piątek, 1 czerwca 2012

Niespodzianki, czyli medal od cara

Siedzę sobie i popijam domowej produkcji piwo miodowe, a la Sołtysówna i czytam wieści z Internetu, bo jak wiadomo Internet sam sie nie przeczyta.-) Tematem nr 1 są oczywiście związane z niemieckimi obozami zagłady, które próbuje się nazywać polskimi, albo nazistowskimi, tak jakby naziści to była jakaś narodowość, a nie diagnoza stanu umysłu.-) W tym samym czasie na bazie paszkwilu z BBC kilka me(r)dialnych dziennikarzy podjęło temat rasizmu w Polsce. Te głosne sprawy niejako przycmiły medal od cara, tfu nagrodę za podział Polski, tfu nagrodę im. Walthera Rathenau, człowieka który był twórcą pomysłu podziału Polski na linii Wisły i jednym z beneficjentów I Wojny Światowej. 

Powoli niemieckie medale dla Tuska, a to za dziadka w Wermahcie, a to za zniszczenie polskiej gospodarki, a to za podział Polski na niemiecką i rosyjską strefe wpływów, staja się specjalnością Słońca Peru. Zapewne po konsultacji z płemiełem,  rosyjski rząd wpadł na pomysł, aby "ochraniać" od tzw. "bandyckich" państw Polskę na wschód od Wisły, a zostawiając Niemcom, tfu NATO,-) ochranianie nas na zachód od niej. Aż się boję zapytać, kto nas bedzie ochraniał od tej "ochrony" i ile nowych niemieckich medali dostanie za to Tusk. Medale rosyjskie są najprawdopodobniej już zarezerwowane dla jedynego słusznego obrońcy WSI.-)

Podobno na wieść o niemieckim medalu Tuska nastapił w Polsce spadek zużycia oleju napędowego o ok. 7%, o czym poinformowała jakaś tam izba paliw. Ubytki z wpływów z akcyzy, podobnie jak i rachunki za stadiony,-) mają być uregulowane podwyżkami cen, w tym cen biletów. W Warszawie planowane podwyżki z obecnych 2.80 zł za bilet wyniosą od 16 sierpnia, czyli w rocznicę cudu nad Wisłą 28,5%, aby już od stycznia znów wzrosnąć o 57% (licząc od dzisiejszej ceny). Między innymi w ten sposób władza tworzy inflacje, z którą potem dzielnie walczy.-) 

NBP dzielnie sekunduje w owej walce, którą już dobrych kilka lat temu oddał walkowerem. Otóż NBP jako jedyny konstytucyjny emitent pieniądza w Polsce oddał ten monopol emisyjny za łapówki, tfu za free,-) w ręce mafi bankowej, która odpowiada łącznie za prawie 97% emisji pieniądza w kraju nad Wisłą. W ten sposób prześcignęliśmy nie tylko komunistów, którzy przynajmniej teoretycznie mieli pieniądz gwarantowany złotem, ale i przegoniliśmy Amerykę, w której banki emitują do 90% pieniądza. Teraz, kiedy od kilku miesięcy spada agregat pieniężny M3 w Polsce, co budzi i zdziwienie i panikę jednocześnie - panikę, bo przyrost M3 rok 2011 do roku 2010 wyniósł ok. 20%, co wskazuje na inflacje raczej kilkanaście procent, a nie kilka, a zdziwienie, bo od końca ubiegłego roku M3 spadło o ok 1.4%. NBP bezradnie patrzy jak banki przykręcają kurek z pieniędzmi, a do coraz cieńszego strumyczka przedsiebiorcom trudno sie dostać z uwagi na panujący przy korytku ścisk spowodowany potrzebami pożyczkowymi władzy. PR i parcie na medale wypiera przedsiebiorców z gospodarki, a spekulacyjny kapital ucieka z Polski.

Łyknąłem kolejny kufelek piwa, popatrzyłem na zaokraglajacą się coraz bardziej Sołtysównę i pomyślałem, że właśnie rozpoczął się proces pacyfikacji społeczeństwa, którego ofiara padł Staruch. Teraz me(r)dia zamiast mówić o zbliżającej się recesji czy niedokończonych autostradach, to mogą prezentować medialne show, a to w postaci aresztowania grupy kibiców, a to przepychanek z BBC, a to gospodarczych wizyt Gierka, tfu premiera. Nic nowego, czyli niespodzianka.-) 

Przy okazji prasa niemiecka ujawniła, jak na tzw. Zachodzie ceniona jest polska władza. Jeszcze tylko pokopiemy w piłkę, a potem będzie można pokazać ten właściwy palec.-)

PS. Obrazek pochodzi z http://donaldtusklookingatthings.tumblr.com/, dzieki Njusacz.-)

10 komentarzy:

 1. Hans! warto wspomniec, że Mr Belka z ekipą jako JEDYNY na świecie PODNIÓSŁ "stopy"!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedziałbym cos o kurze, która znosi złote jajka. Czuję, że bez wieszania, to się w naszym kraju nie obejdzie.-)

   Usuń
  2. Do tego wszystko LEGALNIE!

   czekałem aż podpiszesz obrazek:) myślę, że reklamy ziomalom, po tym co powiedział Hołdys, nigdy dość.

   trzymaj się:)

   Usuń
 2. Bombastyczny obrazek. Pytanie, czy na tym obrazku Donek jest PRZED czy PO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo celne pytanie! po ich minach dośc trudno rozstrzygnąc czy jeszcze przed czy już po. Po cichu zakładam bowiem, że dla obu stron tej podśmiechujki, nie jest to pierwszy raz.

   Usuń
 3. Hans postawiłbym Ci piwo ale pijam tylko bełta ze spożywczaka.
  Faktem jest, że płemier doprowadził do znacznego zubożenia społeczeństwa przez inflację oraz zamrożenie płac i emerytur.
  Mam odruch wymiotny na każdego njusa o Kasi - córce premiera, czy też o synku, który rok się dzielnie bronił przed ciepłą posadką. Bronił się tyrając po całym świecie na etacie u Szechtera.
  Jestem 'zwaloryzowanym' emerytem i na widok gajowego, płemieła, gospodarza u niemca, i innych ciśnią mi się słowa nie nadające się do wpisania na forum
  Pozdrawiam

  kichaaa

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety Tusk zmarnowal kolejna okazje i nie odmowil przyjecia odznaczenia o watpliwym patronacie. A szkoda. Na ogol ma sie bowiem lepsza pozycje przetargowa jesli nie oznajmia sie gory, ze jest sie "Caly Twoj...".

  OdpowiedzUsuń
 5. hmm...
  IMO są przed.
  Świadczy o tym brak wazeliny na rękawiczce, brak brązu, tzn. jest czysta.
  hmm...
  chyba że wazeliny nie potrzeba w tym przypadku?

  OdpowiedzUsuń
 6. To że MY wiemy że Tusk ma na w DU..E nie oznacza że Anielka sama nie może sie tego dowiedzieć na własną rękę;-) To takie niemieckie zboczenie. A.S

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP