sobota, 2 czerwca 2012

Apel w sprawie polskich obozów koncentracyjnych

Ostatnimi czasy w wielu obcojęzycznych mediach zamiast określenia niemieckie obozy zagłady na terenie obecnej Polsce, stosowany jest zwrot polskie obozy koncentracyjne. W związku z tym publikuje swój apel do wszystkich, którym droga jest prawda - niech zbrodnie tych Niemców, którzy ich dokonali nie zostaną zapomniane i niech ta hańba uderza po wsze czasy w zbrodniarzy i ich potomków.

Apeluję, aby dla przywrócenia prawdy, tłumaczyć z polskojęzycznej Wikipedii hasło "polskie obozy koncentracyjne" na inne języki i zamieszczać w obcojęzycznych wersjach tej internetowej encyklopedii.  Jeśli ktoś dobrze zna jakiś język, albo ma znajomych, czy przyjaciół, którzy biegle posługują się obcym językiem, to proszę, abyście tłumaczyli i publikowali hasła odnoszące się do tzw. "polskich obozów koncentracyjnych". W Wikipedii każdy może założyć sobie konto i tworzyć nowe hasła. Tłumaczcie ten zwrot na niemiecki, chiński, rosyjski, francuski, hiszpański i każdy inny język, tak, aby każdy człowiek mógł w swoim własnym języku dowiedzieć się czym naprawdę były "polskie obozy koncentracyjne" i jakich okropieństw i zbrodni dokonali w nich Niemcy.

Apeluję, gdy tylko pojawią się w Wikipedii tłumaczenia, kopiujcie z Wikipedii tekst i wklejajcie w komentarzach pod artykułami i wszędzie tam, gdzie tylko pojawi się zwrot "polskie obozy koncentracyjne". Sprawmy swoim działaniem, aby niemieckie ludobójstwo dokonane w tzw. "polskich obozach koncentracyjnych" już na zawsze pozostało niemieckim i aby niemieckie starania aby zdjąć z siebie odpowiedzialność za te zbrodnie poszły w dym. Niech pamięć o tej zbrodni trawa, a kłamstwa tych, którzy próbują oczyścić zbrodniarzy z ich win obrócą się przeciw zbrodniarzom. Zmuśmy niemieckich zbrodniarzy i ich potomków, aby musiało przeminąć tysiąc lat, zanim zatarta zostanie wina Niemiec za te zbrodnie.

Kopiujcie, powielajcie i rozpowszechniajcie ten apel na swoich blogach, na forach i na portalach! Nie pozwólmy, aby niemieccy zbrodniarze i ich potomkowie pluli w twarz ofiarom swych zbrodni - Polakom, Żydom, Cyganom, Rosjanom, Ukraińcom, Francuzom i wszystkim innym nacjom, których przedstawicieli zamordowano w tzw "polskich obozach koncentracyjnych" Apel przekazujcie również do uczciwych Niemców i potomków tych Niemców, którzy zostali zamordowani przez swoich rodaków - Niemców, których w zbrodniarzy przekształciła zbrodnicza ideologia narodowego socjalizmu finansowana przez wielki niemiecki i amerykański kapitał.

                                                                                  HansKlos


Odrobina fałszu w historii po latach może łatwo przyczynić się do wybielenia historycznej odpowiedzialności Niemiec za Zagładę” – przekonywał Alfred „Grubas” Benzinger. Koncepcja Agencji 114 uzyskała akceptację szefa Gehlen Organisation, bowiem w latach 50. Niemcy, które chciały odbudować swoją pozycję w Europie, musiały postawić na gospodarkę, i to potęga gospodarcza była dalekosiężnym celem rządzących Niemcami. To właśnie budowie silnej gospodarki podporządkowano wszystkie priorytety państwa i jego instytucji, w tym służb specjalnych. Pod koniec lat 50. Niemcy stanęły przed bardzo trudnym zadaniem poprawy wizerunku na arenie międzynarodowej. Stawką było nie tylko dobre imię nowego państwa, ale przede wszystkim rozwój gospodarczy, bo przez pewien czas po zakończeniu II wojny światowej w krajach dotkniętych wojną nikt nie chciał kupować niemieckich towarów. W łonie zachodnioniemieckich specsłużb powstała koncepcja szeregu działań propagandowych, aby temu zaradzić. Jednym z nich była próba zrzucenia chociaż części odpowiedzialności niemieckiej za ludobójstwo. Opracowanie planu i strategii działania Gehlen polecił swoim najbardziej zaufanym ludziom, pracownikom Agencji 114. To oni pod kierownictwem Benzingera opracowali koncepcję, aby posłużyć się semantyczną manipulacją i wprowadzić do obiegu medialnego termin „polskie obozy zagłady”. Zarzuty o manipulację odpierano tłumaczeniem, że taki właśnie termin jest skrótem odnoszącym się do hitlerowskich obozów zagłady w Polsce. W rzeczywistości jednak termin „polski obóz koncentracyjny” w świadomości odbiorców mediów masowych subtelnie, wręcz w niedostrzegalny sposób zmieniał ofiary – w tym wypadku Polaków – w sprawców. Terminem „polskie obozy koncentracyjne” zaczęły posługiwać się opiniotwórcze zachodnioniemieckie media: głównie gazety i stacje telewizyjne. W bardzo sprawny sposób ten termin został przeniesiony do przestrzeni informacyjnej w USA i Europie Zachodniej


27 komentarzy:

 1. To jest bardzo ważna i potrzebna inicjatywa. Milczenie w takiej sytuacji oznaczałoby, że Polacy-2012 zatracili poczucie sprawieliwości, o której gotowi są przypominać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wrzucilem linka w pare miejsc.

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
 3. Stanem umysłu odpowiedzialnym za obozy zagłady jest etatyzm ( ang. statism ), czyli kult Państwa.

  Początkiem był przymus edukacji publicznej w Prusach wschodnich od około 1850 roku. Po 60 latach indoktrynacjii (zmiana generacji) Niemcy osiągnęły epogeum kultu, efektem była WWI i 35mln zabitych.

  W miedzyczasie skompromitowana w Europie religia przeniosła się za ocean gdzie (wcześniej już) Woodrow Wilson rownierz wprowadzil szkolnictwo panstwowe. Towarzysz FDR zadbał o przywrócenie świetności statyzmu w Niemczech, efekt: WWII i 60 mln zabitych.

  W Państwowzch podręcznikach historii niestety nie ma wzmianki na temat winy Państwa za poniesione straty, co niechybnie przyczyni się do kolejnej fali kollektywistycznego kultu Państwa i kolejnych ofiar. Następnym razem będziemy liczyć ofiary na miliardy.

  Źródło: school sucks project.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zrodel tej statolatrii nalezy szukac u Lutra i Hegla. U Hobbesa przynajmniej jeszcze jest jakies prawo natury (poddani maja prawo bronic sie przede panstwem, gdy to nastawa na ich zycie). To panstwo jest najwiekszym zbrodniarzem calej nowozytnosci.

   Usuń
  2. Tak, tak...

   Tyle, że "statolatria" jest nieco późniejsza od Lutra i Hegla...

   "Państwo największym zbrodniarzem" ???
   A nie prościej - człowiek ?

   Anonimowy

   Usuń
 4. Wici rzucono
  http://idb.nowyekran.pl/post/64348,obozy-powojenne-w-polsce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiscie ze Rosja czy owczesne ZSRR ma rowniez swoje grzechy,ale to co robi USA jest poprostu powrotem do feudalizmu.Polecam ksiazke John Perkins-Confession of economical hit man.http://www.youtube.com/watch?v=yTbdnNgqfs8 .To oczym mowil US Gen.Wesley Clark ,jest powrotem do faszyzmu.

   Usuń
  2. Niektórzy jątrzą, że wszystkie trzy główne ośrodki geopolityczne (USA i okolice, EuRosja i Chiny - się faszyzują (albo dalej totalitaryzują) i szykują do nowego bolesnego rozdania.

   A tu cytat z http://bezdekretu.blogspot.com/

   "Opublikowany przed trzema laty Raport Brytyjskiej Izby Gmin, zatytułowany „Rosja: nowa konfrontacja?” zawierał wyraźnie sformułowaną tezę o ciągłości historycznej obecnej polityki Kremla z okresem Rosji Sowieckiej. Przytacza się tam zdanie Martina McCauleya, byłego wykładowcy Uniwersytetu w Londynie, który stwierdził: „Rosja chce stać się jak ZSRR. Jej celem końcowym jest bycie supermocarstwem”. Cytuje się także słowa samego Putina o tym, iż „upadek ZSRR był największą, geopolityczną katastrofą”.
   Jeśli dzisiejsza Rosja kierowana przez funkcjonariuszy KGB, jest zaledwie kolejną mutacją zbrodniczego systemu, a nas rozmyślnie pozbawiono antykomunizmu – tej jedynej broni, którą mogliśmy przeciwstawić zamysłom Moskwy – czy pojmujemy grozę naszego położenia i jak możemy bronić się przed utratą narodowej tożsamości?"

   Usuń
 5. Hans, znowu majstersztyk, jedno wtrącone zdanie ale jakie ważne, czyli 90% prawdy ;-)

  "finansowana przez wielki niemiecki i amerykański kapitał"

  Ciągle brakuje mi Twoich wpisów o sowietach, bo czyżby to amerykański kapitał był źródłem wszelkiego zła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rosyjski kapitał był wtedy upaństwowiony przez komunistów, których zresztą tez wspierał hojnie, tym razem głównie amerykański kapitał.

   Amerykański kapitał nie jest winny wszystkiemu, ale sporo grzechów na sumieniu ma WIELKI amerykański kapitał. Składki członków partii faszystowskiej zwykle nie stanowiły więcej niż 20% wydatków owej, w swoim czasie, jedynie słusznej partii.-)

   Przy okazji, chyba nie podejrzewasz, że to w obronie amerykańskich obywateli amerykańskie wojska są w Iraku, w Libii, czy w Afganistanie.-)

   Usuń
  2. Wstepnio podliczyłem te dane i wyszło, że w czasie ok 5 lat istnienia obozów, z których zdecydowana większość była zarządzana, podobnie jak i wiezienia UB, przez Rosjan, zgineło, zostało zamordowanych, badź zmarło, ok 15-18 tysięcy ludzi. Mówimy tutaj o czasie, kiedy faktycznie na terenie Polski trwała wojna domowa i gdzie komunistyczna stronę wspierał dzielnie ZSRR.

   Porównaj to do niemieckich "wyników", które nie uwzgledniają innych niz zydowska, mordowanych przez Niemców nacji.

   Oczywistym jest, że jedna zbrodnia nie usprawiedliwia innej, a wszyscy zbrodniarze, bez wzgledu na narodowość powinni zostac ukarani, ale zdaje mi sie, że mylisz masowe morderstwa, z których spora część była odwetem ofiar niemieckich zbrodni, a spora część wynikiem walki o władzę z ludobójstwem.

   Usuń
  3. Napisałeś wszak apelik w sprawie polskich obozów koncentracyjnych

   Proszę zatem nie mylić obozów koncentracyjnych z obozami zagłady – dla chcących też do sprawdzenia na wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_zag%C5%82ady

   via Apel w sprawie polskich obozów koncentracyjnych | Doxa - Przemysław A. Słomski.

   Albo przepraw sobie tytuł apeliku na obozy zagłady

   Usuń
  4. Kolejna semantyka. Pod pojeciem, kolportowanym przez niemieckie słuzby specjalne, "polskie obozy koncentracyjne" kryją się właśnie obozy zagłady. Obozy koncentracyjne nie kojarza się juz nikomu inteligentnemu na świecie, ani z turystyka, ani z ochrona, ani z harcerstwem. Dlatego tow. Sztirlic, jak mawiał tow. Stalin - nie udawajcie głupszego niż jestescie.-)

   Usuń
  5. @Hans
   Hmm, siedzisz na amerykańskim blogspocie i przez wymyślony i upowszechniony przez Amerykanów internet, na w sumie kolejnym amerykańskim wynalazku - komputerze, walisz w nich jak w bęben. Znaczy się dyskretnie walisz.

   "Przy okazji, chyba nie podejrzewasz, że to w obronie amerykańskich obywateli amerykańskie wojska są w Iraku, w Libii, czy w Afganistanie.-)"

   Nie kłóćmy się jak dzieci. USA prowadzi swą imperialną politykę, to oczywiste.
   Ale czy sugerujesz że rosyjskie wojska w Czeczenii albo Abchazji broniły przede wszystkim rosyjskich obywateli, czy wciąż komunistyczne Chiny w Tybecie.
   Tak z ciekawości Hans, ilu dziennikarzy (no bo może jakiś by się znalazł) zostało w ostatnich np. 20 latach zamordowanych w USA a ilu w Rosji?

   A wśród czytelników ogłośmy konkurs - wymień 10 wynalazków powstałych w ostatnich 50 latach w USA, które przyczyniły się do wzrostu dobrobytu i które globalizacja rozniosła po świecie i przynajmniej po jednym z Rosji i Chin.

   Usuń
  6. @Hans
   "Porównaj to do niemieckich "wyników", które nie uwzgledniają innych niz zydowska, mordowanych przez Niemców nacji."

   to może cytat:
   "Wieczorkiewicz twierdził: „Cały czas przekonują społeczeństwo, że jednak Niemcy byli groźniejsi, bardziej zbrodniczy itd. Oczywiście te twierdzenie można uznać za prawdziwe o tyle, że Niemcy mieli o wiele więcej czasu na to by mordować Polaków. Natomiast, porównując skutki działań sowieckich i niemieckich w porównywalnym okresie i czasie, na porównywalnej przestrzeni, od września 1939 do czerwca 1941 roku, niezbicie wynika, że system sowiecki był jeszcze groźniejszy i jeszcze bardziej ludobójczy, jeszcze bardziej „polonożerczy” od systemu niemieckiego, co oczywiście Niemców z niczego nie usprawiedliwia i nie rozgrzesza.”

   Usuń
  7. @Anonimowy
   wymień 10 wynalazków powstałych w ostatnich 50 latach w USA, które przyczyniły się do wzrostu dobrobytu i które globalizacja rozniosła po świecie i przynajmniej po jednym z Rosji i Chin.

   Pytanie raczej powinno brzmieć o wynalazkach ludzi rodzimych, tj urodzonych i wychowanych w USA, Rosji, Chinach.-) Wynalazków Amerykanów z dziada pradziada jest zdecydowanie mniej niż się powszechnie sądzi, co wynika z ich sposobu inwestowania w ludzi podobnie jak inwestuje sie w firmy - znaleźć coś, co już ma osiagnięcia i rokuje nadzieje na szybki zwrot z inwestycji.

   Doskonałym przykładem jest tutaj Tesla, Einstein itp. Na dodatek mieli sprzyjajacą koniunkturę w postaci dwóch wojen światowych a potem komunizmu, które do USA przygnały ludzi w szukających spokoju, w tym wiele wybitnych jednostek.

   porównując skutki działań sowieckich i niemieckich w porównywalnym okresie i czasie [...] wynika, że system sowiecki był jeszcze groźniejszy i jeszcze bardziej ludobójczy

   Myślę, że ten nieuzasadniony na dłuższą metę wniosek Wieczorkiewicza wynika raczej z jego osobistych doświadczeń w których natrafił na tzw. "porządnych" Niemców, chociaż SSmanów. Reguła natomiast jest taka, że im "wyższy" poziom cywilizacji, tym większe zezwierzęcenie i większe środki techniczne, aby móc je realizować. Stąd też tak ogromny był rozmiar zbrodni dokonywanych przez Niemców w Europie i Japończyków w Azji. Ci ostatni, mają dość dobrą opinię w Polsce, ale w ludobójstwie zdaje się iż prześcignęli Niemców.

   Usuń
  8. Hansie - naprawdę ?
   "...Reguła natomiast jest taka, że im "wyższy" poziom cywilizacji, tym większe zezwierzęcenie i większe środki techniczne, aby móc je realizować...."

   Zarówno Rosja sowiecka jak Czerwoni Khmerowie udowodnili, iż "zezwierzęcenie" jest wynikiem ideologii totalitarnej, a nie pochodną techniki.
   "Technika" jedynie determinuje sposób eksterminacji - jeden jest "stechnicyzowany", drugi "tradycyjny" - podliczamy ofiary ?

   Usuń
  9. @HansKlos

   Narodowosc tych wszystkich Teslow czy Einsteinow jest bez znaczenia.Znaczenie ma ze to USA potrafilo ich sciagnac do siebie,zapewnic im srodki,zapewnic wspolprace z biznesem i wprowadzenie ich wynalazkow do masowego uzytku.To ze gdzies tam jakis Rosjanin czy Polak zbudowal komputer lepszy od IBM jest bez znaczenia-znaczenia ma ze to IBM czy inne amerykanskie korporacje wprowadzily komputery(i wiekszosc innych wynalazkow)do powszechnego uzytku.Liczy sie sprawny SYSTEM i ten USA ciagle jeszcze ma(w koncu Google czy E-Bay itp to calkiem swieze wynalazki)-oczywiscie system amerykanski obecnie degeneruje sie z ogromna predkscia ale ciagle jeszcze choc zdegenerowany istnieje podczas gdy w Rosji takiego systemu NIGDY nie bylo.

   Liczby ofiar obu rezimow sa porownywalne i ida w dziesiatki milionow ale Niemcy nigdy nie potrafili zlamac ducha Polakow ani stworzyc rzeszy proniemieckich kolaborantow-Rosjanie zrobili to z latwoscia-zmienili Polakow w homosowieticusa a do tego jako JEDYNI najezdzcy potrafili przeciaganc na swoja strone znaczna czesc spoleczenstwa polskiego w czasach PRLu czego efekty odczuwamy do dzis.Niemcy niszcza "tylko" tkanke biologicnza narodu polskiego podczas gdy Rosjanie niszcza takze dusze-dlatego Rosjanie sa grozniejsi(co wynika wprost z tego z Niemcy sa zbyt slabi zeby swoje ludobojcze plany zrealizowac podczas gdy Rosjanie swoje plany na ogol realizuja z sukcesem).Poza tym Rosajnie sa znacznie skuteczniejsi w tych wszystch grach szpiegowskich,dyplomatycznych czy wojnach kulturowych co powoduje ze moga prowadzic SKRYTY proces niszczenia naszego narodu przez dekady podczas gdy Niemcy mimo ze ostatnio cos tam sie poduczyli(te wszystkie fundacje i inne niemieckie agentury wplywu)to jednak nie sa zbyt subtelni i NIGDY nie udaje im sie swoich planow przeprowadzic w ukryciu-oni ZAWSZE proprzez swoja bute i zadufanie sie zdradzaja co prowadzi ze wszysyc obracja sie przeciwko nim(tak jest i teraz podczas kryzysu eurozony).Rosjanie sa inni i potrafia swoje plany SKUTECZNIE doprowadzac do konca.W gruncie rzeczy Niemcy to brutalny narod nieudacznych imperialistow podczas gdy Rosjanie to imperialna pierwsza liga ktora ustepuje tylko UK,Zydom,Chinczykom i byc moze USA.Ale to nonsensowna dyskusja w gruncie rzeczy bo oba te narody(jak i kilka innych)to wrogowie narodu polskiego.

   Piotr34

   Usuń
 6. mozna rowniez podpisac petycje tutaj: http://bit.ly/JQqbQu

  OdpowiedzUsuń
 7. w pełni popieram autora

  natychmiast podlinkuję ten wpis u siebie

  OdpowiedzUsuń
 8. Hansie, Hansie...

  "U tiebia wstyda net" :)

  Ps Wszyscy, którzy z historią nie są "na biakier" niech zerkną na "blogroll" Hansa - pozycja "Polski RU"...
  Bez komentarza.

  Anonimowy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo są ludzie w medio- i blogosferze, którzy tworzą powoli i systematycznie nową historię.
   Przecież to oczywiste że za nazizm i komunizm odpowiedzialni są Amerykanie. Dzierżyński i Heydrich, nie mówiąc o Adolfie i Stalinie to bezwolne marionetki w rękach amerykańskiego kapitału. Oczywiście współpracującego z "czarnymi" z Watykanu.
   Albo weźmy takiego dobrego laureata Międzynarodowej Nagrody Leninowskiej 1973 roku za tworzenie państwa robotniczego, Pana Salwadora Allende.
   Tylko najgorszy oszołom mógłby twierdzić, że w trakcie i po utworzeniu takiego robotniczego państwa w Chile liczba ofiar byłaby 10x większa niż za Pinocheta.
   Wolność, równość, ludobójstwo.

   Czytać i dużo myśleć, nie dać się wkręcać. Bo złota reguła sączącej propagandy to 90% prawdy.
   Na początek Golicyn i Volkoff. Dla pasjonatów "Historia wywiadu i kontrwywiadu" dwóch Francuzów.

   Usuń
 9. Sa jednak rzeczy jeszcze gorsze od ordynarnych wypowiedzi na temat " polskich obozow2.

  Wopzi sie szwedzkie klasy szkolne do Oswiecimia.
  Co te dzieci wynosza z tego?
  Czytalem blog jednej szwedzkiej szkoly po takiej wycieczce.
  Kilkunastoletni chlopczyk napisal:

  -Nie rozumiem, jak okoliczna ludnosc mogla na to patrzec, i na to pozwolic...

  Nie wiem, jak z tym walczyc, jak na to zareagowac. chlopczyk urosnie, bedzie mial wlasne dzieci...

  OdpowiedzUsuń
 10. Hans - mam prośbę - daj jakiś namiar na siebie w sensie jakiegoś adresu mailowego.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP