środa, 26 września 2012

Krótkie nóżki kopaczy i zielona wyspa

Nalałem sobie do szklanki bimbru i napiłem się ze Stirlitzem, po czym pomyślałem, że dowcipy, które krążą na jego temat nie odzwierciedlają jego pokręconej rosyjskiej duszy i nalałem Stirlitzowi kolejną szklankę. Zacząłem zastanawiać się, które media w sprawie soleńskiej są bardziej zakłamane i zapytałem podchwytliwie Stirlitza - Co jest lepsze, radio czy gazeta? - Gazeta, bo w radio nie zawiniesz śledzia - odparł spokojnie Stirlitz po czym usmiechnął się tajemniczo i wypił duszkiem całą szklankę bimbru. - No tak - pomyślałem - dla Stirlitza wypić szklankę bimbru, to jak dla Kopacz skłamać - raz i już! Popatrzyłem przy tym za okno i zdało mi się iż Kopacz(e) mają krótkie nóżki, bo kłamstwa mają zawsze krótkie nóżki. Ciekawe, czy Kopacz kopała po kostkach tak z własnej incjatywy, czy też może z miłości do Słońca Peru i nieukojonego w bulu,-) Hrabiego?

Popatrzyłem na Stirlitza i naszła mnie jakoś ochota na poezję a nawet dramat.-) Pozostaje mi teraz dla Kopacz(y) wszelkiej maści zacytować Wyspiańskiego - Miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór, ostał ci się ino sznur. Wtedy Stirlitz dodał - Śmiało! Szybciej, bo seryjny samobójca nie będzie czekać i może zapukać do drzwi! - To może być smutna wiadomość dla Kopacz(y), a potem zespół wybitnych patomorfologów będzie badać przyczynę samobójstwa Leppera, tfu Kopacz(y). Oczywiście przy zabezpieczeniu materiału dowodowego, w tym czarnych skrzynek i współpracy (o których to ciekawie wypowiadał się W.Bukowski) najlepszych rosyjskich specjalistów.-) a potem, z miłości do szlifujących cnotę prawdomówności, uczciwości i spełniających swoje obietnice wyborcze,-) Kopaczom, Hrabiom, Słońcom Peru i błaznom wszelkiej maści zadedykowałem wiersz Miłosza, który dla niepoznaki wyrecytowałem po polsku.

Który skrzywdziłeś człowieka prostego
 Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając, 
Gromadę błaznów koło siebie mając 
Na pomieszanie dobrego i złego, 

Choćby przed tobą wszyscy się skłonili 
Cnotę i mądrość tobie przypisując, 
Złote medale na twoją cześć kując, 
Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli, 

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta 
Możesz go zabić - narodzi się nowy. 
Spisane będą czyny i rozmowy. 

Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy 
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

- No to ładnie - Stirlitz znów tajemniczo się uśmiechnął i dodał - To ja dla wszystkich id....., tfu szanownych wyborców,-) jedynie słusznych partii w Polsce,-) zadedykowałbym nieco informacji o zielonej wyspie, na tle innych, pogrążonych w kryzysie państw.-). Wtedy ze smutkiem przypomniałem sobie o danych za poprzedni rok - PKB per capita - Rosja 21358, Polska 21281 dolarów.

5 komentarzy:


 1. Peru i nieukojonego w bulu,-) Hrabiego?
  ___________________________________________

  Hm... rzecz w tym, ze ironia nie jest na miejscu.
  Gdyz rzecz to tragiczna. I miejsce dla lez.
  Pan Komorowski nie stylizuje sie na hrabiego. Wszystko wskazuje, ze nim jest. Podobnie, jak general Jaruzelski byl z pochodzenia ziemianinem.Mozna podac mnostwo podobnych przykladow.Dotyczacych i obecnych, i przeszlych dzierzymordow.Tak, ze obecny stan Polski nie da sie wyjasnic wybiciem polskich elit. One dalej istnieja, przepotwarczone, maja sie dosc dobrze, i jak zawsze, maja Narod w dupie.
  Co to ma do wpisu Autora? Po prostu nie smiesza mnie sugestie, ze ten czy inny krwiopijca snobuje sie na szlachcica. To bardzo czesto prawda.Z jakiegos jednak powodu nie chcemy (my, Polacy) dopuscic do siebie mysli, ze nasza elita, co nas miala prowadzic w przyszlosc, zawsze miala nas za nic godnego uwagi. Stad, m.inn. mity o "wybiciu", "zmuszeniu do milczenia", itp. naszej elity.
  Przypomina to rzadkie na szczescie przypadki dzieci zlych, nie kochajacych ich rodzicow. Dieci te, czesto do lat dojrzalych wymyslaja najrozniejsze wytlumaczenia, karkolomne usprawiedliwienia dla swych rodzicow.
  Podzas gdy jedynym gorzkim lekarstwem jest spojrzenie prawdzie w oczy. Co w rezultacie moze umozliwic pojscie dalej, i, byc moze rozwiazanie problemow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Komorowski nie stylizuje sie na hrabiego. Wszystko wskazuje, ze nim jest.

   Jeśli mnie pamięć nie myli, to Naczelnik państwa polskiego zniósł dekretem tytuły i polityczne przywileje.-) Działo się to na poczatku XX wieku, czyli jakieś 100 lat temu.

   Powoływanie się na tytuł lub pochodzenie szlacheckie, herb itp. bzdury jest śmieszne i pokazuje, że ci panowie nic wartosciowego oprócz owego pochodzenia i przestarzałego tytułu nie posiadają - ot co! Próba wsiadania po czyimś grzbiecie jest uwłaczajaca zarówno dla tego, który się kłania, jak i dla tego co po grzbiecie wchodzi. czyn taki jest to tak samo hańbiacy, jak posiadanie niewolnika.

   Elitą się jest poprzez swoje czyny lub nie jest. Nie wystarczy do tego nazwanie w telewizji kogoś elitą, bo elita, to z definicji dobra najwyższej, szczególnej jakości.

   Skorumpowani politycy, łżący w żywe oczy posłowie, sędziowie na telefon, usłuzni prokuratorzy, "dyspozycyjni" dla władzy policjanci, prawnicy czy lekarze czy wreszcie dziennikarze skundlający sie dla kilku groszy żadną elitą być nie mogą, bo nie są "dobrem najwyższej, szczególnej jakości"

   Usuń
  2. zniósł dekretem tytuły i polityczne

   Dekrety dekretami, a w swiadomosci Narodu, owi zniesieni funkcjonuja jako sila przewodnia. Za ktora tesknia, i ktorej nieobecnoscia/bezczynnoscia tlumacza dzisiejsze niepowodzenia.
   Mam na mysli, iz czas juz najwyzszy, sobie uswiadomic, ze owej elity, pragnacej ich dobra, nie bylo, i nie ma.
   Musza sami wziasc sie do nauki, do pracy, i wlasnym wysilkiem je z siebie wylonic.
   Hugh!
   Rzeklem
   IL.

   Usuń
 2. @HansKlos

  Nie ma sie co ekscytowac rzeczami oczywistymi. Zapytaj lepiej Stirlitza, czy do zrobienia meaconingu trzeba bylo lamac kod szyfrowanej wiazki GPS, czy tez kod ten zostal przekazany w prezencie. To juz chyba jedyna niewiadoma w tej calej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. No i jednak się zaczęło. Syria "zaatakowała" NATO (Turków). Nie powinni tego byli robić. Wcześniej powinni poczytać o tym jaką cenę zapłacili Polacy, którzy "zaatakowali" Niemców w 1939 roku (http://pl.wikipedia.org/wiki/Prowokacja_gliwicka).

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP