środa, 28 listopada 2012

Braun i GWiazda śmierci

Ja mam wrażenie, że tutaj kule powinny świstać, a jest jakiś kabaret, są jakieś żarty. Kule powinny świstać. To jest kolejny przesąd polskiej inteligencji ta wiara w pacyfizm. Wiara, że tu można cokolwiek załatwić, jak nie zostaną wyprawieni na tamten świat w sposób nagły, drastyczny i nieprzyjemny… powiedzmy wziąłbym tak z tuzin redaktorów 'Gazety Wyborczej' i ze dwa tuziny drugiej gwiazdy śmierci mediów centralnych – TVN. Nie wspominam o etatowych zdrajcach i sprzedawczykach ze starego reżimu, którzy przeszli ze starego reżimu suchą stopą. Jeśli się nie rozstrzela co dziesiątego, to znaczy: hulaj, dusza, piekła nie ma. Skoro nie jest karana karą główną zdrada państwa, jeżeli nie karze się śmiercią za zdradę, to co? Skoro nie jest karana karą główną zdrada państwa, to jest popyt, rynek na zdradę i zaprzaństwo.[...]
Jestem polskim państwowcem i jako polski państwowiec wyrażam zatroskanie o stan państwa polskiego, o jego perspektywy, które rysują się bardzo marnie w sytuacji, w której zdrada stanu nie tylko nie jest karana, tak jak powinna być karana karą główną, która niestety od dłuższego czasu nie figuruje w polskich kodeksach karnych. Otóż te ośrodki propagandy antypolskiej specjalizują się w propagowaniu zdrady i zaprzaństwa jako wzorców osobowych i w związku z tym taką wyrażam myśl, że gdyby istniało prawdziwe państwo polskie, to działalność antypolska, antypaństwowa, antynarodowa tych ośrodków propagandowych byłaby przedmiotem dochodzeń i śledztw i mam nadzieję surowych wyroków. [..]

Zdrada stanu powinna być piętnowana i karana, że zdrajcy i zaprzańcy nie powinni chodzić bezkarni po tym świecie i nie powinni cieszyć się zyskami ze swojej zdradzieckiej pracy, niezagrożeni jakąkolwiek sankcją. Jestem wielkim zwolennikiem stawiania zdrajców i zaprzańców przed sądami Rzeczypospolitej i jestem wielkim zwolennikiem przykładnego, surowego karania aktów zdrady i zaprzaństwa najwyższym wymiarem kary. Mam nadzieję, że kiedyś Polska wróci – i wówczas wymiar sprawiedliwości upomni się o tych wszystkich, którzy dziś działają na zgubę państwa polskiego, postawi ich licznie przed sądami, a niektórych – pod ścianą.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Jarosław Gowin - Taką wypowiedzią powinien zająć się albo prokurator, albo psychiatra.

Józef Oleksy - Jak ktoś publicznie mówi, że uzdrowienie Polski ma polegać na wybiciu jakiejkolwiek grupy ludzi, to albo szaleniec, albo przestępca. W pierwszej kolejności to zadanie dla prokuratury.

Janusz Palikot - Prokurator powinien się zorientować czy to jest człowiek, który czasami coś palnie, czy jest chory psychicznie, czy naprawdę ma takie intencje. Jeśli to trzecie, należy wszcząć postępowanie

Witold Waszczykowski - To było jedyne słuszne zachowanie ze strony prokuratury, żeby podjąć tę sprawę.

Tomasz Lis  - Nie chcę hamletyzować, ale wydaje mi się, że zbliżamy się do jakiegoś krytycznego punktu, po którym zdarzy się nieszczęście. 

Michał Boni - To wierzchołek góry lodowej. Co się kryje u podnóża? Bardzo dużo niechęci, frustracji i szerząca się mowa nienawiści, której nikt nie kładzie tamy. Tak samo, jak nikt nie kładzie tamy obojętności wobec niej.

Jan Hartman - Wszyscy powinni robić, co do nich należy. Prasa nie powinna wpuszczać na łamy radykałów. Minister edukacji winien zastanowić się, jak to zrobić, żeby szkoły zaczęły wychowywać, i co zrobić z młodzieżą, której jest źle, która czuje się osamotniona. Każdy powinien robić, co do niego należy i ugryźć w język, gdy chce powiedzieć o słowo za dużo.
 

No i po co te kłamstwa?

14 komentarzy:

 1. Oj tam zaraz zabijać przeprowadzić zabieg aborcji postnatalnej. W końcu Naród ma prawo do swojego ciała;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozumiem, ze chodzi o jakas wypowiedz rezysera Grzegorza Brauna. Moim zdaniem ma on zupelna racje, tyle ze wypowiedziana z "dziecieca szczeroscia" co razi notabli najwyrazniej reagujacych wedlug zasady "uderz w stol a nozyce sie odezwa". Zas z punktu widzenia populacji biologicznej jest calkiem rzecza racjonalna aby usuwac ze stada osobniki z defektami genetycznymi badz zakazone dolegliwoscia, ktora moze zagrozic istnieniu calosci populacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozbrajajaca szczerość boli szczególnie, kiedy wiadomo co sie ma za kołnierzem i gdy czuć na szyi oddech konopnego sznura.-)

   Usuń
  2. @HansKlos

   Akurat w takich razach to kazdy czlowiek, ktory ma troche oleju w glowie, czuje na szyi oddech konopnego sznura. Rozochocony motloch rzadko konczy na lajdakach i w efekcie przechodzi do krewnych, znajomych, a w koncu do Bogu ducha winnych.

   Usuń
 3. Tak, wypowiedz znajduje sie na youtube:
  http://www.youtube.com/watch?v=iLHcJ0bvh9k

  A ludzie klaskali, bo taka jest reakcja kazdego, ktoremu zalezy na wolnej Polsce. Zgadzam z Braunem w calej rozwiazlosci.

  OdpowiedzUsuń
 4. It’s discouraging to think how many people are shocked by honesty and how few by deceit. – (Noël Coward)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiscie szczerość, aż poraża, szczególnie tych, których swędzi szyja.-)

   Usuń
 5. W sumie racja...

  Po co jakieś tam procesy, skoro od razu widać kto jest wrogiem klasowym.

  Za Józefa Wissarionowicza to był porządek, nie to co teraz. Choć jest nadzieja, hunwejbini już się powoli pojawiają...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to idź do prokuratury z tym pajacyku

   Usuń
  2. I na tym polega różnica między Hansem i Tobą. Niby piszecie podobnie, ale jego da się czytać z przyjemnością ;)

   Usuń
  3. No strasznie podobnie... nie ma co. Już teraz rozumiem dlaczego dla Korwinoidów PiS i PO to to samo. Kwestia subtelności;)

   Usuń
 6. Świetny blog. Czekam na posty z utęsknieniem. Zapraszam do mnie po odbiór nagrody i miłą zabawę :))

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP