czwartek, 13 września 2012

WSI24, czyli powolny koniec imperium

Wyjrzałem przez płot na podwórze na które Sołtys zwoził resztki siana. -No tak- pomyślałem - Chłop przejął sie suszą i zaczyna gromadzić zapasy. Nic zboża z tegorocznych zbiorów nie sprzedał, a jeszcze siana nadobył. Tymczasem w mediach w zasadzie o suszy cisza, podobnie jak i o innych sprawach, co z nawiązką rekompensowane jest przez tańce na lodzie, czy jakoś tam. Zamysliłem się. Kto ma media ten ma władzę. W dobie internetu władza mediów rozprasza się, a skoro władza służyć ma przejmowaniui zachowaniu własności, to rozproszone media osłabiają oddziaływanie władzy poprzez propagandę. 

W Polsce, podobnie jak w USA, nie mamy do czynienia z socjalizmem, czy euro-socjalizmem, ale praktykowany jest zwyczajny faszyzm - scalenie władzy korporacyjnej i państwowej. W tej oto scenerii powoli gaśnie jeden z symboli totalnego ogłupienia publiki, tfu medialnego sukcesu.-) Kurs akcji WSI, tfu TVNu spadł w ubiegły piątek do najniższego poziomu w historii. Jesli do tego dodać pogłoski o nadchodzącym bankructwie Gazety Wybiórczej i radykalny spadek sprzedaży Wprost, to nie dziwią pomysły, aby chwytać ludzi za serce, ot choćby paraolimpiadą. Paraolimpiada w telewizji jest zasadniczo przekombinowana i na oko widać, że istnieje tutaj wysoki priorytet a dotyczący prostowania zwojów mózgowych gawiedzi, przy tym zgodny zresztą z jakimś tam świstkiem papieru, który podpisał nam jaśnie miłościwy hrabia, tfu Prezydent RP(L)u na temat praw dyspanseryjnych. Inna sprawa, że w dzisiejszym świecie ludzie ułomni praw w praktyce nie mają, no chyba, że potrzeba, aby w 100% jakiś dom pomocy społecznej lub szpital dla psychicznie chorych zagłosował na jedyną słuszną partię.-) Nic więc dziwnego, że powstało takie parcie na paraolimpiadę. W kraju nad Wisłą za normalnego może być uznany jedynie ten, który zidiociał i zaczął dostrzegać w działaniach władzy 3x15%, a może nawet i więcej-). Plotka głosi iż Tusk zaprezentowany jako niepełnoumysłowy i człowiek, który nic nie może, za nic nie odpowiada, zyska dodatkowe eurowyborcze punkta. W końcu nie każde oszustwo jest przestepstwem.-) Jedynie słuszna partia może przecież bezkarnie oszukiwać swoich wyborców. Wsród wyborców PO już pojawił się syndrom sztokholmski - nadstawiają oni swoją d. do kopania, tfu kieszeń do okradania i gdy władza ich bezczelnie okrada to tylko jęczą - To wszystko przez Kaczora, on jest tak chory na władzę, że podobno wysadził samolot z bratem aby zostać prezydentem, a teraz bezczelnie milczy w sprawie Amber Gold.-)  Zapewne partyjni stratedzy mają nowe pomysły na plakaty wyborcze - oto Słońce Peru w roli Jasia Fasoli a w tle Polska - zielona wyspa pełna olbrzymek fasolek na których bujają się głupie jasie.-) Pozostaje tylko ten problem mediów. Kapitalizacja TVNu spadła od szczytu do prawie 20% i połączone jest to ze stałym spadkiem i tak juz kiepskiej ogladalności. Udziały TVNu w najważniejszych grupach docelowych gwałtownie spadają. Nie pomaga już ani Wojewódzki wtykajacy flagę narodową w gówno, ani Gessler robiąca promocje knajp, ani seriale, i te amerykańskie, i te o złych Kaczorach, z których stacja od lat słynie. Można jeszcze dla podkręcenia show, wzorem Ganta pozwać jakiegoś blogiera.-) A tymczasem gołym okiem widać jak z medialnej fasady sypie sie tynk. Do tego jeszcze ten śmiech - U kacapów i na Białorusi to była farsa a nie wybory!. Można by rzec za Gogolem -  Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie!


17 komentarzy:

 1. Czyżby faktycznie okazywało się, ze Amber miał za zadanie za nasze pieniądze utrzymać główne tuby propogandowe?
  Powoli zaczyna być tak, że nawet lemingi będa się bać otworzyć konserwę (kto pamięta ten kawał o Leninie?)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt, dzień w którym WSI i Tajny Współpracownik wylądują na śmietniku, nieważne czy w formie bankructwa czy upadłości, będzie dniem w którym warto za te wydarzenia wypić, tyle że kogo to wówczas będzie obchodziło? Czy ktoś się cieszył gdy konała Trybuna, Frankenstein swego czasu odpowiednika Szmatławca Wyborczego, Trybuny Ludu?
  Obie gadzinówki, każda w swoim czasie wypełniły swoje zadanie. TW, razem z Tusk Vision Network zrobiły z mózgu większości niewolników polandy łajno, stworzyły "nowego człowieka" leminga, on nie zna historii, nie czyta -no może poza blogiem Kasi T - nie myśli, nie zadaje pytań, nie buntuje się, nie ma ambicji...
  Co z tego że w końcu zniesiono Liberum Veto, jak szkody przez nie poczynione były nieodwracalne?
  Co z tego że WSI i TW zdechną, jak nieodwracalnie zainfekowały syfem kurcząca się populację polandy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Hans...

  Polska to jest bogaty kraj: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Szefowa-MFW-goraco-dziekuje-Polakom-za-8-mld-dol-2524774.html

  w ktorym szef sądu pyta się premiera co robic: http://wpolityce.pl/wydarzenia/36141-sad-w-gdansku-na-uslugach-kancelarii-premiera-gazeta-polska-codziennie-publikuje-nagranie-z-prezesem-sadu-okregowego-w-gdansku

  w ktorym dwa razy płaci sie za to samo http://www.ekonomia24.pl/artykul/705493,932910-Stadion-Narodowy-wciaz-nie-jest-rozliczony.html

  a wszystkiemu winny jest ten, ktory nie rządi od 5 lat...ale tutaj linku nie daje bo mi sie zapodział:)

  pozdro

  ps. to jest ciekawe bo coś się "przełamało":

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/36082-kukiz-do-wojewodzkiego-jestes-platformianym-smieciem-muzyk-ukradl-show-gwiezdzie-tvn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest ciekawe bo coś się "przełamało"
   Jeszcze trochę i przełamane zostanie tabu, aby nie wieszać polityków.-)

   Usuń
 4. Hans, a to znaczy że ludzkość znudziła się kabaretem czy przejrzała na oczy? A może nie ma czasu na pierdoły, bo ciuła coraz mniejszy grosz? Ja obstawiam, że uruchomione multipleksy naziemne odciągnęły kiełbasożerców w kierunku PoloTv i Big Brothera. Olejnik niestety jest mniej atrakcyjna niż piękny Roman pląsający w otoczeniu dziewic orleańskich w rytmie disco. Do smaku kiełbasy z Biedronki każda z opcji pasuje jednakowo, więc wygrywa tyłek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. obstawiam, że uruchomione multipleksy naziemne odciągnęły kiełbasożerców w kierunku PoloTv i Big Brothera

   Ambitne to nie jest. Rozumiem pewne zdegustowanie tym poziomem kultury, ale PoloTv i Big Brother raczej nie próbuje prostować komuś zwojów mózgowych, a jedynie pozwalana na podgladanie przez dziurkę od klucza i to w rytm a'la ludowej muzyczki.-) Dodatkowo polococta nie stwarza dysonansu poznawczego i spokojnie widły ostrzyć można.-)

   Usuń
  2. Jak będziesz kosy na sztorc przekuwać, to zapodaj Złoto Renu Wagnera , idealnie pasuje. (kowadło darmo dają) Podobno bardzo energetyczna opera, niektórzy zamiast okowity zażywają ;-)

   Tak się ostatnio po naszej prowincji rozglądam, Euro 2012 się skończyło, a tu wszyscy jakieś drużynie dalej kibicują, wszędzie wiszą transparenty: "SPRZEDAM". Się połapałem, że to zachodnia Polska, znaczy prowincja się wyludnia. Ludziska się w telewizji dowiedzieli, że my wszyscy jak tu kraju stoimy, to Republikę Federalną za jakieś 50 lat dogonimy, to się spakowali i dogonili ją szybciej. Niecierpliwe takie. ;-)

   Dziś Prezes BB zrobił wielką niespodziankę wszystkim Mapetom, znaczy QE3 drukować będzie. Za co od złotych robaczków spragnionych nowego popcornu otrzymał zaszczytny tytuł Kucharza Roku, za genialną komunikację z rynkami i spełnienie marzeń. Z popcornem to trzeba umieć kucharzyć, z drukowaniem również. Zresztą sami zobaczcie.

   Filmik z z morałem

   G.F.

   Usuń
  3. Po czasie, a co tam. Trochę włoskiej kuchni w wydaniu Mario Dragi ECB od kuchni.

   Bazooooka!

   Nic nie poradzę, że od pewnego czasu jako klient banków, czuję się jak Muppet ;-)

   G.F.

   Usuń
 5. Ja tam nie wiem, nie znam sie na wynikach finansowych, ale zaśmierdziały mi wysokie, gwarantowane odsetki Ganta.
  http://wojciechnalepa.blogspot.com/2012/08/gant-development-upadnie.html

  Prawie tak samo wysokie jak odsetki Amber Golda ,-)

  Widać łatwo nabra naród oferując im gruszki na wierzbie.

  A nieurodzaj taki, że jabłka nie dość że na brzozach nie wyrosły, to nawet na jabłonkach ich niewiele ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. @goldfinger

  SPRZEDAM - od groma przy E7 od wwy na N. I wszędzie gdzie indziej również. Dziwię się, że brać nie robi przy takich trasach wszechznanego w galeriach słowa SELL.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @wn
   Jak się w wakacje z rodzinką włóczyłem konno po Otrycie to niczego takiego nie widziałem. W pasie zachodnim wszyscy liczyli, że jak wejdziemy do Unii, to nas Niemce za złote góry wykupią, a tu bryndza. My wykupujemy Brandemburgię. Paranoja, to nie tak miało być! ;-) Niedługo ten kraj będzie wyglądał jak po przejściu czarnej zarazy w średniowieczu. Okaże się, że najcenniejszym zasobem był obywatel. Był, bo się zmył. ;-D

   G.F.

   Usuń
  2. My wykupujemy Brandemburgię. Paranoja, to nie tak miało być! ;-)

   Mi tam akurat słowiański Berlin odpowiada, a z Turkami mówiącymi po niemiecku juz się dogaduję.-)

   Usuń
 7. ponad rok temu pisałem w necie o Amber Gold na R-O, pisałem że prawdopodobnie inwestorzy obudzą się z bezwartościowym papierem w ręku - i co?

  sceptyk? zazdrośnik? przzecież wyniki finansowe sa tak dobre? o co mu chodzi?

  ehhhh ludzie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Z innej beczki :) Wojsko i Policja nie dostała kasy za dodatkowe służby w czasie Euro 2012 ( Pamięta ktoś jeszcze co to było ?) Grono ofiar Tuskowej miłości od tyłu się powiększa. Ciekawe jak to się przełoży na zachowanie tych służb gdy nasza "niedojrzała demokracja" wejdzie w stadium kryterium ulicznego ....:):):):):)
  Caramba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. odnośnie policji, ostatnio w moich okolicach potrafią w krzakach parenaście minut poczekać, aż rolnik zjedzie z pola (czyli z priv. terenu) i każą dmuchać

   ciekawe

   Usuń
  2. Łatają budżet :):):):) Uważam że będziemy świadkami istnej eksplozji inwencji policmajstrów. Ciekawe kiedy wprowadzą ograniczenia prędkości dla pieszych :)A z drugiej strony jak micha pusta to i psu nie chce się szczekać.

   Usuń
 9. Po co tu kombinować, politykować, czy też POPISywać się elokwencją. Wystarczy tylko ZE ZROZUMIENIEM czytać Biblię. A już szczytem ignorancji jest mieszanie do tego kaczora, czy innego tuska. Przypadkowe meteoryty przelatują nad nami, a lipa jak stała pod domem sołtysa tak stoi.
  Dlaczego MY POLACY, tak bardzo uwielbiamy tarzać się w łajnie...????

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP