wtorek, 25 października 2011

Ile można ukraść

Ku zdrowotności pociągnąłem byłem porządny łyczek miodu i z przyjemnością wyłączyłem telewizor. Jedna z arabskich telewizji od niechcenia wspomniała, że w Iraku znikło 17 miliardów dolarów. Pieniądze te stanowiły dochód ze sprzedaży ropy w 2003 roku, już po ataku USA na Irak. Suma ta została przekazana Funduszowi Rozwoju Iraku w 2004 roku, gdy krajem tym z łaski bożej i króla, tfu Busha, zarządzał Paul Bremer. W czerwcu przedstawiciele władz amerykańskich przyznali, że w Iraku rzeczywiście znikło coś koło 6,5 mld dolarów, ale znikło zupełnie dobrowolnie.-) Tymczasem iracka władza w Bagdadzie ocenia jednak, że ktoś zniknął 17 mld dolarów i podejrzewa o to skorumpowane amerykańskie instytucje. Niektórzy znawcy tematu twierdzą, że w sprawę tajemniczego zniknięcia miliardów dolarów zamieszany był nie tylko Paul Bremer, tfu Alibaba, ale i jego czterdziestu oficerów, tfu rozbójników. Na wieść o posądzeniu o znikniecie dolarów Alibaby, a być może i samego dżina, tfu gina, który jak wiadomo zwykle siedzi w butelce 0.75 l,-) władze Iraku złożyły w liście z 11 maja 2011 oficjalny protest i oskarżyły o kradzież instytucje amerykańskie, które kontrolowane były przez Bremera.


Złośliwcy twierdzą, że władze Iraku straszą Amerykanów, że jak nie oddadzą ukradzionych 17 miliardów, to skumają się z Iranem.-) Podobno czując nosem, że to nie przelewki zablokowano 70 miliardów dolarów dla Kadafiego, z czego zapewne zniknie co najmniej 17 miliardów dla Iraku no i jakieś 53 miliardy na odbudowę ... Libii,-) nie licząc kredytów, które Libia będzie musiała zaciągnąć w czyniących wolę bożą bankach.-) Przy okazji zniknie też złoto, które jak powszechnie wiadomo, jest przeżytkiem.-)

Osoby, którym grozi spłata ogromnych długów zawsze postępują ekscentrycznie. Patrząc na Irak i Libię nie dziwi, że i przy mniejszych kwotach w Polsce ludzie sie dziwnie zachowują. Ot choćby redaktor Gugała albo redaktor Lis. Kredyty trzeba spłacać, nawet gdy zielona wyspa więdnie i  ostro trzeba pracować na premie od Sobiesiaków. Takim ludziom kolana drżą ze strachu, że jak zmieni się władza w Polsce, to trzeba będzie się nie tylko z kredytów, ale i z majątku rozliczyć albo wyjechać za granice tak jak to zrobił swego czasu Stokłosa. Swoją drogą warto zadać pytanie o to kiedy zakończy się proces Stokłosy. Za 4 lata czy za 20, a może naszej łże-elicie przyjdzie spakować walizki i podążyć śladami senatora. No bo skoro w Iraku nie mogą doliczyć się 17 miliardów i to tylko za okres jednego roku, to aż bierze mnie przerażenie ilu to miliardów nie będzie się można doliczyć po ponad 20 latach transformacji w Polsce.  Nic więc dziwnego, że minister Sikorski w imieniu całej polskiej władzy wybrał się z wizytą do Libii, aby tam odnowić koncesje na poszukiwanie złota i dolarów, ftu ropy naftowej. W końcu dokładnie nie wiadomo ani ile winne są Irakijczykom amerykańskie skorumpowane instytucje, ani ile są winne Polakom nasze rodzime skorumpowane instytucje.-)

PS. Coś zaczyna się dziać, skoro faszystowskie siły z Niemiec mają ściągać do Warszawy na marsz niepodległości. Na razie ćwiczą w Budapeszcie,-) gdzie  narodowy rząd Orbana zaczął być w prasie nazywany faszystowskim. Typowe dla komunistów zaciemnianie pojęć i nowomowa. Jest dwa plus bezdobrze w gospodarce, a szykuje się załamanie, to trzeba po Północnej Afryce podpalić EUropę Środkowo-Wschodnią. Ludzi, którzy chcą uczcić odzyskanie niepodległości nazywa się faszystami, a przeciw nim, niczym w Generalnej Guberni wystawia się niemieckie bojówki. Co na to Tusk, który miał dziadka w Wermachcie - przyłączy się do marszu narodowego, jak przystało na premiera, Rzeczpospolitej czy też będzie prowadził niemieckie bojówki do ataku? A może ogłosi, że trzeba w Dniu Niepodległości hartnąć w gałę, aby w przerwie zamknąć się w toalecie i zwalczać wywołaną strachem sraczkę?


2 komentarze:

  1. nie śledzę TV...
    Alibaba to jego autentyczne pseudo, czy Twóje poczucie humoru po miodku? : D

    OdpowiedzUsuń
  2. Czyzby brakowalo jakiejs ilustracji w srodku felietonu? Widze tam wielki bialy prostokat. Co zas sie tyczy wydarzen afrykansko azjatyckich to mam wrazenie, ze obserwujemy natarcie niemiecko-zachodnie na rosyjskie dominia tam polozone. Egipt, Iraq, Afganistan a teraz i Libia nie wspominajac juz o Angoli czy Kongu. Jest to po prostu afrykanska czesc teatru wojny ekonomiczno militarnej ZSRR-Rosja vs Niemcy i USA.

    OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP