłem na dogasające ognisko i łyknąłem trochę bimbru ze szklanki, po czym zakąsiłem chlebem posmarowanym grilowanym czosnkiem. Mickiewicz i w kwestii obecnej władzy miał rację - nie znasz Zbycha i Rycha, tfu prawd żywych, nie obaczysz zielonej wyspy, tfu cudu! A jak się będziemy się śmiać z prezydenta Bula Komorowskiego i ze Słońca Peru, to ABW wkroczy do każdego z nas równo o 6:00 rano, albo nas rozpuści w Bałtyku. W końcu nie wszyscy muszą spadać w samolocie wprost na Wawel.-)
 
Włączyłem laptopa i przed oczyma zaczęły mi migać szalone cyferki. Założyłem okulary, aby się im bliżej przyjrzeć - Dług Polski - podpowiedział mi Muller, - dług USA - zawyrokował Stirlitz, - Japońce sprzedają amerykańskie obligacje - odezwał się Brunner, - dysk się sprawdza - powiedziała absolutnie bez wschodniego akcentu, siedząca na kolanach Brunnera Ukrainka i nie wiedzieć czemu akurat wtedy powiało chłodem. Czyżby to Sejm przyjął był ustawę dającą możliwość wprowadzenia stanu wojennego, wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej w razie zagrożenia w cyberprzestrzeni? Popatrzyłem na zegarek, ale okazało się, że do 13 grudnia pozostało jeszcze trochę czasu. Sołtys powinien zdążyć uruchomić ta nową linię produkcyjną okowity dla naszych "dzielnych" oficerów SB, tfu ABW.-)9 komentarzy:

 1. A dla mnie to jak na razie dosc dziwnie sie ta kampania wyborcza zapowiada-jakby jednoczesnie kazdy CHCIAL wladze wziac i jednoczesnie BAL sie ja wziac(widzac co kucharz Roku wyprawia i dlaczego to nawet wcale nie dziwi).Biorac pod uwage sytuacje gospodarcza i polityczna ci co przegraja sa skonczeni(kto wie moze nawet wyladuja w Berezie Tuskiej)ale i ci co wygraja moze sie okazac ze nie beda mieli lekko.

  OdpowiedzUsuń
 2. @piotr34
  "(kto wie moze nawet wyladuja w Berezie Tuskiej)"
  O ile sobie dobrze przypominam, Bereza Kartuska powstała z inicjatywy idola kaczorów...
  Tak swoją drogą przykład Berezy, ukazuje jak, mimo wszystko, wolnym i demokratycznym państwem jest IIIRP w porównaniu do IIRP.
  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Artur

  A coz to ma do rzeczy w obecenej sytuacji?Zreszta-kto przegra ten tam wyladuje-i raczej niewazne czy bedzie to prawica czy lewica-koniec bedzie podobny.
  Co do samej Berezy Kartuskiej-czytalem o niej sporo i nie byl to zaden gulag ani oboz smierci(to tylko w prlowskij propagandzie)-to po prostu byl oboz CIEZKIEJ PRACY PRZYMUSOWEJ-akurat gdyby tam trafili nasi"specjalisci" od "budowy" autostrad czy "prywatyzacji" stoczni to bym nad tym faktem nie ubolewal-dla wielu z nich bylyby to pierwsze w ich zyciu dni uczciwej pracy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kroczek?
  http://niezalezna.pl/15487-bog-tusk-staruch-nergal

  OdpowiedzUsuń
 5. @slav
  Kroczek?

  Mały kroczek dla Tuska, a jak duży dla faszyzmu.-)

  OdpowiedzUsuń
 6. @HansKlos

  A co Ty na takie info?

  http://tiny.pl/h5s9z

  Czy to w ogole mozliwe?Cos mi sie wierzyc nie chce.

  OdpowiedzUsuń
 7. @piotr34
  Czy to w ogole mozliwe?

  To tak, jakby złodziej sam sobie chciał obciąć rękę za kradzież.

  OdpowiedzUsuń
 8. A tu włoski faszyzm ( ;-) )
  "Jak zapewnia minister finansów Giulio Tremonti, zamiast tego rząd zwiększy dochody poprzez zaostrzenie walki z szarą strefą, w tym karanie więzieniem tych, którzy ukryją przed fiskusem więcej niż 3 mln euro należności."

  http://forsal.pl/artykuly/544557,wlochy_ostatnia_szansa_w_walce_z_deficytem.html

  Mafiozi są cali w strachu.
  Czyli jak nie płacisz podatków poniżej 3 mln EUR to nic ci nie zrobią w sensie zapuszkowania. Z tego można wywnioskować, że dotychczas ukrywanie dochodów nie było karane wiezieniem. Nie dziwi mnie w tej sytuacji ich deficyt. Nasze UKS-y i sądy w temacie puszkowania dłuzników (tych co chca zapuszkować oczywiście) są o niebo sprawniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Hansie, jak zwykle świetne spostrzeżenia w jeszcze świetniejszej szacie. Miód na me oczy.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP