środa, 26 października 2011

Światowy spisek

Mniej niż jeden procent spółek jest w stanie kontrolować 40% całej sieci. Większość z nich to instytucje finansowe.
                                James Glattfelder.
Badania przeprowadziła trójka naukowców ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii w Zurychu. Raport można sobie pobrać i poczytać.-) Raport życzliwie nie wspomina o tym, że większościowe udziały w tych spółkach należą do kilkunastu rodzin. Przy okazji warto zerknąć na mapę Gomberga, wydanej, jak wynika z zamieszczonej na niej pieczęci, tuż PRZED przystąpieniem USA do II wojny światowej. Poradowski w swojej książce skomentował to tak, że „nie chodzi o to, w jakim stopniu plany polityczne mapy Gomberga zostały zrealizowane, lecz o sam fakt istnienia owych planów, czyli fakt istnienia konspiracji politycznej i to na tak wielką, bo odnoszącą się prawie do całego świata skalę. Jest to więc dokument wyjątkowej wagi, który zaświadcza istnienie sekretnych ośrodków władzy politycznej, które posługują się publicznymi i znanymi instytucjami” w celu zniewolenia miliardów ludzi.


9 komentarzy:

 1. Dzień dobry :)

  http://bankowaokupacja.blogspot.com/2011/10/koncentracja-bogactwa.html

  OdpowiedzUsuń
 2. A to odkryli Amerykę w konserwie. A niby w co inwestują fundusze emerytalne, inwestycyjne itp i niby kogo są to fundusze?

  NA polskim podwórku to niby w co między innymi inwestują OFE - w akcje. Jeśli akcje ot udziały.

  Żadne mi odkrycie

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieki za ten link do raportu, arcy-ciekawa rzecz.

  OdpowiedzUsuń
 4. @SiP
  NA polskim podwórku to niby w co między innymi inwestują OFE - w akcje

  OFE to kolejny sposób na to, aby pieniadze z małych i średnich firm trafiały do gigantów i finansowały ich korporacyjny biznes.

  Optymalne rozwiązanie emerytalne, to rozwiązanie skandynawskie, gdzie emeryture finansuje się z podatków. Finansowanie jednakowych dla wszystkich emerytur z podatków jest tym, co postuluje od dawna zarówno Cynik9, jak i ja.

  Żadne mi odkrycie
  W sumie to prawada, ale teraz jest na to naukowe potwierdzenie, że własność jest skoncentrowana w około 1% firm, które należą do kilkunastu rodzin, które pociagają politykami-marionetkami za sznurki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi to się nawet wydaje, że gdyby w Chinach i gdzieś indziej były fundusze emerytalne i emerytury to ta koncentracja była by jeszcze większa.

  "które należą do kilkunastu rodzin, które pociagają politykami-marionetkami za sznurki. "

  Z tymi rodzinami to bym się aż tak nie rozpędzał. Nie sądzę też że sterują politykami jak za sznurku. Fidelity, blackrock statestreet itp podmioty to wielkie hegemoty. Może to zabrzmi dziwnie, ale jest to taka pajęczyna że nikt nikogo nie kontroluje do końca. Zarządzanie (governance) jest bowiem całkowicie rozproszone w przeciwieństwie do stylu kontynalnego (niemieckie banki finansują przedsiębiorstwa).

  To takie bardziej dla mnie mrowisko niż rodziny.Matki nie ma, od razu uprzedzam pytanie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. SiP, dla ciebie Fed jest państwowy, więc co ty się w ogóle na temat własności odzywasz.

  OdpowiedzUsuń
 7. davidowski

  Daj SiP'owi spokój. Jest po Naszej stronie ;) stara się być racjonalny i nie popadać w zbyt wielkie skróty myślowe.
  Prowadzi jeden z niewielu tak ciekawych blogów, gdzie masz info którego sam musiałbyś szukać że hoho.
  Jest też ignorantem od czasu do czasu, gdy się napina przeciw potwierdzonym spiskom, które drogi SiP'ie były i będą.
  Reasumując, patrzmy na siebie i obserwujmy zachowania innych. Uczmy się rozmawiać z innymi. Nie przywiązujmy naszych sądów do ego, bo to powoduje największe spustoszenia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ma się co oszukiwać wcześniej światem rządzili/rządzą Iluminaci ,a teraz widać że zaczynają wychodzić na powierzchnię ,coś czuję że w ciągu 2 lat dojdzie do "zamachu terrorystycznego " w USA coś takiego jak 9/11 a grupy typu NWO będą trąbić w mediach że bez RFID świat jest strasznie nie bezpieczny.
  Z tego co wyczytałem to "opozycja" NWO ginie w niewyjaśnionych okolicznościach ...

  OdpowiedzUsuń
 9. Prawda wychodzi na wierzch na skalę globalną. Banksterzy dobrowolnie swojej władzy nad światem nie oddadzą tylko dlatego, że ludzie się zorientowali co jest grane. Wręcz przeciwnie, należy się spodziewać dalszego zaostrzenia kursu, cenzury, konfliktów, ograniczania praw i centralizacji władzy.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP