niedziela, 22 stycznia 2012

Mały poradnik samoobrony (przed anti-faszyzmem władzy) cz.4

Jak tak sobie patrzę na to z jaką emocją reagują ludzie na SOPA, PIPA i ACTA, to już wiem po co uchwalano NDAA i po co są te obozy FEMA.-) Zastanawiam się, czy w związku z cyberatakiem na strony parlamentu i rządu w Polsce, prezydent Bul-Komorowski wprowadzi stan wojenny?-) W kraju nad Wisłą reakcja młodych wykształconych zwykle wyglada tak, jak to opisał Aiedail - Ceny paliw rosną? - spoko. - Koncerny pakują chemię w żywność? - oj tam, oj tam. - USA napadają na kraje bogate w surowce, podczas gdy u sąsiadów tych krajów łamane są prawa człowieka? - co mnie to. Ktoś mi zabiera darmowe pornole, gierki i filmy, które sprawiają, że jestem internetowym zombie, a nie żywym, świadomym człowiekiem - ooo kurwa nie popuszczę draniom!-)Jeśli zdecydujesz się wykonać i/lub używać lasera to pamiętaj, że musisz to robić z dużą  ostrożnością oraz pamięć o tym, że każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny !!!. Oczy to nie włosy - nie odrosną!
Część czwarta

Eliminacja elektronicznych szpiegów

Światło jest naszym sprzymierzeńcem i wrogiem jednocześnie. Technika i technologia poszły do przodu tak dalece, że można już wykorzystać światło do naszego działania.-)


Proszę zauważyć, że w elektronicznych układach CCD, stosowanych w różnego rodzaju czujnikach i kamerach (rysunek na górze) czułość jest dość zblizona do czułości ludzkiego oka (rysunek na dole). Oznacza to, że stosunkowo niewielkiej mocy laser jest w stanie uszkodzić zarówno oko, jak i urządzenie elektroniczne.Przyjmuje się, że oko ludzkie najwyższą czułość osiąga dla światła o długości 555 nm. Dla tej długości światła można uznać, że laser o mocy 10mW trwale uszkadza oko, ale też trwale uszkadza elementy światłoczułe kamer.-) Z kolei impuls światła powyżej 1-3mW uszkadza czasowo wzrok i czasowo blokuje działanie fotoelementów. 

Amerykanie, i nie tylko, dość szeroko eksperymentują ze światłem lasera małej mocy do oślepiania ludzi. Jednym z ostatnich wynalazków jest świecenie laserem w przednią szybę auta. Światło rozpraszając się na szybie oślepia kierowcę. Rezultat takiego działania można sobie dopowiedzieć. Wczesniej rosyjska mafia świeciła kierowcom w oczy silnym reflektorem aby upozorować wypadek niewygodnej osoby, ale chyba obecnie będą przechodzić na technologie laserową.-) Na kilku afrykańskich lotniskach były przypadki świecenia w oczy pilotów wskaźnikami laserowymi, co nieomal doprowadziło do katastrofy. Równie skuteczne, co swiecenie w szybę, jest poświecenie w ludzkie oko, z tym, że ludzie najczęściej mogą obejrzeć światło lasera aż dwa razy, raz lewym, a raz prawym okiem.-) Będąc uczestnikiem kilkunastu pokazów laserowych wiem, że nawet chwilowe uchwycenie przez kamery i aparaty fotograficzne bezpośredniego światła laserowego potrafi uszkodzić sprzęt. Na jednym z pokazów poeksperymentowałem i laserem o zielonym świetle i mocy 100mW zaświeciłem z ok 50m w kamerę znanej TV,-) która niewiedzieć czemu raptownie się popsuła. Wczoraj, na prosbę jednego z czytelników mojego bloga, chciałem poeksperymentować z fotoradarem, ale nie udało mi się, bo wcześniej nie wiadomo czemu ktoś potraktował ów fotoradar jakimś narzędziem, a ślady wskazywały na siekierę.-) Stało się to jak mniemam po tym, jak jacyś obywatele doszli do skądinąd słusznego wniosku, że fotoradady nie służa do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drogach, ale zazwyczaj są technologicznie zaawansowanym sposobem na ograbianie ich z kasy.-) Jeśli ludzie zdenerwują sie jeszcze bardziej, to możemy mieć w kraju wysyp jednookich;-) bandytów.-)

Technologia laserowa trafiła pod strzechy głównie poprzez masową produkcje i zastosowanie laserów półprzewodnikowych. Niewyczerpanym źródłem tanich diód laserowych są napędy DVD i Bluray, które nawet uszkodzone, zwykle posiadają sprawną diodę. -) Również sklepy elektroniczne oferują diody laserowe, optykę i moduły zasilania, a szereg wyspecjalizowanych sklepów i giełd internetowych oferuje zarówno części jak i gotowe urządzenia. Jednakże przed rozpoczęciem zabawy z laserami, która może dla wielu z Was zamienić się w dochodowe źródło zarobkowania na nowych technologiach (handel częściami, grawerowanie, wycinanie lasorowe, plotery itp.) warto zaopatrzeć się w okulary ochronne,-) które trzeba dobrać do długości fali lasera.


Do oślepiania urządzeń zwykle stosuje się lasery o mocy ok 100mW. Wirujace w osi poziomej i rotujace, a światło laserowe oślepia urządzenia elektroniczne w odległości 15-30 m. Zwykle jest to plastikowa kula o średnicy ok 25 cm z gęsto i regularnie na całe powierzchni nawierconymi otworami. Taka kula napędzana na przykład małą wiertarką akumulatorową zapewnia wirowanie lasera ok 400x na sekundę. Nawet dobra jakościowo kamera nie nagra wtedy nic poza świetlną plamą.-) Laser może być na podczerwień, co powoduje, że bedzie on prawie lub całkowicie niewidoczny.
Do trwałego niszczenia elektronicznych elementów światłoczułych potrzeba zwykle laserów o mocy 1-5W, w zależności od odległości. Moc światła maleje wraz z kwadratem odległości i dla przykładu 1W laser (1000mW) święcący z odległości 10m ma moc 10mW (1000mW/(10m)^2), co wydaje się być wystarczającym dystansem aby unieszkodliwić kamerę bez konieczności wdrapywania się na słup.-) "Strzelanie" światłem lasera też jest proste. Światło ma tor prostoliniowy i założony na lunetę myśliwską i odpowiednio wcześniej skalibrowany laser trafi dokładnie tam, gdzie mierzymy.-) Cel - pal - i po kamerce, elektroniczny szpieg stał się martwy.-)

Przenośny laser małej mocy można skonstruować samodzielnie, albo zakupić gotowy. Warto pamietać, że lasery wiekszej mocy zwykle wymagają chłodzenia, w tym chłodzenia gorących głów. Doświadczenie życiowe pokazuje zaś, że samodzielne konstruowanie laserów jest dobrą drogą nie tylko do skutecznego sabotażu, ale prowadzić może do opartego na laserach biznesu.

PS.
Odnośnie kosztów wykonania lasera, to najwiekszą składowa jest tutaj koszt diody laserowej. Poniżej lista diód z podaną max. mocą i średnią ceną.
PHR-803T 90-110mW, cena ok 10 dolarów,
GGW-H20L do 200mW, cena ok 45 dolarów,
BDR-205 400-700mW, cena nieco powyżej 100 dolarów,
BDR-203 300-500mW, cena ok 85 dolarów,
A130/A140 1-1.5W, cena ok 200 dolarów, ale można znaleźć w cenie 35 dolarów

31 komentarzy:

 1. a tutaj przedsmak tego co czeka nas wszystkich: http://www.rp.pl/artykul/10,796004-Obowiazkowe-czipy-dla-wszystkich-psow--Pomysl-posla-PO.html

  jak sie przed tym obronic?

  ------------------------
  njusacz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurwa co za stek bzdur. Weź skasuj ten poradnik o laserach, ponieważ totalnie się kompromitujesz...

  OdpowiedzUsuń
 3. Hans, za pozwoleniem, @JohnyB Prowokatorski pajacu bez znajmości netykiety- jak już koniecznie chcecie blokować takie informacje, co by kamer TVN ktoś nie niszczył- to przynajmniej róbcie takie rzeczy bardziej kulturalnym językiem.

  A do rzeczy- to działa, jak najbardziej, ale w ograniczonym zakresie- lasem odpowiedniej mocy mozna wypalić tylko kawałem matrycy na raz- więc pojedyncze mrugnięcie załatwi profesjonalną kamerę- matryca będzie miała wypalną część pikseli i materiał nie będzie wystarczającej jakości, ale fotoradaru to nie dyskwalifikuje. Należałoby poświecić wystarczająco do uszkodzenia takiej ilości pikseli, aby zdjęcia były nieczytelne.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Maczeta Ockhama
  lasem odpowiedniej mocy mozna wypalić tylko kawałem matrycy na raz- więc pojedyncze mrugnięcie załatwi profesjonalną kamerę- matryca będzie miała wypalną część pikseli i materiał nie będzie wystarczającej jakości

  To tak nie działa. To działa jak zaświecenie tak silnym strumieniem światła w oko. W wyniku efektu fotoelektrycznego wewnętrznego następuje przekazanie jego energii elektronom. Zniszczenia dokonywane są zarówno poprzez bezpośrednie działanie lasera, jak i poprzez wygenerowany strumień elektronów. Dla eksperymentów proponuje poświecić kilka tanich kamer internetowych i użyć wskaźnika laserowego o mocy kilku mW

  OdpowiedzUsuń
 5. @Hans, dopóki "system" może powiedzieć "zepsuliście, to z was teraz podatkami/abonamentem i czym tam jeszcze się da, wyciśniemy nowe kamery i na dodatek damy klapsa" Twoja propozycja potencjalnie bardziej szkodzi ofiarom a nie oprawcom.

  Po kawałku da się zjeść cały tort (wolność), a nam została już jego bardzo mała część, na którą z wielkim apetytem ślinią się świnie. Świnia durna jest i jak sobie coś do głowy wbije (poza siekierą) to to zrobi, więc zniewolenie totalne należy uznać za fakt. Musimy więc szukać metod, które można stosować z pozycji niewolnika w gułagu a nie posiadaczy resztek wolności obywatelskich.
  Z tej perspektywy - mamy równie dużo czasu co okupanci. Dodatkowym bonusem jest fakt, że my im jesteśmy niezbędni a oni nam - wcale.

  Do wyzwoleniu gułagu niezbędne są "masy", które w obecnej formie są same w sobie chorobą autoimmunologiczną. Jedyną drogą jest praca od podstaw, powolne lepienie od nowa świadomej wspólnoty obywatelskiej. Bo na kolejne zjawiska jednoczące serca i umysły typu śmierć papieża - Polaka, albo zbrojny najazd naszego terytorium chyba za bardzo liczyć nie możemy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja by sie tak bardzo nie przejmowal.Tzn nie zeby wladza nie chciala z nas wszystkich zrobic niewolnikow itp ale ja caly czas twierdze ze to glupki sa i nic im sie nie uda.A dlaczego-ano przeczytajcie ponizszy artykul(podpowiedz zwroccie uwage na loginy-no przeciez to zenada i swiadczy o braku JAKICHKOLWIEK umiejetnosci).To buraki sa i zamiast spiskow i wlakow powinni zajac sie gra w pilkarzyki.

  http://tiny.pl/hjn9k

  Oczywiscie to nie znaczy ze nalezy sprawe bagatelizowac bo nawet wrecz przeciwnie ale w mojej opini to ale okrzyczane NWO to kolos na glinianych nogach.

  OdpowiedzUsuń
 7. A swoja droga-czytaliscie wypowiedz Boniego?(http://tiny.pl/hjn92).Raptem wczoraj Anonimowi pogrozili ze maja dokumenty swiadczace o korupcji polskich politykow ktore ujawnia jesli rzad PL podpisze ACTA i juz polski rzad wymieka-daje o to pojecie o skali korupcji i zlodziejstwa "poskich elit".A jesli zapytacie SKAD Anonimowi moga miec takie informacje-coz patrz loginy admin i admin1.

  OdpowiedzUsuń
 8. Trzy poradniki unikania inwigilacji(PDF)-mozna sobie sciaganc na dysk.

  http://tiny.pl/hwr41
  http://tiny.pl/hwr4f
  http://tiny.pl/hwr45

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz Hans, może z tym stanem wojennym to nie jest takie wcale śmieszne...

   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11015090,Koziej__Stan_wyjatkowy__jesli_ataki_hakerow_trwale.html?lokale=warszawa

   Usuń
  2. No przeciez przez ostatni rok sporo na ten temat dyskutowalismy-chyba kolega nie myslal ze to takie zarty?Ale spoko tym razem nic nie bedzie-Anonimowi maja papiery na zlodzieji z polskiego rzadu i nasze "elity" zaraz uszy po sobie poloza(tylko jeszcze musza dobry pretekst na wycofanie sie z twarza znalezc-i znajda-spoleczny sprzeciw przeciw ACTA).Jeszcze nie tym razem-to tylko przygrywki(ale kierunek w ktorym zmierzamy juz chyba jest TERAZ jasny?).

   Usuń
 9. @panika2008
  tym stanem wojennym to nie jest takie wcale śmieszne

  Dla mnie smieszne. Wprowadzą godzinę policyjna w internecie i za surfowanie po 22 posadzą do ciupy? A może postawia po żołnierzu przy każdym ruterze, na ulicach czołgi, a wirtualne obrazy tych czołgów będą rozjeżdżać dane? I bym zapomniał - będą doklejać do każdego e-maila informacje - OCENZUROWANO.-)

  Od takich działań gospodarka by padła. W sytuacji "wojennego" napięcia i braku dostępu do wiarygodnej informacji kilka plotek rozsadziłoby ten system.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni znowu chca stworzyc spoleczesntwo hydrauliczne-byly kanaly,elektrycznosc i kapital a teraz chcieli wziac pod kontrole przeplyw infromacji.Ale im niezbyt wychodzi bo internet(w przeciwienstwie chocby do kanalow)budowany jest od "dolu" i bez zadnego centralnego planu ktorym mozna zarzadzac.To dlatego oni sie tak tego internetu boja.Internet jest antypanstwowy a oni go za bardzo nie maja jak ocenzurowac zeby gospodarki nie rozwalic.To nie lata 80te kiedy sobie mogli poczte czy telefony wylaczac.Teraz takie ruchy rownaja sie bankructwu polowy ekonomii wiec nic dziwnego ze takie giganty jak Google czy Facebook(na co dzien przeciez w DOBREJ komitywie z rzadami)stanely przeciw systemowi.Oni juz czuja ze im sie sytuacja z pod kontroli wymyka-ACTA i cala ta reszta to robiony przez globalne elity w akcie DESPERACJI globalny ZAMACH STANU-zamach ktory wyglada na to ze sie nie udal.Zamach ktory zalatwilby demokracje oraz kapitalizm i postep nauki(jak to mowil Galileusz-"stalem na ramionach gigantow"-teraz juz by zadnego stania na ramionach gigantow nie bylo-teraz to by bylo piractwo i kradziez tresci intelektualnych za ktore idzie sie do pierdla).Chcieli po cichu dokonac globalnego zamachu stanu ale raz ze okazalo sie ze slabi sa-wystaczylo ze sprawa wyszla na jaw i juz nici a dwa okazuje sie iz nawet znaczna czesc elit(szczegolnie zwiaznych z sektorem IT)nie dala by sobie rady w nowym systemie wiec tez stanela okoniem.To jest globalna gra o wladze przy ktorej Tuski i Michniki to chlopcy w piaskownicy.Pownienes sie cieszyc Hans-wlasnie korpofaszyci poniesli CIEZKA kleska a do tego maja rozlam we wlasnych szeregach.

   Usuń
 10. @Maczeta Ockhama
  Ta już widzę jak jakiś śmiałek psuje matryce kamery TVN jakimś badziewnym pointerem z nalepką 500mW kupionym za dwie pensje na wiejskim straganie... litości. Mocno przeceniacie możliwości laserów w psuciu sprzętu elektronicznego.
  Ja osobiście posiadam moduł laserowy o mocy wiązki _wyjściowej_ 75mW na linii 532nm (czyli bardzo duża jak na lasery dostępne dla zwykłych ludzi - zasilany z zasilacza, a nie jakichś śmiesznych bateryjek) i wiecie co - zwykłej kamery Sony z matrycą CCD z lat '90 nie jest wstanie ruszyć z odległości około 50cm, nie mówiąc już o nowszych urządzeniach.
  Tak więc snucie dywagacji nt. przydatności laserów w psuciu kamer są dość kuriozalne w świetle ich rzeczywistych możliwości (ale żeby o tym wiedzieć, to trzeba choć raz w życiu mieć w łapie normalny laser).

  Oczywiście autor napisał, że do psucia elektroniki wypadałoby mieć laser o mocy 1-5W, ale skąd zwykły zjadacz chleba ma taki laser wytrzasnąć? Bo chyba nie z nagrywarki DVD (w tym linku na końcu artykułu wiązka prawdopodobnie nie ma nawet 10mW).

  OdpowiedzUsuń
 11. Hans, czytam Cię od 100 lat. Szkoda, że tak podchodzisz do "zrywu" internetowego. Wszak jest to bardzo pozytywne zjawisko, można? Można!
  Co do ACTA to ugodzi to w przedsiębiorców internetowych. Zerknij na to http://polskainternetowa.pl/
  Od kilku lat obserwuje wspaniały trend. Ludzi młodzi i przedsiębiorczy zakładają firmy internetowe i nie mówię tu o handlu. To są firmy technologiczne zazwyczaj działające globalnie z terytorium Polski. Jeżeli takie firmy i tacy udzie będą musieli koncentrować się na budowie infrastruktury celem dostosowania się do zbujeckich regulacji to po prostu zagłosują biletem lotniczym. Oni w większości mogą mieszkać nawet na biegunie. Tak więc STOP ACTA, a zryw jaki obserwujemy jest pozytywny (szkoda, że nie nastąpił po 10 Kwietnia no ale).

  Czuwaj!

  p.s. jeżeli nie wiesz o cym mówię to wygoogluj sobie: startup, startupweekend, seedcamp, ycombinator

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Jeżeli takie firmy i tacy udzie będą musieli koncentrować się na budowie infrastruktury celem dostosowania się do zbujeckich regulacji to po prostu zagłosują biletem lotniczym"

   A gdzie wyjadą? Do Chin? Regulacje ACTA bedą obowiązywac przecież zarówno w USA, UE,Australi, Japonii, Kanadzie itd. No to gdzie wyjadą, gdy cały (cywilizowany) świat stanie się jednym wielkim więzieniem?

   Usuń
 12. @JohnyB
  skąd zwykły zjadacz chleba ma taki laser wytrzasnąć

  Choćby stąd.-) chociaż to jest droga firma.

  Generalnie w cenie do 500 dolarów można zakupić gotowy laser (zielony) o mocy 5W, a za 1/4-1/3 tej ceny można sobie go samodzielnie skonstruować. Lasery w paśmie podczerwonym, ale również czerwone i niebieskie są tańsze.-)

  Ja osobiście posiadam moduł laserowy o mocy wiązki _wyjściowej_ 75mW na linii 532nm (...)i wiecie co - zwykłej kamery Sony z matrycą CCD z lat '90 nie jest wstanie ruszyć z odległości około 50cm

  Pobaw się optyką. Cechą laserów jest to, że ich wiązka może być rozproszona lub skupiona za pomocą zainstalowanej przed dioda laserową optyki.-) Jak się pobawisz, to przekonasz się, że nawet te 10mW (na mm2) to aż nadto aby zniszczyć elementy CCD.

  Za pomocą optyki każdy laser można przerobić na latarkę.-)

  OdpowiedzUsuń
 13. A tak w ogole to to co sie dzieje obecnie w PL. jest dosc oczywiste.Pisalem niedawno iz w zwiazku z niedawna wiernopoddancza przemowa ZdRadka w Berlinie w kondominum nastapilo zaklocenie rownowagi sil i ze stornnictwu prorosyjskiemu na pewno to sie nie spodobalo wiec bedzimy mieli tu(w PL)rozne "niesnaski" pomiedzy stronnictwem propruskim i prorosyjskim.Moim zdaniem dokladnie to sie obecnie dzieje tym bardziej iz na to wszystko naklada sie nadchodzacy wielkim krokami kolejny kryzys w eurozonie i PL(gdzie konczy sie tzw.transformacja ustrojowa a wiec i najwieksze pole do przekretow).Wiec rozne ubeckie watahy skoczyly sobie nawzajme do gardel bo kazdy chce sie jak najlepiej ustawic na wypadek upadku systemu.A przy okazji tej wymiany ciosow pomiedzy bezpieczniackimi gangami masa spraw wychodzi na jaw(a to kolejne kompromitujace newsy ze sledztwa smolenskiego-jak sprawa gen.Blasika,a to przekrety w prokuraturze a to walki przy ustawie refundacyjneje,a to afera korupcyjna w sprawie gazu lupkowego itp).Akurat dla spoleczenstwa takie walki sa korzystne bo sie ubeckie gangi we wzajemnej wojnie wykrwawia-zas zagrozenie stanem wyjatkowym jest obecnie minimalne-raz ze aby go wprowadzic to by poszczegolne watahy zlodzieji z UB i WSI musialy sie miedzy soba dogadac(patrzac na obecna wymiane ciosow zdaje sie niemozliwe)a dwa iz oni juz zwyczajnie sil i kompetencji na taka operacje nie maja(patrz rozbrojenie polskiej armii czy kompromitacja przy zabezpieczeniu rzadowych serwerow).Tak jak to wielokrotnie przewidywalismy to bedzie "ciekawy" rok w PL(choc ja obstawiam ze teraz na jakis czas sie uspokoi aby za kilka miesiecy wybuchnac ze wzmozona sila).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "to bedzie ciekawy rok w PL"

   Chińskie przekleństwo mówi - bodajbyś zył w ciekawych czasach.-)

   Usuń
  2. Po chinsku slowo "kryzys" znaczy takze SZANSA-to jest dopiero gleboka mysl-madry narod te Chinczyki oj madry.

   Usuń
 14. @HansKlos
  Pasmo bliskiej podczerwieni defaultowo w kamerach jest solidnie pochłaniane celowo (filtry) jak i pasywnie poprzez optykę, która absorbuje promieniowanie z tego zakresu, więc takim laserem co najwyżej można sobie własne oko uszkodzić i nic poza tym.

  Oczywiście nie neguję tego, że mogą zdarzyć się przypadki, w których na jakiejś potańcówce w remizie został uszkodzony aparat/kamera wiązką z rzutników laserowych, ale to nie jest coś normalnego, a wynika z badziewnej matrycy lub jakiegoś błędu w procesie technologicznym przy jej wytwarzaniu.

  Zapewniam cię, że za 500$ nie kupisz lasera z wiązką na wyjściu o mocy 5W, bajki o tym, że amator jest wstanie zbudować w ogóle coś takiego nie chce mi się komentować, bo szkoda czasu. Wy chyba naprawdę nie zdajecie sobie sprawy jak dużo to jest 5W w wiązce. W laserach półprzewodnikowych przy 50mW mocy na diodzie generuje się około 2.5mW mocy w wiązce i ta zależność nie jest liniowa, aby uzyskać większą moc w wiązce wyjściowej trzeba proporcjonalnie jeszcze więcej pompować prądu na diodzie co zwiększa jej temperaturę, która dodatkowo pogarsza wydajność całego układu.

  W moim laserze mam wiązkę dość dobrze skolimowaną i jak pisałem wcześniej nawet starej kamery to nie rusza.

  Reasumując, jedynie do czego lasery można używać to do chwilowego "oślepiania" kamery i nic ponad to. Nie jestem wstanie sobie wyobrazić jakiegoś jegomościa podchodzącego do kamery TVNu z modułem laserowym i plecaczkiem akumulatorów, bezkarnie świecącego z bliska w kamerę za ok. 70K PLN z nadzieją, że uda mu się ją trwale zepsuć...

  BTW
  Ty w ogóle sobie to gdzieś testowałeś, czy znalazłeś gdzieś te rewelacje w internecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Testowałem i coś niecoś pouszkadzałem.-) Faktem jest, że lasery o falach o długościach krótszych potrzebują więcej energii, niż dłuższe fale do uszkodzenia, chyba, że akurat chcemy uszkodzić odbiorniki podczerwieni.-)

   "Nie jestem wstanie sobie wyobrazić jakiegoś jegomościa podchodzącego do kamery TVNu z modułem laserowym i plecaczkiem akumulatorów"

   Nie widziałeś nigdy goscia z plecakiem?-)

   Co do eksperymentów, to proponuję zakupić kamerkę internetową, diorę pozyskac z DVD, sterownik, optyka i zasilacz i pobawić się. Nic tak nie uczy jak własne eksperymenty.

   Usuń
  2. @JohnyB
   "ale to nie jest coś normalnego, a wynika z badziewnej matrycy lub jakiegoś błędu w procesie technologicznym przy jej wytwarzaniu"

   Nieco zaniepokojony Twoimi rewelacjami poszedłem do Sołtysa po starą wersję kamery internetowej. Rzeczywiście to cholerstwo było bardziej oporne i za nic sobie miało zielony laser o mocy 50mW. No to go potraktowałem niebieskim 25mW i szlak kamerkę trafił, co by wskazywało ma wpływ technologii wykonia na odporność na uszkodzenia. Zaryzykuję tutaj twierdzenie, że im nowsza technologia CCD, to ma wyższy próg czułości na światło i bardziej zblizony do pasma odbieranego przez ludzkie oko, a tym jest mniej odporna na uszkodzenia światłem lasera.

   Przy okazji Sołtys stwierdził, że on jako zwolennik rozwiązań prostych użyłby siekiery albo koktajla Mołotowa, co wydało mu się równie skuteczne, a za to zdecydowanie tańsze, czym przyprawił mnie o lekka konsternacje. Kończę wiec eksperymenty z laserem i idę so Sołtysa próbować jego nowego, bimbrowego napędu.-)

   Usuń
 15. @Hans
  Chyba z natury jesteś przekorny do bólu.
  Tylko czy warto stawać okoniem w sprawie tego pospolitego ruszenia na ACTA?
  Ważne że są jakiekolwiek przejawy zdrowych zachowań społecznych bo dzięki temu możliwe że będzie ich więcej!

  "All I know is that first you've got to get mad!"

  Astrolite

  OdpowiedzUsuń
 16. Polski internet bedzie strajkowac przeciw ACTA.

  http://tiny.pl/hjndz

  Chyba warto sie przylaczyc?

  OdpowiedzUsuń
 17. @piotr34 - Anonimowi maja papiery na zlodzieji z polskiego rzadu i nasze "elity" zaraz uszy po sobie poloza

  Jeśli chodzi o owe "papiery" to podejrzewam, że to podpucha. Jeśli by je mieli, powinni bez wahania opublikować, bo tu już nie chodzi o politykę tylko o kryminał a będąc w posiadaniu i zatajając są krótko mówiąc wspólnikami zbrodni... IMO - żadnych "papierów" nie maja (co nie oznacza że ich w ogóle nie ma). Ale Boni i spółka z lekka spękali i dali sobie czas na "sprawdzenie kart", analizę możliwości i ew. mataczenia.
  Teraz sprzedadzą to jak każde inne g... zapakowane w kolorowy papierek w telewizji i "ludzie" to łykną.

  Dla mnie, ciąg i konsekwencja wydarzeń są klarowne (dlatego wciąż twierdzę że już jest "pozamiatane"). Nie konstruuje się maszyny parowej, żeby stała w piwnicy i rdzewiała tak samo jak przepisów o stanie wojennym w cyberprzestrzeni, jeśli nie ma się w planie ewentualnie z nich skorzystać.

  Wiele razy pisałem, że wprowadzenia cenzury w internecie nie odpuszczą i "jak nie kijem to pałką". A nas jest zwyczajnie za mało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem pewny czy sie zgodze.Obecna sytuacja pokazuje iz elity nie sa monolitem(wlasnie szeroko rozumiany sektor IT wystapil przeciw sluzbom oraz sektorowi rozrywkowemu),podobnie bylo z bailoutami(gdzie bardzo chetnie bailoutowano banki i ogolnie sektor finansowy ale nie chciano bailoutowac sektora realnego).To pokazuje iz wsrod elit istnije podzialy wynikajace chocby z tego iz rozne ich grupy czerpia swoje dochody z roznych sektorow gospodarki.Do tego dochodza kwestie ideologiczne-ktore latwo zaobserwowac nawet i w zyciu codziennym(jedni uwazaja iz nalezy iz spoleczesntwo lupic otwarcie podczas gdy drudzu preferuja nieco bardziej subtelne dzialania,jedni preferuja rozne rodzaje zamordyzmu podczas gdy drudzy wola dac spoleczenstwom chocby pozor udzialu we wladzy itp itd).Jak do tego dodamy fakt iz dzialaja oni w kompletnie nowej przestrzeni ktorej ewolucji,geografi i dynamiki nikt od konca nie rozumie(a tak wlasnie jest obecnie z Internetem)to NIC nie jest pozamiatane.Oni oczywiscie probuja i MOZE nawet im sie uda ale na dzien dziesiejszy to sa raczej nieudolne ruchy i NIC jeszcze nie jest przesadzone.

   P.S.Co mnie martwi to wzgledna cisza w polskim internecie-swiat sie buntuje a Polacy dalej ogladaja TVN(dopiero teraz nieliczni sie budza)-zle to wrozy na przyszlosc.Zaraz sie okaze ze juz nic z dawnego buntowniczego ducha w Polakach nie zostalo i beda ci oszusci i zlodzieje rzadzic po wiecznosc.

   Usuń
  2. A papiery na polskich politykow maja a moze nie ale jak znam tych cykorow z rzadu to dla nich za duze ryzyko-zadnego ruchu nie wykonaja dopoki nie beda mieli pewnosci na 100% ze takich papierow nie ma.A ze uzyskanie takiej 100% pewnosci jest w gruncie rzeczy niemozliwe wiec zadnych ruchow z ich strony nie bedzie-no chyba ze dostana rozkazy od swoich przelozonych ale to nie takie oczywiste bo juz nawet europarlament sie sprzeciwia ACTA(http://tiny.pl/hjn15)-co zreszta potwierdza moja teze o rozlamie wsrod elit.

   Usuń
  3. Zwykle wolę widzieć rzeczy dot. "systemu" czarniejszymi niż być może są, więc nie wierzę w rozłam "elit". To jest albo operacja dezinformacyjna w iście KGBowskim stylu, albo element negocjacji kwoty zadośćuczynienia za utratę części wpływów jednej grupy na rzecz drugiej. Jeśli chodzi o pryncypia, to "elity" zawsze mówią jednym głosem. Stawką jest przecież totalne kontrolowanie rzeczywistości "lemingów" bo kanał dotychczasowy (TV) nie jest w stanie sprostać nowym wyzwaniom. Dziś pewnie Rotschild rzekłby "dajcie mi kontrolę nad internetem..." ;)

   Jeśli zaś chodzi o ową 100% potrzebę posiadania pewności co do papierów, to nie doceniasz skali ich arogancji. Mało było wałów? Z autostradami, stadionami, codziennym łgarstwem, Smoleńskiem, Mirem, Zbychem, "Krauze-lex" itd... I co? I nic.

   Usuń
 18. Hans: AKTA to nie tylko li sieć http://vimeo.com/35330810
  Sprawa polskiego klepnięcia tego porozumienia ujawnia więcej światła masowej publice na to jak przepycha się "ustawy" http://prawo.vagla.pl/node/9631

  Wracając do Twojego przytyku odpowiem w następujący sposób. Tym właśnie odróżnić można republikę bananową od "zdrowego" w nowym rozumieniu ;) kraju gdzie dba się o interesy lokalne. Takie Polski oraz inne Mexyki ratyfikują i wcielają w życie cały chłam jaki podsunie im parent, w takiej Belgii np. o wiele łatwiej prowadzi się biznes, nie mówiąc już o Kanadzie, są też cywilizowane cieplejsze kraje z dobrym zapleczem. Nie są to oazy libertarianizmu, ale mają potencjał w postaci Narodu, ale ale nam tu pod nosem też naród się "wtwarza" i niech to będzie nawet pod mianownikiem palenia marychy ale raz wytworzone więzi pomogą szerzyć zdrowe idee.

  Czuwaj!

  OdpowiedzUsuń
 19. Niemcy, Austria i Szwajcaria juz zapowiedzialy , ze nie podpisza ACTA w tej formie jak jest w tej chwili. Pozdro Polaczki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to w tej sprawie zalecam być pro niemiecki, a nawet pro-szwajcarski.-)

   Usuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP