piątek, 28 grudnia 2012

Naiwni do szpiku kosci

Obudziłem się z bólem, a może nawet z bulem,-) głowy. Onegdaj przed wieczorem przegrałem zakład z Sołtysem i rano musiałem wstać i jego ciągnikiem odśnieżyć drogę do miasta. Po mojej lewej stronie spała Sołtysówna, która bezwstydnie wypięła się na mnie. - Może ją klepnę w bezwstyd i obudzę?-) - pomyślałem - a może lepiej nie - pomyślałem znowu. - bo jak ona mnie klepnie, to ... Niech się wyśpi, bo wczoraj mały szpieg dał jej nieco do wiwatu, a dzisiaj czeka ją jeszcze lepienie bałwana, tfu pierogów.-)

Wstałem a za oknem było biało. Pewnie będę musiał wziąć większy ciągnik, bo tego szaleństwa napadało ze 30-40 cm. Na dodatek dzisiaj przyjeżdza Brunner i znów trzeba będzie udać się z bańką od mleka do Sołtysa po bimber.-)

Brunner odnalazł się w pobliskim sklepie. Jego auto utknęło w zaspie, a miejscowe chłopy postanowiły wykorzystać Brunnera jako europejskiego okaza korzystającego z agroturystyki i przy skrzynce piwa rozpoczęła się dyskusja co to z Niemcem i zaspą zrobić. Po oczach widziałem, że jak nie postawi im drugiej skrzynki piwa, to go chłopy raczej w tej zaspie zakopią, ot tak, dla przykładu.-) Podpiąłem więc brunerowe auto do ciągnika i pojechaliśmy. Butelka gorzały załatwiła resztę.

W chałupie szklaneczka bimbru i kominek skutecznie rozgrzewała Brunnera. - Przemarzłem do szpiku kości - oznajmił Brunner - To skorzystaj z DKMSu - odezwał się Stirlitz. - Z czego?! - odezwał się Brunner. Wrócił on niedawno z Hiszpanii, w której działalność DKMS jest w zasadzie zabroniona, a Brunner nic nie wiedział o nowym wcieleniu łowców skór.-)

Szpik, a w zasadzie dawca stał się był przedmiotem działalności DKMSu. Dawcą szpiku może zostać każdy, kto skończył 18, a nie ma jeszcze 55 lat. Warunkiem jest oczywiście dobry stan zdrowia i waga minimum 50 kg. cały procedr rejestracji polega polega na pobraniu kilku ml krwi. Różne DKMSy, dzięki swoim Nergalom mają więcej pieniędzy i stąd mogą sobie pozwolić na badanie większej liczby potencjalnych dawców niż rejestry rządowe. I tak oto doszło do tego, że chrześcijańskie wartości pomocy bliźniemu są propagowane przez piewców satanizmu. Gdyby się jednak bliżej przyjrzeć to żadnej pomocy bliźnim zobaczyć tam nie sposób, za to widać w tym iście szatański sposób na biznes. Dawcy szpiku dostają nic, chociaż ryzykują w imię pomocy bliźniemu swoje zdrowie. W przypadku zarejestrowania się w DKMS, to szpik z Polski trafia do Niemiec, po czym polski szpital musi go odkupić za grube pieniądze. Rynkiem docelowym dla DKMSu jest tutaj USA. Z Hiszpanii, jak wieść głosi, wywalenie DKMSu było szczególnie bolesne, bo hiszpańscy dawcy mają fenotyp i profil genetyczny który mógłby pasować do licznej grupy latynoamerykańskiej ludności USA. DKMS otrzymuje 21 tysięcy euro za każdą jednostkę szpiku przekazaną do przeszczepu w USA i 14,5 tysiąca euro za dawkę dostarczona do innego kraju świata. Organizacja Medyczna w Hiszpanii wskazuje, że DKMS działa z pobudek ekonomicznych. Akademia medyczna z Madrytu zwróciła się z apelem do Hiszpanów, aby nie współpracowali z DKMS. Matesanz zapewniał, że wiarygodność osób prowadzących DKMS, w tym głównego beneficjenta Stefana Wintera, dyrektora generalnego DKMSu, jest bliska zeru. Kraje takie jak Francja czy Brazylia wprowadziły takie same ograniczenia wobec działalności DKMS, jak Hiszpania. Co się dzieje tymczasem w Polsce? W Polsce w Polsacie, TVN, a nawet w TVP w audycjach propagowana jest niemiecka fundacja DKMS. Każdy, kto zarejestrował się w DKMS i chciałby zrezygnować wyzwany jest do zapłaty od 300 do 700 złotych frycowego, podobno jako pokrycie kosztów badań, które nie przekraczają 50 euro.-)

Zdrowy chłopski rozum Sołtysa powiedział, aby sper..li i żadne płakanie nad losem chorych tego nie zmieni, bo raz są inne fundacje od zdrowia, a dwa że trzeba myśleć zanim się zacznie propagować satanizm.-) No ale Polacy są naiwni do szpiku kości.-)

O sprawie DKMS był program w TVP. Program został usunięty ze stron TVP i to pomimo tego iż  komisja etyki nie znalazła niczego nierzetelnego w programie. Po emisji programu "Misja Specjalna", w którym dziennikarze TVP1 przyjrzeli się bliżej Fundacji DKMS, Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, najbardziej oburzył się Nergal, o którym krążą plotki, że sam zainteresowany jest finansowo w tej sprawie, a może tylko spłaca swój dług za działkę szpiku? Zresztą kasę wyczuli również inni. Za za dostarczenie szpiku od polskiego dawcy dla polskiego pacjenta żądają kwoty w okolicach 20000 złotych. Za DKMSem stoją jednak większe siły, bo ta darmowa reklama w telewizjach nie bierze się znikąd, a Alicja Bachleda-Curuś podobno też nie bezinteresownie napędza im biznes. I tak oto powoli ludzie zaprzedają swoją dusze diabłu.-)

Brunner napił się bimbru i milczał. Widać było, że powoli do niego dociera to co mówił Stirlitz. Brunner też miał dziadka w Wermachcie, ale Stalingrad nauczył jego dziadka, a dziadek nauczył swoje dzieci i wnuki, że nie warto być naiwnym, bo często hasła wolność i równość przekształcają się albo w czyjś biznes, albo w ludobójstwo, a najczęściej w jedno i w drugie.


6 komentarzy:

 1. Satanizm - temat modny, cool, trendy,
  .... pokaż rogi, dam ci ..... ?
  http://www.jesus-is-savior.com/False%20Religions/Wicca%20&%20Witchcraft/signs_of_satan.htm

  OdpowiedzUsuń
 2. ..."nie warto być naiwnym, bo często hasła wolność i równość przekształcają się albo w czyjś biznes, albo w ludobójstwo, a najczęściej w jedno i w drugie."

  Czyli socjalizm -> faszyzm.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Były takie czasy kiedy dziennikarstwo śledcze było na niezłym poziomie, w jednym z "paskudniejszych" tygodników w naszem pięłknem kraju.
  Choć, nie jestem pewny czy polecać komukolwiek zagłębianie się w lekturę tego czasopisma... Można w oczy udowadniać złodziejowi że nim jest, nazywać go z nazwiska, ale w telewizorni czy Szajs Ekspresie próżno tego szukać.

  Temat "honorowych dawców" organów:
  http://a1.nie.com.pl/art24753.htm
  http://a1.nie.com.pl/art23779.htm

  Cośtam o szpiku jeszcze:
  http://a1.nie.com.pl/art20537.htm
  http://a1.nie.com.pl/art3121.htm trochę leciwy.

  OdpowiedzUsuń
 5. A szanowny "szpieg z krainy d(r)eszczowców" to mnie odpowie na maila z przed nie pamiętam kiedy ?

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP