czwartek, 24 stycznia 2013

Dolarowe obligacje, czyli o referendum

Ledwie przyjechałem na Ukrainę, a już tam w hotelu, w którym się zatrzymałem na jedną noc zastrzelono młodziutką Polkę i Serba, zostawiajac przy tym w torbie reklamowej 26 tysięcy dolarów. Od razu pomyślałem, że coś z tymi dolarami nie tak i że chyba przegapiłem jakiś ważny moment spadku ich wartości, czy co. A może to były tylko dolarowe obligacje i nie było nikogo z FEDu, co by je chciał kupić.-) W każdym bądź razie dziwnie się cicho zrobiło, a potem zaczęły wyć psy, tfu, syreny.-)

Wracam do kraju, a tutaj też słyszę jak wyją psy, tfu dziennikarze i politycy, bo Cameron chce ogłosić referendum. Wprawdzie dopiero za cztery lata, ale już połowa "przyjaciół EUropy", stała się podobna rysiowi rannemu, który z drzewa ma skoczyć w oczy myśliwemu, wydyma się kłębuszkiem, mruczy, krwawe ślepie wyiskrza, wąsy rusza i ogonem trzepie.-) -Oho! - pomyśłałem - dostał ich w legowisku i chce na bezrobocie puścić nierobów!.) - A co to za demokracja, gdzie każdy może mieć swoje zdanie - odezwał się Stirlitz obeznany z rosyjską, tfu EUropejską demokracją jak nic. EUropejska demokracja jak widać bazuje na jej wzorcach przechowywanych w piwnicach KGB, a może tylko na jej putinowskiej odmianie.-) - Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie kto miał płacić na ten ein Reich - wtórował Stirlitzowi Brunner. - No to wzorem płemieła, napijmy się wódki.-) zaproponowałem dla zgody, po czym pomyślałem, że jeszcze trochę bedę musiał potrenować, aby wypijać trzy flaszki dziennie.-)

Brunner napił się i zaraz zaczął narzekać, że czegoś mu tutaj brakuje. Może miał na myśli zamontowany w Tu-154M opancerzony rejestrator K3–63, który zgubił sie był na na 62 stronie raportu Millera. Nie znalazła go nawet słynna Kopacz, która nomen omen przekopywała pod Smoleńskiem ziemię na metr w głąb.-) Za to kopanie przyznała sobie 245 tysięcy złotych premii. A teraz przez to kopaczom od kłamstwa skracaja się nóżki i przez te nóżki, a w zasadzie przez brak środków na ich leczenie pójdzie w odstawkę Arłukowicz.-) A może, Brunner chce po prostu suszonej słoniny? Trudno teraz, po tym jak EUro spokój zburzył Cameron, poznać tego Niemca.

Zastanowiłem się. Znów pomyślałem o tych dolarach w hotelu. Może teraz ludzie powinni poczuć, czym jest prawdziwa pokuta? Na próbę świat wystawiać będzie teraz amerykańskie obligacje. - To nie świat - odezwał się Stirlitz - to Chiny i Japonia będą sprzedawać obligacje, bo potrzebują kasy na wojnę. - Na jaką wojnę? - zapytałem - bo chyba nie o wyspy ... kurylskie.-)

Może rzeczywiście szykuje się wojna. Na Ukrainie wzrosło becikowe. Na pierwsze dziecko 3 tysiace euro, na drugie 6 tysiecy, na trzecie 11 tysiecy a na kolejne po 12 tysiecy euro. Za to w Polsce Tusk ucina becikowe komu się tylko da. Popatrzyłem za okno, a potem na salon, gdzie Brunner zaczął już po ukraińsku podśpiewywać - Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna.

4 komentarze:

 1. Mainstreamowe media w krajach peryferyjnych sluza do oglupiania ludzi i ochrony mafijnych interesow bandy rzadzacej.

  O rzeczach waznych w ogole milcza jakby ich nie bylo.

  OdpowiedzUsuń
 2. no jeszcze mamy, ciekawe kiedy jednak wprowadzi sie cenzure...

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tym oglaszaniem referendum to nie wiadomo. Przeciez Cameron po pierwsze obiecal (czyli nie wiadomo czy bedzie :)) a po drugie obiecal juz ze zrobi w nastepnej kadencji na ktora go nie wybiora :)

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP