środa, 25 stycznia 2012

Ad ACTA


Dzisiaj rano dowiedziałem się, że głosowałem za ACTA. Serio. I nie mam zamiaru się tego wypierać. Czy wiedziałem, za czym głosuję? Nie. Czy zawsze wiem, za czym głosuję? Rzadko. Czy inni posłowie i europosłowie wiedzą więcej? Nie.
                                 europoseł Marek Migalski

Wybory już były, no to władza ma obywateli w dupie. Może głosowałeś na któregoś z poniższej listy? Jeśli tak, to zacznij sobie pluć w brodę lub zadzwoń do tego polityka i powiedz mu, co o nim myślisz.-) Niektórzy z nich sami przyznają się, że są durniami (wg sądu, słowo "Dureń" nie jest obraźliwe.-) a inni to Was, drodzy wyborcy, mają za durniów!-)
Lista osób głosujących za niejawnym trybem pracy nad ACTA i za jej przyjęciem w PE:

PO:
Małgorzata Handzlik,
Jolanta Emilia Hibner,
Danuta Maria Huebner,
Danuta Jazłowiecka,
Sidonia Elżbieta Jędrzejewska,
Filip Kaczmarek, Jan Kozłowski,
Krzysztof Lisek,
Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz,
Jan Olbrycht, Jacek Saryusz-Wolski,
Joanna Katarzyna Skrzydlewska,
Bogusław Sonik,
Jarosław Leszek Wałęsa,
Paweł Zalewski, Artur Zasada,
Tadeusz Zwiefka.

PiS:
Tadeusz Cymański,
Marek Józef Gróbarczyk,
Michał Tomasz Kamiński,
Ryszard Antoni Legutko,
Marek Henryk Migalski,
Jacek Olgierd Kurski,
Mirosław Piotrowski,
Tomasz Piotr Poręba,
Konrad Szymański,
Zbigniew Ziobro.

PSL:
Andrzej Grzyb,
Jarosław Kalinowski,
Czesław Adam Siekierski.

17 komentarzy:

 1. Straszne. Kaminski, LEGUTKO? Przeciez ACTA to calkowite przeciwienstwo na poglady polityczne tych Panow.

  OdpowiedzUsuń
 2. jak człowiek politykuje, czy łajdaczy się w jakiś inny sposób, to jego sumienie także. Za parę dni wykonają zagrywkę oczyszczającą w stylu Saryusza-Wolskiego "wczoraj głosowałem ZA, przyznaję - ale dzisiaj bym tak nie zagłosował". Ot, realpolitik! Człowiek honoru (nie mam na myśli "człowieka honoru") po czymś tak haniebnym, powinien odejść. Ale nie ma na co liczyć, skoro oni wszyscy są "ludźmi honoru", o pardon, ludźmi "człowieka honoru" z dupskami zrośniętymi ze stołkami i szczątkowym układem nerwowym, zdolnym tylko do obsługi odruchów bezwarunkowych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może zrobimy małe głosowanie jak Marek Migalski ,wrzucimy do kapelusza dwie karteczki :zabić i nie zabijać.Dobrze by było by tę zaszczyt ciągnięcia losu powierzyć Migalskiemu a gdy wyciągnie zabić oznajmić mu że głosował (albo raczej losował co oznacza ze wynik powierzamy ślepemu trafowi)nad własnym losem. A.S

  OdpowiedzUsuń
 4. ja głosowałem za obaleniem teorii pancernej brzozy - bo akurat byłem w piotrkowie

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystko wskazuje na to, że europosłowie PiS i tego nowego odszczepu zostali wmanewrowani w to głosowanie. Przecież Jarosław Kaczyński publicznie przyznał się do błędu. Nie ma co panikować i mieszać porządnych ludzi z POmyjami i chłopami oderwanymi od pługa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nie ma co panikować i mieszać porządnych ludzi z POmyjami i chłopami oderwanymi od pługa."

   Obawiam się, iż nie masz racji. To co widzimy to raczej gra pozorów w dobrego i złego glinę. Natomiast takie przyznanie się do błedu ładne jest, ale jedynie przykrywa hipokryzje i kpinę z obywateli.

   Wybory nie dają nikomu nieograniczonego mandatu na czynienie i głosowanie jak się mu podoba, ale dają jedynie mandat do działań dla dobra obywateli i w ramach racji stanu W zasadzie od momentu głosowania nad traktatem lizbońskim (wbrew racji stanu i bez referendum) przedstawiciele obywateli w parlamencie nie mają faktycznej prawnej legitymizacji dla swoich działań.

   Usuń
 6. Paczaj pan, i nawet ultrapatryoci pisiory głosowali "za", buahahahaha!

  OdpowiedzUsuń
 7. jawohl herr hans + panika cale te nasze elyty sa calkowicie skompromitowane takze jesli ktos wierzy w czystosc pisowcow to jest niezlym naiwniakiem. pan migalski jest zwyklym pajacem i jego tlumaczenia jakos mnie nie przekonuja. nigdy w zyciu nie podpisze sie pod czyms czego nie czytalem, tylko totalni debile albo sprzedawczyki moga cos takiego robic.

  OdpowiedzUsuń
 8. czy jest gdzies lista polskich euroosłów glosujących przeciw? ciekaw jestem czy jest niepusta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PRZECIW ACTA:
   Lidia Joanna Geringer de Oedenberg,
   Bogusław Liberadzki,
   Wojciech Michał Olejniczak,
   Joanna Senyszyn,
   Marek Siwiec,
   Janusz Władysław Zemke,
   Adam Gierek

   WSTRZYMALI SIĘ:
   Rafał Trzaskowski,
   Lena Kolarska-Bobińska,
   Róża Thun

   NIEOBECNI:
   Adam Bielan,
   Paweł Robert Kowal,
   Ryszard Czarnecki,
   Janusz Wojciechowski,
   Jacek Wołosowicz
   Sławomir Witold Nitras,
   Elzbieta Katarzyna Łukacijewska,
   Piotr Borys,
   Jacek Protasiewicz,
   Jerzy Buzek

   Usuń
 9. Ciekawe ze komuszki z sld sa przciw ;O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba już skumali, że Tusk nadaje się tylko do wymiany.

   Amando.

   Usuń
  2. Ważne:
   "Przedstawiciele rządu informowali, że „wszystkie kraje europejskie” podpisały ACTA. Portal Niezależna.pl ustalił, że że jest to nieprawda, a Polska będzie pierwszym sygnatariuszem paktu."
   http://niezalezna.pl/22371-rzad-klamal-ws-acta

   Coś za bardzo spieszno komuś do tego ACTA

   Usuń
 10. wyleciało mi z głowy trochę przy poprzednim wpisie i wiem, że na porównania jeszcze będzie czas, ale solidarność zaczynała od sprzeciwu przeciwko podwyżkom cen żywności więc internet też nie jest złym powodem.

  OdpowiedzUsuń
 11. No to ACTA już jest formalnie klepnięte, ale jako suplement polecam jeszcze wpis Aleksandra Ściosa http://tiny.pl/hjk7s

  Cały czas twierdzę, że oligarchia robi w portki z powodu Internetu i zrobi absolutnie wszystko żeby go kontrolować. Robi to rękoma swych posługaczy, których dobiera tak, aby byli na tyle tępi i pazerni, by w zamian za krótkoterminowy zysk sprzedać swojego suwerena (a przez to i samych siebie spychając w niewolniczą, uciążliwą sieć zobowiązań). Żeby interes się kręcił, konieczne jest ograniczenie procesów demokratycznych, co nabrało w ostatnich czasach niezłego przyspieszenia. Ot, np. przygotowanie nowego, ciekawego stanowiska "dożywotniego prezydenta miasta" http://tiny.pl/hjk76 Nie wiem czy taka "prezydentura" będzie powiązana z wspieraniem jakiejś np. fundacji, ale myślę że jakaś możliwość wyrażenia wdzięczności na powstanie ;) Patrzcie i uczcie się, jak się buduje dochód pasywny ;)

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP