środa, 28 września 2011

Fiut, czyli rząd na swoim

W zagrodzie pojawił się chłop ze wsi i stwierdził był, że Rostowski najlepiej z całego rządu walczy z bezrobociem.  W zasadzie nic wielkiego, ale to właśnie ów minister jako pierwszy wdrożył program Rodzina na swoim. Na początek w ramach tego programu Vincent (Wz)rostowski podjął dzieło walki z
bezrobociem. Walkę z brakiem zatrudnienia zaczęła się od córki Mai, która z powodu swoich apetycznych zdolności, już w wieku 23 lat została doradcą ministra spraw zagranicznych. Następnie zatrudniono bratową i wszystkich czterech szwagrów Jacka. Potem w ramach programu Rodzina na swoim zatrudniono ich pełnoletnie dzieci. Do niedawna w kolejce czekał siostrzeniec stryja wraz z żoną, jej siostry i ich mężowie. Dzieci sióstr stryjecznego siostrzeńca również nie mogły pozostać bez pracy, więc i ich objął program, podobnie jak licznych członków rodziny Jacka ze strony żony. - Rodzina na swoim - rozmarzył się chłop, tak jak w Platformie.-)

- No tak - pomyślałem. Można by powtórzyć za nawróconym członkiem Hitlerjugen, a obecnie papieżem, że jeśli państwo jest wyzute ze sprawiedliwości to staje się dobrze zorganizowaną bandą złoczyńców. Teraz ta banda jeździ po kraju i zachęca do tworzenia rodzin i do rodzenia dzieci. Zachętą ma być nawoływanie do zabrania becikowego oraz brak nowelizacji wskaźników stanowiących podstawę wyliczania dodatków rodzinnych na dzieci. W okresie ostatnich czterech lat właśnie z braku waloryzacji wskaźników około połowa rodzin straciła prawo do ich otrzymywania. Dodatkowo samorządy zachęcają do posiadania dzieci drastycznie podnosząc opłaty za przedszkola. W ramach tego samego zachęcania do posiadania dzieci w MF trwają prace nad likwidacją ulg podatkowych, niech zgadnę, właśnie na dzieci.-) Już wdrożony element porządkowania podatku VAT spowodował, że od 1 stycznia 2011 wzrósł ten podatek z 7 na 23% na ubrania i obuwie dla dzieci. A autobus jeździ po kraju i nos dla Pinokia rośnie i rośnie. Ostatnio jakby mniej ten nos kłamcy widać, bo kibole systematycznie obrzucają Tuskobus, tfu autobus, jajkami.-) Tymczasem, wg raportów OECD co piąte polskie dziecko żyje w biedzie, a Polska wypada najgorzej pod względem sytuacji materialnej i mieszkaniowej. Przeciętny dochód rodziny w Polsce należy do najniższych wśród krajów OECD, a ponad 20% polskich dzieci żyje poniżej granicy ubóstwa. Władza ani nie rozwija gospodarki, ani nie porządkuje mechanizmów wsparcia socjalnego, władza robi PR.

Rozejrzałem się wokół i wygląda na to, że nic się szybko w tej materii nie zmieni, zwłaszcza po tym, jak posłowie przegłosowali poprawkę zgłoszoną przez senatora PO Marka Rockiego, ograniczającą prawo obywateli do informacji ze względu na ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa. Teraz biedę się utajni i już, a przy okazji ile lodów można kręcić - oczywiście tajnych, ze względu na ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa Tu.., tfu, tylko Państwa.-) Premier jest jak wiemy radykalnym rzecznikiem swobody dostępu do informacji i wolności, jest również rzecznikiem obniżania podatków, a ostatnio nawet wsparcia rodzin i dzieci, którym zamiast lizaków będzie rozdawał komputery. Tak się akurat składa, że głodne dzieci, których rodziców nie stać na podręczniki szkolne i nowe ubrania pragną jak nic aby premier obiecał im komputery.-)

Wróciłem do jadalni i nalałem sobie do szklanki jałowcówki. Jej lekko gorzkawy smak przypomniał niedawne ognisko i tańczące wokół niego półnagie kobiety. Egipcjanie pewnie nam pozazdrościli i dlatego po raz kolejny wysadzili gazociąg dostarczający gaz do Izraela.-) Zresztą ogniska rozrastają się w tamtej okolicy nadspodziewanie dobrze. Włączyłem radio i po raz kolejny usłyszałem, że Syrta została zdobyta, Kadafi pojmany, a w Libii powstał rząd jedności narodowej. Jutro zapewne usłyszę, jak to Kadafi z konwojem ciężarówek ze złotem ucieka do Nigerii.-) Tymczasem jakość życia w Libii sypie się na naszych oczach, szakale żrą się między sobą o łupy, a ludzie na codzień doświadczają dylematu błazna z powieści Waltera Scota, który siedząc głodny i zagubiony w lesie stwierdza - Zawsze marzyłem o wolności, a teraz nie wiem, co z nią zrobić.-) Zresztą lęk dotyka nie tylko Libijczyków, ale i Polaków w kraju, który szybkimi krokami zmierza w stronę faszyzmu. Wg najnowszych sondaży ponad 40% Polaków ocenia raport Millera jako stek bzdur i nie wierzy w brzozy urywające skrzydła samolotomLudzie widzą jak władza mataczy i stara się wyeliminować z wyborów Nową Prawicę. Lęk PO jest całkowicie zrozumiały, ponieważ większość wyborców PO zawiedzionych jest jej łże-liberalizmem i z pewnością w części zechce głosować na Nową Prawicę. Eliminacja Nowej Prawicy ma sprawić, że zawiedzeni wyborcy PO nie mając alternatywy zagłosują na Ruch Palikota, który już ubiera się w buty Korwina Mikke. Problem w tym, że Ruch Palikota to wykreowana przez służby nowa wariacja Platformy, tyle, że wymachująca plastikowym fiutem, otrzymanym od chłopa ze WSI, robiącego obecnie za prezydenta.-)

PS.
O daniach głównych i przystawkach serwowanych przez Kucharza Roku, vel Vincenta (Wz)Rostowskiego można poczytać u SiPa

14 komentarzy:

 1. Bardzo dobry wpis Hans.

  Nie mógłbyś zrobic takiego wpisu-podsumowania, 4-ech lat nierządów matoła i Prostytucji Odbytniczej?
  Przydałby się przed wyborami, co by niektórym otworzyc oczy. Będę jeszcze prosił o podobny SiP-a ag gospodarczych i ekonomicznych wyczynów tych klownów.

  pozdro hej

  Spin,

  p.s

  zawsze czytam Twoje wpisy, sam nic nie pisze z powodu chronicznego braku czasu ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. @Hans,
  podaj proszę linki do RnS Kucharza Roku. Najlepiej z mediów.

  @Spin,
  nie mam czasu na takie rzeczy:(

  OdpowiedzUsuń
 3. Podsumowanie obietnic rządu Tuska zawartych w ekspoze zrobiła już Fundacja Republikańska.
  tu link: http://www.cafr.pl/2011/08/fundacja-republikanska-rozlicza-rzad-tuska/

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm, oczywiście expose, sorry za błąd.

  OdpowiedzUsuń
 5. http://www.prisonplanet.pl/polityka/uganda_w_imieniu,p337072772

  OdpowiedzUsuń
 6. super tajne:
  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10367259,Rzad_utajnia__ile_trzeba_doplacac_do_prywatnych_autostrad.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze się zastanawiam czemu nas pokarało takim bogactwem, nie dość , że jesteśmy samowystarczalni żywnościowo, śpimy na węglu, miedzi, srebrze i gazie to jeszcze o.Rydzyk dokopał się wreszcie do potwierdzonych zasobów darmowego ciepła, które rządzącym nie jest potrzebne bo taki tu dobrobyt:

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110928&typ=po&id=po20.txt

  tak więc dlaczego ?:
  "Przeciętny dochód rodziny w Polsce należy do najniższych wśród krajów OECD, a ponad 20% polskich dzieci żyje poniżej granicy ubóstwa. "

  OdpowiedzUsuń
 8. Slav, rozumiem, że to poniekąd pytanie retoryczne...
  Będąc ostatnio na obchodach rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego wciąż prześladowała mnie myśl, że nasi sąsiedzi zawsze chcieli nam coś zabrać, nic za to nie płacąc. Dziś nie ma ludzi, którzy mogli by zagwarantować, że jeśli ktoś od nas czegoś chce, a my ew. chcielibyśmy to sprzedać, to powinien zapłacić uczciwą cenę. Jednak polskie "stosunki" polit-gosp wyglądają wciąż jak ze starego dowcipu: "ruskie biorą od nas statki a my im za to dajemy węgiel". Tym sposobem jedyna, marna kasa jaka z tego jest, trafia tylko do garstki pośredników, czy raczej - członków "komisji likwidacyjnej" RP.

  OdpowiedzUsuń
 9. @Hans, wszystko mi jedno czy ruch Palikota jest płodem specsłużb, czy spersonifikowanego prostactwa, ale dzięki wymachiwaniu dildo, kojarzy mi się jedynie z "ruchem frykcyjnym" więc nie mam wątpliwości "кто кого хочет ебать". Znam ludzi, którzy "przystąpili" (niektórych nawet od przedszkola ;)) i zastanawiam się, jakim cudem oni mogą chodzić wyprostowani mając kręgosłup z gumy?

  OdpowiedzUsuń
 10. @Paprika Corps
  jakim cudem oni mogą chodzić wyprostowani mając kręgosłup z gumy?

  Tak jak Jaruzelski - chodzą w gorsecie.-) W efekcie jest tak, że państwo staje się dobrze zorganizowaną bandą złoczyńców.

  OdpowiedzUsuń
 11. Hans powinieneś uważać co wypisujesz, bo ABW nie śpi. Nie żebym się nie zgadzał z treścią :)

  OdpowiedzUsuń
 12. @Crassus
  ABW nie śpi
  .. i zaraz prezydent wprowadzi stan wojenny. Ostatnio, jak rozpętałem II wojnę światową, to też przez nieuwagę.-) Dlatego uważam rze.-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Podsumowanie rządów PO w stosunku do rządów Pis-u:
  http://peb.pl/polska/1031052-najgorsze-rzady-od-ponad-20-lat.html#post4563384

  Parę spraw które PO stara się zamieść pod dywan i o których media nie mówią :
  http://peb.pl/polska/1082767-o-tym-co-tu-dzieje-sie.html#post4957629

  Możesz drogi Hansie podać link do informacji o zatrudnieniu połowy rodziny Rostowskiego w róznych instytucjach ?

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP