czwartek, 17 listopada 2011

Kłamstwa i kłamstewka

O tym, że politycy kłamią podobno wiedzą wszyscy, ale niektórzy politycy kłamią bezczelnie. Ot chociażby Kalisz.-)
 

Teraz zapewne będzie kolejne kłamstwo, tfu, expose premiera, głównie o tym, że trzeba likwidacji ulg podatkowych na dzieci, likwidacja wspólnego rozliczania się małżonków, likwidacja becikowego. Może by Słońce Peru od razu ogłosiło potrzebę likwidacji połowy populacji Polski od Bugu do Odry? Wprowadzenie aborcji (pozaustrojowej) do lat 13 i eutanazji od 13 roku życia powinno rozwiązać sprawę. Niektórzy twierdzą, że to właśnie w tym celu Sierakowski i Szczuka zakupili kilkaset pałek, kastetów i innych narzędzi do bicia, tfu eutanazji i aborcji. Wszystko to czekało w kawiarni Nowy Wspaniały Świat gotowe do użycia, ale zostało skonfiskowane przez policje razem z przechowywanymi tam niemieckimi (anti)faszystami. Jak wspominała podczas uchwalania ulgi prorodzinnej, na szczęście była,-) już minister pracy i polityki społecznej Kluzik-Rostkowska, program polityki prorodzinnej jest strasznie drogi i był wyceniany do 2014 roku na 28 mld złotych. Z podsumowania ostatniego roku podatkowego wynika, że w wyniku zastosowania podatkowej ulgi prorodzinnej, w kieszeniach rodzin zostało z tego tytułu o około 5,4 mld złotych. Tymczasem, jak twierdzi tow. Balcerowicz, w latach 2000-2010 koszty wynagrodzeń w sektorze publicznym wyniosły 1151,9 mld złotych, co daje przeciętnie ok 10,5% PKB, co oznacza 115 mld złotych rocznie, przy czym utrzymanie administracji samorządowej kosztuje każdego podatnika około 700 złotych rocznie, zaś funkcjonowanie administracji centralnej kosztuje ponad 51 miliardów złotych rocznie, a z czego około 68% z tej kwoty, czyli około 35 mld złotych stanowią płace dla urzędników. Dla porównania warto dodać, że w zbiurokratyzowanych krajach strefy euro wydatki te nie przekraczają 8-8,5%. Również zasiłki i ulgi prorodzinne mają tam zdecydowanie większy zasięg i wartość. Zasiłek niemiecki Kindergeld przysługuje każdemu, płacącemu w Niemczech podatki i wynosi on na dwoje pierwszych dzieci po 184 €, na trzecie dziecko 190€ a na czwarte i następnie dzieci po 215 €. W ramach walki z kryzysem (demograficznym) Niemcy od nowego roku dokładają po 100 euro miesięcznie na każde dziecko na sfinansowanie opiekunki. W Polsce władza w ramach walki z kryzysem (również demograficznym) proponuje okradanie rodzin z ich pieniędzy i gratisowe pałowania na ulicy z okazji świat państwowych. 

Oszczędności trzeba szukać tam, gdzie bez trudu można je znaleźć i nie wpływa to negatywnie na stan portfeli obywateli płacących podatki. Samorząd Warszawy może dla przykładu oszczędzić ponad 2 miliony złotych rocznie, likwidując dotacje do Krytyki Politycznej, i zyskując na bezpieczeństwie w stolicy. W końcu to  zdaje się, to z tych pieniędzy zasponsorowano transport i "uzbrojenie" (anti)faszystów. Zamiast dotacji miasta stołecznego dla stalinowskiej lewicy, która, zgodnie z wytycznymi Józia Słoneczko, każdego jest w stanie nazwać faszystą, w tym partyzantów AK i powstańców warszawskich, to lepiej ufundować becikowe dla ponad 2000 rodzin, którzy z pewnością nie będę za te pieniądze kupować pałek ani kastetów dla swoich dzieci.

Tusk, za namową wielkich korporacji i banków będzie też dążył do podniesienia wieku emerytalne do do 70 lat. Na dodatek w ramach "reformy" zostaną zaostrzone warunki przy których można będzie się zrzec spadków i długów. Może się niedługo okazać, że kto umrze przed emeryturą, to jego wszystkie składki do zapłacenia do ZUS "odziedziczą" jego spadkobiercy. Wszystko to z myślą o Polakach i wg "strategii" PO - niech starsi się zapracują się i umrą a młodzi niech wyjadą za granicę w poszukiwaniu pracy i normalnego państwa. To nic, że PKB Polski ze względu na demografię będzie spadać, zawsze będzie można zwalić na kryzys, a potem, jako zawodowy polityk, przejść na zasłużoną emeryturę. W końcu emerytura od 70 roku życia władzy nie ogranicza w tym, aby po  politycznej służbie (pałowania, okradania i upokarzania Polaków)  uzyskać emeryturę zdecydowanie wcześniej.


Można śmiało przypuszczać, że działanie POlskiej władzy zakończy się totalną klapą, poprzedzoną parszywieniem polskiego pieniądza.

O skali psucia pieniądza doskonale świadczy ten prosty wykres. Osoba, która w ramach oszczędzania lub inwestycji ulokowała swoje pieniądze we frankach szwajcarskich zyskała około 10%, a osoba kupująca złoto około 30%. To znacznie więcej niż wzrosła cena złota w dolarach i w euro (12-18%), a co doskonale obrazuje utratę wartości przez drukowane przez zespół Tusk-Rostowski-Belka polskie złote.

PS. Związek Niemieckich Wydawców czasopism przyznał Donaldowi Tuskowi nagrodę "Europejczyka Roku 2011", co jeden z komentatorów  Sfery podsumował, że  chcą ogłupić Polaków, a ryży jest "poważany" w Niemczech, to jest wybitnym "duplomatą", tylko Polacy go nie doceniają. Tak było od czasu zaborów. Jak kogoś Polacy nienawidzili i gardzili nim, to go w Berlinie, Wiedniu albo Petersburgu nagradzano jakimś śmiesznym orderem. Tusk został nagrodzony za antypolską i proniemiecką politykę, którą prowadzi, a właściwie za to, że nic nie robi dla Polski i Polaków.PS2.
Czarnalimuzyna twierdzi, że każdy bystry lewicowiec wie, że obok składnicy rewolucyjnych myśli musi znajdować się składnica broni.-)

9 komentarzy:

 1. http://nieruchomyporuszyciel.blogspot.com/2011/11/wejscie-polski-do-ue-synne-przemowienie.html

  Pomyslalem, ze cie to zainterseuje. Wystapienie Bogdana Peka w sejmie w 2003.

  OdpowiedzUsuń
 2. To samo sobie wczoraj pomyślałem czytając o przyznanej Tuskowi nagrodzie przez SZWABÓW! Teraz brakuje tylko pokojowego nobla (bo przecież MÓGŁ ZABIĆ!) i można śmiało ogłaszać go najlepszym premierem wszechświata.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zasiłek niemiecki Kindergeld przysługuje każdemu, płacącemu w Niemczech podatki i wynosi on na dwoje pierwszych dzieci po 184 €, na trzecie dziecko 190€ a na czwarte i następnie dzieci po 215 €.

  Myląca półprawda... ;-)

  Sugerujesz może że nie płacącemu podatków a mającemu prawo stałego pobytu to socjał nie przysługuje? Nic podobnego. Raz znaleźć się w raju, naprodukować wystarczająco dzieci i żyć z socjału! Po co do tego tracić czas na inną pracę i do tego jeszcze płacić podatki? Obawiam się tylko że takie poprawianie demografii zakończy się rychło powstaniem kalifatu brandenburskiego... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. @cynik
  Sugerujesz może że nie płacącemu podatków a mającemu prawo stałego pobytu to socjał nie przysługuje?

  Wyraziłem się nieprecyzyjnie. Płacone jest każdemu, którego obejmuje nieograniczony obowiązek podatkowy wobec Niemiec, który rzeczywiście nie oznacza płacenia tam podatków.-)

  takie poprawianie demografii zakończy się rychło powstaniem kalifatu brandenburskiego

  Mnie to osobiście nie martwi. Wtedy zamiast Niemców będziemy mieć mówiących po niemiecku Turków.-) Akurat Turcja jest w stosunku do Polski jak najbardziej przyzwoita, bo nigdy nie uznała rozbiorów Rzeczpospolitej. Znając licznych Turków, to życzę im w tym budowaniu kalifatu jak najlepiej, a wtedy możliwe jest, że ziemie dawnej NRD na powrót staną się słowiańskie,-) i te dwa miliony Polaków w Niemczech będą miały się gdzie podziać.-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tylko żeby ci Turkowie wraz z językiem nie przyjęli pojęcia Drang nach Osten;)

  OdpowiedzUsuń
 6. #Hans

  Turcy to mieli daleko w dupie Polskę. Nie uznali rozbiorów z czysto politycznych i pragmatycznych pobudek. W polityce i biznesie nie ma sentymentów. My powinniśmy postępować tak samo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powtórka?
  http://www.youtube.com/watch?v=SGyAnXfd4Yg

  OdpowiedzUsuń
 8. Oglądałem dzisiaj Słońce Peru w tvzorni. Bardzo się tłumaczył ze swoich decyzji/propozycji. Jak można go odwołać? Tylko nogami?

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzoza zgłoś się cd.

  http://niezalezna.pl/19665-znamy-przebieg-katastrofy-smolenskiej

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP